|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kratki savjeti za domaćice
26.5.2011 11:32:31   
mamine oci
Bijeli kruh
Komadićem bijelog kruha nježno ćete odstraniti prašinu i prljavštinu s vaših umjetnina slikanih uljem na platnu i ujedno ih zaštititi od oštećenja koja mogu nastati upotrebom tkanina za brisanje prašine.Kečap
Tamne mrlje s posuđa od bakra i mesinga nestat će u trenu uz pomoć malo kečapa, kojeg je dovoljno kapnuti na spužvicu ili krpu i njime istrljati mrlje na posuđu. Prirodna boja će se vratiti za nekoliko minuta i posuđe će izgledati kao novo.Zobena kaša
Teže odstranjiva prljavština na rukama, poput mrlja od motornog ulja, hrđe ili boje, nestat će istrljate li ruke gustom smjesom vode i zobene kaše.Riža
Vazu ili usku bocu teže je očistiti bez posebnih pomagala za čišćenje. No uz pomoć malo tople vode i žličice sirove riže vratit ćete im stari sjaj. Napunite tri četvrtine boce ili vaze toplom vodom i uspite žličicu riže. Protresite nekoliko puta i isperite čistom vodom.Crni čaj
Hrđu na vrtnom alatu najlakše ćete odstraniti ostavite li ga nekoliko sati u lončiću skuhanog hladnog crnog čaja. Dovoljno ga je samo posušiti nakon vađenja iz posude s čajem i hrđa će postati prošlost. No zaštitite ruke rukavicama jer crni čaj na koži može ostaviti tamne mrlje.Glicerin
Poznato nam je koliko vosak sa svijeće može pokvariti večer kapne li na tkaninu ili namještaj. No uz pomoć malo glicerina kojim ćete natopiti vatu i očistiti vosak, brzo ćete zaboraviti na nezgodu. A glicerin je dostupan u svakoj ljekarni.

Soda
Gazirana pića možda nisu zdrava za organizam, ali za kamenac u kuhinji su odlično rješenje. Izlijte manju količinu bilo kojeg bezbojnog gaziranog pića na spužvu i njime za čas očistite mrlje od kamenca na svim površinama.

Kukuruzni škrob
Masne mrlje na tepihu ne moraju biti noćna mora. Mogu se lako odstraniti pospete li ih kukuruznim škrobom i ostavite da upije masnoću dvadesetak minuta. Dovoljno je usisati škrob s tepiha, a s njim će nestati i masnoća.


Alkohol
Čisti alkohol koji se može nabaviti u ljekarnama rješenje je za mrlje od markera i sličnog pribora za pisanje, čiji tragovi se teško brišu. Nekoliko kapi alkohola i komadić pamučne vate dovoljno je da odstranite mrlje s bilo koje površine.




1. Protiv neugodnih mirisa
Neugodni mirisi koji dolaze iz odvoda možete riješiti u nekoliko poteza. Iscijedite limun i sok izlijte u odvod. Ne puštajte vodu barem sat vremena, a rezultat ćete itekako osjetiti.

2. Za sjaj

Limun je odlična za čišćenje svih metala. Limunska kiselina uklanja nečistoće, masnoće i kamenac, a želite li pojačati njegovo djelovanje, krišku umočite u sol, a zatim dobro istrljajte štednjak, sudoper pa čak i alat.3. Za održavanje čistoću
Sredstva za čišćenje sadrže agresivne kemikalije neugodnih mirisa koje mnogi teško podnose. Upravo zato radije upotrijebite limun koji čuva zdravlje i štedi vaš novac.Iscijedite šest limuna te sok prelijte u posudu s raspršivačem. Ostaci sapuna, kamenac i masnoće postat će daleka prošlost, a površine će ostati čiste i što je najvažnije dezinficirane. user posted image Limunov sok čisti okorjelu prljavštinu 4. Za čisto posuđe
Ako niste znali, limunom možete oprati suđe. Ostanete li bez deterdženta za suđe pola vrećice sode bikarbone pomiješajte s kriškom limuna i mješavinom istrljajte tanjure, pribor za jelo i čaše. Nečistoća će nestati u trenu, a vaše ruke neće biti oštećene.

5. Za mirisno rublje
Želite li da vaše rublje ostane čisto i mirisno, u mašinu prije ispiranja dodajte žličicu iscijeđenog limuna. Rezultat će biti čista, svježa i mirisna odjeća.6. Za blistave prozore
U dvije litre vode dodajte četiri žlice iscijeđenog limunovog soka. Jednostavna mješavina u trenu postaje snažno sredstvo za čišćenje prozora koje uklanja prljavštinu, prozorima vraća sjaja vašem domu čistoću i ugodan miris.7. Protiv skrivene prljavštine
Nakupljena prljavština na fugama, oko slavine ili na nekim drugim teško dostupnim mjestima gdje se sakuplja kamenac ili masnoća također je rješiv problem.
skinuto sa neta nadam se da ce nekom pomoci cesto primenjujem neke od savjetauser posted image







_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kratki savjeti za domaćice
26.5.2011 11:34:34   
salmy
Opekline

Ovu metodu uče vatrogasci tijekom obuke:

kad dođe do opekotina, kolika god da je njihova površina, prva pomoć se sastoji u tome da se oštećena zona stavi pod mlaz hladne vode sve dok se temperatura ne smanji i prestanu gorjeti slojevi kože, a zatim se opekotina premaže bjelanjkom.

Jedna osoba je opekla veći dio ruke vrelom vodom. Usprkos bolu, stavila je ruku pod mlaz hladne vode a zatim uzela dva bjelanjka, malo ih umutila i u njih zaronila ruku.

Ruka je bila toliko izgorjela, da kada ju je premazala bjelanjkom, koža se osušila a od bjelanjka se napravila neka vrsta opne.

Ta osoba je znala da je bjelanjak prirodni kolagen i nastavila je najmanje sat vremena premazivati ruku bjelanjkom. Poslije podne više nije osjećala bol, a sutradan je ostalo samo crvenilo na mjestu opekotine. Bojala se da će joj ostati ružan ožiljak, ali na njeno veliko iznenađenje, desetak dana kasnije, nije više bilo ni traga opekotine, čak je koža povratila svoju prvobitnu boju.

Opečena koža se potpuno regenerirala zahvaljujući kolagenu sadržanom u bjelanjku, koje je ustvari placenta puna vitamina.


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kratki savjeti za domaćice
26.5.2011 12:05:00   
emma.L
Dobro za znati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: savjet za domaćice
12.9.2011 16:11:14   
Anoniman
kako skinuti fleku  od dezodoransa sa bele majice   venish ne pomaze heeelp

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: savjet za domaćice
22.1.2012 18:10:55   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pitanje user posted image

Hocu jedan kolac da pravim ( ne pece se ) umute se svi sastojci i stavi se u kalup da se stegne i formira. Eh ja juce tek kupila kalup, trebam li ga cime obloziti da bi se kolac fino odvojio od njega ili premazati necim, ne bih da kolac zaglavim unutra da ga moramo tako jesti user posted image




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: savjet za domaćice
22.1.2012 19:19:37   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Pitanje user posted image

Hocu jedan kolac da pravim ( ne pece se ) umute se svi sastojci i stavi se u kalup da se stegne i formira. Eh ja juce tek kupila kalup, trebam li ga cime obloziti da bi se kolac fino odvojio od njega ili premazati necim, ne bih da kolac zaglavim unutra da ga moramo tako jesti user posted image





Hvala sto premestite post na prvau temu, razmisljala sam staviti pitanje na temu kolaci ili potreban savjet za domacinstvo user posted image

Vec sam dobila odg tamo na postavljeno pitanje.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: savjet za domaćice
23.2.2012 16:01:52   
Anoniman
drage,
kako da uklonim ,skinem zvaku sa cupavog tepiha ako samo vucem kidaju se oni
imal neki trik

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: savjet za domaćice
5.5.2012 22:21:23   
mamma mumi
Molimm vas zna li neko kako da ocistim jastucnicu 100% vuna i prekrivac?Da li kod nas ima deterdjenta sa lanolinom?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: savjet za domaćice
12.5.2012 20:30:31   
mamma mumi
Pa zar niko nema vuneni prekrivac ili jastuk?Kako ih odrzavate?

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: savjet za domaćice
12.5.2012 20:49:05   
R&T@

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Pa zar niko nema vuneni prekrivac ili jastuk?Kako ih odrzavate?



Nemoj u masinu nikako, samo rucno pranje...
Koristi ili Perwoll balzam (za vuneni ves)
ili kupi lanolin kremu u apoteci i dodaj je u blagi djecji sampon...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: savjet za domaćice
13.5.2012 20:14:25   
mamma mumi
E hvala Tajra, nisam mislila ni prati u masini, ali su mi naglasili da koristim lanolin zbog odrzavanja vune , a ne obicni deterdjent.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: savjet za domaćice
30.7.2012 18:59:00   
mamma mumi
Cime bi mogla otkloniti kamenac u serpi.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kratki savjeti za domaćice
30.7.2012 19:09:27   
veeseelaa
Soda
Gazirana pića možda nisu zdrava za organizam, ali za kamenac u kuhinji su odlično rješenje. Izlijte manju količinu bilo kojeg bezbojnog gaziranog pića na spužvu i njime za čas očistite mrlje od kamenca na svim površinama.


mamma mumi a da probaš?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: savjet za domaćice
30.7.2012 22:32:11   
lost

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Cime bi mogla otkloniti kamenac u serpi.



Alkoholni ocat ili ti sirće... Prirodno a učinkovito... Isprobanouser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: savjet za domaćice
30.7.2012 22:41:48   
enči80

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Cime bi mogla otkloniti kamenac u serpi.

limuntosuser posted image ,napuni šerpu vodom i neka ti kuha par minuta,

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: savjet za domaćice
16.8.2012 8:53:24   
Gucci
Zna li neko kako da presjecem telecu koljenicu? dobila sam 1kg koljenice ali onako u cijelom komadu, ne znam sta da radim s tim... ja bi da to presjecim u nekoliko dijelova ali ne znam kako...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: savjet za domaćice
16.8.2012 9:03:06   
chuci
sjekirom


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: savjet za domaćice
16.8.2012 10:37:12   
henna ze
sjekirom ako budeš..dobićeš puo malih koščica..nek ti muž prepili pilom...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: savjet za domaćice
17.8.2012 22:33:06   
mamma mumi
Drage moje, znam da nije adekvatno mjesto za pitanje, ali mi je konekcija losa, pa sam skratila putuser posted image . Naime zakuhala sam tijesto za kiflice koje bih da pravim ujutro, e sada me interesuje da li tijesto mogu ostaviti u frizider do sutra ili da tijesto ostavim na sobnoj temp. koja je ipak u stanu povisoka. Hvala unaprijed.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: savjet za domaćice
17.8.2012 22:56:43   
mamma mumi
user posted image , i sta nista

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: savjet za domaćice
17.8.2012 23:07:36   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

user posted image , i sta nista

ja sam obicno ostavljala u frizider tijesto koje je lijepo "nadoslo"...prekuham ga i u frizider...cak mi budu ljepse kad ih tako pravi.
Ujutro razvaljam hladno tijesto i pustim u plehu da nadodju i onda pecemuser posted image . Eto nadam se da sam pomoglauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: savjet za domaćice
17.8.2012 23:14:14   
mamma mumi
Daja_ sauser posted image nego sta da si mi pomogla, hvala ti.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: savjet za domaćice
17.9.2012 13:09:09   
bebaa
drage moje definitivno sve trebamo imati u kuci RIAL ILI DAX ,onaj zuti deterdzent sa strcaljkom iz konzuma...ja njime cistim doslovce sve sem stakla jer ga tesko uglancat...ali zato mrlje na tepisima ili na ugaonoj nestaju...samo naspricam i spuzvicom protrljam,malo isperem cistim trulexom i pustim da se osusi,zakon je...takodje je odlican za ciscenje slavina jer im vrati pocetni sjaj...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: savjet za domaćice
17.9.2012 23:07:57   
Alma_27
i ja sam skoro otkrila DAX iz Konzuma. odlican je za sve

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: savjet za domaćice
18.9.2012 20:00:34   
Honey3
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=241249369282006&set=a.158672934206317.40416.156963351043942&type=1&theater
Danas sam ovo odradila svojoj masini,pa cu veceras vidjeti rezultat...nesto mi se snaha ulijenila,nisam bas zadovoljna kako pereuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *