|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:11:00   
lost

IZVORNA PORUKA: Halimaa

Šta je tahin? user posted image


Evo ja guglala user posted image

Tahini, tahina ili taan je pasta koja se dobija mlevenjem semenki susama.
Neizostavni je sastojak hummusa i koristi se takodje u pravljenju halve, tako da ima ukus iste, pogotovo ako se pomesa sa medom.
Izuzetno ukusna i zdrava namirnica. Pored kalcijuma, kojim je veoma
bogata, sadrzi gvozdje, fosfor, magnezijum, cinc, vitamine b grupe,
vitamin e. Odlicna je za snizavanje krvnog pritiska.
Moze se mazati na hleb, koristiti kao zamena za puter ili margarin, dodavati salatama, medjutim treba biti oprezan, jer je izuzetno kaloricna.
Ima je u vecim supermarketima i prodavnicama zdrave hrane.


_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:11:41   
djoisa
 
Tahini je pasta ili sos od susama. Izuzetno je zastupljen u mediteranskoj kuhinji, kao i velikom delu Azije i Afrike. Izuzetno je nutritivno zdrava namirnica , tacnije to je mineralno vitaminska antioksidativna bomba! U sebi pored obilja gvozja, bakra, magnezijuma, vitamina E, vitamina b1, kalcijuma, sadrzi sesamin koji je odredjena vrsta fitoestrogena sa antioksidativnim i antikancerogenim svojstvima. Od tahinija i meda mozete napraviti odlican namaz za hleb koji uz mleko cini fantastican lagani i hranjivi obrok za svako dete. Tahan halva se sastoji od tahinija. Humus i falafel su bez tahinija nezamislivi. Ma bilo koja varijanta da je u pitanju, bogatstvo ukusa je zagarantovano!

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:40:47   
belladona
Gdje se ima kupiti tahin?

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:43:02   
djoisa
u dp-marketima ili vecim marketima obično stoji u frizideru..ima i u badem butiku

(odgovor članu belladona)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:44:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: belladona

Gdje se ima kupiti tahin?


u tržnim centrima ima porijeklom iz turske...uvoz...DR, merkator itd
a imate i u svim klas pordavnicama...u teglama staklenim od 750 gr

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu belladona)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:50:07   
palachinken
Ovaj pekmez, što spominjete da je dobar za željezo i imunitet, to je onaj pekmez od jabuka, bez šećera, onaj rijetki?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:53:28   
djoisa
da user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:54:10   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ovaj pekmez, što spominjete da je dobar za željezo i imunitet, to je onaj pekmez od jabuka, bez šećera, onaj rijetki?


ja sma mislila da se govori o pkemezu od šljiva...onaj rijetki al do šljiva...što u flašama kupuješ kod domaćih porizvođača...
znam da neko ko ne daje med sa tahinom mješa pakmez od šljiva i mi smo jedno vrijeme jer je isti dobra za željezo...bar su meni tako rekli...pa sm ag popila tj pojela, naumakala sa kajmakom slatkim more u trudnoćiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:55:31   
palachinken
Ja to u životu nisam probala, nisam nikad kontala šta je pisac htio da kaže s tim pekmezom, sok je, a nije, med je, a nije, mazalica je, a nije.user posted image Elem, sad ću da ga pravim, zbog prce.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 10:57:50   
Hanady RR
pekmez od šljiva je meni ukusan...
mi stavimo slatki kajmak sa mlijeka i njega preko pa sa domaćim hljebom...samo tako i mogu...mada su mi za željezo savjetovali da kašiku istoga razmutim sa malo vode i popijem..to mi se nije sviđalouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:03:00   
lost
Ja sam nedavno kupila neki Imunosirup od zovinih bobica i tog pekmeza pa ga dajem malenoj. Proizvođač je Jukan i to je 100% prirodan proizvod bez ikakvih dodataka, 80% zovine bobice i 20% pekmez od jabuka.
Inače čula sam da su zovine bobice dobre za poboljšanje krvne slike i imuniteta uopšte

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:20:04   
palachinken
lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:22:41   
DM

IZVORNA PORUKA: palachinken

lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.

Imaju u Bingu(imate li vi Bingo u Ze?)!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:23:41   
djoisa
ima nesto od jukana i u dm

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:24:05   
sheri

IZVORNA PORUKA: palachinken

lost, gdje si kupovala Jukanove proizvode? Čula sam da valjaju, ali ne znam gdje se imaju kupiti.

palacinko, imas tih proizvoda u dm, na odjelu organske hrane. a ako ti treba zovinih bobica, kazi, ima u avliji u nasem seluuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:38:05   
palachinken
Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez user posted image pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:47:47   
MaminaBeba
Jukanovi prozivodi imaju i u Bingu Palachinken u Zenici, na odjelu dijetalne i zdrave hrane. Mi smo kupili jabukov pekmez u maslačku i super je stvar za imunitet.

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:53:59   
henna ze

IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez user posted image pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se user posted image

sirup od pekmeza sa bobicama ima preko puta pijace kupiti 6 KM košta..ne gore na ćošku nego ono nešto ensi1..vako...sutra možemo svratiti da vidimo

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 11:56:49   
henna ze

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja to u životu nisam probala, nisam nikad kontala šta je pisac htio da kaže s tim pekmezom, sok je, a nije, med je, a nije, mazalica je, a nije.user posted image Elem, sad ću da ga pravim, zbog prce.


pekmez činko od jabuka..ako hoćeš imam ja flašu od 1,5l..da ti sipam malo da probaš..ujutro kad ustanem naspem jednu kašiku tog i vode i popijem..predobar sok..
Heni dajem sa tahinom jer ne smije med....ko zna šta bi sa nama bilo da sve to ne pijemo

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 12:00:07   
palachinken
Ma ne trebaš mi sipati,ha ću ga sebi ukuhati, našla sam recept, ha ću kupiti Jukana. Čuvaj ti vama. Nama je ovo čisto preventivno.
Ja opet nekako najviše vjerujem onoj cvekla-mrkva-jabuka-med kombinaciji.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 12:10:15   
henna ze

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ma ne trebaš mi sipati,ha ću ga sebi ukuhati, našla sam recept, ha ću kupiti Jukana. Čuvaj ti vama. Nama je ovo čisto preventivno.
Ja opet nekako najviše vjerujem onoj cvekla-mrkva-jabuka-med kombinaciji.


naradnza ili limun još...to ja dodam bez meda..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 15:41:08   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: palachinken

Hvala svima, pogledat cu. Mislim, prvo cu probati samostalno napraviti pekmez user posted image pa šta bude.
A mislim da i kod nas u selendari ima tih bobica, ako nisu stradale, ako ne, sheri, javim ti se user posted image



samo da dodam da su u Bingu najjeftiniji Jukan proizvodi. Nije reklama user posted image Ja sam uzimala mjesavinu zitarica a probat cu i taj pekmez

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 19:02:26   
Halimaa
evo ja idem malo of topic, imamo problemcic: citave sedmice u vrticu mali je slinio, imao je temperaturu na početku sedmice i evo opet sad, i povelika je bila...mALO kaslje, malo slini, jede dobro...Šta da radim, antibiotik ili ne? user posted image

< Poruku je uredio Halimaa -- 7.9.2012 19:03:38 >

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 19:06:24   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Halimaa

evo ja idem malo of topic, imamo problemcic: citave sedmice u vrticu mali je slinio, imao je temperaturu na početku sedmice i evo opet sad, i povelika je bila...mALO kaslje, malo slini, jede dobro...Šta da radim, antibiotik ili ne? user posted image



Za šta antibiotik, je li neka upala upitanju?

Je li sada ima ture?

Šta kažu doktori?

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: vrtić i imunitet
7.9.2012 19:45:33   
škorpija
kako antibiotik, jel ga ljekar propisao, ja ne bih dala, jerovatno je virus, al ja ti nisam relevantan, ja nikad ne dam antibiotik, već samo bacim recept u smeće

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *