|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:21:55   
melissad
cao svima.Zene pomozite, moja dina mi danas ima neki osip po stomaku vratu, rukama i ledjima. Ne znam sta da radim, da li je to opasno, treba li da je vodim u hitnu?Nisam nesto novo uvodila, jedino brokoli, al njega je probala pre nekoliko dana i nije bili nikakve reakcije, danas joj malo stavila u kasici i da li je moguce da je od toga?Jooooooooooooojjj ne znam sta da radim u strasnoj sam panici.

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:31:14   
Nana_Ze
Ja se ne bih usudila ostati u kuci, odmah bih se spremila i odvela bebu doktoru. Nije se s alergijama igrati...Jesi li joj obukla neki novi bodi, ili nesto sto si mozda davno oprala i sto je dugo stajalo u ormaru?

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:42:54   
melissad
ma nisam, sve joj perem sa istim deterdzentom i uvek ispeglam.Ne znam da nije od brokolija, da li je to moguce?

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:46:56   
melissad
Ona mi je sad zaspala, sad sam joj opet gledala, cini mi se da joj se povlaci osipuser posted image Da li smem cekati do sutrauser posted image  Nocas cu pratiti  reakciju svaku minutu. Uhhh  strah me, a moj muz me jos vise nervira, kad kaze nije nista strasno. Boze sta da radimuser posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:49:34   
Visnja RR
jel dojis bebu? da nisi ti pojela nesto sto bi moglo izazvati reakciju kroz mlijeko...
okupaj bebu prokuhalom vodom u koju ces ubaciti vrecicu caja od kamilice...
da nije prevruce bebi u stanu... mozda je prvise utoplis!...
ako se do sutra ne povuce ipak potrazi savjet doktora...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Osip po tijelu bebe
20.3.2009 19:55:31   
melissad
Dojim je.Toplo joj nije sigurno, zato sto temperatura nije nikad visa od 20°, vise je 18-19°, a nisam ni jela nista  novo. Cekacu do sutra, ako ne bude nista bolje ici cu kod pedijatra u svakom slucaju. Hvala  vam na brzim odgoborim, osecam se lakse kad cujem i druga misljenja i iskustva.

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Osip po tijelu bebe
21.3.2009 20:49:26   
melissad
Cao svima.Samo da vam javim da je osip prosao jos sinoc, kasnije sam se setila da sam je istusirala sa novim gelom za tusiranje, koji nikad ranije nisam koristila, ali je od iste marke koju koristim, aliuser posted image  to joj ne odgovara, prepostavljam da je od toga, al  cu opet ispitati. Pusa svima.......

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Osip po tijelu bebe
9.7.2009 15:07:45   
meli
mom emanu se prije nekoliko sati pojavio osip po tijelu. najvise po nogicama i rukicama. ima malo po vratu ledjima i stomacicu.ne znam sta da radim. vodila sam ga u dz i rekli su mi da mu dam fenistil kapi 3 x 1o kapi. temperature nema. ali od juce pije antibiotik macropen. juce nije htio da popije pa je skoro sve prosuo. jutros je popio citavu dozu. i od juce ide na inhalacije.
da li je iko od vas odnosno vase djecice imao reakciju na macropen ili na inhalacije?
bas sam se zabrinula. maloprije je dojio i sad spava. inace ima 16 mjeseci.
hvala vam unaprijed!!!!!!!!!!


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Osip po tijelu bebe
9.7.2009 15:57:12   
Anoniman
moja maca je imala osip i men isu najbolje pomogle fenistil kapi... pokusaj s njima par dana, pa vidi kako ce biti i hoce li se povuci
sretno

(odgovor članu meli)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Osip po tijelu bebe
9.7.2009 16:08:34   
MELLI
I meni je fenistil pomogao u roku od dva dana.Moja djeca su ,takođe ,imala osip od antibiotika.Osim kapi, ja sam mazala i fenistil mast(po preporuci pedijatra)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Osip po tijelu bebe
9.7.2009 16:49:17   
slono
Malo preletjeh ove vase postove pa da kazem da sam i ja kod svog bebaca od 7.mjeseci danas primijetila mali osip na ramenima i malo prema vratu. Sumnjam da bi mogao biti znoj, jako nam je vruce u stanu, a on se puno znoji. S druge strane se pribojavam MUJASIRA jer je moj stariji sin to dobio kao beba, ali sad vec nema -6.godina zivota.

Ovo mi lici na mujasir, ali opet kao i da nije. Fenistil gel sam kupila radi mora i osipa, ali kako se zanogetasmo s mora prije nego odosmo tako da mi nije ni trebao.
On se moze koristiti i kod znojenja???


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Osip po tijelu bebe
9.7.2009 22:35:45   
meli
hvala na odgovorima. osip se malo povukao ali je jos tu. sutra idemo na kontrolu pa cemo vidjeti sta ce nam dr reci. dala sam mu fenistil pa se vjerovatno pocelo povlaciti od toga.
hvala Vam jos jednom....


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Osip po tijelu bebe
10.7.2009 9:38:21   
Daja_sa
Moja bebe ima osip po vratu...Isle smo kod dr. i ispostavilo se da je od znojauser posted image . Joj kako to ruzno izgleda po malenom vraticu... Poslije kupanja joj samo malo stavim djecijeg pudera da to isusi...ujutro bude ok ali u toku dana se opet vrati osip...Dr je rekla samo da cesce brisemo vratic mlakom vodom i da nikakve kremice ne koristimo.
Uzela sam Aven termalnu vodu pa je ponekad "spricnem" i super je...
Eto mi cemo se boriti sa ovim osipom jos dugo vremena jer je kako dr kaze bebe pokupila moje gene osjetljive kozeuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Osip po tijelu bebe
10.7.2009 9:42:36   
Nunichi
I nama se vratic osuo...ja sam uzela onu kremu od avene...trixera ili tako nesto. I pomaze nam...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Osip po tijelu bebe
10.7.2009 9:51:12   
mišur
I moj Luka ima osip oko vrata i to od znojenja...
Ja mu stalno stavljam puder da to isuši i bude ok..
Preko noći se povuče, a onda se od podne opet borimo sa tim..

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Osip po tijelu bebe
10.7.2009 11:06:12   
Daja_sa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

I nama se vratic osuo...ja sam uzela onu kremu od avene...trixera ili tako nesto. I pomaze nam...


Jel i kod vas od znoja po vraticu?
Kod moje bebe to nekad zna biti tako izrazeno da je to strasno...jos ako je slucajno dohvati sunce uhhh. Ali samo vratic...
Kako se tacno zove ta krema?

Mišur i kod nas se preko noci smiri a u toku dana opet ista prica...user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Osip po tijelu bebe
19.8.2009 8:54:15   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Nunichi

I nama se vratic osuo...ja sam uzela onu kremu od avene...trixera ili tako nesto. I pomaze nam...


Jel i kod vas od znoja po vraticu?
Kod moje bebe to nekad zna biti tako izrazeno da je to strasno...jos ako je slucajno dohvati sunce uhhh. Ali samo vratic...
Kako se tacno zove ta krema?




Joj sorry Dajo,ja tek sad vidjela ovo pitanje. user posted image
Krema je Trixera Avene. Dobro sam i prvi put napisala.

Mi sad imamo drugi problem,jutros puslica ustala sva u sitnim tackicama.
Nije nista novo jela,nije nikakvih promijena bilo... Sinoc okupana Hipp kupkom za kosu i tijelo,kao i uvijek do sad.
Nista mi sad nije jasno,sta bi preko noci? user posted image

Evo napravila sam kamilicu da je malo s njom osvjezim.
Tackica nema po nogama i ledjima,samo lice,ramena i stomacic... user posted image
Ne znam da li da odmah idem u DZ ili da vidim hoce li se samo poceti povlaciti... user posted image

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Osip po tijelu bebe
7.12.2009 22:36:59   
micica
Daja-sa jesu li to sitne tackice ispod brade? Samo vratic? Jer i kod moje se to pojavilo pa ne znam da li je od toplote ili da nije neka alergij?

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Osip po tijelu bebe
21.1.2010 18:58:21   
ena23
Sinoc sam kod malenog primjetila iznad guze na ledjima tacno ispod one crte gdje bude pelena bio osip... i haj kontamo mm i ja nije nista opasno, trebamo mazati cesce... evo sad ga skidali i primjetimo osip po citavom tjelu, a najvise medju nogama, iznad cune i ispod grudi.. user posted image user posted image user posted image jeli to pelenski osip? ja mu davala sljivu  (kompot skuhala od suhe sljive) ali taj osip iznad guze je bio i prije nego sam mu dala?

helpppppppp

evo citam sve o osipima ali bi mi puno znacilo oi da nek oodma odgovori 

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Osip po tijelu bebe
21.1.2010 19:10:26   
Anoniman
ena23, i mi smo jucer isli dr. zbog osipa, kaze da moze biti neka viroza ali nije nikakav infektivni oblik, samo treba pratiti i ako ne prodje za par dana ili se pogorsa ne daj Boze javiti se dr., ja ocekujem izbijanje zubica pa kontam da nije zbog toga, imala je blagu temp. priej toga


(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Osip po tijelu bebe
21.1.2010 19:32:09   
ena23
Hvala sahara.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Osip po tijelu bebe
21.1.2010 19:36:23   
Anoniman
Ma nema na cemu, nadam se da nije nista ozbiljno, ali jos da te napomenem da ne mazes nicim, tako je meni rekla, a ovo ti pricam pod pretpostavkom da se radi o istom osipu, sretno!

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Osip po tijelu bebe
11.2.2010 22:33:20   
Ilhana RR
Hej drage evo ja jos malo pocinjem kose da cupam sa glave....

sta da radim?

ovako izgleda novi osip

user posted image

Doktor je rekao da nikad nije vidio nista vako i nezna stvarno sta je al da sacekam ponedeljak i onda da idem u djeciju kliniku sa njom...

sutra idem ponovo kod doktorice pa cu da joj kazem da mi posalje uputnicu na djeciju kliniku... ubi me ovo neznanje...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Osip po tijelu bebe
11.2.2010 22:36:36   
Anoniman
A joj Ilhana, ovo bas gadno, jadna Lamka, a vidim ovo je na preponam ai gdej jos, ono sad pokusavam da skontam da nije od znojenja ili sta vec, bas mi je zao, ali mora biti lijeka samo da pametnjakovici skontaju sta jeuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Osip po tijelu bebe
11.2.2010 22:42:51   
Ilhana RR
Ma nije bas je na onim dijelima gdje se neznoji nego to ona se glupirala malo dok sam slikala... i oko sisica joj ima isto... i sve vise i vise kako sati idu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *