|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.5.2013 9:43:40   
EEDITH
pedijatrica rekla da je OK i jednom u 7 dana, ali i više puta dnevno.


i nama je naša isto rekla,jer jednom E nije imao 8 dana stolicu,ali sve normalno,nije imao napuhan stomak ni tvrd,
moj D i sada sa 5 god ima skoro uvijek poslije obroka user posted image

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Moja djeca imaju proljev
4.8.2013 12:01:49   
Apotekarka
Dan.....Moja Ana je prekucer imala obilnu i rijedju stolicu,jucer je nije ni imala,medjutim jutros kad se probudila kakila je obilno i normalno,da bi kroz 2 sata imala rijetku vodenu i ztrnastu stolicu to je bilo oko 9 jutros,do tad se vise nije pčonavljalo samo je prduckala....Ruka non-stop u ustima i bali njoj je za 8 dana 4 puna mjeseca kontam da je rano za zubice...Ima li potrebe da je vodim dr svakako danas nio nema nitko u domu zdravlja....pogotovu pedijatar...Negdje sam citala da vise od 4 vodene stolice su znak da se dijete vodi doktoru,maloprije sam joj dala pola bocice pro life kontam probiotik joj nece naskodirti jer me strah nemam je gdje odvesti vikend je i proivatne ordinacije ne rade...Normalno jede ne odbija hranu,samo je nerovozna bvec par dana...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Moja djeca imaju proljev
4.8.2013 12:28:11   
megi
APotekarko
ja mislim da nemas potrebe da je vodis
prati je danas, ako bude vise od pet stolica to je znak proljeva
i znak da se potrazi pomoc ljekara jer je ona jos mala
vazno je da ne odbija hranu

mozda je i od vrucine

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Moja djeca imaju proljev
4.8.2013 12:33:17   
smajli80
Ja ne bi vodila.Meni to liči na zubiće.I nije rano,rodicinoj maloj nikao prvi sa 4.5mj.

Prati djete vidi kako izgleda da li letargična,udubljena fontanela,blijeda,ima li temperaturu.

Ja ne bi ništa samo bi nastavila sa probiotikom i dojila malo češće.


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Moja djeca imaju proljev
4.8.2013 14:46:25   
Apotekarka
Opet je maloprije prducnula i malo opet vodenkaste stolice bilo,ali nema temp,razigrana je i opet je jelauser posted image ...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2013 22:07:20   
bebaa
ve dviej nedelje mali ima proliv......3-4 puta dnevno,jako obilan stolica vodena,bez ikakvih formiranih djelića....toliko tečna da svaki put prođe kroz pelenu i svu gardarobu...potpuno odbija da jede,pije samo mlijeko i sokove,hoće pojesti nešto malo slatko ali slano ni da primiriše....vidno je smršao ovih dana pa sam odlučila da ga sutra vodim dr...on je veseo i trči,smije se ,igra......nije mi jasno odkud tolikka stolica svaki puta kad ništa ne jede......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2013 22:20:56   
Apotekarka
Vec sam ti pisala na drugoj temi,bebo izbaci mlijekjo dok se stomak ne smiri,koje mlijeko on pije,imas posebna mlijeka bez laktoze,mozda mu mlijeko iritira stomacic pa ne moze da se smiri,jesi probavala pro life

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Moja djeca imaju proljev
15.9.2013 22:28:57   
bebaa
prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:07:33   
bebaa
evo bili smo kod ljekara...dade nam uputnicu za nalaz stolice...i da pije prolife i elektrolite.....stroga dijeta.......pa ćemo to sutra odnijeti na ilidžu.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:11:06   
mum82

IZVORNA PORUKA: bebaa

evo bili smo kod ljekara...dade nam uputnicu za nalaz stolice...i da pije prolife i elektrolite.....stroga dijeta.......pa ćemo to sutra odnijeti na ilidžu.....user posted image


bebo zao mi je zbog malca,,,da nam brzo ozdravi aBduser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:11:46   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....user posted image

Koliko je djetetu?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:18:55   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....user posted image

Koliko je djetetu?


nemoj se zezat,mlijeko ukinut moras
kupi mu humanu 9

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:20:05   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....user posted image



Pa zbog mlijeka i soka ti i ima proljev.
Samo čaj od šipurka, slane štapiće, kekse bez udjela šećera.
A možda dijete ne podnosi laktozu iz mlijeka.

Majke mi jos nisam cula da neko daje dijetetu koje ima proljev nesto slatko da jede!!!
Pa fakat!

Koliko je dijetet staro?

< Poruku je uredio hanabanana -- 16.9.2013 9:22:03 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:25:16   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: bebaa

prolife nisam,sutra ću vidjeti i to mlijeko bez laktoze...inače pije ovo iz tetrapaka...problem je ako mu ukinem i mlijeko šta će jesti.....user posted image


pošto je beba u pitanju, kupi Humana HN i to mu pravi kao hapu...

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 9:28:52   
Skvo RR
a vidim sada na tickeru...11 mjeseci...moze bez mlijeka totalno...dajes rizu, rizinu sluz, mrkvu, pecenu jabuku, cokoladu za kuhanje, kuhani krompir, bananu, za nadoknadu elektrolita supa kokosija iz kesice, caj od sipka ili nane, na litru caja dvije male kasikice secera..

Mlijeko dakle skroz izbaciti...malo takvoj bebi treba da dehidrira.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 16.9.2013 9:31:01 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 22:17:11   
bebaa
u redu,sve pročitah....kao što napisah tamo na našoj temi dijete neće ama baš ništa da jede,sve pljuje....samo ono što mu dam na flašicu to prihvata.....čak i vodu....dr. reče da mu ne smijem davati ni vodu user posted image ,sokove i mlijeko mada s obziorom da je mala beba u pitanju može pola doze mlijeka....shvatite da dijete ništa ama baš ništa ne jede...koža mu je tanka i jako je smršao......ko pita za slatko ili slano,ako pojede kocku čokolade sretna sam.....
dakle ostaje da kupim humanu......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 23:16:41   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: bebaa

u redu,sve pročitah....kao što napisah tamo na našoj temi dijete neće ama baš ništa da jede,sve pljuje....samo ono što mu dam na flašicu to prihvata.....čak i vodu....dr. reče da mu ne smijem davati ni vodu user posted image ,sokove i mlijeko mada s obziorom da je mala beba u pitanju može pola doze mlijeka....shvatite da dijete ništa ama baš ništa ne jede...koža mu je tanka i jako je smršao......ko pita za slatko ili slano,ako pojede kocku čokolade sretna sam.....
dakle ostaje da kupim humanu......


Probajte s humanom, imaju oni onu sto se pije kod proljeva.
Da dijete nema intoleranciju na laktozu?
Ja bih sokove izbacila jer sadrze secer.
Vodu ih ostavila radi elektrolita.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Moja djeca imaju proljev
16.9.2013 23:54:56   
bebaa
sokove ne dajem ima i 10 dana a alergotestovi ako se pikaju u ovom slučaju su negativni na mlijeko.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Moja djeca imaju proljev
17.9.2013 17:13:20   
bebaa
kupila humanu hn,hipp ors,banana,ribica,petit keks,čajeva ima već...e sad čekam da se probudi pa da navalim na hranjenje....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Moja djeca imaju proljev
3.7.2015 23:19:37   
ijaa
popozdrav zene, vec neko vrijeme beba ima jednnom dnevno proljev i jednu dnevno normalnu stolicuu, malo vise od sedmice....napominjem proslo je 3 mjeseca od prvih zubica, jucer i danas 3 puta dnevno je imala, jucer jednu normalnu i tri porljeva, danas 2 normalne i tri proljeva, danas joj kupim onaj ORS 200, davala sam joj svako malo, i njoj se izgleda i svidja....strah me ako sutra nastavi...dala sam joj bananu, i rizu....vise nisam nista...bas me nesto strah

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Moja djeca imaju proljev
3.7.2015 23:24:54   
Vanne
Ijaa jesi upratila da nije od neke hrane? mozda joj neka namirnica ne godi? Ili joj dajes sokice ili vode odjednom u vecoj kolicini? Jer mi ne ide da jedna stolica bude ok pa zatim proliv...moja kad ima proliv onda bas ima proliv bez normalnih stolica...
Valjda se neko javi ko je imao slicnu situaciju...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Moja djeca imaju proljev
5.7.2015 14:09:58   
ijaa

IZVORNA PORUKA: Vanne

Ijaa jesi upratila da nije od neke hrane? mozda joj neka namirnica ne godi? Ili joj dajes sokice ili vode odjednom u vecoj kolicini? Jer mi ne ide da jedna stolica bude ok pa zatim proliv...moja kad ima proliv onda bas ima proliv bez normalnih stolica...
Valjda se neko javi ko je imao slicnu situaciju...


ma ja njo sokove nikako ne dajem sammo vodu, ovo sam joj kupila protiv proliva ovdje procitala...evo jos se borimo, dajem joj bananu, rizu....bila se jucer malo ustabilila, kad evo od jutros opet, a gornja jedinica samo sto nije izbila,,,,,user posted image je li to uredu? sad odem doktoru kad zabboravila skroz da je nedjelja, nisam htjela u hitnu kod onih mesara, sutra cu je opet odvesti ako danas nastavi

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Moja djeca imaju proljev
5.7.2015 14:54:16   
Vanne
ijaa moguce da je i od zuba onda...ja dajem linex baby kad ima proljev i on to uspijesno rijesi...
S je imala proliv i temperaturu nakon sto su joj donje jedinice izbile...ja cekala kad ce se razboliti kad nista...samo taj dan tako bilo,sutradan dijete kao novo,tako da sam zakljucila da su to bili zubi...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Moja djeca imaju proljev
5.7.2015 21:17:42   
ijaa
joj i giza se tako ojela crvvena danas je katastrofa dok je operem vristi i place Boze sacuvaj

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Moja djeca imaju proljev
5.7.2015 21:35:06   
bebaa

IZVORNA PORUKA: ijaa

joj i giza se tako ojela crvvena danas je katastrofa dok je operem vristi i place Boze sacuvaj


za taj problem najbolje rješenje je Sudokrem...imaš u svim apotekama....govorim iz ličnog iskustva.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 21 22 [23]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *