|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 8:43:22   
CICIKA MICIKA 74
Mislim da ti je dobro rekla dr.to je uistinu kratko vrijeme ,iako razumijem tvoju zelju,takodje treba da znas da je psiha cesto odgovorna i za ostvarenje nasih zelja ,savjetujem ti da se opustis ,i bice ok.Pozzzz

(odgovor članu rak80)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 9:28:13   
ivannna
Cicika Micika, ne znam da li se ono sa tankim endometrijem odnosilo na mene, ali ako jee, meni nije tanak meni 6,5-7 bude 9 dan, a 13-i oko 8-9 mm, tako da ni to nije problem, sad mi je 23 dc, i cekam sta cese desiti, ovaj put su bile lijepa i velika dva folikula, pa.... Iako su prosli mjesec bili jos bolji na 9-ti dan 17cm, a nista se nije desilo. Inace super reagujem na klomifen od početka, iako poslije operacije jos bolje i doktor uvijek bude zadovoljan ali nista. U julu smo dogovorili inseminaciju ako sad ne uspije...

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 11:40:04   
CICIKA MICIKA 74
Pa kod tebe je u redu endometrijum ,kod mene je potanak,al zadebljacu ga ,hahhahha,nekako.Nego meni je danas 19 dan ciklusa i kakva sam sludjena vise od ovog cekanja kupila sam Romedov test kucni i pojavila se druga blijeda linijica ...........al se ne nadam mnogo jer su mi dali pregniltj.neku zamjensku inijekciju.A sto se mojih folikula tice ,imala sam 3 ovaj mjesec 1 vodeci na desnom 12 dc.22,22mm,i jos 2 na lijevom jajniku 21,22mm i 22,22mm ,i dr.mi je rekao da kupim pregnil od 5000jedinica cisto da mi on podeblja endometrijum a kao folikuli ce svakako puci i bez toga.Ne moram ni da ti kazem kako se osjecam u dusi,i nemam odgovor na zasto zato..........Sto se tice inseminacije treba da pokusas ,meni ta prva nije uspjela,pa smo ovaj ciklus isli na ciljani,nego mene sad kopka ta druga crtica na testu ,kao pozitivan je..................Sta bih dala da je istina toliko zelim malu .user posted image ,

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 12:02:55   
ena0002
Ja mislim da ti je prerano za test...sacekaj dan ocekivane pa onda uradi....to ti je vjerovatno bilo od Prgnyla......ali drzim fige da bude user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 12:10:39   
CICIKA MICIKA 74
Ma i ja mislim da je od pregnila ali bila sam nestrpljiva znas kako je ..............mozda i ne znas ..........al nema veze.............user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 12:13:56   
CICIKA MICIKA 74
I jos da dodam do ocekivane user posted image ja cu biti luda zena nek su user posted image pa makar i lazne bileuser posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 14:40:44   
tanananka
cicika vrlo dobro znam kako se osjecas,ali moras se strpiti  malo znam kako je tesko,al pokusaj misli zaokupit nekim drugim stvarima. To sto ti se pokazala blijeda linija je sigurno od pregnila,test ce ti tacan rezultat pokazat tek dvije sedmice poslije inseminacije.
Drzim ti fige da da i tad buduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 17:09:03   
CICIKA MICIKA 74
E daj Boze user posted image to znaci da cekam jos 9 dana ..............................uuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 17:27:19   
CICIKA MICIKA 74
Tanananka nisam ovaj ciklus radila inseminaciju,bio je ciljani,imala 3 fantasticna folikula ,znas ,pa neka me da se nadam ,sta mislis

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 17:46:12   
rerica

IZVORNA PORUKA: CICIKA MICIKA 74

Tanananka nisam ovaj ciklus radila inseminaciju,bio je ciljani,imala 3 fantasticna folikula ,znas ,pa neka me da se nadam ,sta mislis

Slazem se sa Tanom,to ti je vjerovatno od Pregnila sacekaj do dana testa,a nada zadnja umire,drzim ti fige....

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
6.6.2011 21:03:13   
tanananka
I treba da se nadas i da mislis pozitivno.U svakom slucaju zelim ti puno srece,
da ti se zelja ostvari i uskoro ugledas one prave user posted image .

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 12:34:43   
CICIKA MICIKA 74
Pa mene zanima koliko dugo ostaje u tijelu pregnil nakon primanja i kada ispari ,pliz ako neko zna nek mi odgovori,unaprijed hvala.user posted image

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 20:39:48   
CICIKA MICIKA 74
Niko ne zna ha kada ispari taj pregnil iz organizma ......................................hmmmmmmmmmm apotekarica tvrdi da test moze pokazati pozitivan rezultat 7 do 10 dana nakon ovulacije ,sta vi mislite

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 21:03:56   
ivannna
vidim niko se ne javlja, pa evo našla sam na netu slijedeće:

"Mogu li koristiti kućni test na trudnoću ako sam primila hCG injekciju (kao što su Profasi, Pregnyl ili Primogonyl)?

Možete, ali biste trebali pričekati 7-14 dana nakon zadnje injekcije, odnosno nakon što izađe iz vašeg sistema. Ako testirate prerano, mogli biste dobiti lažan pozitivan rezultat. Pričekajte 14 dana nakon 10000j i 10 dana nakon 5000j injekcije ili 7 dana nakon 2500j."

Prema ovome tvoja druga crtica je gotovo sigurno od Pregnyla, Choriomona ili sta si vec primila, zato sačekaj još pa u lov na prave user posted image crtice :)

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 21:26:55   
CICIKA MICIKA 74
Pa juce je bilo 8 dana poslije inijekcije ,a svakako cu ga ponoviti za 2 3 dana opet,primila sam 5000 jedinica ma sta to znacilouser posted image

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 21:32:37   
CICIKA MICIKA 74
I pravo me nervira kad mi dr kaze eto sad se opustite nemojte misliti a naprave mi haos u glavi i od psihe cim od treceg dana moram imati 2x dnevno u tel.podsjetnik na klomifen ,od kojeg sam blago budi receno ludakinja zesca ,pa onda opet moram misliti o folikulometrijama,ma idi s milim bogom nek se oni opuste ja stvarno ne mogu kad ucine sve da moram misliti,jos ti daju stop bocu pa sex da tempiras,pa kako misle da se opustimo .............................

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
7.6.2011 21:39:40   
CICIKA MICIKA 74
I jos ovo da kazem kod mene je dijagnoza sekundarni sterilitet imala sam jednu trudnocu prije 14god.tako da ne mogu tek tako reci eh to mi je sad od injekcije znas draga ivannna,jer i dr.se cudu zasto ne ostajem trudna jer sve je ok ,tako da ja ne bih postavljala moje user posted image crtice tek tako lako kao lazno pozitivne ,imam cudan osjecaj da sam zakacila ovaj put,pojavila mi se neka zgaravica ,a i ledja me bole tj.krsta ,iz nepoznatog razloga .Ja se nadam najboljem,a tebi hvala na trudu sto si mi odgovorila na pitanje ,pusa velika za tebe.

< Poruku je uredio CICIKA MICIKA 74 -- 7.6.2011 21:41:14 >

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.6.2011 15:27:53   
ivannna
Znaš da ja tebi od sveg srca želim user posted image kao i svima sa ovog foruma, samo ne bih htjela laznih nadi, jer ja ih ne volim. Evo jos jedna sličnost s tobom, i kod mene se vodi kao sec.sterilitet, jer imala sam prije 2 godine jednu trudnoću koju sam kao missed abortion izgubila u 9-oj nedjelji. trenutno sve ok, skolski primjer normospermije kod muza, dobrih ovulacija i redovnih menstruacija, kao i debljine endometrija kod mene al jednostavno nista. Sad mi je 25 dc i cekam sta ce se desiti....
Veliki pozdrav

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.6.2011 15:32:34   
malena27 RR
Samo da vas podsjetim da imate i cekaonicu za dalju razmjenu misljenja, vec ste krenule sa OT.... pa da ne bi tema isla pod kljuc, posjetite cekaonicu....

Cekaonica je na linku: http://www.ringeraja.ba/forum/m_954479/mpage_15/key_/tm.htm#960956

LP, RR tim



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
11.6.2011 12:15:09   
Bubica0408
Ne znam kako da pocnem, ali ukratko... Imala sam problem sa eserihijom odavno, zatim sa folikulama, nisu rasle niti pucale. Primala sam pregnile, pila utrogestan, imala lose papa testove. Inseminaciju sam uradila kuci, po savetu lekara jer je rekao da je i to vrsta inseminacije, kosta mnogo manje i daje rezultate. Razlog za to bio je problem kod mm koji je imao slabo pokretne spermatozoide i jos neke probleme, vezane za erekciju. I tako smo i probali. Uzela sam duzi odmor na poslu, digla ruke od svega ostalog, opustila se i rekla sebi: Sta bude bice. Nisam razmisljala o tome. Po prvi put posle sest godina braka. Nakon 10-ak dana uradila sam test, bio je negativan, zatim jos jedan, i on je bio negativan. Razocarala sam se. Medjutim, pocela sam da osecam preveliki umor, pospanost, ali sve sam to pripisivala stresnom poslu. Kada je ciklus izostao otisla sam kod ginekologa koji mi je pokazao nesto crno na ekranu i rekao da sam trudna.user posted image
Moglo bi se reci da sam imala utisak da mi je ceo plafon pao na glavu, u pozitivnom smislu, jer nisam mogla da verujem. U prvom trenu uplasila sam se jer sam prethodnih dna pila tablete zbog zubqa koji sam popravljala i koji je boleo. Medjutim, lekr je rekao da to nije nista strasno. I tako, eto, test nisam dobro uradila, iako sam bila ubedjena da jesam, mada, rekli su mi da je ponekad tesko ustanoviti trudnocu u pocetku preko testa, zbog male kolicine hormona u urinu. I tako, sada napredujem-o!
Ono sto zelim da kazem svima je da je veoma, ali veoma bitno da u sve to udjete bez opterecenja, stresa, prevelikog iscekivanja. Koliko puta Vam se desilo da ono sto najvise zelite ne dobijete? Kada se opustimo, ponekad cak i zanemarimo, stvari dodju na svoje mesto i bude bas kako treba. Sve dok toliko razmisljate o tome, trcite na folikulometriju, preglede, po testove, pricate non-stop o tome, to se nece desiti. Mnogi parovi dobili su decu tek onda kada su maltene odustali od svega. Zbog cega? Jer je organizam tek tada bio odmoran i spreman da se bori i da da ono o cemu je zena sanjala.  Ako je potrebno, uzmite odmor na poslu, iskljucite se iz stresnog zivota, razmisljajte o lepim stvarima, rasteretite sebe, ucinite sebi nesto lepo tih dana, opustite se, vodite ljubav, ne brojite minute do pucanja folikule i mora biti bolje. Znam da deluje neizvodljivo vo sto pisem, ali merodavna sam da pricam o tome jer sam bila pravi radoholicar, ko i ne bi kada je takav danasnji zivot i kada moramo da se borimo kako bismo opstali... A onda sam shvatila da niko, ama bas niko, nije bitniji od mene i tog malenog stvorenja koje zelim. Kljucne stvari prepustila sam suprugu, jer on je muskarac tako da i treba da se brine o meni, i usredotocila se na svoje smirivanje i opustanje jer sve krece iz glave. Same sebi stvaramo neke nepotrebne gluposti preteranim opterecivanjem. Zato zelim da porucim svim zenama koje imaju problem sa zacecem da podignu glavu, ne gledaju na to kao da je sve crno. Budite malo optimisticnije, manje nervozne i hrabro napred!!!

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
11.6.2011 13:09:09   
riba78
Bubice hvala što si podjelila svoje iskustvo s nama user posted image
iako sam ranije mislila drugačije ,sada sve više i više vjerujem da čuda postoje ,da onda kada je suđeno tada čemo i uspijeti .user posted image



_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu Bubica0408)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
11.6.2011 14:38:27   
Cenzura
Bubuce, hvala puno što si podijelila svoje iskustvo s nama i što si nam dala podstreka da očuvamo nadu da će se i nama nešto tako dogoditi... Čestitam ti od srca na ostverenom snu.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.6.2011 18:07:09   
teaaa
Pozz ja sam nova ovdje,,i naravno kao i sve ovdje imam pitanjeuser posted image .Muz i ja pokusavamo dobiti treceg clana,,ali nam se bas i ne da..(vec 7 mj.) Zanima me da li se nekoj od vas desava ili se desavalo da nakon odnosa sperma ne ostane unutra,,vec se sve iscjedi van??Molim odg...i pomoc jer ne znam da li da se obratim doktoru ili je to normalno...

(odgovor članu ando)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.6.2011 19:23:23   
AMELIC
teaaa pa naravo da će da iscuri...to je normalnouser posted image
Dovoljno je da ti odležiš poslije odnosa nekoliko min i ako bude suđeno jedan od nekoliko miliona će naći pravi putuser posted image  

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu teaaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
27.6.2011 19:40:38   
teaaa
Hvala Amelic,,ja sam mlada i nisam bas nesto iskusna u tim stvarima,,pa mi je svaki savjet dobro dosao,,

(odgovor članu AMELIC)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *