|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
8.1.2011 22:16:50   
rose
ima par dana da sam prvo pod rukom osjetila da joj je koza izmedju vaginalnog i analnog otvora malo grublja...kad pogledam blago je crveno ali mislim da se potparila od pelene i ima mikroskopske tackice...koje su sada bjelicas_te pretpostavljam od kreme kojom sam je mazala (HIPP)...e sad to se nekako poklapa s cescom upotrebom vlaznih maramica kod svakog mjenjanj pelena (da skinem ostatak urina)...pa sam je od danas pocela opet brisati vodom i evo mazem je jekodermom pa da vidim hoce li proci...plan je sutra da je probam oprati hipermanganom pa da je namazem...ne bih je zbog ovoga vodila doktoru pa ako ima neko sa slicnim iskustvom, tj ovim malim osipom s mikroskopskim tackicama da se javi s nekim savjetom, dobrodoslo je user posted image ona se ne buni kada je vrisem ili mazem pa pretpostavljam da joj ne stvara neku nelagodu al eto, primjetih pod rukom da je koza tu sada malo drugacija
inace joj guzu perem svaki put kad se ukaki a kod cesceg mjenjanja mokrih pelena do sada sam je brisala vodom a od nedavno vlaznim maramicama

nedavno je na vratnom naboru imala crvenilo s bleciastim tackicama (malo vecim od ovih ) i to sam rijesila za dan tako sto sam joj taj dio blago obrisla s onim rastvorom sto se inace koristi za soor (acid borci) i namazala niveinom zastitnom kremom...ne znam smijem li isto primjeniti i na ovu pelensku zonu? mozda su gljivice slicne onima kod soor-a?

< Poruku je uredio rose -- 8.1.2011 22:20:01 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: pelenski osip
8.1.2011 23:21:40   
Anoniman
rose acidi borici je blag antiseptik (uklanja bakterije sa kože...kao dezinficijens ), možeš ga upotrebljavati a i ne moraš ipak je to beba,... ja bih ti savjetovala da izbaciš hipp kremu iz upotrebe i zamjeniš je nekom bademovom kremom (pavlovićeva ili ona od pharmameda), i to će proći, nemaš potrebe da je vodiš doktoru. 

< Poruku je uredio Breskva -- 8.1.2011 23:29:06 >

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: pelenski osip
9.1.2011 1:19:10   
rose
za pavlovicevu sam sada iscitala da isto sadrzi acidi borici i da se zbog toga ne preporucuje za njegu malih beba...hajde pratit cu sada i mazati jekodermom, nabaviti bademovu (imam kuci ulje) a cula sam i da je kantarionovo ulje dobro...negdje procitah cak i obicno jestivo (zagrijano pa ohladjeno) user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: pelenski osip
9.1.2011 14:57:16   
iv@ncica
sudokrem  definitivno  za  sve  oko  guze-  i  smo  muku  mucili  s pelenskim  i 100  krema  probali...dok nam noa  nije  poslala   probnu  dozu  i  u  roku 2  dana  sve  nestalo..hvala  jojjjuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: pelenski osip
9.1.2011 15:09:47   
Ilhana RR
Jesi li probala kremnu Bepanthen? Ta krema je mojoj maloj jednom ukinula pelenski osip u roku od dva mjenjanja pelena... a bila je samo tako osuta, isto ko da je kora od drveta bila...

Bepanthen je veoma masna krema i ja je koristim za sve, i meni i Lamiji osim kad je dermatitis u pitanju, onda koristim A Derma kremu koju nam je preporucila jedna forumasica na temi o atopijskom dermatitisu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: pelenski osip
9.1.2011 18:48:45   
rose
nisam probala ali evo istrazujem...mazuckam je sada jekodermom pa cemo vidjeti

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: pelenski osip
9.1.2011 18:51:14   
teacher75
mi inace koristimo jekodermom ali se zbog jace stolice pojavio ojed nekidan. bila je skroz crvena koka i okolo. mazala sam hippovom kremom sa cinkom i proslo je sve za 2 dana. ne znam koju si ti hippovu kremu koristila?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: pelenski osip
9.1.2011 18:52:46   
Ilhana RR
Inace, probaj je drzati malo bez pelene isto, plaknes je mlakom vodom i pusti je da uziva bez pelene malo...

a kad budes stavljala pelenu obavezno nakon kreme stavi i pudera... a nemoj stediti sa kremom, ja uvijek stavim debel sloj kad je osip u pitanju...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: pelenski osip
9.1.2011 19:01:12   
Srculence
Dini se isto ovo desilo prije 3 ili 4 mj. Probali smo sve kreme i nikako nije prestajalo.On se isto bunio kad bih ga prala i stavljala pelenu...Imala sam osjećaj da ga to boli.Pedijatrica nam je preporučila kremu Nistatin mast.I stvarno mu je pomogla,nakon 2 ili 3 puta što sam namazala.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: pelenski osip
10.1.2011 23:54:56   
ladyblue RR
Ako vam bebe imaju pelenski osip ima krema koja to rješava u jednom danu. U apoteci u velikom Mercatoru, Mustela krema za pelenski osip.
Inače ta Mustela linija za bebe je fenomenalna. Imaju sve moguće vrste krema kao i šampon za tjemenjaču. Jesu malo skuplje ali se isplati jer se jako malo troše pošto su učinkovite.
Ja sam svojoj bebi mazala lice ( imaju i kreme za lice i tijelo za bebe) kada se osula i prošlo je odmah.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: pelenski osip
11.1.2011 0:37:52   
rose
teacherko od rodjenja je mazem s hipp kremom s pantenolom i cinkom...

srculence, moze li se ta nistatin mast uzeti bez recepta...ako su gljivice da ih ukinem..

ilhana juce je razmotam s namjerom da se malo na zraku guza susi...i kraljica se ukaki user posted image


lady citala sam o toj mustela kremi al ja nisam nacisto jel ovo samo osip ili su gljivice user posted image

< Poruku je uredio rose -- 11.1.2011 0:40:31 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: pelenski osip
11.1.2011 0:49:42   
ladyblue RR
nistatin možeš uzeti bez recepta pa pokušaj. ako se ne bude širilo prema guzi, onda nije pelenski osip.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: pelenski osip
11.1.2011 9:32:01   
rose
koliko vidim ne siri se...taj mali dio grublje koze sa sitnim tackicama stoji...kao da je manje grubo pod rukom a opet nisam sigurna...probat cu nabaviti nistatin

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: pelenski osip
15.1.2011 17:09:41   
rose
proslo je, mazala jekodermom, pa sada bademovom...a iskljucila vlazne maramice izuzev kad se ukaki pa da skinem kaku s guze prije pranja...nabavili smo i nevenovu i nistatin pa ako bude trebalo imamo sve user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: pelenski osip
19.4.2011 16:32:39   
dzeni_nl
i mi imamo problem sa osipom, samo ne znam da li je pelneski ili neki drugi osip? ima sitne crvene tackice po sunicama oko kokice. ne znam od cega je? uvijek koristimo iste pelene sem da smo presli na 4+, na vlazne maramice nikad nije imala reakciju, al sam ih uvijek slabo koristila, jer peremo guzu. sad sam ih skroz izbacila, al osip je i dalje tu. nikad prije to nije imala, porvi put se susrecemo sa tim i bas me brine, jer sam vidjela da su te tackice popucale i da se ljuste. mazem joj sa Bepanthen kremom i sa sudokrem, malo se povuce i opet se vrati. imate li kakav savjet sta da radim i od cega bi mogao biti osip?

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: pelenski osip
19.4.2011 16:36:53   
emma.L
Htjedoh ti predložiti Sudokrem, jer je nama pomagalo. Sorry, ništa pametno nemam više.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: pelenski osip
19.4.2011 17:58:29   
tijuška
Nama je pomoglo slejdece: oprati guzu i osusiti je, nakapati nekoliko kapi kantarionovog ulja, po mogucnosti domace, razmazati i pustiti da se guza zraci. Prije stavljanja pelene namazati guzu Originalnom Pavlovicevom kremom. To smo radili vise puta dnevno, a na vece sam par noci stavljala F bez pelene a guzu mazala kantarionovim uljem. Osip se povukao za par dana i vise se nije javljao.
Sve sam pokusala i jedino nam je ovo pomoglo. Od tad pavlovicevu kremu koristim stalno i za sve.


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: pelenski osip
23.5.2011 9:14:35   
vila_7
evo i ja nazalost na ovoj temi. Beba ima osip-valjda pelenski - 2-3 crvene mrlje. Sta mi mozete preporuciti?
Kupila sam Nivea sa cinkom ali ne prolazi!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: pelenski osip
15.6.2011 22:23:44   
rose

IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i ja nazalost na ovoj temi. Beba ima osip-valjda pelenski - 2-3 crvene mrlje. Sta mi mozete preporuciti?
Kupila sam Nivea sa cinkom ali ne prolazi!




i S ima ojed...pocelo ko mrlje a sad se pod rukomodjete ispupc4nja...probat cu s bepanthenom i nabavit cu mustelu...valjda rijesimo user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: pelenski osip
25.6.2011 10:25:06   
naidica
pozdrav zenice!!kako ste,,kako bebice???' samo da vas pitam moj maleni ima pelenski osip..i kupila sam mustelu kremu stelactiv,,nadam se da ce pomoci,,jer ga bas boli!!!eh sad bih da vas pitam,,ja njega operem,,i posusim, i polako krenem da mazem tom kremom,,kad krenem on pocne plakati ko nikad,,,jel tako i treba ilii,,je li ko imao iskustva s tom kremom,,ja znam da ga boli,,ali rekoh mozda ova krema jos vise ga opece,,ali kao da mu je bolje malo,,,nestalo je malo crvenila kolko je bilo??? hvala vam unaprijed   

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: pelenski osip
25.6.2011 21:07:52   
rose
ma mislim da ga vec sutra nece boliti...koza je nadrazena...svakako ga boli

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu naidica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: pelenski osip
1.2.2012 13:19:20   
mamin mali princ
Drage mamice, treba i nama pomoc oko pelenskog osipa(valjda je to)
Guza je crvena,al jos uvijek se ne zali da ga boli. Perem ga stalno, nismo pelene promjenili(koristimo Pampers od rođenja), a kada kaka odmah ga presvlacim, nije mi jasno od cega bi mu se to moglo pojaviti i sta da koristim sta bi mu najvise moglo pomoci?
U kucnoj apoteci imamo hipermangan, domaće kantarionovo ulje a guzu mazemo Pavloderm kremom.user posted image

_____________________________

Mamin mali princ, moj ponos moj život :)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: pelenski osip
1.2.2012 13:37:48   
mamana
Hipermangan i krema sa cinkom (ja sam koristila Chicco) je najbolja kombinacija. Ojed može biti ako mu rastu zubići.

(odgovor članu mamin mali princ)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: pelenski osip
1.2.2012 13:54:48   
mamin mali princ
Moguće je da ce i zubici,jer 6 mu je mjeseci a nemamo ni jednog zubica :)
Probat cemo sa hipermanganom a i seku sam zaposlila da mi u DM-u nađe neku kremu protiv pelenskog osipa jer stvarno mi je zao gledati onako crnenu guzu
(Posto nisam nikako pravila taj hipermangan,kako sam skontala voda treba biti blago ruzicasta?)

_____________________________

Mamin mali princ, moj ponos moj život :)

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: pelenski osip
1.2.2012 13:54:58   
Ilhana RR
Mi smo dva puta imali problema sa osipom, obadva puta smo rijesili sa Bepanthenom i puderom.. za mene je Bepanthen zakon =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *