|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtić i imunitet
11.2.2011 13:36:23   
bebacha
emma kakav je to propolis sprije i caj od lisaja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: vrtić i imunitet
11.2.2011 14:11:50   
emma.L
Bebacha, PopolGola od Essi-ja sprej za grlo, propolis sprej bez alkohola, pa je pogodan za malene. Na prvi znak crvenila, mi nasprejamo nekoliko puta dnevno i spriječimo grlobolju.
A čaj od lišaja je mislim onaj Islandski lišaj, dala nam travarka za čišćenje bronhija i skoro redovno ga pijemo. Žena nam je dala terapiju od dva čaja i tri sirupa da sprovedemo jednu kuru i garantira da će dijete ojačati fino. Mi sada malo i fušerimo, jer joj čajeve dajem ponekad, jedan cijeli mjesec smo sve poštovali. Sirupe dajem redovno.
Uglavnom, nama je Aquamaris + babyvac i ovaj propolis zakon.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: vrtić i imunitet
26.2.2011 14:34:22   
Anoniman
mi pijemo sirup multivitamol za imunitet ,otkako mu ga dajem nje bolestan ,vec 3 tjedna smo u vrticu bez prekidanja sto je veliki pomak,izgleda da ovaj sirup stvarno pomažeuser posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 10:36:15   
Mala Selma
malo da podignem temu!!

Da li ste svojoj djecici davali Immuno G-100, preparat za imunitet? Cula sam od par prijatelja da je super, basbas, ima i za odrasle i za djecu, da je djelotvoran i koristan.Kod Batka u emisiji Umri muski sam gledala dr.Bašić koja je gteneralni zastunik i raja su joj postavljala pitanja.
Ja sam pocela davati Omega-3 sirup medexov, poslije upalu pluca i vidim da se bas projeo i nekako ojacao od njega.Inace on jede svaki dan voce, povrce, meso, zitarice, med i mlijeko i mlijecne proizvode, znace kroz obroke sve potrebno unosi, ali ovaj Immuno G je dobar za alergicare, a njemu je nalaz od alergo testova koje smo radili u petak, pokazaoi alergiju na histamin 5mm, a hitamina nema gdje nema ( mislim u hrani), a i u biljkama npr.ambroziji.Moram odnijeti nalaz pedijatru pa da vidim sta da radim!!
Hvala na savjetu i iskustvu

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 11:20:37   
emma.L
Nisam čula, ali vrijedi sve probati. Mi trenutno svaki dan uzmemo kašičicu ribljeg ulja prije ručka, 5 ml Ferrum lek nakon jela i uz to ili čaj sa limunom i medom ili Acerolu ili Plivit C tableticu da poguramo ovo željezo. Nedavno je imala urinarnu infekciju, ali odavno nema kašlja, slinjenja, temperature, grlobolje, pa se sve nadam da ćemo uz ovu terapiju ojačati ljetos i biti bolji sljedeću zimu.
Samo mi se čini da će ovo ljeto odbijati svo svježe povrće koje je prošlo jela bez problema. Odjednom ne voli luk, bijeli luk, paradajz, krastavac, papriku ni svježu ni pečenu user posted image , jagode silom... Još ako smokve odbije, upucat ću se!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 11:27:03   
ziki
Emmal samo je nemoj silit da jede, proći će faza. Kod nas bilo skoro, pa ništa usta da stavi, dok smo se ljutili i silil ništa, još povratio ono štomu uguramo usta. Od kako ga ne nudimo sam traži, još mi se i naljuti za salatu što i sebi stavljam sve mu pojedoh sa mojim velikim stomakom

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 12:00:22   
emma.L
Ne tjeram ja nju, samo smišljam recepte u kojima bi mogla te namirnice pojesti. Iskreno, nema mi ništa gore nego vidjeti roditelje koji nosaju tanjire po stanu za djetetom ili ucjenjuju i prijete a dijete plače jer nešto ne može pojesti. Opet, mogu sebi priuštiti da ne reagiram jer ona će sigurno nešto pojesti (baš fino jede i ipak dosta raznovrsno). Ali mi žao voća user posted image  i svježe salate. Možda i prođe uskoro pa šta i stignemo pojesti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 12:13:41   
ziki
Ma proći će je uskoro, samo još jedna od faza. Nemirko ništa nije jeo, al bukvalno samo poije mlijeko pa smo morali da ga silimo i prijetiom u guramo usta. Nije ni u vriću jeo i baš smo se bili zabrinuli. Tek je krenulo voće i povrće

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: vrtić i imunitet
19.5.2011 13:17:57   
veeseelaa
dijete treba nahraniti neko kog ona smatra autoritetom.... pa bilo da je to mama il otac u pitanju
tamo gdje im prolazi oni rade po svom

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 13:15:13   
manuela RR
Da li je ko koristio Royal Jelly ampule matične mliječi?
Ja planiram kupiti njih za imunitet sad kad krene u vrtić.

< Poruku je uredio manuela -- 16.8.2011 13:17:18 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 17:38:38   
Nunichi
Uzmi Aroniju sa maticnom m. + A,C i E vitamin. Odlicne su ampule,Medexove.


< Poruku je uredio Nunichi -- 16.8.2011 17:39:22 >

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 17:55:31   
manuela RR
Jel tako u apoteci da tražim?Aroniju sa matičnom mliječi sa vitaminom A,C E?

ja vidjela u dm-u ove Royal Jelly i mislim da sam čak od tebe i čula da je to dobro i za apetit i za imunitet,pa mislila sam njih kupiti al svejedno ako je aronija bolja onda nju ćuuser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 18:51:50   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image Maticna mlijec sa aronijom i vitaminima  A C E, tek sam sad vidjela da sam naopako napisala. Tu smo mi proslu zimu koristile, i kao sto znas nije ni kahnula cestito. kuc kuc user posted image Kod nas je bila medexova,10 ampula, po pola dnevno pije, nekih 25-26 km.


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 19:39:24   
manuela RR
user posted image user posted image user posted image ajd skontale smo... ma to je to medex,ja u dm gledala i mislim da je 10 ampula 30 KM pola ampule dnevno piju djeca a odrasli čitavu.
Učinilo mi se da si ti nekad spomenula da je Zara pila njih i nije bilo nikakvih viroza user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 16.8.2011 19:41:02 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 20:43:02   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: manuela

Da li je ko koristio Royal Jelly ampule matične mliječi?
Ja planiram kupiti njih za imunitet sad kad krene u vrtić.



Mi smo do sada popili 20 kutija sigurno, dva mjeseca joj nisam davala i odmah se osjeti, odma kiše, slini i slično, danas načeli 4 ampulu, mašala, ja sam skontala da ću ih joj davati stalno, jer fakat je štite.

To su te u DM-u, oko 26 KM su crvena kutija, matična mliječ i aronija, slobodno uzmi, samo već sada , ane kada krene da na vrijeme dječaka pripremiš

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: vrtić i imunitet
16.8.2011 21:13:24   
manuela RR
user posted image user posted image   znači stvarno djeluju...kupiću ih ove sedmice da se na vrijeme pripremimo.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: vrtić i imunitet
18.8.2011 9:02:54   
M kao Mama
Da, nama su djelovane ne urekle se, mada bit je da se daje tri mjeseca a ne jedna kutija, odnosno 20 dana u slučaju djece

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: vrtić i imunitet
18.8.2011 9:10:49   
manuela RR
I ja sam tako shvatila,koriste se 3 mjeseca ( ili 3 kutijeuser posted image ) pa onda mjesec pauze ako se ne varam?user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 18.8.2011 9:11:32 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: vrtić i imunitet
11.9.2011 10:17:34   
Majčica
Jedno pitanje, na koje cu naravno dobiti razlicite odgovore, ali svejedno - koliko nakon spadanja temperature i terapije antibiotika saljete dijete nazad u vrtic? Ovo mi je velika dilema bila i prije, ali i sad kad smo nakon prve sedmice u vrticu fasovali upalu grlauser posted image Znaci, pije anibiotik od sinoc, danas vec nema turu - planiram da ga ostavim kuci najmanje dok ne ispije dozu antibiotika ili bih ga trebala poslati nakon dan-dva? 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: vrtić i imunitet
11.9.2011 11:31:27   
madam x
IZVORNA PORUKA: Nunichi

user posted image user posted image user posted image Maticna mlijec sa aronijom i vitaminima  A C E, tek sam sad vidjela da sam naopako napisala. Tu smo mi proslu zimu koristile, i kao sto znas nije ni kahnula cestito. kuc kuc user posted image Kod nas je bila medexova,10 ampula, po pola dnevno pije, nekih 25-26 km.




Ja sad kupila u apoteci, koštaju 33,5 km !!!
Eh, sad piše da su junior, je li i kod tebe tako?
I piše da se može uzimati cijela ampula, jer su junior.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: vrtić i imunitet
11.9.2011 13:37:12   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Majčica

Jedno pitanje, na koje cu naravno dobiti razlicite odgovore, ali svejedno - koliko nakon spadanja temperature i terapije antibiotika saljete dijete nazad u vrtic? Ovo mi je velika dilema bila i prije, ali i sad kad smo nakon prve sedmice u vrticu fasovali upalu grlauser posted image Znaci, pije anibiotik od sinoc, danas vec nema turu - planiram da ga ostavim kuci najmanje dok ne ispije dozu antibiotika ili bih ga trebala poslati nakon dan-dva? 


Ja bih ostavila kući dok traje terapija i nakon kontrole ako dr kaže da može onda u vrtić. Ja ovako radim.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2011 12:06:49   
Rabi
Zmandalise namuser posted image
Hjde da vam se ovdje javim!
Sinoc je A. spopala grlobolja, blago povisena temp.user posted image NECE DA PRICA KOLIKO GA BOLI, A KAD PROGUTA PLJUVACKU POCNE PLAKATIuser posted image
Mi pijemo Denivit sirup, na prirodnoj bazi(med, borove iglice, propolis...) ali ga ne pijemo zadnjih dana pa nas je safatalo, a inace je jako dobar sirup i preporucujem gauser posted image
i jos sto smo probali, i za svake je pohvale(mozda cak i bolje od ovog sirupa) ali je dosta skuplje , kosta nekih30-40 KM! A sirup je 12-15 KM!
I jucer je bio suh, ali opet je bio upisan i osusilo se na njemuuser posted image user posted image Aj kad samo odem u pon. posto danas nije nikako isao! Kontam ponijeti gace, ali necu...Fino i kulturno cu jos ovaj put ZAMOLITI, ali vise nemam zivaca i snage! Ovo je prelilo casu toliko  sam se napunila, sekund mi fali da explodiram!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2011 12:22:51   
Hanady RR
Rabi savim sma slučajno vijdjela da ti dijete ide u vrtić u kojem i dijete moje zaove već 4 godine ide....
i on je odvikavanje sa pelene stekao u tom vrtiću , tete s enisu mjenjale...
sada je on u starijoj grupi neko tvoj dječak...ali sam zaprepaštena zaista da se to dešava...jer moja zaova inače medicinski radnik koja živi u zgradi prekoputa ...nije imala nikada niti jedne pritužbe u tom vrtićuuser posted image user posted image user posted image

Stavrno ne shavatm šat s ekod vas dešava...

Jel on pišli kući u gage ponekad...

nemo jme pogrešno shavtiti ali ja mislim da si jučer trebala kad si ga uzela odmah porvjeriti stanje gaćica...i na njihove oči im pokazati šta zatičeš...i pitati ih OTVORENo gdje je porblem..zašto je to osušeno na njemu...
baš me zanima šta bi rekleuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2011 12:39:46   
Rabi
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Rabi savim sma slučajno vijdjela da ti dijete ide u vrtić u kojem i dijete moje zaove već 4 godine ide....
i on je odvikavanje sa pelene stekao u tom vrtiću , tete s enisu mjenjale...
sada je on u starijoj grupi neko tvoj dječak...ali sam zaprepaštena zaista da se to dešava...jer moja zaova inače medicinski radnik koja živi u zgradi prekoputa ...nije imala nikada niti jedne pritužbe u tom vrtićuuser posted image user posted image user posted image

Stavrno ne shavatm šat s ekod vas dešava...

Jel on pišli kući u gage ponekad...

nemo jme pogrešno shavtiti ali ja mislim da si jučer trebala kad si ga uzela odmah porvjeriti stanje gaćica...i na njihove oči im pokazati šta zatičeš...i pitati ih OTVORENo gdje je porblem..zašto je to osušeno na njemu...
baš me zanima šta bi rekleuser posted image

Ma ponekad se desi, kad se zaigra...a i cesto odbije da ide na wc, kaze ne piski mu se(nesto mu valjda mrsko) ali ga ja bez obzira na njegovu pricu odvedem i stavim da piski!!!
I jesam hanadyuser posted image , ali tek kad mu ih skinem i rasirim vidim tacno liniju razdvajanja zuto-bijelo, kontas sta ti govorimuser posted image   U pon. cu opet i iznova SVE JAKO OZBILJNIM TONOM ponoviti, ali kulturno! Kad dodjem skinucu mu gace i obuci nove a one cu provjeriti da li su li bile mokre...Ne vidim drugi izlaz, osim da budem gruba i drska, i da idem do nadredjenih! A to mi se stvarno ne radi!
I ovo se obicno desava kad je uciteljica Amela u smjeni i kod nje, jer mi je ucitelj maximalno OK i mislim da je on jedini ispostovao dogovor da ga stavi da sjedne, i stavi da sam obavi sve(predpostavljam da ga je stid)... A ova uciteljica je jako gruba, sto mi je jedna mama potvrdila, jucer sam je zatekla kako se dere na njih, galami...kad sam usla A. placeuser posted image Uciteljica je bila toliko ljuta da ne kazem histericna, ali blizu toga.... Pitala sam je sta je bilo, kaze ne slusaju, gaze po igrackama, nece da pokupe, Adnan vidjeo Lamiju kako place pa  poceo i on(sto joj je toliko zasmetalo, aman Boze)....Pa ne znam sta bih rekla stvarno je zena blesava, hajde sto je na njih galamila sto nece da poslusaju, da pokupe igracke...ali sta se ima ljutiti ako dijete placeuser posted image Halo zeno, dodji sebi malo! Pa dijete je skoro poslo, pa urazumi seuser posted image
P.S. dajte otkljucajte nam nasu temu, necemo ici OT....Otici cemo i ovdje OT, ako nam ne odmandaliteuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: vrtić i imunitet
23.9.2011 12:53:17   
damma
rabi mogu mislit kolko si ljuta. obavezno otiđi i izloži problem al ne toj vaspitačici nego nadređenom.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *