|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:33:39   
N_N
IZVORNA PORUKA: dinaa

user posted image user posted image NN ti bas zapela za svoj jastukuser posted image imala sam i ja svoj jastucic i neces vjerovati bilo me stid ponijeti ga kad sam se udalauser posted image user posted image


Mene nije user posted image  Al kad je mama i sestra vidjela da sam ga uzela..... kaže mama pa hoćeš li to majke ti ponijeti jastuk? user posted image  Naravno! Al kad me sveki prvi put vidjela, S doji, ja u ležećem položaju a jastuk iznad ruke user posted image  Kaže šta to radiš? user posted image  Dinaa, znači i ti si ta? user posted image  Super user posted image
M. pratilja, hvalaaaaaa, znači dobra sam, dobra user posted image user posted image

Izvinjavam se za OT i svoj jastuk user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:45:01   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..


a to smo pokušali...
bude ona kod mene...pa smo svašta pričali, pa svašta dozvolim joj da zabrovai al jok njoj kad se spava ona fino ode po čistu salvetu iz ladice i zada prst...
čak sma i salvete prenijala...al jok.
ma sve se nadam dok sad keren priča o simpatijama neće više...al evo vidim prijmere i do 21 godine...valjda duša moja neće tolikouser posted image

N-N ti ne napuštaj jastuk...nije to isto ko prst...user posted image
i moja hanadi nosa svoj jastuk od rođenja...al ona njega smao kraj sebe drži a spava na onome klasičnom koji smo kupili kada je krevet dobila...
ma ne brinem za taj jastuk nek ga nosa vala i kad se udauser posted image
al ovai prstići u ustima kao kod ove naše male od zaove vala ružna navikauser posted image

Je li je majka dojila..Kazu da sisanje palca i grickanje noktiju ima veze sa dojenjem..Ukoliko nije bilo dugo, ili kada je beba zeljela..Kao da joj fali mama, ili tata..Mozes li malo da porazgovaras sa njenim roditeljima..Ono indirektno..Kao slutnja, pretpostavka-jer ne znam u koliko si dobrim i bliskim odnosima sa njima..


e vidiš u tom bi mogla biti kvaka kod nas.
naime ona kada se rodila počela je dojiti i dojila je oko 3 mjeseca i moja zaova se razbolila do upale pluća i završila 2 mjeseca u bolnici...malena je zvašila na bočici. A dojila je super taj period...možda je bilo naglo odvajanje od sikeuser posted image
ma pričamo stavrno otvoreno...i nedavno me pia mlađa zaova kao šta ja mislim bil trebalo dijete voditi psihologu ja se izgubila. nisam baš volja reći neka je vode jer sve mislim to prođe samo od sebe...
zato sam sada i uletila u priču...
a nisma pametna..
a sigurno je pile tada stres doživjelouser posted image

dino tvoja izbaci a ova naša vakumira prst u ustima cijelu noć...nekad ga sama izbaci al rijetko...
jednom joj mm pokušao izvaiti ma nema šanse...vakumirala i prst ni tamo ni vamouser posted image

Hanady, to su vec pitanja na koja sami morate dati odgovor. Posjeta djecijem psihologu moze biti i kontraindicirana..Ne znam.
Ako mislite da ce djeciji psiholog pomoci rijesiti ovaj problem, samo naprijed. Najbolje poznajete djevojcicu i njenu narav pa
pretpostavite kakva bi mogla biti reakcija ili sta bi je sve cika doktor pitao..Nije ona bas tako ni mala, a i roditelji se
trebaju pripremiti na njene odgovore..Ko zna..
Je li ona voli crtati? Bi li joj mogla predloziti da nacrta za tebe jedno palmino drvce..U psihologiji postoji i analiza crteza,
rukopisa..Mozes li tu malo proviriti?

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:46:34   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: dinaa

user posted image user posted image NN ti bas zapela za svoj jastukuser posted image imala sam i ja svoj jastucic i neces vjerovati bilo me stid ponijeti ga kad sam se udalauser posted image user posted image


Mene nije user posted image  Al kad je mama i sestra vidjela da sam ga uzela..... kaže mama pa hoćeš li to majke ti ponijeti jastuk? user posted image  Naravno! Al kad me sveki prvi put vidjela, S doji, ja u ležećem položaju a jastuk iznad ruke user posted image  Kaže šta to radiš? user posted image  Dinaa, znači i ti si ta? user posted image  Super user posted image
M. pratilja, hvalaaaaaa, znači dobra sam, dobra user posted image user posted image

Izvinjavam se za OT i svoj jastuk user posted image

user posted image  legendo..Nego sta nego dobra ali nemoj to tako glasno govoriti. Mislit ce neko da nekog uvjeravas, a to se obicno drugacije tumaci.  user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:48:17   
Hanady RR
Crtamo...baš ću joj reći naredni put ( možda već sutra jer planiram muža po nju oslati da idemo malo u šetnju ) da nacrta palmino drvo...pa vijdet ćemo...
baš ti hvala...drago mi je da misliš kao ia da dječiji priholog može biti kontraproduktivan...i sama sam to rkle pa nisma bila voljan reći da ideuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:50:34   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Crtamo...baš ću joj reći naredni put ( možda već sutra jer planiram muža po nju oslati da idemo malo u šetnju ) da nacrta palmino drvo...pa vijdet ćemo...
baš ti hvala...drago mi je da misliš kao ia da dječiji priholog može biti kontraproduktivan...i sama sam to rkle pa nisma bila voljan reći da ideuser posted image

Super. Samo crtajte i druzite se. Nemoj da joj fali zagrljaja, poljubaca..To krhko, njezno bice..
Ako zelis, mozes mi poslati njene crteze na e-mail pa cemo ih zajedno protabiriti. I ne brini, bice ona ok aBd. Samo treba vremena, paznje i sabura.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 0:57:14   
Ella_H
Poz zenice.
I moj malecki 18 mjeseci ima sisa prst ponekad.
To je jos pocelo u trudnoci svaki UZV uvjek prstic u ustima.
Tacno sam primjetila da to radi kad je placljiv i treba utjehu,
iako ga ja uzmem u narucje tad tepam itd.
Pred spavanje isto uzme cosak dekice svoje i prstic tako zaspi.
Malo mi je neobicno jer stariji sincic to nije radio ali se nadam da ce proci.
Trudim se posvetiti obadvojici dovoljno paznje, cak vise mislim
da posvecujem bebari jer ipak imam vise obaveza oko njega,
tako da mi je sve to malen zagonetka kako zasto i sta da ucinim da prestane?

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 1:02:10   
Mjeseceva Pratilja
Kako su samo medeni sa UZV-u sa prsticem..A i kasnije te male bebuske..Sva sam se rastopila. Mene opasno tresu ovi hormoni. :)
Nego..Beba te zali. Zapravo, taj mali djecak..Nije to ni beba vise. :)
To je tako ocito. Zeli vise paznje nego sto je zelio stariji djecak sto je sasvim uredu jer nismo svi isti.
I sta da se radi? Priusti sebi te sretne momente i ne daj mu da pajki sa dekicom..Lezi kraj njega, miluj ga, mazi, hrani, gnjavi..
I uzivaj.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 1:02:34   
Anoniman
i mene ovaj jastuk od N_N malo rasteretiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moja beba je vezana za medu i bez njega nema spavanjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Ella_H)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 14:25:41   
mamabb
Od brata kćerka sisa palac. Iam četiri godine. Opminju je oni da je sad velika djevojčica, da nije lijepo itd. ali ne pali. Ja je ružim u situacijama kad krene da priča preko prsta, hajd što cucla kad spava, al kad priča,e to mije baš ružno.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:00:29   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da, Hanady, moglo bi biti to sto si pomenula. Mozes li ti nekako upasti u tu pricu kao carobni stapic..Da joj ti pokusas skrenuti paznju, ili mozda da je dovedes sebi preko vikenda kada nema skole, na raspustu  s izgovorom da malo bude sa rodicama itd..


a to smo pokušali...
bude ona kod mene...pa smo svašta pričali, pa svašta dozvolim joj da zabrovai al jok njoj kad se spava ona fino ode po čistu salvetu iz ladice i zada prst...
čak sma i salvete prenijala...al jok.
ma sve se nadam dok sad keren priča o simpatijama neće više...al evo vidim prijmere i do 21 godine...valjda duša moja neće tolikouser posted image

N-N ti ne napuštaj jastuk...nije to isto ko prst...user posted image
i moja hanadi nosa svoj jastuk od rođenja...al ona njega smao kraj sebe drži a spava na onome klasičnom koji smo kupili kada je krevet dobila...
ma ne brinem za taj jastuk nek ga nosa vala i kad se udauser posted image
al ovai prstići u ustima kao kod ove naše male od zaove vala ružna navikauser posted image

Je li je majka dojila..Kazu da sisanje palca i grickanje noktiju ima veze sa dojenjem..Ukoliko nije bilo dugo, ili kada je beba zeljela..Kao da joj fali mama, ili tata..Mozes li malo da porazgovaras sa njenim roditeljima..Ono indirektno..Kao slutnja, pretpostavka-jer ne znam u koliko si dobrim i bliskim odnosima sa njima..


e vidiš u tom bi mogla biti kvaka kod nas.
naime ona kada se rodila počela je dojiti i dojila je oko 3 mjeseca i moja zaova se razbolila do upale pluća i završila 2 mjeseca u bolnici...malena je zvašila na bočici. A dojila je super taj period...možda je bilo naglo odvajanje od sikeuser posted image
ma pričamo stavrno otvoreno...i nedavno me pia mlađa zaova kao šta ja mislim bil trebalo dijete voditi psihologu ja se izgubila. nisam baš volja reći neka je vode jer sve mislim to prođe samo od sebe...
zato sam sada i uletila u priču...
a nisma pametna..
a sigurno je pile tada stres doživjelouser posted image

dino tvoja izbaci a ova naša vakumira prst u ustima cijelu noć...nekad ga sama izbaci al rijetko...
jednom joj mm pokušao izvaiti ma nema šanse...vakumirala i prst ni tamo ni vamouser posted image

Hanady, to su vec pitanja na koja sami morate dati odgovor. Posjeta djecijem psihologu moze biti i kontraindicirana..Ne znam.
Ako mislite da ce djeciji psiholog pomoci rijesiti ovaj problem, samo naprijed. Najbolje poznajete djevojcicu i njenu narav pa
pretpostavite kakva bi mogla biti reakcija ili sta bi je sve cika doktor pitao..Nije ona bas tako ni mala, a i roditelji se
trebaju pripremiti na njene odgovore..Ko zna..
Je li ona voli crtati? Bi li joj mogla predloziti da nacrta za tebe jedno palmino drvce..U psihologiji postoji i analiza crteza,
rukopisa..Mozes li tu malo proviriti?



slazem se sa ovi sto Mjeseceva p. govori o navici sisanja prstica ili u ovom slucaju salvete, fino si ti to objasnila kolegice user posted image

medjutim, ne bih se slozila da posjeta psihologu moze biti kontraproduktivna, curica je vec velika, cini me se 9 godina, sve razumije, nema straha nepoznatih situacija ai ljudi, moze se informativno pripremiti kao da ide bilo kome na razgovor a ne psihologu. Posjeta psihologu, ukoliko su roditelji pokusavali odgonetnuti razloge takvog ponasanja a nisu uspjeli, moze biti  jako produktivna,

roditelji su jako pristrasni posebno kada su u pitanju sopstvena djeca pa im ponesto promakne ....

s obzirom da u vecini slucaja te navike prestaju sa 6 godina, mislim da je posjeta psihologu jako bitna jer se na taj nacin moze otkriti zariste ili eventualno nesto sto vodi obavljanu takvih stecenih navika...

ne mora znaciti da dijete nije pazeno i  mazeno, ve djeca to nekada rade iz dosade, dok su manji to ima povezanosti sa dojenjem i sisanjem, nakon 6 mj takve navike vise nisu posljedica povecane potrebe za sisanje, vec potreba za nekom utjehom...potreba iz dosade ili neke frustracije

Mozda je malena ljubomorna na brata?

moja sestra je ubrzo nakon rodjenja nasega brata pocela grickati noktice, nije pokazivala nikakve druge znake ljubomore jedino grickanje noktiju....

u svakom slucaju djeciji psiholog jedino moze odgonetnuti preko vec postojecih testova, metoda ali prije svega razgovora sa djetetom gdje je problem i da li ga uopste ima, kao i uputiti roditelje na sta da se najvise baziraju i na koji nacin dijete odviknuti ot toga i kada poceti sa odvikavanjem




_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:03:29   
Anoniman
medicu a jel problem spavanje s medomuser posted image dijete od 2 godine

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:13:47   
Mjeseceva Pratilja
Kolegice..:)
A gle..Obicno sisanje palca i kojekakvih predmeta okolo ne mora znaciti da postoji neko psiholosko leglo koje zari. Vrlo je
lahko moguce da su u pitanju bas ovi razlozi koje si navela i ako je vec tako, onda nema potrebe dijete voditi djecijem
psihologu.
Sa druge strane, djevojcica je stara 9 godina i pretpostavimo da joj ne mozemo *prodati* pricu da ide tek tako na informativni
razgovor. Strah bi se mogao pojaviti jer ona moze u svojoj podsvijesti prizvati neke druge misli i primisli.
Ko je ciko ili teta sto ce me pitati? Zasto me vode psihologu? Pa ja nisam luda..Itd.
Slazem se da ako roditelji ne odgonetnu gdje je problem, ako izostanu pomoc i smjernice ucitelja/ce, drugih nastavnika, prijatelja
, skolskog pedagoga da se treba zaviriti u kabinet djecijeg psihologa.
Mislim..Problem u ovom slucaju nije banalan ali isto tako nije toliko krajnje tezak da zahtjeva pomoc psihologa.

P.S. Voljela bih da se cesce javljas pa da razmjenjujemo misljenja. :)

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:21:33   
ladyblue RR
Eh drage moje čija djeca sisaju palac (i moje je jedno od tih), ne brinite! I ja sam ga sisala do 10. godine. Moji roditelji su pokušali sve živo da prestanem ali nije uspjelo. Mazali svim i svačim, zamotavali ruke itd. i ništa nije pomoglo. Jednostavno sam sama prestala da sisam kada je došlo vrijeme za to. Doduše, do tada sam iskrivila zube i godinama sam nosila razne žice po ustima dok sam to ispravila ali nije bilo nekih problema. Prst nije promijenio oblik. I sestrina curica isto sisa palac i 10 joj je godina (valjda genetikauser posted image ). Ona je isto sve pokušala - i ništa. Vjerovatno i mene čeka isto jer moja beba sisa palac od rođenja.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:24:30   
Medić*
Da, u pravu si potpuno....user posted image

zato i kazem ukoliko se moze dokuciti srz svega, da ne kazem problema jer to i nije, vec neka navika... u kranjem slucaju nije lose posjeta psihologu kao npr kada se djeca upisuju u skolu razgovor svakako slijedi...nesto na taj fazon

naravno da osoba strucna u takvim situacijama mora imati extra pristup, naravno da se ne pocinje od problema rijecima tipa zasto to radis ili moras prestati....i sama znas kako to ide user posted image

naravno da roditelji i ostali ukljuceni u odgoj su za sada na prvom mjestu i raznorazni pokusaji u odvikavanju pocinju od njih, ali ukoliko nema pomaka  a dijete nastavlja onda idemo cikici ali ne svakom naravno user posted image

p.s. pratim te ja, kazes ono sto bi i ja u vecini situacija, ali tu sam user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:30:19   
Medić*
IZVORNA PORUKA: ladyblue

Eh drage moje čija djeca sisaju palac (i moje je jedno od tih), ne brinite! I ja sam ga sisala do 10. godine. Moji roditelji su pokušali sve živo da prestanem ali nije uspjelo. Mazali svim i svačim, zamotavali ruke itd. i ništa nije pomoglo. Jednostavno sam sama prestala da sisam kada je došlo vrijeme za to. Doduše, do tada sam iskrivila zube i godinama sam nosila razne žice po ustima dok sam to ispravila ali nije bilo nekih problema. Prst nije promijenio oblik. I sestrina curica isto sisa palac i 10 joj je godina (valjda genetikauser posted image ). Ona je isto sve pokušala - i ništa. Vjerovatno i mene čeka isto jer moja beba sisa palac od rođenja.


dobro si rekla genetika, ima veze,

moze biti i genetska predispozicija sisanje palca kao i boja ociju,

eto dokaza kod vas, genetski ide u nekim slucajevima.. i tvoja beba ce prestati kao i vi....

samo znam da je takvoj djeci bitno pruziti sto ispunjenije dan da bi sto manje sisali user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:32:04   
Medić*
IZVORNA PORUKA: noa

medicu a jel problem spavanje s medomuser posted image dijete od 2 godine


hahahah noa veliki problem user posted image

obavezno rjesavaj to user posted image  gdje ce pobogu dvogodisnjak spavati s medom, toliki momak user posted image user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 27.2.2011 23:34:37 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:34:23   
Mjeseceva Pratilja
Nije ti fazon, medicu. Sa tobom se insan ne moze ni posvadati. Samo potpisujes. ;)
Vazno je da mislimo na isto.
A kad smo vec kod posjete psihologu (bilo kojem), nadam se da nije OT, ali zaista me zanima..Jesu li jos uvijek osobe koje
posjecuju psihologa stigmatizirane u drustvu? Kakvo je stanje otprilike u tvom gradu?
Meni praksa ovdje govori da ljudi ili nemaju problema ili ih vjesto skrivaju ili pak rjesavaju. Imam dosta klijenata ali sa
psihijatrije npr..I to su uglavnom da kazem *lovarni* likovi koji su zbog nekih kockarskih dugova zapali u duboke i teske
depresije..Mislila sam da zbog niskog zivotnog standarda, ljudi imaju potrebu za psihologom ali ne mogu da priuste no opet sa
druge strane, kroz razgovore u raznim mahalama (mozes pretpostaviti kako to ide na istoku), ljudi su jako osvjesteni i
da kazem religiozno i duhovno potkovani, jaki pa se njima svaki problem ucini rjesivim ili kao iskusenje ili kazna..
Nekako su mi bas ovi istocnjaci zanimljivi glede toga..
Hajde pricaj mi..:)

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:36:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: noa

medicu a jel problem spavanje s medomuser posted image dijete od 2 godine


hahahah noa veliki problem user posted image

obavezno rjesavaj to user posted image  gdje ce pobogu dvogodisnjak spavati s medom, toliki momak user posted image user posted image




curica je nije momakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma kontam ono fali joj ljubavi i kako to vec ideuser posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:44:59   
Medić*
pa znas kako, u gradu kome sam ja odrasla, malom provincijalnom mjestu, psiholog je isto kao i psihijatar user posted image

ljudi ne prave razliku uopste kao sto ne prave razliku izmedju dusevnih bolesnika da ne kazem ludaka kako ih nazivaju i ljudi koji su iz nekih njima poznatih razloga tipa smrtnih slucajeva, raznoraznih gubitaka obracaju psuhologu za pomoc i razgovor....

kod nas i dan danas su takve osobe itekako stigmatizirane, odmah su to bolesnici nebitno o razlogu posjecivanja strucnih osoba, od njh se trebaju cuvati i sl...

ja sam u Sa zavrsila fakultet, situacija je daleko bolja, narod je osvjesten po tom pitanju, nije kao na zapadu u toj mjeri ali gura se brzo ka tome

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sisanje prstića
27.2.2011 23:46:58   
Medić*
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: noa

medicu a jel problem spavanje s medomuser posted image dijete od 2 godine


hahahah noa veliki problem user posted image

obavezno rjesavaj to user posted image  gdje ce pobogu dvogodisnjak spavati s medom, toliki momak user posted image user posted image




curica je nije momakuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma kontam ono fali joj ljubavi i kako to vec ideuser posted image



ma bjezi tamo user posted image  nigdje veze, i moj dvogodisnjak spava sa flasicom user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sisanje prstića
28.2.2011 0:01:03   
aida.
Moram se ukljuciti... Imam u svojoj okolini jedan slucaj, sestra od moje prijateljice, dakle, sisa palac od rodjenja... Sad je srednja skola i i dalje to radi... Cak je u razredu zezaju zbog toga al njoj to nije "bed"... Skoro mi sjedimo i ona pise zadacu i odjednom prst u ustima, kaze njoj sestra ma ostavi taj prst kaze ona joj samo de malo... user posted image I pitam ja nju sta je to toliko u tom prstu slatko, a ona govori mogu i bez hrane al bez njega ne mogu... I bilo sta da radi dodje joj trenutak kad ona "MORA" (kako kaze) malo ga "posisat" user posted image i onda je ok... Bas mi cudno... Zubi su joj skroz deformisani, prema vani, kako to vec bude kod osoba koje sisaju prst, a prst istanjen, ne lici na ovaj kod druge ruke...
I bas mi ona naumpadne kad god vidim svog Erola kako stavi prst u usta i ne dam mu, vazda mu vadim cim posegne za prstom.. a ne znam ni jel to uredu da mu vadim rukicu iz usta user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sisanje prstića
2.3.2011 21:34:43   
Bole
user posted image Mojoj djevojčici je 4 godine i od rodjenja sisa palac.Uglavnom kad ide da spava,gleda crtani film,a drugom rukom se nasloni na zid gdje je ledeno i ona uziva u tome.Neznam kako da je odviknem od toga kad to toliko voli.Bojim se da će imati problema sa zubićima,pokušavala sam sa onim lakom protiv grickanja noktiju ali ništa,ona to samo obriše i nastavi po svom.user posted image

(odgovor članu Bole)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sisanje prstića
3.3.2011 1:27:42   
Ella_H
Bole ne brini puno i ja se nadam da ce prestati,
ali kao sto vidis svima nam je razlicito i bit ce ok.
U svakom slucaju mozes se javiti na pp  mjesecevoj pratilji
i porazgovarati dalje. Sretno.

(odgovor članu Bole)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sisanje prstića
17.8.2011 18:33:52   
Zejnebb
Ja mislim da je to samo faza,moja malecka je tako pocela ja mislim s 4 mj,sad joj je 6,na pocetku je htjela cucu,poslije nece pa je pocela sisati prst,samo kad joj se spava i kad je nervozna,nekada zaspibez njega nekada s njim,ja sam pustila kraju,na pocetku je bilo ucestalo sad je sve rijedje.
Bebe moraju naci neko sredstvo za smirenje,mozda da im damo igracku kad budu veci ili neki drugi predmet koji vole,tako sam sina odvikla od cuce,samo sam mu je zamjenila sa igrackom,nju je volio isto jedno vrijeme i sam ostavio :)

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sisanje prstića
26.8.2011 13:25:14   
AminaZana
kazu da su djeca koja sisaju prst nadarenija od druge, sto potvrdujem iz porodicnih izvora...
moja Zana sisa prst od 5-6 mjeseci starosti i do dan danas. muz je odvraca, a meni je bas slatko. ukoliko dodje do deformacija, od Boga je, a ima za zube protezica i to je to...

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *