|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni brisevi
6.8.2008 13:40:35   
budućamama
Hvala ti draga mojauser posted image
Biće dobro, ako Bog dauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vaginalni brisevi
7.8.2008 22:18:47   
sabas
drage moje
vec smo na naekom forumu o ovome pricale tj tipkale ja da ste zive i zdrave imala odnose noc prije i niko me nije pitao da li sam i kada niti su mi rekli da ne treba
da li ima veze il nema vjerovatno ima, ali meni su brisevi ok papa upala ma uvijek je imamuser posted image
u septembru radim kontrolni papa pa cu apstinirati za svaki slucaj
puse

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vaginalni brisevi
8.8.2008 9:45:21   
maslačak82
Ja isto mislim da kod uzimanja brisa ne treba toliko apstinirati jer ako ima bakterija i virusa bris će pokazati, a apstinencija ide poslije zavisi koja upala i koju terapiju dr. da.Ako nedajbože pokaže onda postoji  mogućnost apstinencije i do 6mj.Nažalost tako ide.
Nadam se budućamama da će svi brisevi pokazati sterilno i negativno!

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vaginalni brisevi
8.8.2008 10:43:46   
budućamama
Hvala vam drage moje. Koliko sam ja čitala, pred PAPA test se dva dana ne smiju imati odnosi, tuširati rodnica i sl, ali sam ja za svaki slučaj pauzirala.
I meni je na papi uvijek neka upala, ali se iskreno nadam da će ovaj put biti sve ok.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vaginalni brisevi
11.8.2008 21:31:22   
prevareni
Cao molim vas dali mi neko moze reci gdje radi taj Doktor Ređepi i dali prima pacijente iz drugih kantona,i kakva je procedura u vezi placanja i dali su RVI oslobođeni ili neka korisna informacija u vezi tog.I dali neko zna koji imaju brisevi.



ja31 mm35 u braku "12 godinica"user posted image

Amii 

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vaginalni brisevi
11.8.2008 21:39:47   
medolino
Deaga prevareni ja idem kod njega (dr. Redžepija) i radi u kumrovcu dom zdravlja Novi grad a broj telefona njihovog je 033/ 711-465
pa nazovi njih i oni će ti sve reći šta te interesuje a meni je dao sve nalaze da uradim bez mog traženja
sretno


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vaginalni brisevi
30.8.2008 11:02:47   
palma
Molim vas ako znate kakvi su to brisevi cerviksa... doktor mi je rekao da moram to uraditi a kada sam zvala privatnu kliniku oni su mi rekli da trebam nabrojati te briseve oni kao imaju samo bris na klamidiju.. ali on meni nije naglasio ništa, samo je rekao briseve cerviksa???

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 1:27:34   
maslačak82
Na tvom mjestu bih to uradila preko socijalnog jer su privatno veoma skupi, jedino ako ti nije hitno.Dakle oni ti uzmu briseve isto kao kad radiš PAPA test.
Dakle 4 ciljana testa su:
- bris na klamidiju
- bris na HPV
- bris na ureaplazmu
- bris na mikoplazmu

< Poruku je uredio maslačak82 -- 31.8.2008 1:30:22 >

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:00:32   
palma
Hvala ti mnogo maslačak, ma žurba mi je sad mi počinje nastava pa mi je lakše privatno ali moram se raspitati jer izgleda u Zenici to privatno i ne rade... a znaš li koliko košta privatno...to je znači kao papa test a mene prepadoše kažu boli...


(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:04:27   
maslačak82
Boli samo u slučajevima da imaš neku upalu, onda boli i kad se brišeš toal. papirom jel tako?
Ništa se ne brini!
ja sam jednom pitala jednog privatnika koliko dođe kod njih u ordinaciji pa mi je rekao oko 750 kn, ja to obavim kod soc.samo se najavim i ona izme uzorak onda ja to nosim u laboratorij, čekala sam 15 dana.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:07:50   
palma
Ja rijetko imam upale i nikada me hvala Bogu ne boli.. da li se smiju imati odnosi prije uzimanja brisa? A radila sam ja vjerovatno bolnije stvari od toga..

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:13:35   
maslačak82
Meni doktorica nije nikad ništa konkretno rekla koliko dana prije ne smijem imati odnos ali ja gledam da nemam bar dva dana prije, mada smatram da kad imaš neki virus ili bakteriju bris pokaže bez obzira.Ja ti od srce želim da ti pokaže sve sterilno i negativno.Samo se nemoj uplašiti ako ti na nalazu bude pisalo Ureaplasma nije izolirana ili mikoplasma nije izolirana, to znači da je sve u redu, eto da znaš, ja sam mislila da je to pozitivan nalaz, ali nije tako treba pisati ako je sve u redu!

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:19:40   
palma
Hvala ti puno, baš si srce....

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 11:23:40   
maslačak82
Nema na čemu, za sve nedoumice i pitanja stojim na raspolaganju..

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vaginalni brisevi
31.8.2008 22:45:37   
prevareni
Cao svima ja sam radila papa nalaz i nista mi nije pokazao,bio je dobar ali su mi doktori muzu rekli da supruga uradi briseve na mikro bioloske bakterije.Uradila sam analize i otkrivene su dvije vrste bakterija ali nije klamidija posto KB Zenici nerade na klamidiju pa planiram uraditi negdje drugo dok doznam gdje se rade,(molim da mi neko javi gdje ima da se uradi)nisam nista platila jer je velika uputnica.


ja31  mm35  u braku 12godinica.user posted image

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 9:36:36   
budućamama
Možeš taj bris uraditi i na GAKu na Koševu, samo ćeš morati platiti punu cijenu (ako nemaš uputnicu). Nazovi GAK i pitaj koliko košta, jer ja stvarno ne znam.
Pozdrav i sretno

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 13:36:12   
Mara
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Na tvom mjestu bih to uradila preko socijalnog jer su privatno veoma skupi, jedino ako ti nije hitno.Dakle oni ti uzmu briseve isto kao kad radiš PAPA test.
Dakle 4 ciljana testa su:
- bris na klamidiju
- bris na HPV
- bris na ureaplazmu
- bris na mikoplazmu


Ja sam još imala i aerobi/anaerobi , pa možda i taj da uradiš sve odjednom user posted image , nije ništa strašno

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 15:11:08   
Enni
Ćao svima na ovom podforumu. Tek sam ga sad skužila, a već sam postavila pitanje na forumu - šta poslije spontanog.
Ja sam naručena u četvrtak na briseve. Zanima me koliko to traje, jeli bolno i kada su rezultati. Trebam li napomenuti koje hoću, ili će mi sam dr. uraditi što je potrebno . To ću raditi u bolnici, a ne privatno.
Ovo mi je prvi pregled poslije spontanog koji sam imala prije 40 dana, jeli možda prerano za briseve, ima li tko slična iskustva. Hvala!

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 15:15:46   
budućamama
Uzimanje brisa traje vrlo kratko, a uzorak se uzima slično kao za Papa test. Može biti malo neugodno, ali u principu ne boli.
Ja sam malo duže čekala na rezultate-brisevi su mi se negdje zagubili na DIPu, ali sve bude gotovo za nekih 15 dana.
Obično ti doktor kaže koje briseve trebaš uraditi, a ti ga svakako pitaj ako te šta interesuje oko toga koje briseve trebaš uraditi. Sretno! 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 15:19:52   
Enni
Hvala budućamama, javim nalaze, svakako kad budu gotovi.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vaginalni brisevi
1.9.2008 16:52:53   
palma
Bris na klamidiju možeš uraditi u privatnoj klinici Zdravlje u zgradi lamele, prije godinu je bio 20 km!

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 15:57:35   
Vedica
da ne ponavljamo temu evo ovdje nastavak miracle

IZVORNA PORUKA: miracle

Prvo veliki pozdrav....

Ne javljam se tako često...ali bih molila malu pomoć odnosno informaciju:

-vidim da ima tema o tome   što mene zanima...ali moje pitanje je slijedeće:

-gdje se u SA (osim na klinici)mogu uraditi brisevi..s obzirom da mene nikada nijedan dr.nije poslao da to uradim izgleda da moram uzeti stvar u svoje ruke...
-inače kakva je procedura i na klinici

Mala napomena:2007. imala sam missed ab.u 12 nedjelji i od tada nikao da zatrudnim ponovo.Bila sam kod ljekara...ali ništa konkretno osim papa testa ...

Unaprijed hvala svima koji mi mogu dati bilo kakvu informaciju.




maslačak82

Ja ti ne mogu reći gdje se u Sarajevu mogu uraditi brisevi, ali neko će ti se javiti, po meni je najbolje da to učiniš čim prije, Brisevi će pokazati sve, ako ima kakvih spolnih bolesti koje mogu utjecati na plodnost, također mogu uzrokovati spontane.
Bićeš mirnija..ako pokaže nešto tipa mikoplasma, ureaplasma treba liječiti, ali ja ti od srca želim da sve bude u redu!



budućamama

Pokušaj otići u Skerlićevu i traži da ti se uzmu brisevi, a sad za kliniku -ginekologiju nisam sigurna, ali mislim da ti treba uputnica dr. opšte prakse. Ja sam morala imati uputnicu kad sam došla na kliniku za sterilitet, pa sam onda tamo dobila uputicu za briseve.
U svakom slučaju sretno i želim ti uskoro jedno malo miracle!




< Poruku je uredio Vedica RR -- 11.9.2008 16:46:31 >


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 17:41:00   
miracle
hvala svima koji su se javili....

Vedica...nigdje nisam pročitala gdje se mogu raditi u prijašnjem naslovu te teme ...napomenula sam da znam da postoji tema..ali ne da imaju informacije koje meni trebaju..jedino sam  možda  trebala staviti naslov Gdje uraditi vaginalne briseve ......ali dobro je da je ovako objedinjeno..

hvalauser posted image


< Poruku je uredio miracle -- 11.9.2008 17:43:13 >

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 17:43:39   
Emina*
miracle, vedica je to uradila jer je naziv teme isti...
A ovu temu procitaj ispocetka, na stranici br 1 ima jako puno info, gdje su cure radile nalaze...
Zelim ti puno srece......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vaginalni brisevi
11.9.2008 17:46:18   
miracle
hvala Emina...znam za kliniku.....a zanimala su me i druga mjesta gdje se mogu uraditi..prvenstveno privatnouser posted image li već su mi cure dosta pomogle...user posted image

svima koje nestrpljivo čekau svojuuser posted image (kao i ja) želim što skorije ostvarenje te želje



< Poruku je uredio miracle -- 11.9.2008 17:48:59 >

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *