|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: savjet za domaćice
23.6.2010 19:32:17   
leona81
ma i ja sam dosad kupovala novu svaki put:) hvala ti

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kratki savjeti za domaćice
6.8.2010 12:02:10   
acudesa
prenos posta sa: Trikovi u kuhinji
IZVORNA PORUKA: I and my angel

Ne znam da li je ova tema ili nesto vec bilo... Ali ajmo svoje "trikove" podijeliti...
Ja uvijek filete stavim u mlijeko i vegetu da odstoje par sati u frizideru , pa tek onda ih spremam. Teletinu namazem senfom i isto tako... To sam naucila od starijih i zaista je ukusnije.


< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.8.2010 12:03:05 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kratki savjeti za domaćice
6.8.2010 17:59:45   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

prenos posta sa: Trikovi u kuhinji
IZVORNA PORUKA: I and my angel

Ne znam da li je ova tema ili nesto vec bilo... Ali ajmo svoje "trikove" podijeliti...
Ja uvijek filete stavim u mlijeko i vegetu da odstoje par sati u frizideru , pa tek onda ih spremam. Teletinu namazem senfom i isto tako... To sam naucila od starijih i zaista je ukusnije.



ovo isto radim i ja ...mnogo bolji ukususer posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:24:26   
Ilhana RR
Hej Visnja ja ti imam par ti vatrostalni ili kako se vec zovu (stakleni tepsija hahaha) jedna ima kao rebraste rucke i tu uvijek ostane...

al ja uzmem malo vima, onog starog u prahu :P i uzmem zicu... prodjem koji put po ruckama i gdje ostane fleka i sperem i izgleda mi KA NOVA :P

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:25:52   
Ilhana RR
Kad smo vec na savijetima da podjielim svoje novo otkrice =)

Prije dva dana mi prekipi nesto, nesjecam se sta je bilo i ostanu fleke na ploci od sporeta i kontala sam dugo kako da ih smaknem i reko eh sad cu probati sprej za rernu... naspricam ja pjenu i ostavim jedno pola sata... kasnije samo krpom saprala i sporet ko nov =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:26:48   
Visnja RR
pa i ja to radim ali dzaba... znam da je nemoguce ali kao da je staklo upilo
ili si mislila da onda stavis u perilicu?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:29:20   
Visnja RR
to ona ravna ploca? bas mi prodavac rece da ne smije nista pokipiti...
smjesno ..otisla u prodavnicu da kupim ugradbenu perilicu, ugradbeni sporet rernu i gornju tu ravnu plohu pola0pola i napu a on sve nesto govori da to ne kupujem user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:30:21   
Ilhana RR
ma perilica nepomaze tome nikako...

nego probaj sa ovom pjenom za rernu... ona rastvara mrlje... poprskaj i ostavi da stoji jedno pola sata sat... i onda malo istrljas jos sa zicom... al onom pravom inox zicom ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:31:47   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

to ona ravna ploca? bas mi prodavac rece da ne smije nista pokipiti...
smjesno ..otisla u prodavnicu da kupim ugradbenu perilicu, ugradbeni sporet rernu i gornju tu ravnu plohu pola0pola i napu a on sve nesto govori da to ne kupujem user posted image


cekaj mene pa cemo ici zajedno ;)
pa cu mu ja reci sta mislim hehehehe =)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:32:08   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

to ona ravna ploca? bas mi prodavac rece da ne smije nista pokipiti...
smjesno ..otisla u prodavnicu da kupim ugradbenu perilicu, ugradbeni sporet rernu i gornju tu ravnu plohu pola0pola i napu a on sve nesto govori da to ne kupujem user posted image


Gdje taj prodavac..koja je prodavnica..da ne idemo...user posted image user posted image user posted image

Meni pokipilo 101X...i ta nita bilo..arfom operem ko nova...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:39:03   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

prenos posta sa: Trikovi u kuhinji
IZVORNA PORUKA: I and my angel

Ne znam da li je ova tema ili nesto vec bilo... Ali ajmo svoje "trikove" podijeliti...
Ja uvijek filete stavim u mlijeko i vegetu da odstoje par sati u frizideru , pa tek onda ih spremam. Teletinu namazem senfom i isto tako... To sam naucila od starijih i zaista je ukusnije.



ovo isto radim i ja ...mnogo bolji ukususer posted image

ja pilece filete prije nego proprzim uvijek namazem slatkim senfom i bas daje ukus , i psole ih ubacujem gdje treba.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.8.2010 0:44:35   
veeseelaa
moja mama ima tu ravnu ploču, pa uz tu ploču dodje i nešto kao lopatica, staviš bilo koje sredstvo i hopla, lopatica sve skine
Kod moje mame je gorenje
a vala stalno joj nešto kipi hahahah kao npr mlijeko, redovito


< Poruku je uredio veeseelaa -- 24.8.2010 0:46:59 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kratki savjeti za domaćice
10.10.2010 16:31:38   
leli§
nije bas savjet ali jednostavno ne znam gdje da postavim pitanje nije mi ni za onu temu trebam pomoc HITNO...ali trebam pomoc... naime prosle godine je jedna clanica postavila recept za bajaderu, cini mi se da je bio na temi fitari ili sl, i ja nikako ne mogu da nadjem taj recept, niti bilo kakav za bajaderu...mala pomoc user posted image  ako pitanje nije na pravom mjestu neka se onda prebaci gdje pripada user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kratki savjeti za domaćice
10.10.2010 20:36:27   
milenium

IZVORNA PORUKA: leli§

nije bas savjet ali jednostavno ne znam gdje da postavim pitanje nije mi ni za onu temu trebam pomoc HITNO...ali trebam pomoc... naime prosle godine je jedna clanica postavila recept za bajaderu, cini mi se da je bio na temi fitari ili sl, i ja nikako ne mogu da nadjem taj recept, niti bilo kakav za bajaderu...mala pomoc user posted image  ako pitanje nije na pravom mjestu neka se onda prebaci gdje pripada user posted image


klik bajadera user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kratki savjeti za domaćice
11.10.2010 7:53:01   
leli§
vala milenium ako budu ove one sto je neko postavio recept ovdje, mljac, ne znas koliko si me obradovala. user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kratki savjeti za domaćice
22.2.2011 14:26:37   
Cmokvica
Kako uspjesno otkloniti mrlju od borovnice? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kratki savjeti za domaćice
23.2.2011 11:55:49   
emma.L
Zavisi s čega je želiš ukloniti. Domaći sok od borovnica sa Emine odjeće nestane kad mrlju natrljam DM sapunom za fleke prije pranja u mašini. Vjerujem da bi taj sapun mogao pomoći i kod namještaja ili tepiha user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Cmokvica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kratki savjeti za domaćice
23.2.2011 13:03:40   
Cmokvica
emma.L, mrlja je na tepihuuser posted image

Hvala Ti na savjetu, pokušat ću!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kratki savjeti za domaćice
25.2.2011 23:51:51   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja mama ima tu ravnu ploču, pa uz tu ploču dodje i nešto kao lopatica, staviš bilo koje sredstvo i hopla, lopatica sve skine
Kod moje mame je gorenje
a vala stalno joj nešto kipi hahahah kao npr mlijeko, redovito



kod moje drugarice je dosla isto kao neka lopatica.ona kaze najgore joj rubove cistit i zena lopaticom cistila i pukla joj ploca ! zato oprez ! ja svoju plocu cistim  arfom i spuzvicom,mada sam plocu vec ponegdje "zagrebala" al' ja sam nju kupila nije ona mene user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kratki savjeti za domaćice
24.3.2011 22:05:16   
milenium


Ne morate čekati da se kuhana krema za kolač postepeno hladi. Uronite zdjelu sa vrućom kremom u veću posudu sa hladnom vodom sa ledom i krema će se ohladiti uz miješanje u 15-tak minuta

Mlijeko u tetrapaku bez čepa neće onako 'bućkati' prilikom izlijevanja i lakše ćete ga uliti u čašu ako na suprotnom kraju od otvora načinite malu rupicu nožem

za grubo usitniti lješnjake ili orahe za kolač ne morate se mučiti sjeckanjem: stavite ih u vrećicu za zamrzavanje i istucite batom za mesom

odresci će se ljepše istući ako ih tučete batom za meso preko plastične vrećice za zamrzavanje ili unutar nje, naročito piletina i puretina koja je osjetljiva i sklona 'raspadanju' ako se prejako tuče user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kratki savjeti za domaćice
6.4.2011 16:07:28   
emma.L
user posted image Zna li itko ima li negdje još za kupiti Arf Deobad za kupatila?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kratki savjeti za domaćice
11.4.2011 21:20:00   
aslica
Cmokvice probaj očistiti mrlju sredstvima za čišćenje kuhinjskih površina (ajax ili mr.muscolo). Našpricaj dobro, ostavi desetak minuta i onda očisti spužvicom ili četkicom. Ja tim sredstvima skidam sve fleke sa vunenih tepiha.

Također imam savjet za čišćenje sporeta sa ravnom platom.  Ja napravim rastvor od ferija, sirćeta i vode (omjer sirćeta i vode 50:50, a ferija maksimalno pola male šoljice otprilike), našpricam površinu nekoliko minuta i sve skinem spužvicom. 

(odgovor članu Cmokvica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kratki savjeti za domaćice
19.5.2011 13:57:29   
mamine oci

Pet trikova da se brzo rešite duvanskog dima
SIRĆE I AKTIVNI UGALJ
U nekoliko manjih posuda sipajte malo vinskog sirćeta ili stavite grumenčić aktivnog uglja i ostavite ih u prostoriji u kojoj se pušilo.  Ugalj i sirće upijaju i neutrališu neprijatne mirise, jedino o čemu treba da povedete računa je da ih držite podalje od domašaja dece.


OSVEŽIVAČI U KESICI  Odeća i kosa najbrže upijaju duvanski dim, a ako se već desilo da su vam jakna, šal i rukavice bili u zadimljenoj prstorii prvo ih dobro provetrite, a zatim ostavite preko noći u plastičnu kesu u koju ste stavili mirišljave maramice ili osveživače u kesicama, koje obično držite u ormanu.


PESAK ZA MAČKE U pepeljaru sipajte malo običnog ili ako pronađete mirisnog peska za mačke. On će potpuno ukloniti neugodni miris opušaka, a i lakše ćete očistiti pepeljaru.



SODA BIKARBONA Dim cigareta dugo se zadržava u zavesama, nameštaju, pa čak i tepisima. Pokušajte da uveče pre nego što krenete na spavanjen pospete malo sode bikarbone po tepihu, garnituri za sedenje i zavesama, a zatim ujutru usisajte celu prostoriju.







PEŠKIR I SIRĆE Prvo izlufitrajte prostoriju, a zatim umočite peškir ili kuhinjsku krpu u sirće. Ocedite peškir i nekoliko minuta mašite njime po prostoriji. Mada zvuči šašavo, veoma efikasno uklanja neugodne mirise.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu aslica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kratki savjeti za domaćice
19.5.2011 14:18:26   
Anoniman
aaaaa  mamine oci  sto ce se moj muz obradovat kad dodje s posla user posted image alijepi mirisi po kuci, ja to prsnem po nekad  onim deom za prostorije a jeli ovi mirisi ostanu duzeuser posted image il i oni dok ne izvetruuser posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 19.5.2011 14:19:37 >

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kratki savjeti za domaćice
19.5.2011 14:21:31   
mamine oci
Očistite kuću sirćetom i sodom bikarbonom
MRLJE SA SLAVINE
Poznate su vam uočljive i tvrdokorne mrlje na slavinama koje se teže otklanjaju. Sirće je savršeno sredstvo za otklanjanje takvih nečistoća. Ne samo da će slavina biti čista, već će dobiti i besprekoran sjaj. Sve što treba da uradite jeste da natopite peškir belim alkoholnim sirćetom i da ga obmotate oko slavine. Pustite da odstoji 25 minuta nakon čega slavinu prebrišete suvom krpom ili ubrusom.



DEČIJE IGRAČKE
U četvrtinu čaše ulijte vodu i pomešajte sa četiri kuhinjske kašičice bikarbone. Prebrišite detetove igračke sa ovom mešavinom čime ćete ubiti veliku većinu nakupljenih bakterija i nečistoća.


FUGE IZMEĐU PLOČICA
Pomešajte vodu sa sodom bikarbonom tako da dobijete gušću smesu. Četkicom za zube smesu utrljajte
na fuge i ostavite da deluje tri minuta, a zatim isperite.


OSVEŽITE FRIŽIDER
U firžider se često uvuku neprijatni mirisi od ustajale hrane. Ako želite da ih se oslobodite, na vlažan sunđer pospite malo sode bikarbone i pređite po unutrašnjoj površini frižidera. Nakon nekoliko minuta, čistim vlažnim sunđerom isperite površinu. Soda je, osim kod dezinfekcije, veoma delotvorna i kod neutralisanja mirisa.



ODVOD
U odvod sipajte pola šoljice sode bikarbone i na to ulijte pola šoljice alkoholnog sirćeta, a zatim začepite. Pustite sodu i sirće da deluju 15 do 20 minuta a, onda pustite vruću vodu.

ovo sa sodom provjereno
e odo se ja sad bacit na ciscenje:)user posted image






_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *