|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:08:20   
dinaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja bih plaćala dobro samo sposobne ali extra sposobne ..jer fakultetsko obrazovanje se dobrim djelom dobije i preko štela....

znam dosta itekako sposobnih ljudi koji se nisu uspjeli ubaciti na fax ali su pokrenuli pvt biznis i eno zarađuju više nego da su završili fax...

a žene drage vi sve govorite iz SA ---šta mislite kako je u manjim mjestima ...tamo je sreća ako uopšte radiš i imaš platu od 350 ili 400 km....

ja volim svoje radno vrijeme user posted image

tacno je da ima i diploma preko stele, al zar toga trebaju svi biti isto (bijedno) placeniuser posted image zar trud ulozen u studiranje ne treba vrednovati na neki nacin a ne samo nipodostavati? svugdje u svijetu se diploma cijeni osim kod nas, naravno zavisi koji fakultet je u pitanju, neki su vise na cijeni od drugih ali sposobni ljudi bez diplome se motivisu da nastave skolovanje... kod nas su nazalost neki drugi kriteriji u pitanju. sto se tice manjih gradova, place su manje ali su i troskovi zivota puno manji. slazem se da je nezaposlenost tamo nazalost veca

Eh tiki s ovim se ne slazem da su troskovi zivota manji de mi molim te objasniuser posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:09:06   
teacher75
a mene nervira zasto trebamo uvijek gledati na gore, zasto ne gledati primjere boljih a ne gorih od nas... jer dokgod se tjesimo kako ima i gore i mirimo se sa situacijom nista se nece promijenitiuser posted image da svi iskreno pokazemo nezadovoljstvo, izadjemo na ulice i dignemo revoluciju, mozda bi se nesto i promijenilo, al ovako vuk sit i ovce na broju. pri tome je vuk na vlasti a narod naravno naivne ovcice

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:09:28   
myb@by
Da Tiki imam Ajšicu, i moja Ajšica ima sreću, što joj otac koliko toliko normalno zarađuje, pa joj možemo priuštiti neke stvari.
Držav anam je stvarno katastrofa. Ja samo cekam dan kad narodu prekipi i pocnu nemiri.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:10:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dinaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja bih plaćala dobro samo sposobne ali extra sposobne ..jer fakultetsko obrazovanje se dobrim djelom dobije i preko štela....

znam dosta itekako sposobnih ljudi koji se nisu uspjeli ubaciti na fax ali su pokrenuli pvt biznis i eno zarađuju više nego da su završili fax...

a žene drage vi sve govorite iz SA ---šta mislite kako je u manjim mjestima ...tamo je sreća ako uopšte radiš i imaš platu od 350 ili 400 km....

ja volim svoje radno vrijeme user posted image

tacno je da ima i diploma preko stele, al zar toga trebaju svi biti isto (bijedno) placeniuser posted image zar trud ulozen u studiranje ne treba vrednovati na neki nacin a ne samo nipodostavati? svugdje u svijetu se diploma cijeni osim kod nas, naravno zavisi koji fakultet je u pitanju, neki su vise na cijeni od drugih ali sposobni ljudi bez diplome se motivisu da nastave skolovanje... kod nas su nazalost neki drugi kriteriji u pitanju. sto se tice manjih gradova, place su manje ali su i troskovi zivota puno manji. slazem se da je nezaposlenost tamo nazalost veca

Eh tiki s ovim se ne slazem da su troskovi zivota manji de mi molim te objasniuser posted image


posto je stan u manjim mjestima a posto je u sarajevu? posto je kafa i sok u kafanu? posto je teta cuvalica i vrtic? itd...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:11:01   
myb@by
IZVORNA PORUKA: teacher75

a mene nervira zasto trebamo uvijek gledati na gore, zasto ne gledati primjere boljih a ne gorih od nas... jer dokgod se tjesimo kako ima i gore i mirimo se sa situacijom nista se nece promijenitiuser posted image da svi iskreno pokazemo nezadovoljstvo, izadjemo na ulice i dignemo revoluciju, mozda bi se nesto i promijenilo, al ovako vuk sit i ovce na broju. pri tome je vuk na vlasti a narod naravno naivne ovcice

Mogle smo mi sa rr dici revoluciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Koga staviti na čelo revolucije? user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio myb@by -- 9.2.2011 1:12:20 >


_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:11:14   
Dalil@
Sta znaci "nizi standard"? Mi smo podstanari, dakle, uz sve ostale rezije placamo i stanarinu i opet se pored toga najvise potrosi na hranu i ostale materijalne potrepstine.

Meni je prehrana glavna. A onaj u malom gradu sa 250KM mjesecno ne moze prezivjeti normalno sve i da mu je kirija samo 50KM - sto nije user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:11:39   
teacher75
IZVORNA PORUKA: myb@by

Da Tiki imam Ajšicu, i moja Ajšica ima sreću, što joj otac koliko toliko normalno zarađuje, pa joj možemo priuštiti neke stvari.
Držav anam je stvarno katastrofa. Ja samo cekam dan kad narodu prekipi i pocnu nemiri.

i ja user posted image user posted image user posted image al sudeci po stavu:" ima i gore", narod ce jos dugo trpiti i kukati ovako nepoduzimajuci nistauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:14:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: myb@by

IZVORNA PORUKA: teacher75

a mene nervira zasto trebamo uvijek gledati na gore, zasto ne gledati primjere boljih a ne gorih od nas... jer dokgod se tjesimo kako ima i gore i mirimo se sa situacijom nista se nece promijenitiuser posted image da svi iskreno pokazemo nezadovoljstvo, izadjemo na ulice i dignemo revoluciju, mozda bi se nesto i promijenilo, al ovako vuk sit i ovce na broju. pri tome je vuk na vlasti a narod naravno naivne ovcice

Mogle smo mi sa rr dici revoluciju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Koga staviti na čelo revolucije? user posted image user posted image user posted image user posted image


a parola ce nam biti: ringe ringe raja dos'o cika paja, pa pojeo jaja, jedno jaje muc a mi djeco cucuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:15:33   
Galija
IZVORNA PORUKA: myb@by

Da Tiki imam Ajšicu, i moja Ajšica ima sreću, što joj otac koliko toliko normalno zarađuje, pa joj možemo priuštiti neke stvari.
Držav anam je stvarno katastrofa. Ja samo cekam dan kad narodu prekipi i pocnu nemiri.


i ja user posted image user posted image user posted image al sudeci po stavu:" ima i gore", narod ce jos dugo trpiti i kukati ovako nepoduzimajuci nistauser posted image



kod naseg naroda je sve "ne daj Bože gore", tako da ce ovako sigurno potrajatiuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:15:57   
Dalil@
Teacher, naravno da ne treba gledati na gore. Uvijek ima gore od goreg user posted image
Ali, ja mislim, da nije u redu spominjati platu od 100KM (sto po meni nije malo!) i kukati na sav glas medju ljudima koji mozda nemaju ni toliko user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:18:08   
Dalil@
Hocu da kazem - prica o radnom vremenu, (ne)uslovima rada, maltretiranju i iskoristavanju radne snage je sasvim OK i potrebna ali prica o visini plate mi je visak user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:18:30   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Teacher, naravno da ne treba gledati na gore. Uvijek ima gore od goreg user posted image
Ali, ja mislim, da nije u redu spominjati platu od 100KM (sto po meni nije malo!) i kukati na sav glas medju ljudima koji mozda nemaju ni toliko user posted image

kako nije malo kad politicari zarade bar 10 puta toliko (nesluzbeno)? malo je, nego sta je nego malo, pa samo na hranu i rezije ode bar dvije trecine toga, a gdje je ostalo?ti tako pricaj da nije malo, pa nam nece nikad ni povecati plate. zasto bi kad su ljudi zadovoljniuser posted image


< Poruku je uredio teacher75 -- 9.2.2011 1:19:37 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:18:55   
dinaa
Sta ti je bona tiki i u manjim mjestima raja mora dignut kredit da bi kupio stan posto god da je,rezije se moraju placati,djeca se moraju skolovati i oblaciti a prije svega mora se jesti pa ti sad vidi kako zivi cetveroclana porodica gdje samo jedno radi a plata oko 800 km a hoce i mora djeci sve obezbijediti,a malo je onih koji imaju i toliku platu,raja uglavnom zivi pod kiriju koja je 150 km,kafa u kaficu je 1,5 ili 2km zavisi kako gdje.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:20:46   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dinaa

Sta ti je bona tiki i u manjim mjestima raja mora dignut kredit da bi kupio stan posto god da je,rezije se moraju placati,djeca se moraju skolovati i oblaciti a prije svega mora se jesti pa ti sad vidi kako zivi cetveroclana porodica gdje samo jedno radi a plata oko 800 km a hoce i mora djeci sve obezbijediti,a malo je onih koji imaju i toliku platu,raja uglavnom zivi pod kiriju koja je 150 km,kafa u kaficu je 1,5 ili 2km zavisi kako gdje.

pa i ovdje svi dizu kredit za stan, ja bar ne znam nikoga da ga je kupio gotovinom, tesko je svugdje, jadni mi u ovoj nasoj drzavi svi skupauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:21:27   
dinaa
Jadni da nemozemo bit jadnijiuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:21:54   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dinaa

Jadni da nemozemo bit jadnijiuser posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:22:19   
Dalil@
Teacherko, ja ne zivim medju takvim svijetom (politicarima) nego medju obicnim narodom koji zaradi koliko mu ostane nakon politicara. I na taj sloj drustva mislim kada kazem da nije malo.
Sto se mene tice, politicarima bih ukinula primanja 100% pa da rade pro bono dok se ne dokazu. A i nakon toga bih im davala samo ono sto zarade..
Oni grabe i kapom i sakom jer im se moze...i oni nisu mjerilo..ustvari, jesu mjerilo kriminala u drzavi..niceg drugog.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:24:01   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Dalil@

Teacherko, ja ne zivim medju takvim svijetom (politicarima) nego medju obicnim narodom koji zaradi koliko mu ostane nakon politicara. I na taj sloj drustva mislim kada kazem da nije malo.
Sto se mene tice, politicarima bih ukinula primanja 100% pa da rade pro bono dok se ne dokazu. A i nakon toga bih im davala samo ono sto zarade..
Oni grabe i kapom i sakom jer im se moze...i oni nisu mjerilo..ustvari, jesu mjerilo kriminala u drzavi..niceg drugog.

pa eto, vidis i sama da bi mi mogli zaradjivati vise kad bi se politicarima skresale plate a nama povecale, zasto onda biti presretan sa 1000km kad mozes imati 2000user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:26:46   
Dalil@
A, teacherko, ja bih bila najsretnija da ti imas duplu platu..kako bi bila zadovoljna i kako bi sutra mom djetetu znanje prenijela sa osmijehom na licu user posted image  No, kukajuci o visini plate ovdje na forumu neces puno postici. Samo ce nekome ko nema ni toliko biti tesko pri dusi sto svome djetetu ni uz sav silni rad i trud ne moze pruziti ni blizu toliko user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:30:05   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Dalil@

A, teacherko, ja bih bila najsretnija da ti imas duplu platu..kako bi bila zadovoljna i kako bi sutra mom djetetu znanje prenijela sa osmijehom na licu user posted image  No, kukajuci o visini plate ovdje na forumu neces puno postici. Samo ce nekome ko nema ni toliko biti tesko pri dusi sto svome djetetu ni uz sav silni rad i trud ne moze pruziti ni blizu toliko user posted image

draga, ja i sa ovom platom prenosim znanje s osmjehom na licu jer ne dozvoljavam da moje licno nezadovoljstvo utice na moj rad, jer sam ovaj posao izabrala zato sto to volim a sigurno ne zbog plate jer sam mogla raditi i bolje placen posao prevodioca...a i meni je tesko kad vidim da moji ucenici nose armani i versace i dobivaju skupa auta za 18. rodjendan, a nicim to nisu zasluzili ja bar zasluzujm svaku marku a i jos vise

< Poruku je uredio teacher75 -- 9.2.2011 1:31:46 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:30:30   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Teacherko, ja ne zivim medju takvim svijetom (politicarima) nego medju obicnim narodom koji zaradi koliko mu ostane nakon politicara. I na taj sloj drustva mislim kada kazem da nije malo.
Sto se mene tice, politicarima bih ukinula primanja 100% pa da rade pro bono dok se ne dokazu. A i nakon toga bih im davala samo ono sto zarade..
Oni grabe i kapom i sakom jer im se moze...i oni nisu mjerilo..ustvari, jesu mjerilo kriminala u drzavi..niceg drugog.

pa eto, vidis i sama da bi mi mogli zaradjivati vise kad bi se politicarima skresale plate a nama povecale, zasto onda biti presretan sa 1000km kad mozes imati 2000user posted image


Mislim da ne shvatas sta zelim reci. Evo, bit cu malo grublja, nemoj se uvrijediti user posted image  Dakle, ako bi tim politicarima nekim cudom i skresali plate - ja ne bih povecala vama nego jadnim penzionerima koji pored svoje crkavice kopaju po kontejnerima u potrazi za hranom user posted image  Zalost.

Prema tome, nemojmo vise o ovome. Barem ja necu.

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:32:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Teacherko, ja ne zivim medju takvim svijetom (politicarima) nego medju obicnim narodom koji zaradi koliko mu ostane nakon politicara. I na taj sloj drustva mislim kada kazem da nije malo.
Sto se mene tice, politicarima bih ukinula primanja 100% pa da rade pro bono dok se ne dokazu. A i nakon toga bih im davala samo ono sto zarade..
Oni grabe i kapom i sakom jer im se moze...i oni nisu mjerilo..ustvari, jesu mjerilo kriminala u drzavi..niceg drugog.

pa eto, vidis i sama da bi mi mogli zaradjivati vise kad bi se politicarima skresale plate a nama povecale, zasto onda biti presretan sa 1000km kad mozes imati 2000user posted image


Mislim da ne shvatas sta zelim reci. Evo, bit cu malo grublja, nemoj se uvrijediti user posted image  Dakle, ako bi tim politicarima nekim cudom i skresali plate - ja ne bih povecala vama nego jadnim penzionerima koji pored svoje crkavice kopaju po kontejnerima u potrazi za hranom user posted image  Zalost.

Prema tome, nemojmo vise o ovome. Barem ja necu.

pa ja bih povecala svima a ne samo sebi, to se podrazumijeva, svima koji su osteceni na racun politicara i njihovih voznih parkova i jahti....


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:33:40   
Dalil@
Tamam user posted image

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 1:34:55   
myb@by
Pa realno govoreći kada bi se političarima skresale plate i ostalo što ih sleduje ( tipa nadoknada za odvojenost od porodice- strašno jadni naši političari dok oni bacaju šuplju po hotelima od 5 zvjezdica njihove dame to vrijeme ubijaju po raznim spa tretmanima, ali eto odvojeni su pa im se treba platiti user posted image user posted image user posted image user posted image ) naši penzioneri, invalidi pa i obicni radnici bi došli na svje. Međutim ovo se nece desiti ni u crtanom user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Radno vrijeme
9.2.2011 9:03:38   
Dida79

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: myb@by

Da Tiki imam Ajšicu, i moja Ajšica ima sreću, što joj otac koliko toliko normalno zarađuje, pa joj možemo priuštiti neke stvari.
Držav anam je stvarno katastrofa. Ja samo cekam dan kad narodu prekipi i pocnu nemiri.

i ja user posted image user posted image user posted image al sudeci po stavu:" ima i gore", narod ce jos dugo trpiti i kukati ovako nepoduzimajuci nistauser posted image



Ja se nemira najvise bojimuser posted image Lako cu ja sama sebi objasniti da nema ali sta sa pilicima oni ne znaju za nemauser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

IMENA ZA DJECAKA
amaniamanic

Sta mislite o njima...koje vam je naj...

Arman (27%)

Denis (13%)

Ali (11%)

Mak (20%)

Faris (18%)

Rayan (11%)


Broj svih glasova: 133

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *