|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
20.2.2011 10:48:27   
Ben 10

Nemam rijeci....odmah u ministarstvo...kako sebi neko moze da dozvoli da daje dijagnozu djetetu ....
Ja znam jednu curicu koja je imala na obje ruke 6 prstiju i imala je operaciju...dijete normalno komunicira i igra se sa mojim sinom,ne zaostaje ni sekunde...


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
22.2.2011 16:09:42   
enna
Sta reci osim da je ovo przalosno nemogu da vjerujem ko sve vodi obrazovne ustanove fuj fujjjj.
To dijete ima pravo da pohada redovnu skolu jer nema nikakve druge probleme osim prsta viska .Ma toliko sam ljuta i ojadena ovom izjavom da neznma ni sta da kazem osim da roditelji te djevojcice trebaju da traze od doticne direktorice pismeno da njihovo dijete nije sposobno za pohadanje te skole i onda sa tim papirom pravac ministarstvo i svakako se potruditi da doticna dama ne sjedi u stolici diretora obrazovne ustanoveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
22.2.2011 16:22:25   
Anoniman
Po zakonu djevojčica može u redovnu školu to je njeno puno pravo...
Potrudit ću se da nađem zakon pa da stavim i nek roditelji isprintaju i lupe u glavu neinformisanu direktoricu...

...sad žurim tipkam poslije

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
22.2.2011 20:22:58   
Anoniman

http://portal.monks.ba/start/Default.aspx?tabid=67     - na ovom linku pročitati zakon o osnovnom obrazovanju i inkluziji, to je što se tiče njenog obrazovanja

Član 26.
U redovnoj osnovnoj školi realizira se nastavni plan i program za učenike/učenice normalnog psihičkog razvoja i dodatni programi za nadarene učenike/učenice, individualni prilagođeni programi za djecu s posebnim potrebama i nastavni plan i program za odrasle.
            U odjeljenje redovne osnovne škole može se uključiti i dijete s posebnim potrebama, s kojim se realizira individualni prilagođeni  plan i program.  
     Odgojno-obrazovni rad sa djecom sa posebnim potrebama odvija se i u redovnim osnovnim školama na osnovu principa integriranog odgoja i obrazovanja, što znači da svi učenici/učenice, uključujući i učenike/učenice sa posebnim potrebama, imaju pravo da budu u redovnim odjeljenjima, s tim što je rad sa djecom sa posebnim potrebama integralni dio odgojno-obrazovnih aktivnosti unutar odjeljenja. Rad sa djecom sa posebnim potrebama može da bude u manjim grupama u školi ili kao pojedinačni rad sa nastavnikom/nastavnicom - defektologom. Odgoj i obrazovanje djece sa posebnim potrebama odvija se u specijalnoj školi ili ustanovi. Mogućnost prelaska učenika iz specijalne u redovnu školu zavisi od pedagoškog, psihološkog, defektološkog, logopedskog i socijalnog statusa učenika/učenice.  Procjenu vrši specijalna osnovna škola ili ustanova.  Uz obučavanje učenika/učenica i unapređivanje njihovih sposobnosti, da bi se što prije vratili u školu najbližu njihovom mjestu stanovanja, specijalne škole odgovorne su i za obučavanje nastavnika/nastavnica za rad sa djecom sa posebnim potrebama kao i za obučavanje roditelja učenika/učenica sa posebnim potrebama, s ciljem povratka i zadržavanja učenika/učenica u redovnoj osnovnoj školi najbližoj njihovom mjestu stanovanja...
pogledati još član 27 i 28 zakona o osnovnom obrazovanju...

IZVORNA PORUKA: Lalana


Ono što se meni postavlja je, da li uopste ta malformacija utice na psiho-fizički razvoj djeteta, ili je to ipak bila neprofesijalnost direktorice škole



Ne znam tačno koja je ruka u pitanju i je li joj ta ruka dominantna, da li joj taj prst smeta ??? ne vjerujem ali et ne mogu da shvatim u čemu je problem pa je direktorica odmah hoće strpat u specijalnuuser posted image user posted image user posted image
ako je samo polidaktilija znači bez prisustva nekog drugog sindroma onda to ne utiče  na njen psiho-fizički razvoj...Oni to mogu operativno riješiti kad kod žele.
Drugo to nije bolest, ona je možda dijete s posebnom potrebom jer će možda imati smetnje pri nekoj aktivnosti i trebaće malo više pažnje i razumjevanja...
Uglavnom roditeljima savjetujem da ne odustaju da svoje dijete upišu u školu koju žele jer samo su oni ti koji odlučuju o tome.

< Poruku je uredio Breskva -- 22.2.2011 20:23:40 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
4.3.2011 11:12:07   
Anoniman
Lalana često posjećujem ovu temu javi šta je bilo, interesuje me je li se djevojčica upisala u redovnu školu?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
4.3.2011 11:15:16   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Lalana

Pretrazivala sam forum, mislim da nema nijedna tema o ovome....U slučaju da sam, ipak, preskočila, molim moderatore da spoje teme.

Naime, radi se od djevojčici, koja je rođena sa šest prstiju na desnoj ruci. Roditelji su odlagali preporuku ljekara da se operacija izvrši u ranoj dobi, i sada, nakon toliko godina, dijete ne može da se upiše u bilo koju osnovnu školu, nego samo u specijalnu školu.

Roditelji su se šokirali, žale što ipak nisu uklonili malformaciju, ali...

Ono što se meni postavlja je, da li uopste ta malformacija utice na psiho-fizički razvoj djeteta, ili je to ipak bila neprofesijalnost direktorice školeuser posted image

Znate li nešto o ovome, i da li poznajete nekoga u svojoj blizini, sa sličnim problemom.

Trudit cu se da mama djevojčice pročita temu.user posted image



Ma gdje je ovo...
Kako ja ovo nisam prije vidjela?!
Dobrovoljno se javljam da udavim direktoricu.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Polidaktilija-visak prstiju
4.3.2011 15:46:57   
Crvena
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lalana

Pretrazivala sam forum, mislim da nema nijedna tema o ovome....U slučaju da sam, ipak, preskočila, molim moderatore da spoje teme.

Naime, radi se od djevojčici, koja je rođena sa šest prstiju na desnoj ruci. Roditelji su odlagali preporuku ljekara da se operacija izvrši u ranoj dobi, i sada, nakon toliko godina, dijete ne može da se upiše u bilo koju osnovnu školu, nego samo u specijalnu školu.

Roditelji su se šokirali, žale što ipak nisu uklonili malformaciju, ali...

Ono što se meni postavlja je, da li uopste ta malformacija utice na psiho-fizički razvoj djeteta, ili je to ipak bila neprofesijalnost direktorice školeuser posted image

Znate li nešto o ovome, i da li poznajete nekoga u svojoj blizini, sa sličnim problemom.

Trudit cu se da mama djevojčice pročita temu.user posted image



Ma gdje je ovo...
Kako ja ovo nisam prije vidjela?!
Dobrovoljno se javljam da udavim direktoricu.


Ima nas jos.user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *