|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:46:35   
vila_7
malena i ja sam cula samo to za sapun, i mozda da probas ti jesti sljive. Al u svakom slucaju otidji do pedijatra.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:48:06   
mamabb
IZVORNA PORUKA: helena_7

malena i ja sam cula samo to za sapun, i mozda da probas ti jesti sljive. Al u svakom slucaju otidji do pedijatra.


ne doji, pa šljive u njenom stomaku neće imati efekta.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:50:34   
Dalil@
Sapun niposto nije dugorocna opcija. Odi do peda. Vjerovatno ce vam savjetovati promjenu formule ili dodavanje vise tecnosti.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:50:34   
henna ze
Malena..u davna vremena i Henna je pila hipp..odgovarao joj je i pila do 15 mjeseci..sad ako bi nekad primjetila tvrdu stolicu ja bih dala Plantex čaj..u kesici iz apoteke..neki kao prah..i to je ustvari komorač..ali od tog ona se ukaki od glave do pete...ne znam ima li to kupiti sad...
pa ne znam koliko bi tolikoj bebi dala..možda za cijeli dan 2 dcl..nešto sa stvarno zaboravila tako malim bebama...voljela bih ti pomoći...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:54:20   
malena27 RR
dajem i ja komorac, ali ne pomaze, znam da sapun nije rjeenje ali je toliko plakao da sam mu morala olaksati..

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:56:38   
bananica
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

jutro!
moja beba stara 50 dana zadnjih par dana non stop place i skontali smo da ga muci stolica, napinje se i stenje, cak je od umora od napinjanja dobio i podocnjake, pa sam mu jutros olaksala komadicem sapuna i bukvalno je prvo izasao tvrdi dio pa onda normalna stolica....
sta da radim? iskljucivo ga hranim hippovom formulom i dajem mu i komorac.
koliko mu kolicinski moram davati komoraca dnevno?
da mu mijenjam hranu?





posavjetuj se sa pedijatrom u vezi promjene hrane, nazovi ih na tel i pitaj ili odi do njih

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:56:59   
salmy
Vjezbice sa nogicama prema stomacicu.Mi smo imali isto problema od aptamila,kad sam presla na hipp problem je rijesen.I davala sam mu kompota od sljiva,caj kamilica i komorac

Probaj masirati stomacic


(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 10:58:07   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

dajem i ja komorac, ali ne pomaze, znam da sapun nije rjeenje ali je toliko plakao da sam mu morala olaksati..


Jasno, hvala Bogu da jesi dok se nije jos vise zakomplikovalo user posted image Sapun je, po mom misljenju, bolji od nekih cepica ali se ne bi smio stalno praktikovati. Bebe je mala da bi se moglo nesto experimentirati, mislim da je najbolje da se posavjetujes s pedom.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 11:05:15   
mamabb
IZVORNA PORUKA: malena27 RR

hvala cure, toliko sam nasekirana radi toga, kad ga vidim da stenje i koliko place, srce mi se cijepa...


kod problema sa stolicom pomaže i masiranje stomačića, krenuvši od pupka pa sve šire krugove u smjeru kazaljke na satu, kao i zagrijana pelena peglom pa na stomačić jer se time podstiče rad crijeva.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 11:05:30   
koka i po

IZVORNA PORUKA: salmy

Vjezbice sa nogicama prema stomacicu.Mi smo imali isto problema od aptamila,kad sam presla na hipp problem je rijesen.I davala sam mu kompota od sljiva,caj kamilica i komorac

Probaj masirati stomacic





ako ne urodi plodom klistiraj toplomjerom ali samo ako dijete nije imalo duze vremena stolicu.doktori bas ne preporucuju mehanicko izazivanje stolice ali nuzda zakon mijenja.neka si stavila sapun ali nemoj vise.sapun inace nagriza pa mozes ostetiti crijevnu sluzokozu.ja sam svojoj djeci stavljala jestivo ulje u mlijeko...ovo mozes probati kad bebi bude malo starija.
mozda bebiju fali tecnosti s obzirom da ne dojis.majcino mlijeko samo regulise stolicu dok kod AD.nije slucaj.pa probaj davati malo vise caja ali nakon obroka.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 11:07:34   
salmy
Moj user posted image 8 dana nije imao stolicu,to su muke za gledati stenje a ne mozeuser posted image
Mama dosla i pocela masirati stomak,dala mu kompota od sljiva i vrlo brzo je kakiouser posted image
Nisam ni ja za sapun,ipak je on jos mali 

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 11:10:31   
Emica_sa
Posavjetuj se sa pedijatrom,ali mislim da je najbolje da promijenis AD

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Tvrda stolica kod bebe
28.9.2011 11:12:12   
taurus
malena vidim već si dobila savjete ja bih samo da dodam da ne stavljaš sapun jer on pored glicerina sadrži i druge komponente (miris, boja itd) koje mogu nadražiti sluznicu, već u apoteci kupi glicerinske čepiće za bebe
naravno ne preporučuje se njihovo stalno korištenje, ali nekada se ne može bez njih
ako i dalje budete imali isti probelm u apotekama imaš kupiti sirup lass baby proizvođača erbavita, italia
koji se može davati bebama za regulaciju stolice

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Tvrda stolica kod bebe
29.9.2011 14:34:38   
Skvo RR
haj zene...
evo i mene...bebac pije novalac ac (protiv grceva i hB nemamo ih vise i znam da stisce stolicu)...ali on ima stolicu 2-3 X dnevno..ali kao glina, i klikeri...sve mali 3-4...vidim da se pati, uz novalac ja i imam jedan navece podoj od 1,5h.....
Kamilicu hipp nece.tj popije 10ml..e sada ima li ko kakav savjet..znaci on nema klasicni zatvor...ali je to tvrdo uzasno...haman mu mogu pelenicu "istresti" od ovih klikercica.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Tvrda stolica kod bebe
29.9.2011 14:36:15   
bebacha
plantexuser posted image
lijepog je okusa.Alen ga volio


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Tvrda stolica kod bebe
29.9.2011 14:43:35   
R&T@
U dogovoru s pedijatricom, ja sam R. razrijedila AD formulu, tj. stavljala manje praha nego sto pise u uputstvu jer ona nije htjela ni caj ni vodu, a tesko je izbacivala stolicu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Tvrda stolica kod bebe
29.9.2011 14:45:52   
Skvo RR
Ma mene iskreno malo buni...jer nam je patronazna rekla da uz ovaj AC kupimo novalac IT...i da dajem ovoga jednu flasicu..kupila sam ga...evo ga gledam....user posted image user posted image user posted image user posted image ..ali kontam ipak su to dvije razlicite formule...
a sta je plantex?

< Poruku je uredio Skvo RR -- 29.9.2011 14:55:18 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Tvrda stolica kod bebe
2.10.2011 9:53:20   
mama dada
Pozdrav mame,
evo mene sa svojim iskustvom, od prvog dana moj bebać je plakao, bukvalno u porodilištu, nisam dojila, pa je sa 7 dana ponovo završio u bolnici upravo sa stolicom, pomogla je zamjena mlijeka, znači nije mu godila formula( Humana 1) prešao je na Novalac, uz to sam mu davala vodu( 100 ml vode prokuhat sa 1 kašičicom šećera ili jednom kockom). Neko vrijeme je bilo ok, posle opet problemi, grčevi strašni, stolica zelena, tvrda i jednu veče krvava, ponovo bolnica, i nova formula. Tada sumnjajući na alergiju na mlijeko uvode nam antialergenu formulu( ALERNOVA) i tek tada hvala Bogu sve biva ok. Nakon testova, koje smo čekali 5 mjeseci (i za to vrijeme nadavali se novaca za Alernovu jer jedna kutija košta oko 35km), saznamo da bebać hvala Bogu, nije alergičan na mlijeko, ali mu je ta formula odlično sjela, super napredovao, prestali grčevi, stolica se uredila tako da toplo preporučujem svima koji imaju većih i ozbiljnijih problema, jer ova hrana je baš prilagođena najosjetljivijim bebama pa sigurno pomaže i u slučaju jakog zatvora. Inače u ovu grupu spada i formula Pregomin od Aptamila.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Tvrda stolica kod bebe
2.10.2011 10:40:33   
Mya_81 RR
Skvo, plantex je čaj u prahu. Ima ga u apotekama, i pakiran je u malim vrećicama.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mama dada)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Tvrda stolica kod bebe
25.10.2011 1:38:55   
Hanady RR
prenos posta

IZVORNA PORUKA: Ummi

Imam jedan problemi glasi ovako:Akti vno sam dojila svoju bebicu do ne punih 5mjeseca,sada sam mu pocelala davati Bebimiln 1 a posto nije mu bilo dovoljno pedijatar mi predlozio bebimil 2.Bebimil nikako nije prihvatao sa vodom vec sa mlijekom iz terapaka i u to  mjerice bebimila.Zbog pretvrde kakice izbacila sam mlijeko iz tetrapaka.Neke prijateljice iz vlastitog iskustva govore mi da predjem na cisto kravlje domace sa tim se ne slazem jer moja beba od bebimila ima tvrdu kakicu a mogu zamislit kakva ce biti od domaceg mlijeka.Moram napomenuti dajem mu i svjeze kasice koje ja napravim od mrkve,jabuke,kruske,vode,caja,supice,pire od kropmira.Preko dana je sit u vece dajem mu bebimil ali on se budi skoro svaki sahat popijem samo 150ml,bebimila.Neznam sta da uradim u buduce sto mi se beba tako cesto budi i zbog cega ima trvdu kakicu jako sam zabrinutauser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Tvrda stolica kod bebe
30.3.2012 10:22:23   
Mya_81 RR
Mi vec jako dugo imamo tvrdu stolicu, ali nisam primjetila da joj to smeta. Nije se nikad žalila ni pokazivala da je boli.
Medjutim, u zadnej vrijeme se zali na stoma, kao da ima povremeno grčeve. Stolica je bar dva puta dnevno, nekad tvrda, nekad normalna. Ali sve mi se čini da je problem nastao kad smo se rjesili pelene. Uredno trazi tutu kad joj se piski, ali vec nekoliko mjeseci kaki u gacice. Odbija tutu kad je to u pitanju i kao da se pocela stiditi kad kaki, i imam osjecaj da nam problem stvara to sto zapravo trpi. Kad obavi uvijek prvo govori da nije kakila, pa onda počne odbijati da se presvuce. Pokusavam da nekako razgovorom to sredimo, ali zasad nema nekog pomaka.

Probala sam joj kuhati kompot, nece da pije, tako da cemo probati s nekim drugim cajevima. I mozda da stavim koji kim unutra user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.4.2012 7:39:29   
tajra26
drage moje pomagajte jer ja stvarno ne znam sta da radim... moj bebac ima 6 mjeseci i sve do 5 mjeseca je samo dojio ali imamo problem sa stolicom od kako sam mu uvela vocne kasice nikako ne kaki... pedijatrica nam je savjetovala novalec it pomalo izmedju podoja...djelovalo je samo nakratko imao je dva puta svako drugi dan stolicu onda opet 7 dana nije... uz pomoc masaze stomaka i guranja nogica prema pupi pomoglo je i kakio je... sad opet nema 6 dana.. da napomenem dajem mu samo kasice od sljive,komorac caj, krusku i novalec it...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.4.2012 8:42:18   
Malenaoduvijek
tajra26

jeli mislis na novalac AD da dajes?

sta mislis da probas onaj sirup ali ja se sada ne mogu sjetiti kako se zove nikako ima ga u apoteci leko jer su ga meni jednom nudili malenom ...

jer ti dajes upravo sve za potspjesenje stolice .

ovo je skorz biljno sa vocem (suha sljiva i smokva )ali ne mogu da se sjetim naziva ..ali nije portalak

< Poruku je uredio MALA1994 -- 9.4.2012 8:45:43 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.4.2012 8:51:47   
maja_86

IZVORNA PORUKA: tajra26

drage moje pomagajte jer ja stvarno ne znam sta da radim... moj bebac ima 6 mjeseci i sve do 5 mjeseca je samo dojio ali imamo problem sa stolicom od kako sam mu uvela vocne kasice nikako ne kaki... pedijatrica nam je savjetovala novalec it pomalo izmedju podoja...djelovalo je samo nakratko imao je dva puta svako drugi dan stolicu onda opet 7 dana nije... uz pomoc masaze stomaka i guranja nogica prema pupi pomoglo je i kakio je... sad opet nema 6 dana.. da napomenem dajem mu samo kasice od sljive,komorac caj, krusku i novalec it...

Probaj sok babylove iz dm-a,mjesavina komoraca i soka jabuke, bez secera je, i za bebe 4+.Moja nakon tog soka ima stolicu i po dva putauser posted image , sretno!!!

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Tvrda stolica kod bebe
9.4.2012 8:55:47   
tajra26

IZVORNA PORUKA: MALA1994

tajra26

jeli mislis na novalac AD da dajes?

sta mislis da probas onaj sirup ali ja se sada ne mogu sjetiti kako se zove nikako ima ga u apoteci leko jer su ga meni jednom nudili malenom ...

jer ti dajes upravo sve za potspjesenje stolice .

ovo je skorz biljno sa vocem (suha sljiva i smokva )ali ne mogu da se sjetim naziva ..ali nije portalak


dajem mu novalec it to je za bebe koje imaju problem sa zatvorm ali izgleda da to ne djeluje nikako.... user posted image
a kakav je to sirup? sad cu nazvat apoteku da pitam imaju li sta na biljnoj bazi... stvarno vise ne znam sta da radim...user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *