|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
17.5.2011 19:37:33   
MicoTico
ma i ja sam za drzavni.Pisala sam vec da mi cerka ide u drzavni, ali smo cekali duuuugo. A sta da ja radim do tada tj dok cekam drzavni?
Neki dan sam gledala prilog na TV da neka djeca toliko dugo budu na listi cekanja za vrtic, da vec stasaju za skolu.
E sad sto se iskustava sa vrticima tice, svi imamo razlicite zahtjeve, pa nam i razliciti uslovi odgovaraju.
Moje dijete iz drzavnog vrtica nikada nije doslo gladno, a u privatnim koje sam obisla kad sam birala vrtic za sina, uvijek sam potrefila vrijeme obroka i sudeci po porcijama, ne bih rekla da bi djeca mogla biti gladna da to pojedu.
E sad, to sto ne vole bas sva djeca npr. grah, mahune ili sl. pa nece da jedu , to je druga prica. U drzavnom vrticu je npr. ponedeljkom grah i tad moja curica dodje gladna kao vuk, jer niko od djece nece da ga jede, pa se i ona (koja ga inace voli)kao "solidarise".user posted image Na osnovu toga bi kao trebala zakljuciti da je izgladnjujuuser posted image
A sto se tice iskustava vaspitacica i veze drzavni-privatni, mislim da to nema nikakve veze.
Moju sestru su , kad je bila mala, naravno u drzavnom vrticu cuvale navodno iskusne, provjerene tete, koje s pravom mogu nazvati vjesticama. Tukle su djecu, pustale ih da hodaju mokri, upisani, ma svasta.... U isti vrtic sam isla i ja, samo u drugu grupu. Moje tete su tek zavrsile skolu, znaci "mlade i neiskusne", ali prekrasne i pune ljubavi prema poslu koji rade. I dan-danas kad sretnem svoju tetu Snjezanu u gradu,izljubim je. Toliko o iskustvu i paznji koju iskusne tete posvecuju djeci. Smatram da je najvaznija njihova ljubav prema poslu i djeci, naravno.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
17.5.2011 19:41:24   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Moje dijete iz drzavnog vrtica nikada nije doslo gladno


O da zaboravila sam ponedjeljak i "famozni grah" koji niko nece da jedeuser posted image user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
18.5.2011 9:47:00   
mišur
IZVORNA PORUKA: Darko

Moj prijedlog je da svoje dijete ipak upišete u državni vrtić. Postoji mnogo razloga zbog čega ovo pišem. Planirali smo dijete upisati u privatni vrtić i jedan dan smo obišli skoro sve privatne vrtiće u Banjoj Luci. Neki se trude malo više, neki malo manje, ali kad se crta podvuče jako smo nezadovoljni ponudom. Prvo neki vrtići nemaju elementarne uslove za boravak djece (wc šolja za odrasle, nezaštićene el.utičnice i kablovi i sl...). Opet problem kod drugih vrtića leži u tome što vaspitačice jako slabo plaćaju (1000KM u državnom, a u privatnim od 400 do 700KM). Problem konkretno kod vrtića Ciciban je to što nemaju čistačicu i što su "tete" jako slabo plaćene. Te iste vaspitačice dakle ribaju wc šolju, toalet, usisavaju, peru prozore i suđe i uz sve to moraju voditi računa o djeci. Koliko vremena vaspitačicama ostaje da posvete djeci dok obave sve ove poslove. Konkretmo mene je odbila i sama pomisao na to da vaspitačica riba wc šolju pa nakon toga hrani moje djete. U vrtiću u Novoj Varoši (zaboravio sam ime) djeca se žale da su gladna, moj prijatelj je ispisao dijete iz tog vrtića. Sve u svemu ko može dobiti državni vrtić nema šta čekati. Vaspitačice su tu godinama, imaju uigrane timove i rade svoj posao, dok je u privatnim vrtićima česta praksa mjenjanja radnika na što se djeca jako teško privikavaju.  



Pošto moje dijete ide u vrtić Ciciban, moram se oglasiti po ovom pitanjuuser posted image
Da li imaju čistačicu ili ne, ne znam, ali znam da ništa od navedenih poslova ne rade dok su djeca tu!
Pa neće valjda usisavati ili prati prozore dok deset klinaca skače oko njih???

Ciciban kraj Ekonomske škole ima i wc šolju za djecu, veliko travnato dvorište sa toboganom, ljuljam i pijeskom, ograđeno i zaključano.
Tete koje čuvaju djecu su, po mom iskustvu, i više nego divne. To su cure od nekih 30-ak godina, jedna završava Pedagogiju, druge dvije su već završile. Moj dječak ih obožava, i stalno priča o njima kod kuće.
Ujutro ga dočekuju ljubeći ga i grleći ga, nikad se još nije desilo da je došao mokar(obavezno ga presvuku), prljav ili slično.
Što se hrane tiče, on je veliki gnjavator i neće ništa tamo da jede osim banana, ali to nije do teta.

Ja sam generalno zadovoljna tretmanom mog djeteta, mada naravno da će biti i onih koji imaju ružna iskustva, konkretno sa ovim vrtićem.
Mislim da je razlika državni-privatni prvenstveno u cijeni, a onda i u mojim očekivanjima da se za taj višak novca prema mom djetetu postupa za nijansu bolje nego u državnom. I da ja imam puno pravo glasa da se žalim ako smatram da nešto ne štima!!!
Razlika je i ubroju djece koja idu u privatni-u ovaj vrtić je upisano 15 djece, od kojih otprilike 10-ak ide svaki dan, jer je uvijek neko bolestan. Do 12h su dvije teta sa njima, od 12h dolazi nova, a jedna iz prijepodnevne smjene ide-tako da su uvijek bar dvije tete tu.
Gazdarica skoro svakodnevno navraća i pomaže tetama, u to sam se uvjerila milion puta kad sam dolazila po dijete.

Opet, svako ima svoje mišljenje, ali ja sam definitivno za privatne vrtiće, ukoliko neo može sebi priuštiti.

(odgovor članu Darko)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
18.5.2011 13:28:55   
bojana86

IZVORNA PORUKA: Sizif

Ja sam upisala klinca u Picolino, odnosno rezervisali smo mjesto za septembar.
HVALA VELIKO BOJANI86 na informaciji.





Nema na cemu... eto bicemo drugari od jeseni i nadam se da ces biti zadovoljna!user posted image

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
18.5.2011 15:13:37   
Sizif
Da li vi kuci perete WC? Da li brisete prozore i prasinu? Cistite li vi pod kuci ili imate zenu za to?!

Da li pripremate rucak, veceru, dorucak ili ste svi na kolektivnom izgladnjivanju?

Mislim da svi vi radite ovo sto sam nabrojala i cuvate svoje klince i klinceze. Naravno da ni jedna normalna zena nece prati WC, i nakon toga bez pranja ruku, servirati hranu i hraniti djecu........ Kako znamo ko opere, a ko neopere ruke.
Da li to znamo po tome da li radi privatno ili drzavno:)))

Bojana86 vidimo se u septembru!

Hvala svima na forumu koji su mi pokusali pomoci!!!


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
19.5.2011 11:17:32   
bojana86
Ma naravno Sizif.... svi mi cistimo,a i djeca nam sama stavljaju ruke u usta koje su naravno prljave... ja nisam za to da mi djete bude u staklenom zvonu niti zahtjevam kraljevski tretman u vrticima,bitno je da ima osnovno i da ga niko ne maltretira neka se i djeca malo bore,nisam za to da se djeci sve dozvoli,da se razmaze pa citav zivot da ovise o roditeljima....

Mi se sko Bog da vidimo u septembru i do tada se cujemo ovako preko foruma !!user posted image

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
20.5.2011 20:26:24   
Sizif
Naravno bojana86 da se vidimo u septembru.

Ja nesmatram da su uslovi idealni ni u privatnom ni u drzavnom vrticu imaju ti vrtici mnogo prednosti i mana, ali generalno smatram da je problem u roditeljima koji naprave problem tamo gdje nije potrebno.

Treba tetama pustiti da rade svoj posao, redovno se informisati oko napretka ili nekog problema svog djeteta, a ne "zabadati nos i praviti se pametan".

Isto tako smatram da je za djete do 3 godine najbolje da bude sa svojom majkom, ali s obzirom na nas zakon o duzini porodiljskog bolovanja primorane smo ih dati na cuvanje. I u tom slucaju biramo ono sto smatramo da je najbolje za njih.



_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
20.5.2011 22:28:25   
MicoTico
Poslije 20 dana "borbe" sa bakterijom u nosu i "neurednog brisa" konacno nam je bris OK i od ponedjeljka krecemo u jasliceuser posted image

Javljam prve utiske!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
21.5.2011 7:29:12   
Sizif
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Poslije 20 dana "borbe" sa bakterijom u nosu i "neurednog brisa" konacno nam je bris OK i od ponedjeljka krecemo u jasliceuser posted image

Javljam prve utiske!



Super, mi planiramo izvaditi bris u toku sedmice, ako bude bilo problema da imamo vremena rijesiti problam, a onda ga samo ponoviti pred septembar.
Posto nikad nisi siguran sta se tu moze naci:))


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
21.5.2011 13:05:17   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Sizif

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Poslije 20 dana "borbe" sa bakterijom u nosu i "neurednog brisa" konacno nam je bris OK i od ponedjeljka krecemo u jasliceuser posted image

Javljam prve utiske!



Super, mi planiramo izvaditi bris u toku sedmice, ako bude bilo problema da imamo vremena rijesiti problam, a onda ga samo ponoviti pred septembar.
Posto nikad nisi siguran sta se tu moze naci:))



Ma, tu smo se i zeznuli. Cekali smo zadnji momenat za bris i nije bio uredan user posted image Trebali smo krenuti pocetkom maja, ali eto...džaba smo platili cijeli mjesec ( doduse vratice nam 50 KM, ali realno, bebac ce ici samo 5 dana ovaj mjesec...



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
22.5.2011 7:22:09   
Sizif
Cekali smo zadnji momenat za bris
IZVORNA PORUKA: MicoTico

To iskustvo sad imas za drugi put, i mi smo se kod prvog klinca zeznuli....


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
22.5.2011 23:28:25   
MicoTico
Pogresno se izrazila, ne cekali nego zaboravili user posted image Frka,trka, panika, da ne zaboravimo ovo ili ono, te ko ce ga voditi te kako, a brisa se sjetimo par dana prije i on nas najvise zezne...
Nego, ujutro idemo u vrtic, vodice ga mm, mislim da bi za mnom plakao, a i ja za njim, sve mi se čini.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
23.5.2011 11:46:27   
Sizif
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Pogresno se izrazila, ne cekali nego zaboravili user posted image Frka,trka, panika, da ne zaboravimo ovo ili ono, te ko ce ga voditi te kako, a brisa se sjetimo par dana prije i on nas najvise zezne...
Nego, ujutro idemo u vrtic, vodice ga mm, mislim da bi za mnom plakao, a i ja za njim, sve mi se čini.




E,,, mislim da je to najgore i da mi vise placemo od njih.
Samo hrabro sve nas to ceka!


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
23.5.2011 12:17:17   
bojana86
Ja nisam imala tih problema,moj sin je vrtic prihvatio bez ikakvih problema,mozda je par puta se rasplakao al cim vidi nestp inetersantno ode on da se igra !!! Pretezno ga vodi mm ili moja mama,al nije problematican!!!
Tako je samo hrabro ne smiju djeca vidjeti da je i vama tesko..

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
23.5.2011 22:04:40   
Sizif
Kako je prosao prvi dan?

I sinu, a i mami?


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
24.5.2011 19:47:31   
MicoTico
Evo prvih utisaka iz vrtica:
Otisao, ma nije iza sebe ni pogledao. Zagrlio tetu koja ga je uvela unutra.
Ja zvala poslije par sati, teta odusevljena. Kaze da je sve pojeo sto su mu dali, bio dobar, nije ni jednom zaplakao. Cak je bio odspavao i sat vremena ( sto je extra, jer on nece da zaspi osim ako ga ja uspavam).
Ma ne da smo zadovoljni, nego prezadovoljni.
Doduse, danas ga je teta malo duze uspavljivala, ali je sve ostalo proslo vise nego super. Izgleda da je to teze bilo meni nego njemu!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
24.5.2011 19:49:56   
MicoTico
O da, bio je super cist i uredan, vidim da su mu redovno mijenjali pelenu, jer on ima bas osjetljivu kozu i cim malo duze bude mokar, odmah se ospe.Nadam se da ce ostati teko, sve se bojim da ih ne ureknem,user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
29.5.2011 11:47:09   
Sizif
Eto prosla sedmica, a mi nismo izvadili taj bris, bice i sa nama opet isto. Sve ima se vremena, ima, daleko je septembar pa kad bude pafff biti ce kasno.

Nista vadimo bris u toku iduce sedmice, nadam se da ce ona trajati duze od ove:))


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
7.6.2011 20:19:12   
Sunčica77
Hello ljudi!
Planiram da upisem bebaca (3 god.) u privatni vrtic (drzavni mi se ne svidjaju jer imaju pre malo teta i pretrpane grupe), pa bih volela da cujem neke utiske ili mozda preporuke. Nedavno smo se doselili u BL, pa ne poznajem teren najbolje.
Ove sedmice svakako planiram da obidjem ponudu... malo mi se zuri.

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
8.6.2011 9:09:18   
Sizif
Moj stariji sin je sa 3 godine isao u drzavni vrtic Radost, i sve pohvale za tete i tetane, doduse to je bilo prije 7 godine. Mislim da ti neko treba dati svjeziju informaciju.
Sa privatnim vrticima cu imati susret tek u septembru.

Uglavnom tebi sretno i nadam se da ce ti pomoci "cure sa foruma" jer meni jesu!


_____________________________

"Ko zna da ne zna - najveći je."

(odgovor članu Sunčica77)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
9.6.2011 9:27:55   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Sunčica77

Hello ljudi!
Planiram da upisem bebaca (3 god.) u privatni vrtic (drzavni mi se ne svidjaju jer imaju pre malo teta i pretrpane grupe), pa bih volela da cujem neke utiske ili mozda preporuke. Nedavno smo se doselili u BL, pa ne poznajem teren najbolje.
Ove sedmice svakako planiram da obidjem ponudu... malo mi se zuri.


Evo moja curica ide u drzavni, a djecak u jaslice u privatni i ja sam prezadovoljna i jednim i drugim. tete su super, hrana isto (bar su moji zadovoljni, a nisu ni gladni kad dodju iz vrtica - zanci: najeli se, a inace su prave izjeliceuser posted image )

Ako se nisi prijavila za drzavni, nema sanse da upadnes brzo ( vidim da ti nisi za drzavni, pa ti je onda svejedno). U ovaj privatni gdje ide moj djecak ima ih skroz malo u jaslicama (6-7), ali zato je velika grupa bas velika ( ne znam tacno, onako "odokativno" 20-25). Kad sam obilazila neke privatne vrtice vidjela sam da u nekima ima bas puno djece (izuzetak su bile jaslice), cak mi se cini i vise nego u grupi u koju ide moja curica u drzavnom...
E sad, tvoje dijete pripada velikoj grupi (od 3 god), tako da nije iskljuceno da ce ih biti dosta.
Sto se tice lokacija privatnih vrtica, imas Maslacak kod Haniotija (tu ide moj sin), Ciciban ( kod ekonom.skole i kod kafica 007), Kolibri (na Hisetama i pod Starcevicom), PetarPan (kod Ugostiteljske skole), na Petrićevcu mislim imaju dva (zaboravila sam kako se zovu), u Novoj varosi (na granici sa Rosuljama) ima (cini mi se da se zove)) Veseli oblacic (negdje oko D marketa)... Mozda ima jos koji, javice ti sigurno druge forumasice! Nadam se da sam ti bar malo pomogla!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sunčica77)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
9.6.2011 12:29:32   
mišur

Evo ja ću da se javim sa svojim iskustvom sa Ciciban vrtićem, koje je i više nego dobro.
Detalje možeš pronaći u ranijim postovima, da se ne ponavljam user posted image
Ako ti još neka informacija zatreba, tu smo user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
10.6.2011 11:10:00   
Sunčica77
Hvala puno! Super ste drustvo!user posted image
Obisla sam "Maslacak" i "Veseli Oblacic" (posto smo u Novoj varosi - krenula sam od najblizih). Moj bebac je izabrao "Veseli Oblacic" i nije hteo da ide dalje - ovo je bilo mnogo lakse nego sto sam ocekivala! Meni su se tete jako svidele (imaju cak tri tete i jednog ciku!) - imaju tri besplatna dana pre nego sto odlucimo da li upisujemo dete ili ne. Javicu vam dalje utiske...
Jos jednom, svima puno hvala, narocito Mici Tici!

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
11.6.2011 20:35:40   
MicoTico
Ma nema na čemu! I meni su tako druge forumasice pomogle, pa eto i ja se ugledala!user posted image
Bas mi je drago zbog djecacica!
Puno sreće i da adaptacija prodje sto bolje! user posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Sunčica77)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
21.6.2011 17:28:03   
Sunčica77
Jos jednom, hvala Vam svima! Puno ste nam pomogli!
Nasem bebacu je super u "Veselom Oblacicu"user posted image , a ja sam odusevljena metodama, osobljem i nacinom funkcionisanja tog vrtica...
Bebac jos pomalo place kada se rastajemo, ali je prepun utisaka kada se vrati iz vrtica, jako voli svoje drugare i svoje tete...
Vidim da i vi navodite dobre utiske iz pojedinih privatnih vrtica i moram da prokomentarisem da sam jako srecna da u Banjaluci postoje takva mesta. Toplo preporucujem "Veseli Oblacic"! - definitivno ga vredi obici prilikom odabira vrtica! user posted image
Veliki pozdrav svima!!!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *