|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:14:31   
DM
Eeeee od kad ja svoju proširujemuser posted image user posted image user posted image
Samo lady znaš kako am ja mislila svoju proširiti-samo je razrezati i da je isturpija(mislim fino obradi)i da na tom mjestu bude šupljina-tako da ima univerzalna veličinu-po potrebi manja ili veća-vidjela sam kod jedne žene srebrenu takvu! Dakle može se po potrebi raširiti i skupitiuser posted image user posted image user posted image
Kontaš?!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:19:17   
Lady26
A hahahahaha ....kontam kontam, kao oni bizuterijski prstenovi sto se sire i skupljaju po potrebi...e svasta ....
Ma ja sam mislila da mi ubaci "komadic" zlata i obradi je fino da se ne primjeti (koliko se moze), da se poveca samo za 1 broj...eh moram pogledati gdje je gravura, hoce li mi se to poremetiti, sa gornje strane ima cirkoncic - valjda nece biti problem. Sad kad ovo pisem k'o da se sjecam da mi je neko rekao da necu moci siriti upravo zbog tog kamencica...


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:24:37   
emi7908
I nećeš draga... Ja sam dobila presten od rahmetli svekrve i htjela sam ga smanjiti da ga nosim ali baš zbog tih cirikona nisam mogla. Imam prijatelja koji je zlatar pa mi je iskreno rekao da se to ne može napraviti... 

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:24:39   
salmy
IZVORNA PORUKA: Dina_1405

Veceras sam postavila temu,sad udjoh i nema je! Svasta!

Da li vi i vasi muzevi nosite burmu i koliko vam ona znaci? Prije cina braka,da li ste zeljeli neki poseban komad tog nakita,ili ste kupili samo cisto simbolicno. Da li ste od onih kojima "nesto fali" kada vjencani prsten nije na ruci?
Ako neko zeli moze staviti sliku...Hvala!
user posted image user posted image user posted image

Mi smo nosili svoje par godina i ja odlucila uzeti od MM  i nositi objeuser posted image user posted image user posted image  u roku 2 dana sam izgubila obadvijeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
Eto tako se zavrsila nasa misija burmica( a nisu bile cemu ratneuser posted image user posted image ) i eto sad zivimo bez istih i super nam ideuser posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:32:27   
Lady26
user posted image

Ovo nisu nase nego slicne, nase su malo tanje i od bijelog su zlata, stavila sam sliku da mi kazete hocu li moci prosiriti svoju

IZVORNA PORUKA: emi7908

I nećeš draga... Ja sam dobila presten od rahmetli svekrve i htjela sam ga smanjiti da ga nosim ali baš zbog tih cirikona nisam mogla. Imam prijatelja koji je zlatar pa mi je iskreno rekao da se to ne može napraviti... 


I evo dobih odgovor user posted image ....pa sta da radim, da je nosim na lancicu nije mi to to, zalim je nositi na prstu


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:36:02   
Adana
Pa ako nista drugo vrijedi otici i pitati za misljenje, mozda se ipak moze nesto uraditi... ha ja... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:36:02   
reallove
mi imamo burme i nosimo ih stalno...radjene su od bijelog i zutog zlata,sa unutrasnje strane izgravirana su nasa imena i datum vjencanja..na njegovoj burmi moje,a na mojoj njegovo ime...user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:42:32   
mama75
Nosimo oboje stalno, sem u kuci. Moja je od bijelog zlata, njegova srebrena. Sofić nam napravio iste user posted image i bio pametan pa meni malko siru nego sto treba, jer sam tada bila uzasno mrsava, pa da ne moram prosirivati kasnije. user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:43:19   
Lady26
Otici cu svakako...probam je cesto, mogu ja nju staviti, ali kad mi u toku dana natekne prstic, hoce oci da mi iskoce od pritiska user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:51:19   
emi7908
Znam draga da ti je žao i meni je jer tako sam htjela nositi taj prsten, do duše ovaj je imao tri cirikona ali čovjek mi reče gdje god ima kamenčić rizično je dirati jer pomjera sa mjesta a ti sad opet vidi. Ne mora biti da je on u pravu možda postoji neka druga mogućnost ali ima tu i logike. Posavjetuj se još kod drugih ali pazi kod koga ćeš, samo kod provjerenih i dobrihzlatara.... Ako ništa ne budeš mogla , malo glupo ali to mi iozgleda kao jedino rješenje da poručiš istu ali malo veću ovaj put. ;) Jojjj majli ti je mrak hahaha

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:51:27   
leli§
nosimo i ja i mm... s obzirom da smo mi svasta nesto mimo tradicije, mi smo kuma oslobodili te obaveze. mi birali velicinu, debljinu, cistocu kamena, iskreno bilo mi neprijatno da nekoga (nebitno odakle je, gdje zivi, ili sta radi) dovedem u taj trosak radi MOG cejfa.


< Poruku je uredio leli§ -- 15.2.2011 11:03:49 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 10:59:56   
leli§
IZVORNA PORUKA: Lady26

user posted image

Ovo nisu nase nego slicne, nase su malo tanje i od bijelog su zlata, stavila sam sliku da mi kazete hocu li moci prosiriti svoju



to ti sve zavisi koliko se neko zeli potruditi i koliko si ti spremna platiti... kamecic (koji je ovako "utisnut" u metal, znaci bez okvira ili nosaca ispod, se moze izvaditi tu se prsten rasjeci, dodati "fila", da se prsten prosiri bas na tom mjestu (pretpostavljam da je gravura na suprotnoj strani pa da to ne diras) a kamencic se moze obaciti negdje drugo na prstenu. zlato je zahvalan materijal za raditi, samo sto je danas sve komercijala nikome se ne provodi pola dana za neke ne velike pare za ruke

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 11:02:24   
palachinken
Mi nismo od toga. Uzeli smo neke srebrene prstenčiće, čisto jer treba za ceremoniju. I ne nosimo ih, jer ne volimo prstenje. Veze nemam gdje su, pogubili smo ih u roku pola godine. A ne vjerujem ni u vradžbine i uroke da će nam to donijetu lošu sreću u braku. Nama je brak, Bogu hvala, predivan, a poče je tiho, bez vjenčanice, benda, vatrometa iz torte, zlata i uvaljivanja nekog od bližnjih u trošak.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 11:49:38   
dubravka01
I mi imamo burme, volimo ih i nosimo user posted image
Ponekad ih i skidamo, MM zbog posla a ja kad recimo kuham,kupam user posted image
Ovako izgledaju naše:

user posted image  



_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:09:41   
SdZ
Kod nas je obicaj da kum kupi vjencano prstenje, pa je tako i bilo.
Kum platio, mi izabrali.


I nama su kumovi kupili. Zahtjevali su to, a i pored burmi su nas jos darovali.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:21:54   
Lady26
Od mm roditelji su imali zelju da nam kupe burme i mi smo se slozili, otisli izabrali a oni platili...kum je meni kupio prsten, bilo me stid, bas ga je skupo platio...ali nije dao ga uzmem drugi jer mi se ovaj bas svidio, al kad su mi rekli cijenu user posted image user posted image ...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:29:15   
jasmin
Mi ih uopce nismo kupovali.Simbolika burmi nam nije nista znacila.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:36:15   
Hannica
Mi smo uzeli srebrne,onako radi reda i bas su ruzne.Sad mi nesto zao sto nismo lijepse izabrali,kupili smo ih brzinski i nismo mogli naci iste da nam odgovaraju osim ovih.
Skoro da ih i ne nosimo.


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:41:28   
dzeni_nl
Nama su isto kumovi kupili burme mi birali oni platili.

Od bijelog zlata su i sa unutrasnje strane su izgravirana nasa imena i datum vjencanja. Na mojoj njegovo ime, a na njegovoj moje ime.

I nosimo ih i ja i on, s tim da je mm prebacio na lijevu, jer ga na desnoj steze a uzeo je najveci broj. Nema tako debele prste, al mu je kost jaka pa je jedva navukao preko kosti prsten.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:47:47   
henna ze
mi imamo zlatne..klasične ipak je to bilo prije 10 godina..al kad ih uporediš u veličini crkneš od smijeha...trebam ih potražiti da ih uslikam..
inače..nosili smo ih par mjeseci samo..ja zatrudnila i poslije mi više ni ne može..inače ko zna ne bih je ni nosila jer zlato nit volim nit nosim...
sad da mi nešto znače..vala i ne znače...bitno je da sam ja njemu burmu stavila na srce ..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 12:48:37   
joni
kad smo kupovali burme ja sam imala posebne želje kombinacija žutog i bjelog pa nešto izrezbareno pošto ja imam prste kakve niko nema dugačak tanak pa širok zglob pa onda opet tanak nijedan mi nije mogo a ja onda pošla plakat i zlatar napravio poseban po mom prstu iste naravno meni i mm trenutno nosim na lijevoj ruci desni prst malo deblji sad mm ne nosi ne može zbog posla ja ne mogu bez njega

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 13:08:50   
leona81
bijelo zlato, kupio kum, nisu bile skupe previse, mm mat obicna burma a moja bijelo zlato i cirkoni 2 reda...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 14:00:51   
bojana86

IZVORNA PORUKA: leli§

nosimo i ja i mm... s obzirom da smo mi svasta nesto mimo tradicije, mi smo kuma oslobodili te obaveze. mi birali velicinu, debljinu, cistocu kamena, iskreno bilo mi neprijatno da nekoga (nebitno odakle je, gdje zivi, ili sta radi) dovedem u taj trosak radi MOG cejfa.




I mi isto...... nisu bile neke skupe al bez obzira nismo htjeli kumove da obavezujemo,iako nam je kum iz njemacke - znaci nije mu bio problem.... moja kuma je jedino meni kupila bidermajer...
mi imamo burme od bijelog zlata,posto ja zute ne bih nosila ni za sta na svijetu,i nosimo ih stalno - za sadauser posted image ...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 14:49:35   
sanela.asja
MM je jedno vrjeme nosio ali mu zaista smeta jer je automehanicar,pa je prljai zapinje mu kad radi,a ja sam svoju izgubila na moru user posted image jednostavno je nestala valjda mi spala s ruke dok sam plivala..a platili smo ih poskupo,bjelo zlato na mojojje bio kamencic jos je nemogu prezaliti..ali eto...ma bitna je ljubav je i povjerenje..a MM mi je rekao kad nam bude 5 god,braka da ce mi kupiti novu,istu...user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 14:53:55   
emma.L
IZVORNA PORUKA: bojana86


IZVORNA PORUKA: leli§

nosimo i ja i mm... s obzirom da smo mi svasta nesto mimo tradicije, mi smo kuma oslobodili te obaveze. mi birali velicinu, debljinu, cistocu kamena, iskreno bilo mi neprijatno da nekoga (nebitno odakle je, gdje zivi, ili sta radi) dovedem u taj trosak radi MOG cejfa.




I mi isto...... nisu bile neke skupe al bez obzira nismo htjeli kumove da obavezujemo,iako nam je kum iz njemacke - znaci nije mu bio problem.... moja kuma je jedino meni kupila bidermajer...
mi imamo burme od bijelog zlata,posto ja zute ne bih nosila ni za sta na svijetu,i nosimo ih stalno - za sadauser posted image ...



Iskreno, nisam ni znala da kumovi to kupuju. Znam da ide zlato mladi, ali i to sam ukinula user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *