|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
2.9.2018 12:02:54   
Visnja RR
SRETNO i prvačićima i pačićima i onim većim školarcima user posted image

http://www.ringeraja.ba/clanak/sretno-dacima-i-pacicima_2878.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1551
   RE: Prvačići
3.9.2018 23:36:11   
Latinka
Sretno prvacicima i roditeljima!user posted image
Kod nas prvi dan i upoznavanje prosli dobro

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1552
   RE: Prvačići
3.9.2018 23:36:26   
Latinka
Sretno prvacicima i roditeljima!user posted image
Kod nas prvi dan i upoznavanje prosli dobro

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1553
   RE: Prvačići
11.9.2018 10:52:07   
Lulu_08
Hvalaaa, i mi imamo još jednog školarca, Lola je prvačić :) user posted image Sretno svoj dječici!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1554
   RE: Prvačići
13.9.2018 8:54:49   
vedada
Hej mamice, pamte li vaši prvacici zadaću, moja kaže treba nacrtat omiljeno jelo, al ne zan u koju svesku iz kojeg predmeta, kad je u knjizi lako je, jer ima oznaka Z. vidim da jos ne pamti sve, juce sam joj spakovala knjige za utorak umjesto za srijedu ja greškom, pa nije tacno znala sta su radili i kako, mislim saznala sam od drugih, al opet mi nekako krivo sto nije zapamtila.
s obzirom da je imala pogresne knjige, pitam je sta si radila dok su drugibojili u svesku, kaže ona sjedila nije nista radila, kontam zar nije mogla na listu crtat pa prepisat.


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1555
   RE: Prvačići
13.9.2018 9:48:40   
Lulu_08
Ja sam pravo sretna programom kod juniorke u prvom razredu.
Oni nemaju zadaće prvo polugodište uopšte. Škole čuvaju u ormarićima u školi te stoga ni raspored časova nam nije važan još.

A svakako mislim da je skroz OK da dijete od 6g zaboravi i raspored i knjige i zadaću, svrha tog prvog razreda i jeste da se naviknu kao prvo na sredinu, druženje i socijalizaciju da odrade a onda i na neke osnovne školske obaveze.

Samo polako i bez stresa, bit' će to super.

(Seniorka je sada 5i razred, u prvom razredu pravo štreberski o svemu razmišljala i bezpotrebno se smarala, dok su drugari igrali se i opušteni bili, a isti ti opušteni su kasnije stigli manje više pa i oni sada zrelo i svjesno razmišljaju o svemu...tako da neka su djeca dok mogu i dok im i program nudi tu mogućnost)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1556
   RE: Prvačići
13.9.2018 10:17:46   
aidana
Vedada ne pamti ni moj. Kad dodje iz skole odmah pregledamo sta je radio taj dan. Kad ga pitam da li treba nesto uraditi kod kuce on nije siguran. Tako da on kuci dovrsi crtez koji nije do kraja obojio, nacrtao...predjemo u knjizi jos jednom sta je radio i nadamo se najboljem. Nemam s kim ni provjeriti ima li zadace ili ne. Svaki dan napominjem da mora zapamtiti pa valjda ce se primiti.



Drago mi je sto se Lulu javila, mame sa vecom djecom imaju vise iskustva. Vedada i ja cemo se nadati da je tako kako kazes i da ce vremenom postati odgovorniji.☺

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1557
   RE: Prvačići
13.9.2018 10:31:50   
Lulu_08
Ma hoće sigurno, pa njima je tek 6 godinica, i trebaju još biti bezbrižni i razigrani. Ukoliko je to pamćenje i te prve školske obaveze pod nekim stresom onda će vjerovatno i teže ići.
Mislim da treba neobavezno kroz igru pristupiti tome, to bi bilo puno lakše djeci njihove dobi za shvatiti.

Najveći problem moje L junior je što su se dva dječaka zaljubili u nju, a istovremeno i u njenu drugaricu, pa kako to ?! Hahahaa mislim da previše sluša priče starije seke o njenim nekim drugarima i drugaricama, hmmm.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1558
   RE: Prvačići
13.9.2018 11:28:39   
ninuska
Da podijelim I ja nase iskustvo.
Za sada sam zadovoljna hB. Pamti sta je za zadacu,pa cim dodjemo kuci uradimo. Al mislim da nije ni problem ako ne zapamte (bice I toga sigurno), ipak im je sve novo, navikavaju se na nove obaveze I okolinu.Raspored casova ne zna, vec ja procitam I uzmemo knjige I zajedno spakujemo za sutra. Zbuni se oko sveski ponekad npr sutra imamo bosanski I dvoumila se izmedju dvije sveske  :). 


Vedada, ako si spakovala pogresno knjige po meni je uciteljica trebala djetetu dati list papira ili joj reci da iskine iz druge sveske kkao bi I ona mogla crtati?!


Aidana, provjeris sa drugim mamama.zadacu.:). Mi kad zavrsimo sa casovima I obicno mame odmah djecu ispituju za zadacu, pa se moze I citi ako vec dijete zaboravi.
Mi imamo I viber grupu, uciteljica je rekla da se slobodno se mogu postaviti pitanja oko zadace ako vec neki roditelj nije siguran :)




_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1559
   RE: Prvačići
13.9.2018 11:33:31   
vedada
AIDANA SUPER PA NISAM JEDINA, JA SE BAS NAVIKNEM, A IMAMO BROJEVE OD DRUGIH MAMA, VECINOM SE ZNAMO PA PITAM NJIH, A IMAM U KOMSILUKU 2 PA SAM JUCE KOD JEDNE OTISLA PA VIDJELA. AL KAKO SKONTAH SVAKO DIJETE DRUGACIJE KAZE. i ONA ZAVRSI ONO STO NIJE STIGLA OBOJIT, I STO JE U KNJIZI OZNACENO. aL NAPRIJEMJER RECE DA MORAJU NACRTAT STA NAJVISE VOLE, aL NE ZNA DA LI U KNJIGU ILI SVESKU, I IZ KOJEG PREDMETA.
Bila sam ljuta na nju pa mi poslije bilo krivo, i objasnila da nije ona kriva, i da sve možemo stici, saznati i napisati i da se sve može popravit. dosta je mirna, primjetim da joj fali samopouzdanja, i cim pogrijesi stane, stid je nastavit. Uredna je sto se tice crteža za sada, vidjet cemo.
Lulu hvala na savjetima, znaci bice to bolje, ja se vec pitam sta me ceka za poslije.
NPR u nasoj skoli roditeljski stavili u 3 u toku radnog vremnea, plus informacije ponedjeljkom u pola 2, nigdje veze. Moram tražit izlaz svaki put s posla.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1560
   RE: Prvačići
13.9.2018 11:35:47   
vedada
ninuska imamo i mi grupa al je uciteljica rekla da se ne postavljaju pitanja oko zadaće, vec da to djeca moraju pamtiti. i ja sam muisljenja da joj je trebala dati list papira da boji, a ne da ko tele sjedi 3 ćasa u školi. Naša ućiteljicatrudna tako da ubrzo dolazi zamjena.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1561
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:06:42   
Visnja RR
Dančić

mi smo prvo imali FB a od prije par godina i viber grupu...tu nije učiteljica već samo roditelji.... ako dijete zaboravi pitaš roditelje ali da dijete to ne zna...pa ga onda okolokole navodiš da se sjeti....
dijete ne smije znati da postoji ta viber grupa jer onda nikad neće svoj mozak uključiti znajući da će neko drugi da napiše šta je za zadaću....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1562
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:12:27   
Lulu_08
Mi imamo isto viber grupu za veliku L, koristimo je za neke važnije informacije i u slučaju bolesti djeteta za dijeljenje zadaće itd. U početku je učiteljica pisala informacije za roditelje u informativnu svesku a onda su to djeca počela prenositi samostalno.
Mlađa L je tek krenula, isto imaju informativnu svesku, i imamo viber grupu, ista su pravila i u ovom slučaju, informacije od učiteljice preko jednog roditelja se dijele.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1563
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:23:29   
vedada

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Dančić

mi smo prvo imali FB a od prije par godina i viber grupu...tu nije učiteljica već samo roditelji.... ako dijete zaboravi pitaš roditelje ali da dijete to ne zna...pa ga onda okolokole navodiš da se sjeti....
dijete ne smije znati da postoji ta viber grupa jer onda nikad neće svoj mozak uključiti znajući da će neko drugi da napiše šta je za zadaću....

Hvala, u pravu si, al ona kaze nemoj pitat uciteljicu, zapamtila sam ja, rekla sam da cu zapamtit. Uglavnom jest zapamtila, al nije znala gdje upisat tu zadaću. Nje stid da neko zna da nije zapamtila

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1564
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:29:54   
Lulu_08
Pa normalno, dokazivanje je u toku pa su sve stvarni manje i veće njima bitne. Polako, bit' će to sve super ;)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1565
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:41:43   
ninuska


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Mi imamo isto viber grupu za veliku L, koristimo je za neke važnije informacije i u slučaju bolesti djeteta za dijeljenje zadaće itd. U početku je učiteljica pisala informacije za roditelje u informativnu svesku a onda su to djeca počela prenositi samostalno.
Mlađa L je tek krenula, isto imaju informativnu svesku, i imamo viber grupu, ista su pravila i u ovom slučaju, informacije od učiteljice preko jednog roditelja se dijele.




I kod nas je ovako bilo, al se I uciteljica naknadno ukljucila :).Takodjer imamo I informativni blokic.

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1566
   RE: Prvačići
13.9.2018 12:44:29   
ninuska


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Dančić

mi smo prvo imali FB a od prije par godina i viber grupu...tu nije učiteljica već samo roditelji.... ako dijete zaboravi pitaš roditelje ali da dijete to ne zna...pa ga onda okolokole navodiš da se sjeti....
dijete ne smije znati da postoji ta viber grupa jer onda nikad neće svoj mozak uključiti znajući da će neko drugi da napiše šta je za zadaću....



Slazem se s tobom visnja.Iskreno, nije mi ni na um palo da joj kazem za viber grupu. Ne znam ni da li bi skontala sta to znaci hahah.Opet kazem, ovo je pocetak, nije ni strasno ako ne zapamte al treba ih uciti, usmjeravati da se nauce :).Vidjecemo za par mjeseci :D.

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1567
   RE: Prvačići
13.9.2018 13:34:02   
nudzejma
Dancek...Imam i ja prvacica:-)Show živi....Jucer je izgubio knjigu iz Moje okoline,nadamo se da je ostalo u skoli.To su suze krokodilske bile...Inace on se fino snasao,ujutro ide u vrtic a u 13h ih vode iz vrtica u skolu.Idu pješice i tako se vraćaju nazad u vrtic.Mi ga kupimo poslije posla.Sam pakuje stvari i knjige,ja samo provjerim kad on zaspi.Zadacu isto radi sam mi samo pregledamo.Trudim se da ga naucim da preuzme tu obavezu...Mi smo tu kad zapne...Svaki dan imaju neku zadacu,uglavnom crtanje,bojenje...Malo mi je glupo sto nemamo nikakvu komunikaciji sa uciteljicom nikakav kontakt niti grupu.Pogotovo mi koji djecu niti dovodimo nito odvodimo iz skole.

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1568
   RE: Prvačići
13.9.2018 13:47:30   
aidana
Lulu kod vas to zvuci bas organizovano. Nasa uciteljica je na roditeljskom podvukla da ne daje broj telefona roditeljima. Vjerujem ipak da predstavnik razreda ima broj...nemamo ni informativni blok. Viber grupa je samo za roditelje, ali i to kao sto lulu kaze u slucaju izostanka da se raspita ne da svakodnevno provjeravamo zadacu. Doduse kod nas u grupi nije jos niko nista pisao 😀 mozda ce biti toga kad se malo upoznamo



Meni je drago sto se ova tema malo aktivirala.


(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 1569
   RE: Prvačići
13.9.2018 15:00:26   
ninuska


IZVORNA PORUKA: aidana

Lulu kod vas to zvuci bas organizovano. Nasa uciteljica je na roditeljskom podvukla da ne daje broj telefona roditeljima. Vjerujem ipak da predstavnik razreda ima broj...nemamo ni informativni blok. Viber grupa je samo za roditelje, ali i to kao sto lulu kaze u slucaju izostanka da se raspita ne da svakodnevno provjeravamo zadacu. Doduse kod nas u grupi nije jos niko nista pisao 😀 mozda ce biti toga kad se malo upoznamo



Meni je drago sto se ova tema malo aktivirala.






Kod nas se raspisale.odmah prvi dan 😂😂.E, kad se uciteljica ubacila.u grupu samo ono sto je bitno se pise :).A bilo se otelo kontroli :).

Dosta je do uciteljice. Ja ne da sam zadovoljna...da sam birala mislim da ne bih mogla bolju naci. HB na tome. Prije svega je covjek I jakoo dobra pedagog. Vec prvu sedmicu smo imali roditeljski

Naravno,.ovo je prvi utisak, a slusajuci I ostale mislim da ce tako I ostati, al vidjecemo :).


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1570
   RE: Prvačići
13.9.2018 15:49:57   
vedada
naša je jako mlada, mislim da je mozda samo jednu generaciju imala ućenika, puno mlađa od men. Mi nemamo predstavnika razreda, a prvu sedmicu nismo imali ni raspored. A plus sto će brzo ići jer je baš veliki stomak, tako da će djeci bit sok, ne znam ni ko će je mjenjat. U grpu obavjestavaju samo kad je djete bolesno ili kad se ne ide u skolu i nista više. Mi se većina znamo jer smo iz malog mjesta tako da najmanje 6 roditelja znam lićno. I ja je sad putam da sama pakuje knjige, ja gledam, plus sama se oblaći i sprema, ja samo ostavim na krevetu sta da obuće. Zadaću sama radi, al stalno me zove da vidim kako joj ide.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1571
   RE: Prvačići
13.9.2018 16:07:42   
ninuska
I moja mene zove :). Kazem joj kad zavrsi da me zovne kako bih pregledala :)''


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1572
   RE: Prvačići
14.9.2018 12:04:10   
bejbibi
Olaaa zene ev jos jedne mame prvacica 😊
Imal bujruma za mene ovdje obzirom da smo mi u slouser posted image
Ja sam vam prezadovoljna sistemom ovdje . Sve se zna neki red i prije pocetka skole je bio roditeljski sastanak na kome smo izabrali predstavnika roditelja . O svemu su nas obavijestili i upoznali kako ce fercerati .
Malo nam je teze zbog jezika i drustva obzirom da se vecina djece i roditelja zna,sto od vrtica sto zbog malog mjesta al vec sam upoznala jednu nasu zenu ,ne zna ni ona slo ni mali joj ,a i jednu slovenku jer zivimo bas blizu pa se ujutru sretnemo na putu do skole i nazad se vracamo zajedno.. i M se druzi sa njenim malim pa ce i jezik nauciti prije .
Uglavnom ovi nemaju zadace nikakve ,to twk poslije nove godine . Zasqd im je samo igra . Crtanje i to.. bez nekog pritiska . Torbe ne nosaju tokom sedmice ,ostavljqju u razredu .samo petkom se nose kuci i u pon nose opet u skolu . U razredu imaju male stolice i stolice ,svaki ima svoju kutiju ,mjesto gdje ostavljaju radove ,mjesto za torbu . U skoli hodaju u papama(citava skola tqko) .. roditelji vode dijetw u skolu ,do razreda, predaju licno u ruke uciteljice il vaspitacice. Imaju 3 prva razreda i svaki razred ima ucitwljicu i vaspitacicu . Od M su bas super al i ove druge su fine obzirom da cuvaju djecu u produzenom b9ravku .M je do 14h taman da se poigra,nauci jezik malo i tako .
Skola nam je bas blizu i to je super .
M se fino snalazi , poceo i jezik razumjeti pomalo i pricati pa ce vrlo brzo savladati .
W jwdino nemamo tu grupu na viberu (il mozda imaju ovi drugi roditelji 😂) al cu bas pitati za to .
Eto,toliko od nas .. zadovoljni smo hB . Imat ce razne aktivnosti od rolanja,vozanja biciklq,plivanja,skijanja, sve to pod obavezno ce bit. Evo vec smo dobili obavijest da 19.9 imaju rolanje pa smo juce kupili sve to i ucili se rolatiuser posted image naucit ce valjda dotad haha
Sto mi se svidja imaju prvacici poseban ulaz u skolu i odmah do vrata garderober gdje ostavljaju svoje jaknice ,patike,cipele. I imaju oko vrata kao zuti pojasevi i to moraju citavu skolsku godinu nosit od kuce do skole i nazad ..znaci kad ulicom idu da se zna da su prvacici ..
Ujutru policija bude oko skole nadgledavaju sve ...i opcenito bude policija tokom skolske godine i regulise sta treba regulisat :)
Zadovoljni zasad hB . M se svidja i nema otpor prema skoli sto je najbitnije

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1573
   RE: Prvačići
14.9.2018 13:10:18   
Visnja RR
Sistem u SLO je bajka...
često kad mi prijateljica koja živi u SLO a ima kćerkukao što je moja, priča o školi u SLO poželim da živm tamo...al šipak...

to forsiranje sporta je meni najdivnije...svaki danimaju sport...a mnoge sekcije obavezne.... a divota

jedinošto im je zimski raspust kratak a i ljetnji...al u takvim kolama nije teško i nemati raspust

ahhh sretnice jedna .... user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1574
   RE: Prvačići
14.9.2018 17:06:03   
bejbibi
Visnja slazem se potpuno . Bas imaju razradjen sistem i sve im je po ps-u ... bas ima neki red za svw . Al nije samo po skolama tako vec opcwnito .. zdravstvo da ne pricam .al jednostavno i ljudi su yakvi da sve to postuju .red,red i red ...meni je to super . O svemu si blagovremwno obavjesten ,sve prwko poste ti dodje i nemas swkiracije . U skoli ostavljaju svakom djetetu u garderober obavijest kad trwba i nema zabune .
Sto se tice tog forsiranja sporta isto mi je super . Znaci sve im je obavezno ,rolanje,biciklo,skijanje,plivanje .. znam npr da ce u aprilu imat skolu plivanja i to se nesto malo placa oko 10eura . Ama super sve hB .. nije se tesko naviknut na dobro 😂

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *