|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 15:58:50   
vjestica
opet bih voljela da me pravnice isprave ili potvrde ali kod nas kad neko usvoji dijete, piše i u rodni list kao roditelj
staratelj je dok nije definitivno završeno usvajanje
ali ne bitno kod nas svakako nije dosta toga pravno regulisano, a u svijetu jeste
usvajanje je predug i težak proces i za heteroseksualni par
iako je dom ljubica ivezić prepun, većina te djece nisu za usvajanje, jer im povremeno dođu roditelji
tako nam nije regulisana ni potpomognuta oplodnja
tako da se ne sekirate, kod nas i hetero parovi koji imaju problema sa začećem teško dođu do djeteta, i to skoro neće biti riješeno,a kamoli za homo parove


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 15:59:01   
leli§
IZVORNA PORUKA: merima_s

IZVORNA PORUKA: Leva
Mislim da i homoseksualci imaju pravo da budu roditelji


Na koji nacin ovi ljudi postaju roditelji? Neko im mora roditi tu djecu? A zasto bi neko pristao na to da nosi to dijete devet mjeseci, rodi ga i na kraju preda dvojici pedera. To mi nikad nece biti jasno. Mozda postoje zene koje ce to uraditi  uz novcanu nadoknadu ali to je vec trgovina.



ovi ljudi, odnosno homoseksualci mogu biti i zene...tako da niko ne mora nositi dijete i dati ga nekome drugome...

ovo ja onako cisto informativno

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 16:02:51   
vjestica
IZVORNA PORUKA: leli§

IZVORNA PORUKA: merima_s

IZVORNA PORUKA: Leva
Mislim da i homoseksualci imaju pravo da budu roditelji


Na koji nacin ovi ljudi postaju roditelji? Neko im mora roditi tu djecu? A zasto bi neko pristao na to da nosi to dijete devet mjeseci, rodi ga i na kraju preda dvojici pedera. To mi nikad nece biti jasno. Mozda postoje zene koje ce to uraditi  uz novcanu nadoknadu ali to je vec trgovina.



ovi ljudi, odnosno homoseksualci mogu biti i zene...tako da niko ne mora nositi dijete i dati ga nekome drugome...

ovo ja onako cisto informativno

upravu si
toliko sam se fokusirala na E.J. i zaboravila na žene


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 16:32:45   
vjestica
 jasmin sori, pogrešno sam shvatila
u svakom slučaju , kao što roditelj nije samo onaj ko rađa, nije roditelj ni samo onaj koji daje genetski materijal
ima hetero parova u kojem jedan partner nema spolne ćelije (muškarci sa azospermijom ili žene bez jajnih ćelija) koji idu u Prag po doniranu jajnu ćeliju ili spermatozoid i tako ostvare roditeljstvo

< Poruku je uredio vjestica -- 2.1.2011 16:34:36 >


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 16:38:22   
jasmin
Ja potpuno shvatam definicije roditeljstva koje su danas na snazi u svijetu.Medjutim,u vjerskom svijetu roditelji su iskljucivo oni koji su nosioci dvije spojene tekucine.Sve drugo ima druge definicije.Ovim uopce ne tvrdim da djetetu koje je usvojeno nece biti lijepo kao djetetu koje odgajaju bioloski roditelji,cak stavise,moze mu biti dosta bolje(cijenim puno trud nase Agnes).Samo kazem da se definicije razlikuju,no nije ni to tema ove rasprave,pa sorry na OT.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:07:44   
Leva
Merima pod homoseksualce se svrstavaju i lezbejke. One mogu pozeljeti dijete i zajednickim snagama birati frajera po kafanama nakon cega se jedna kresne s njim par puta i onda ga otkaci. Ona je dobila dijete koje je zeljela jer joj niko ne moze uskratiti priliku da rodi svoje biolosko dijete i odgaja ga sa svojom partnerkom dok je frajer iz price sretan jer je nesto uopce "povalio". user posted image  

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:09:51   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Leva

Merima pod homoseksualce se svrstavaju i lezbejke. One mogu pozeljeti dijete i zajednickim snagama birati frajera po kafanama nakon cega se jedna kresne s njim par puta i onda ga otkaci. Ona je dobila dijete koje je zeljela jer joj niko ne moze uskratiti priliku da rodi svoje biolosko dijete i odgaja ga sa svojom partnerkom dok je frajer iz price sretan jer je nesto uopce "povalio". user posted image  



Levy,ovo je malo okrutno prema frajeru koji je mozda zelio biti otac koji ce brinuti o svom djetetu.U najmanju ruku,uskracuje mu se pravo da zna da je otac.:(

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:28:36   
myb@by
Meni ovo uopšte nije prirodna pojava i ja sam protiv ovoga. Po mom mišljenju ovo dovodi do izopačenosti društva, ali opet ne smijem ništa da kažem jer kako neko ranije reče, imam dijete koje raste i nikada ne znam šta me može snaći user posted image .


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:31:05   
Galicia
Jasmin bas si mi slatka.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:47:57   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Jasmin bas si mi slatka.


Hej bas ti hvala :).user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:49:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

Kako gdje.Mi usvojitelja zovemo staratelj,ne roditelj.


Pa ne usvaja ga da bi ga dijete zvalo tetkom ili bananom , valjda kad se papiri potpisu onda si zvanicno otac i majka tj roditelj...Staratelj je nesto sasvim drugo...A i ima stara izreka nije otac ili majka ko ga napravi i rodi vec ko ga odhrani....

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:53:37   
vjestica
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Leva

Merima pod homoseksualce se svrstavaju i lezbejke. One mogu pozeljeti dijete i zajednickim snagama birati frajera po kafanama nakon cega se jedna kresne s njim par puta i onda ga otkaci. Ona je dobila dijete koje je zeljela jer joj niko ne moze uskratiti priliku da rodi svoje biolosko dijete i odgaja ga sa svojom partnerkom dok je frajer iz price sretan jer je nesto uopce "povalio". user posted image  



Levy,ovo je malo okrutno prema frajeru koji je mozda zelio biti otac koji ce brinuti o svom djetetu.U najmanju ruku,uskracuje mu se pravo da zna da je otac.:(

to jest nefer, ali ima i drugih načina
može to odraditi uz dogovor, ne mora se ni seksati, može odraditi inseminaciju, niko ti ne traži vjenčani list


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 17:56:32   
Lalana
Marina nije bitno kako ce ga zvati, mama ili tetka, opet zna i zivi sa tim da ga je neko drugi rodio, iako ne umanjuje zahvalnost onome ko ga je odhranio. Hocu reci iako je dijete usvojeno, ono je USVOJENO, a ne rodjeno dijete, i na kraju krajeva nisu ni bitne definicije.

Drugo, mi smo malo glupe, dok god se ne izjasnis drugacije ili barem izvines, pa ne mozemo se vjerovatno zbog tog razloga sloziti u nekim stvarima.

< Poruku je uredio Lalana -- 2.1.2011 17:57:51 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 18:00:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Lalana

Marina nije bitno kako ce ga zvati, mama ili tetka, opet zna i zivi sa tim da ga je neko drugi rodio, iako ne umanjuje zahvalnost onome ko ga je odhranio. Hocu reci iako je dijete usvojeno, ono je USVOJENO, a ne rodjeno dijete, i na kraju krajeva nisu ni bitne definicije.

Drugo, mi smo malo glupe, dok god se ne izjasnis drugacije ili barem izvines, pa ne mozemo se vjerovatno zbog tog razloga sloziti u nekim stvarima.


Potpisujem!
I zakljucak je da istospolni parovi ne mogu imati djecu kojoj su obje ili obojica(Boze samo nas sacuvaj) roditelji.A sad,da li neku bebicu koja ne moze da se brani dodijeliti tom paru?Ja sam protiv!
I nemojmo sad navoditi,ne bih ja prije dala paru koji maltretira djecu,jer ne bih ni ja :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 18:03:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lalana

Marina nije bitno kako ce ga zvati, mama ili tetka, opet zna i zivi sa tim da ga je neko drugi rodio, iako ne umanjuje zahvalnost onome ko ga je odhranio. Hocu reci iako je dijete usvojeno, ono je USVOJENO, a ne rodjeno dijete, i na kraju krajeva nisu ni bitne definicije.

Drugo, mi smo malo glupe, dok god se ne izjasnis drugacije ili barem izvines, pa ne mozemo se vjerovatno zbog tog razloga sloziti u nekim stvarima.


Jaranice kruske i jabuke nisu jedno te isto kao i pedofilija i homoseksualnost ali ipak neko ne moze da skonta razliku koja je nevjerovatno drasticna, dzaba tupiti zube tj jagodice objasnjavajuci....

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 18:06:33   
Lalana

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Lalana

Marina nije bitno kako ce ga zvati, mama ili tetka, opet zna i zivi sa tim da ga je neko drugi rodio, iako ne umanjuje zahvalnost onome ko ga je odhranio. Hocu reci iako je dijete usvojeno, ono je USVOJENO, a ne rodjeno dijete, i na kraju krajeva nisu ni bitne definicije.

Drugo, mi smo malo glupe, dok god se ne izjasnis drugacije ili barem izvines, pa ne mozemo se vjerovatno zbog tog razloga sloziti u nekim stvarima.


Jaranice kruske i jabuke nisu jedno te isto kao i pedofilija i homoseksualnost ali ipak neko ne moze da skonta razliku koja je nevjerovatno drasticna, dzaba tupiti zube tj jagodice objasnjavajuci....


user posted image user posted image user posted image
Bas si me nasmijala, stvarno je ovdje jako puno fenomena, user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 20:25:16   
Anoniman
ja i dalje ne vidim da ste maknuli od argumenata homoseks.=pedofilija, homoseks.=bolest
a koliko vidim dato vam je jako puno "protuargumenata"

i dalje se vracamo na pitanje

zasto mislite da homoseksualci ne bi bili dobri roditelji? ili ako hocete "staratelji" sto mi je

ili ste protiv toga iskljucivo da muskarci homos ne smiju usvajati a zene ipak da...jer boze moj...one mogu i roditi

evo i jedan zanimljiv tekst Homoseksualnost nije bolest



(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 20:47:36   
Blue rose RR
Vidim kako je "divna" tema, razvila 15 stranica. user posted image

Zašto pokušavate nametnuti nekome svoj stav? Sve smo mi zrele osobe, koje hrane jedno, dvoje ili troje djece - zamislite da dođe dan (prvo meni) i da mi dijete kaže  da ima ljubav u osobi koja je istog spola?

Šta bi uradili?
Poslije dana, mjeseci, godina, kada ste se nalazile na PDF - "kako zatrudniti", "čekaonice", "vantjelesna oplodnja" - reći svom djetetu : Ja te se odričem!

Ma dajte.

Da je normalna pojava homoseksualizam - nije.
Bog je prvo stvorio ženu i čovjeka. Ne ženu i ženu, ne muškarca i muškarca, ne dijete i jedno od ovo dvoje rečenih.
Na nama nije da sudimo i osuđujemo - doći će Dan kada ćemo Njemu polagati račune. Za svako naše djelo, pa i za ovu riječ koju širimo ovdje.

Zato budite sretne što imate kraj sebe one koji vas vole - kakvi su takvi su. Budite sretne što imate male okice kojima ćete UVIJEK biti najvažnija osoba u životu.

Pustite i drugima njihovo parče sreće - kakva god ona bude bila.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 20:59:30   
ledy blue
Blue rose  bravo... u potpunosti potpisujem tvoj tekst...
Uvijek mi je bilo interesantna netolerancija na forumu kada su ''škakljive teme '' u pitanju...trazili ste misljenja...culi razlicita..i kraj...ne vidim cemu ubjedjivanje...da je homoseksualizam normalan ili ne


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 21:03:09   
veeseelaa
ja volim pedereuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 21:05:54   
ledy blue
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja volim pedereuser posted image

samo pedere user posted image ..to je zato sto su muskarci user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 21:07:19   
veeseelaa
ma ne i lezbejke zaista volim...  i one mene user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 22:00:36   
Galicia
Niko ne zeli da mjenja ikome misljenje. Ne znam gdje si to procitala da ja zelim nekom svoje misljenje utupiti u glavu. Meni je cak sta vise drago da nas ima razlicitih i da mozemo razmjeniti misljenje bez da se posvadjamo. Medjutim, niko od vas koje protiv nije naveo razlog zbog cega misle da to dijete nece biti normalno. I osim toga, dajte samo ozbiljne primjere, realne, stvarne. Ako nista porazgovarajte sa jednim takvim djetetom i onda donosite odluke.



< Poruku je uredio bebbe RR -- 2.1.2011 23:54:52 >


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
2.1.2011 22:09:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Vidim kako je "divna" tema, razvila 15 stranica. user posted image

Zašto pokušavate nametnuti nekome svoj stav? Sve smo mi zrele osobe, koje hrane jedno, dvoje ili troje djece - zamislite da dođe dan (prvo meni) i da mi dijete kaže  da ima ljubav u osobi koja je istog spola?

Šta bi uradili?
Poslije dana, mjeseci, godina, kada ste se nalazile na PDF - "kako zatrudniti", "čekaonice", "vantjelesna oplodnja" - reći svom djetetu : Ja te se odričem!

Ma dajte.

Da je normalna pojava homoseksualizam - nije.
Bog je prvo stvorio ženu i čovjeka. Ne ženu i ženu, ne muškarca i muškarca, ne dijete i jedno od ovo dvoje rečenih.
Na nama nije da sudimo i osuđujemo - doći će Dan kada ćemo Njemu polagati račune. Za svako naše djelo, pa i za ovu riječ koju širimo ovdje.

Zato budite sretne što imate kraj sebe one koji vas vole - kakvi su takvi su. Budite sretne što imate male okice kojima ćete UVIJEK biti najvažnija osoba u životu.

Pustite i drugima njihovo parče sreće - kakva god ona bude bila.


niko ne pokusava nametnuti...nego vodimo diskusiju...ja nemam nista protiv kada neko kaze- nisam za... ali imam kada neko non-stop ko pokvarena ploca izjednacava nesto s necim...sto apsolutno nije tacno...drzi se toga ko pijan plota...i hajde sto ne priznaje argumente drugih s foruma...nego ni strucnjaka...e to mi je vec zabrinjavajuceuser posted image



(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Djeca u homoseksulnim brakovma
3.1.2011 11:17:59   
Anoniman

Temu sam postavila da bismo vodile diskusiju o tome da li je pametno da dijete odrasta u jednom homoseksualnom braku, kakve posljedice toga mogu biti i da li se, zapravo, uopce, treba takvo sto braniti...BITI RODITELJ, ma sta to znacilo.

Znamo da svaka religija strogo zabranjuje homoseksualizam.
Ne treba se tu samo Islam potezati!

Pustimo sad i religiju i  "free spirit"...
Budimo samo covjek, roditelj i drz''''te se teme.
Gledajmo posljedice svega....                                 Sta ce biti nakon 50godina...?

< Poruku je uredio bebbe RR -- 4.1.2011 2:28:54 >

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

glavobolje u trudnoci
malena pinky

Mene zanima da li je Caffetin stetan u trudnoci?I da li se on sme piti u trudnoci? Ja inace imam glavobolje skoro svaki dan...

da (64%)

ne (36%)


Broj svih glasova: 80

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *