|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.4.2011 9:56:32   
vjestica
doktorica ti je već sve  rekla
nemaš razloga za paniku, opusti se


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu rak80)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.4.2011 15:13:27   
ivannna
slažem se sa Vješticom, doktorica je u pravu, sacekaj godinu dana, i nemoj toliko razmisljati, probaj uzivati s muzem, a ako ne bude i dalje onda u pohode na pretrage, koje ti ako bog da neće ni trebati :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.4.2011 16:58:07   
rak80
Hvala Vještica,hvala Ivannna nadam se da ćemo sve mi ovdje uskoro vidjeti svoje slatke očekivane user posted image  user posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.4.2011 18:47:45   
rerica
Potpisujem sta su ti rekle VJESTICA i IVANNA.....user posted image user posted image

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu rak80)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.4.2011 18:40:30   
the one
Pozdrav i ja sam nova. Pretpostavljam da ste se 4 godine cuvali i da niste isli do kraja logicno jer nema bebe, ali ako zadnja 4 meseca idete do kraja a bebe nema ipak mislim da je doktorka u pravu. Naravno da mozes uraditi analize na bakterije i slicno, tvoj muz spermogram cisto da budete sigurniji da je sa te strane sve ok. Mozes i potraziti na internetu cajeve ili vitamine koji poboljsavaju plodnost. Bice bebcauser posted image  zelim ti brzouser posted image

(odgovor članu rak80)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
16.4.2011 11:22:13   
rak80
Nadam se uskoro a i vama želim isto user posted image .....

(odgovor članu the one)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
17.4.2011 14:48:18   
after_dreams
Ovako, vec mesec dana bunarim po internetu i citam tudja iskustva tako da me je stvarno pomalo strah! U dugoj sam vezi i oko Nove godine smo razgovarali i resili da krenemo da pravimo bebbuu :) Pa, januar da ne racunam, znaci 3 meseca pokusavamo da napravimo malog andjela ali :( Ja sam bila na UZ i papa testu kada smo resili da krenemo sa tim i doktorica je u izvestaju napisala da je sve apsolutno u redu i a usmeno, iako joj nisam rekla da sam tu jer zelim bebca, je naglasila da mogu odmah da prionem na pravljenje bebe :) Takodje, radila i hormone stitne zlezde - i to je bilo u redu. Radila testove krvi na sve moguce viruse - i to je u redu. Bila sam ubedjena da ce se to desiti odmah (znam da je to glupo) ali sada me je nekeko strah! Inace imam 22 godine, redovne cikluse koji dolaze svakog 29. dana.
Da li je moguce da iako su sve te stvari u redu, nesto ipak nije u redu? :(

(odgovor članu rak80)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
17.4.2011 16:06:21   
AAvalon
after-dreams, moguce je imati sve nalaze OK a da ne dodje do trudnoce - to se zove idiopatski infertilitet.

iznenadjuje me da nakon svog tog "bunarenja" po internetu nisi nigdje nasla da pise da nepuna 3 mjeseca pokusavanja ne znace nista. tek nakon godinu dana bez trudnoce mozes poceti pricati o problemima sa zatrudnjivanjem... a do tad se strpi


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu after_dreams)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
18.4.2011 8:33:03   
na korak
after_dreams, vidim da si ti radila sve nalaze,(nisi navela, lai nadam se da jesi i briseve, mikolazmu i klamidiju), ali nisi napisala da li je tvoj decko radio spermiogram?. Za user posted image  je potrebno dvoje. Period pokusavanja je kratak, tako da nije nista strasno, ali u svakom slucaju posalji decka da uradi nalaz.

Sretno od srca i da sto prije ugledas user posted image  ili user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
18.4.2011 8:56:12   
vila_7
after_dreams, ne brini,vjerujem da je sve u redu. Kod mene i MM je bilo sve OK (nismo nikakve posebne nalaze radili-osim ja ginekoloski i UZV), i trebalo nam je godinu dana-vjerujem samo iz razloga sto sam ja postala opterecena mislju da zatrudnim,a i mozda se trebalo ipak nesto posloziti. Uglavnom ne sekiraj se , znam da je tebi puno i 3 mjeseca kad nesto zelis!user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.4.2011 13:52:10 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu after_dreams)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
18.4.2011 21:47:07   
sabas
Svaki dr ce ti reci da je previse kratak period pokusavanja i da si mlada i da se ne opterecujes.
Mozes ih poslusati i 'opusteno' pratiti plodne dane ,  Ali ako tebe opterecuje misao da nesto nije OK kreni u dalje pretrage Spermiogram , spolni hormoni , prohodnost jajovoda ...  Pa ako je to ok onda opet 'opusteno' po malog bebaca

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
23.4.2011 19:09:21   
after_dreams
Hvala vam na odgovorima :) Svakako cu sacekati bar jos mesec dva pa cu onda njega da posaljem da se iskontrolise :)
Svima vama koje pokusavate zelim sve najbolje i da sto pre ugledate user posted image user posted image user posted image

Pozdrav :*

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
26.4.2011 8:16:16   
idani
Cao,
ja sam nova clanica foruma.
Ukratko da opisem svoju muku, vec dvije god.pokusavamo do bebice ali neuspjeva nam.Ja sam kontrolisala hormone, koji su uredu,muz je radio spermogram i on je uredu,propuhivala sam jajovode, kroz desni  nesto malo kasnije tekucina prosla ali su u biti prohodni, stitna zlijezda je ok i krvne pretrage.Jedino nisam radila briseva celvika.Nije mi to jos niko ni preporucio, ne znam kolliko bakterije mogu da budu uzrok neplodnosti.Mada kako citam puno na internetu o tom problemu , nasla sam recept terapije slobodan tesica(ako ste cule za njega)pa ne znam dali se terapija koristi i za vrijeme
menstruacije?

(odgovor članu after_dreams)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
26.4.2011 9:57:37   
AAvalon
idani, ako si radila HSG po protokolu su ti trebali uraditi bris vagine i cerviksa prije postupka... to je bar standard, i nadam se da su tako uradili...

u svakom slucaju zelim ti srecu user posted image ne znam koliko su cure imale srece sa terapijom S.Tesica, ja nikad nisam probala, cula sam svasta negativno, ali eto... ne daj se, nemoj se puno sikirati, sta god da je u pitanju, imamo dostupne terapije koje nam mogu pomoci da zabebimo user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
26.4.2011 13:25:09   
idani
Radilili su mi  HSG ali prije toga nisu uzimali bris, samo eto kako kazu dezinfekciju su uradili prije HSG.
A sta kazete za muza da li i on treba kao i  ja da uzima sve ili?A za vrijeme menstruacije smije li se uzimati?Ja cu probati s tom terapijom pa mozda i upali user posted image .

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.4.2011 14:36:43   
mina minka
idani ja ne znam kako su ti smjeli uradit hsg bez briseva, jer ako imas bakterije moze nastati haos... al eto hvala bogu ti si dobro prosla

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.4.2011 15:15:34   
idani
Joj, sad sam se pravo zabrinula, ja sam prije 2 mjeseca radila HSG mozda posljedice jos nisam osjetila.

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.4.2011 15:17:50   
idani
A sta se moze desiti ako sam imala neku bakteriju, koje su posljedice?

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.4.2011 16:15:55   
ivanak
Ja sam čitala da ako žena ima upale i bakterije da okruženje za oplodnju nije idealno pa se neće dogoditi...
možda griješim, ali sam tako čitala

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.4.2011 18:04:37   
idani
Pa vjerujem da je tako.............

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
28.4.2011 12:01:59   
Leva
Idani da si imala kakvu bakteriju do sada bi bila toliko bolesna jer bi se prosirila po trbusnoj supljini da ne bi znala za sebe. Sve je ok, uzivaj user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
28.4.2011 15:53:25   
idani
Hvala ti draga moja, sad mi je puno lakseuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
5.6.2011 18:58:03   
malena27 RR
Prenos posta:


CICIKA MICIKA:

Nova sam na forumu ,danas postala clan, izvinjavam se sto ovako saljem, ja zapravo ne znam ni kako da komuniciram sa svima vama ,nadam se da cete mi pomoci,Dugo vec citam svasta na forumu,pa sad zelim s vama podijeliti svoj problem,naime imam problem sa zatrudnjivanjem,vec nekoliko mjeseci sam na klomifenima 2x1 od 3ceg.d.c.,isprva nisam reagovala pa su mi davali Menopur ili Merional inijekcije,no zadnja 2 mjeseca reagujem izuzetno dobro azasto i ne bih kad je medicinski sve ok.Radila sam u septembru laparaskopijujajovodi prohodni,mm ima super nalaz ,1 neuspjela inseminacija,a danas mi je 18 dc.i zaista ne znam sta da mislim,zasto vec 1 ne ostanem trudna.Ako neko zeli komunicirati vrlo sam raspolozena .Pozdrav svima


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu idani)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
5.6.2011 20:53:17   
ivannna
Cicika Micika, mislim da imamo veoma sličan problem, 3 godine se trudimo rađena laparoskopija, jajovodi prohodni, skinut endometriom, više puta klomifen=0, spremam se za inseminaciju, svi nalazi ok, i da imala jedan missed abortion prije skoro 2 godine. Razmisljala sam o imunoloskim pretragama, ali to se cini mi se kod nas ne radi...misli i osječaji zbrkani, prilicno se dobro drzim izvana, ali me pomalo lomi iznutra sve to...ne znam planiram valjda umjetnu početkom iduće godine ako nista ne uspije prije...
Pusa

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 8:40:20   
CICIKA MICIKA 74
Hvala na dobrodoslici, ako sam dobro shvatila tanak ti je endometrijum,,koliki je npr.12 ili 13 dc'''kod mene je cini mi se jako tanak zbog klomifena 12 dc 6,5mm.Pusa i tebi

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *