|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:45:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

eto ona kao arhitektica što ne pokrene privatni biznis
Pa danas se bar to traži al neki ljudi ne vole da odgovaraju i da sami sklapaju poslove, treba im neko da ih vodi jbg


upravo tako, ona je kao mm, uz to nema ni ona ni kapital ni veze kao ni polozen strucni ispit a u poslu arhitekte moras imati polozen strucni i ime, nece svakakvog arhitektu uzimat za projekte, ima ih nekoliko izvikanih u gradu koji drze monopol,a ostali su mali misevi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:45:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ovo za bolovanje, ma ne bi ja lagala nego regularno bolovanje nije poželjno user posted image
Hanady reče 42 dana se može, kasnije se ide na komisiju eeee da je meni hefta bolovanja kad ustreba.... al hebeš bolovanje kad se ne skidam sa tel
i sve šatro nije problem a samo me zovu, hebo te ne date mi rekoh da umrem u miru
To je bar regulisano u državnoj službi, ne baš svakoj al većinu da

Ja neki dan u vrtiću, vele neki mali dobio pljuskavice pa da pripazimo da se ne pojavi i kod naše djece a ja razmišljam na glas i rekoh "a joj ko će na bolovanje u pm" sv su popadali od smijeha user posted image user posted image user posted image user posted image ko o čemu ja o bolovanju odnosno ne bolovanju user posted image




Sve to stoji draga moja...
al ti moraš znati da i u državnoj službi na posao zovu i koriste telefon.
naime, mene su sa porodiljskog vratili sa prvom trudnoćom kada mi je djetetu 8 mjeseci bilo...lijepo me nazavali da dođem...jer u mom sektoru planirama reorganizacija.
A baaška što aj i na bolovanju mailom milion stavri odradim.
nije baš da ne zovu...
i nisma ni ja nikada na bolovanju bila radi temperature, viroze...niti bih moglauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:45:25   
veeseelaa
ma u doo, str-e, surove i sl primaju samo jako zdrave osobe, ako si na razgovoru za posao došao bledunjav ništa od tog 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:47:31   
veeseelaa
Sve to stoji draga moja...
al ti moraš znati da i u državnoj službi na posao zovu i koriste telefon.
naime, mene su sa porodiljskog vratili sa prvom trudnoćom kada mi je djetetu 8 mjeseci bilo...lijepo me nazavali da dođem...jer u mom sektoru planirama reorganizacija.
A baaška što aj i na bolovanju mailom milion stavri odradim.
nije baš da ne zovu...
i nisma ni ja nikada na bolovanju bila radi temperature, viroze...niti bih moglauser posted image


ma joj kod tebe je skroz bezveze na poslu situacija, ništa mi se ne dopada, strašno, užasno
ja sam npr bila godinu dana na porodiljskom al bi otišlka svaki petak po 3-4 sata da ponešto odradim, čisto da ostanem u formi user posted image ponekad b nešto odradila od kuće (uvezani su nam računari) ali ja sam imala i stumulaciju, punu platu sam dobivala svih 12 mjeseci od firme


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:47:44   
mamine oci
mm radi od 8h-20h bez osiguranja bez zdrastva i kao sto se vidi bez radnog vremena inace je je bio dogovor da se radi od 8h-17h ali privatnik koristi svaku situaciju jos mi nismo drzavljani BIH,a prekovremeni rad se i neplaca...a ja ako se racuna radim kao domacica,24h kao i sve zene user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:48:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

eto ona kao arhitektica što ne pokrene privatni biznis
Pa danas se bar to traži al neki ljudi ne vole da odgovaraju i da sami sklapaju poslove, treba im neko da ih vodi jbg


upravo tako, ona je kao mm, uz to nema ni ona ni kapital ni veze kao ni polozen strucni ispit a u poslu arhitekte moras imati polozen strucni i ime, nece svakakvog arhitektu uzimat za projekte, ima ih nekoliko izvikanih u gradu koji drze monopol,a ostali su mali misevi


i trab ti love more da pokreneš.
moj kolega ahitekta eno sad sjedi kući i plače..
napustio unipormet...handrio ga maksimalno....
frajer otakčio od posla a para mala...

pokernuo bi on privatno...al treba kapital..otkud mu...ko će mu dati zajam...i da ide da se registruje pa uzme zajam..šta kako će vraćati treba to zaraditi u ovakvom vremenuuser posted image

teacher tebi žao muža...meni je teže što ti kao porfesorica englistike nisi plaćena adekvtano...
Nije mu lako, nije ni tebi ni lani....ali nisi ni ti plaćena...nije ni tvoj posao lagan...jedino ti je radno vrijeme kako valja a sve ostalo...katastrofauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:49:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Sve to stoji draga moja...
al ti moraš znati da i u državnoj službi na posao zovu i koriste telefon.
naime, mene su sa porodiljskog vratili sa prvom trudnoćom kada mi je djetetu 8 mjeseci bilo...lijepo me nazavali da dođem...jer u mom sektoru planirama reorganizacija.
A baaška što aj i na bolovanju mailom milion stavri odradim.
nije baš da ne zovu...
i nisma ni ja nikada na bolovanju bila radi temperature, viroze...niti bih moglauser posted image


ma joj kod tebe je skroz bezveze na poslu situacija, ništa mi se ne dopada, strašno, užasno
ja sam npr bila godinu dana na porodiljskom al bi otišlka svaki petak po 3-4 sata da ponešto odradim, čisto da ostanem u formi user posted image ponekad b nešto odradila od kuće (uvezani su nam računari) ali ja sam imala i stumulaciju, punu platu sam dobivala svih 12 mjeseci od firme



e vidiš...
ja sma dobivala sa prvom do 100% plate u razlici od nakande koja je tada 2006 bila 360 Km...
a sa drugom samo ono što mi kanton poašlje ukinuli nam lijepo i kulturno...sad vraćaju...al šta ja imama do toga...kad na meni ljudka prava skršišeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:51:13   
teacher75
nama u skoli je pravo zeznuto ici na bolovanje, jer nam se odbija od plate a poslije moramo nadoknadjivati casove koji se kasnije ne placaju!to je uzasna nepravda. ja sam u trudnoci 5 mjeseci povracala ko niko non stop, a od toga samo 7 dana bila na bolovanju, jer sam zaglavila u bolnici na infuziji. kolege su nekako bile pokrile moje casove pa srecom nisam morala nadoknadjivati. s casova sam svakih 10 minuta izlazila da povracam i samo gledala kako cu se srusiti. a sve razmisljala kako cu na bolovanje u sred 2. polugodista, kako moraju uraditi pismene i kasnije zakljuciti ocjene,. pa sve kontala jos malo, jos malo, proci ce mucnine i na kraju izdurah nekako sve vrijeme. budala. sad drugi put nema sansi da bi se tako zrtvovala, niko mi nije rekao hvala niti su se sazalili pa rekli da idem na bolovanje kad su vidjeli kakva dolazim, ko avet, na sta sam licila, sve visilo na meni, blijeda ko smrt. nego svi mislili kako ce trpiti nastava ako ja odem i ko ce me mijenjati i usutili se i pustili me da se tako mucim mjesecimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:51:28   
muaaa
Meni nije jedna stvar jasna tj.vise stvari mi nisu jasne....ja boravim u Danskoj po 3 mjeseca svake godine tako da sam odlicno snimila situaciju tamo.LLjudi rade 8 sati dnevno ni 1 min.preko.Vikendi su slobodni vecinom,ako nisu onda je to neki dr.da.Godisnji je 3-4 sedmice ljeti i zimi imaju uvjek praznike po 7 dana.Cijene hrane su im iste kao kod nas ako nisu cak neki proizvodi jeftiniji.Kirija za stan ima ih razlicitih kao i kod nas.Telefon je jeftiniji sigurno jer znam koliko mom svekru dolazi.Grijanj malo skuplje.I ne razumijem kako kod njih nijedna plata ne iznosi manje od 3 hiljade maraka a kod nas ako je 1000 na konju si.Ako radis preko vremeno duplo se placa satnica

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:51:46   
veeseelaa
aman pa za šta služe prijatelji i rodbina nego da ulete kad treba....
moja porodica kad je pokrenula bizničić nismo imali ni pfeninga al smo riskirali, pozajmili i startali
Mi smo npr uzeli radnju u zakup i preuzeli izmrenje duga prijašnjeg zakupca u iznosu od 100 000,00 KM
Tada su mnogi mislili da smo ludi al mi smo sve vratili, nulirani i sad radukamo za sebe


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:52:57   
veeseelaa
a kod nas ako je 1000 na konju si.Ako radis preko vremeno duplo se placa satnica


u državnim službama je valjda viša od 1000 KM user posted image a kod nas je polovina radnih ljudi uposlena u državnoj službi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:55:57   
teacher75
da dodam da porodiljama nista ne placaju pa nekoliko mojih kolegica ne mogu planirati dijete jer su u kreditima i da sada rode dijete, ne bi mogle zivjeti od naknade jer su im muzevi u privatnim firmama i imaju neredovne i nesigurne plate...zao mi muza jer se vise pati fizicki, a tacno je da i moj posao ima mana al bar imam dosta slobodnog vremena, meni je to vaznije od para... dodatno nekad zaradim na instrukcijama, prije sam radila u privatnim skolama i drzala kurseve ali se to ne isplati vise, koliko placaju a koliko vremena se potrosi, pa sam prestala...mm takodjer privatno nesto zaradi jer zna dosta stvari na kompjuteru, ali sve je to rijetko

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:56:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kod nas ako je 1000 na konju si.Ako radis preko vremeno duplo se placa satnica


u državnim službama je valjda viša od 1000 KM user posted image a kod nas je polovina radnih ljudi uposlena u državnoj službi




jel preko 1000 baš....
i kome....paralmentarcimauser posted image

uglavnom user posted image user posted image


a to po statuistici u prijavljenim pa kao administracija pola zaposlenih...al bogami ima i u privatluku i više al nisu statistički obraćeno jer nema se odkale uzet podatak...situacija kao mamine oči. Vodi se da ne radi...a radi kod privatnika. A takvih još po miliona

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:56:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kod nas ako je 1000 na konju si.Ako radis preko vremeno duplo se placa satnica


u državnim službama je valjda viša od 1000 KM user posted image a kod nas je polovina radnih ljudi uposlena u državnoj službi


meni je plata manja od 1000kmuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:58:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kod nas ako je 1000 na konju si.Ako radis preko vremeno duplo se placa satnica


u državnim službama je valjda viša od 1000 KM user posted image a kod nas je polovina radnih ljudi uposlena u državnoj službi


meni je plata manja od 1000kmuser posted image


armno al sramno do bola za našu zemlju...

kod na parlamentarci plate imaju onolike koliko mi kredit dingenmo pa na 3-4 god otplaćujemo...
a porfesori i doktori nam plaćeni nisu...
i sve to tako u krug...i mito i korupcija i težak život sa mizerijom a mora se nam je radi uslova u državi....user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:02:30   
muaaa
Ma ovo je bruka ziva neznam samo gdje silne pare idu od pdv-a,nema drzava para ma to samo lazu,ja sam ljuta i razocarana.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:06:13   
teacher75

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ma ovo je bruka ziva neznam samo gdje silne pare idu od pdv-a,nema drzava para ma to samo lazu,ja sam ljuta i razocarana.

ma ja sam ljuta i razocarana vec duze vrijeme, bila sam veliki patriota i sve govorila ne bih nigdje a sada kad imam svoju porodicu, bogami, da nam neko ponudi negdje pristojan posao odmah bih se bez razmisljanja pakovala...posteni svijet jedva prezivljava, a vlada mito, kriminal i korupcija, exploatacija i robovlasnistvo,. fuj

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:07:01   
veeseelaa
svašta čuj manja vam plata od 1000 KM, ja sam zaprepaštena



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:09:44   
muaaa
Draga teacher vidis da nedaju nigdje maknuti napravili su sebi kako im odgovara,napravili robove i sad vladaju kako im ceif nazalost

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:10:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svašta čuj manja vam plata od 1000 KM, ja sam zaprepaštena




a valja se odškolovat da se porfesor bude...koliko samo doricanja i svega...uh...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:11:50   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svašta čuj manja vam plata od 1000 KM, ja sam zaprepaštena



da, draga moja, bila nam je malo veca od 1000 km (i tada je bila mizerija) pa su nam je onda fino skresaliuser posted image a sve duplo poskupilo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:14:24   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svašta čuj manja vam plata od 1000 KM, ja sam zaprepaštena




a valja se odškolovat da se porfesor bude...koliko samo doricanja i svega...uh...
user posted image

i onda dodje ucenik koje je dijete kriminalaca ili (i) politicara i ciji roditelji imaju vozni park i ne postuje profosore jer su oni za njega sirotinja, da vidis kako se ponasaju takvi- sito obijesno, ne cijene nas kad nas ni drzava ne cijeni, nazalost. imaju oni svoje ideale u svojim roditeljima i vide da od postene skole nema nafake (uglavnom)

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.2.2011 0:16:37 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:17:06   
veeseelaa
moja tetka, tetak, daidža, amidžići mamini su svi profesori i jedva kraj s krajem sastavljaju
Snaha mi je magistrirala na ekonomiji i fuj joj je posao, u banci, nidje veze, ni radnog vremena ni kojeg đavla a plata ma bjež, bolje joj je da ne rad

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:18:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

svašta čuj manja vam plata od 1000 KM, ja sam zaprepaštena




a valja se odškolovat da se porfesor bude...koliko samo doricanja i svega...uh...
user posted image

i onda dodje ucenik koje je dijete kriminalaca ili (i) politicara i ciji roditelji imaju vozni park i ne postuje profosore jer su oni za njega sirotinja, da vidis kako se ponasaju takvi- sito obijesno, ne cijene nas kad nas ni drzava ne cijeni, nazalost. imaju oni svoje ideale u svojim roditeljima i vide da od postene skole nema nafake (uglavnom)


pričaj mi o tome...
šta sam noći prsjedila na tvrdoj stolici sa knjigom od 1500 stranica...
a sad dođe mi kćerka politički savršena...što bi reko žan marolt u LZN '' kćerka mog dobrog prijatelja iz stranke'' i prosipa mi šuplju...a ja kažem preambulu niste stavili...kaže ona ''oprostite a šta vam je to''user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 0:20:19   
veeseelaa
ništa vam ne preostaje nego da se uključite u neku političku partiju, valjda će tamo prepoznati vaše sposobnosti i pogurati vas user posted image ne vidim drugo rješenje
jer raditi za 1000 KM mi je user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

šišanje
mamin_djecak

Da li ste šišali svog bebaca prije prvog rodjendana? Nama je rodjendan krajem aprila a vec smo malo cupavi pa se dvoumim da li da vec pravimo frizuruicu ili da se strpimo jos malo..

DA (70%)

NE (30%)


Broj svih glasova: 154

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *