|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
10.11.2008 18:31:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mara

Bebana, jedan veliki i na lice , ne daj se.
Vjeruj mi ljudi to ne rade namjerno, takva nam je priroda da se hvalimo onim šta imamo i žalimo za onim čega nemamo.



Ne daj se bebana


_____________________________
i ja se pridruzujem,tomeuser posted image user posted image user posted image nedaj se bebana ....i nemoj biti tuzna...

(odgovor članu Happy)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
10.11.2008 18:57:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Ma ljudi ja imam 100 prijateljica koje imaju user posted image i nikada mi to nije padalo teško ni u kom pogledu. Pa zamislite kakve ćete vi (a i ja) sutra biti kad budete imale svojeuser posted image . Pa vjerovatno je svaka od nas ista, i željet ćete je pokazati cijelom svijetu. Ljudi sa malom djecom su jako zaokupljeni njima i nekad nemaju šta drugo ni da pričaju, posebno ako ne rade. Ništa im se drugo ne dešava !!! Vjerujte u većini slučajeva sve što vam ispričaju nije zlonamjerno. Ili su jednostavno ponosni i žele to podijeliti s vama ili je to sve što im se događa u zadnje vrijeme pa ni nemaju o čemu drugom da pričaju. A ti komentari oko oblačenja i kupovanja, pa to je čista obična ljudska ljubomora. Naučite se izdignuti iznad toga.
Puno pozdrava i da sve vi što prije dobijete svoje user posted image . E da, onda će vam biti jasnije zašto su se te žene tako ponašale. Prepoznat ćete njihovo ponašanje kod sebeuser posted image , ako Bog da!!!
Pusauser posted image


Svaka čast aquarius, to je ispravan stav!!!
Od riječi do riječi te potpisujem!!!

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
10.11.2008 19:12:47   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: bugaboo

a kad je mom muzu nedavno jedan kreten rekao- ne vidim da ti zeni trbuh raste, moj muz mu je rekao- bolje da joj nikada ne naraste, nego da se rodi covjek kao ti.



dobro mu je i rekao user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
10.11.2008 19:43:48   
emy
sve ja to prihvatam
ali ima jedna meni 'bliska"osoba koja stalno pita za bebu
kada smo u drustvu
pitanja tipa : ima li sta novo i pomilki me po stomaku, pa sta cekate i sl.
a cijeli svijet zna da zelimo bebu

zadnji put kada me upitala, a ja ustala  na lijevu nogu
rekla sam joj
" kada mm i ja vratimo kredit (jos 20 god.), sredimo stan, odemo na daleke destinacije koje zelimo posjetiti
 ako i tada budem plodna, obecavam da cu roditi"
kasnije mi je bilo zao sto sam reagovala na takav nacin, ali me nikada vise nije upitala za user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
11.11.2008 15:49:14   
Daca25
Drage moje,
ja mislim da mi svi explosivno reagujemo kad nas neko pita za djete bas zato sto toliko zelimo. Pocinjem od sebe kad me neko pita sta cekate najradije bi rekla "cekamo da nam ti kazes kad je pravo vrijeme" nekad se osjecam toliko napadnuto toliko uvrjedljivo.. ali hvala bogu moj muz to nabrzinu rijesi i kaze "pa kad bog da bice, nemoze pre" i onda se opet malo opustim...

moje drustvo cijelo imaju vec bebice i ja sam se osjecala grozno kad je jedna poznanica rekla pa znas daco kod nas se sad sve vrti samo oko djece samo nam je to najveca tema kako kod koga i sta se desava... a mene kao da neko udari samarom ... pa na to samo odgovorim pa reko nemoj te samo postati opsjednuti sa tim.. ja i moj muz vec duze radimo na tome ... i nista... odjednom moja rodica trudna ... rodi ... sve super .. zatim radosna vjest moja snaja nakon nekog duzeg perioda trudna ... rodi ... sve super ... samo kod nas se nista nedesava.. covjek se raduje sa njima ali ipak zeli isto... i tako ja poludila hocu djete i gotovo i kasnije mi snaja kaze da nemislim toliko na to da to nezelim toliko da se smirim i mozda bude... al stvarno jedino sto mi je pomoglo je to da smo bili na godisnjem i dosli sa godisnjeg preselili se u veci i bolji stan i normalno imali smo odnose ali nisam ni sekunde mislila na bebu i eto sad sutra cu znati dali sam trudna ili ne posto mi vec kasni a dosta znakova ima da bi mozda moglo da uspije.. znam da cu biti razocarana ako nebudem ali necu dalje da mislim na to i pomirit cu se sa tim da ce valjda nekada da bude .. ali vec sam vise puta cula da je psiha stvarno cudo!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
13.11.2008 19:59:04   
emy
ako je ovaj clanak ranije bio na rr
ja se izvinjavam ali,
jednostavno...
morala sam ga postaviti
jer ga ranije nisam procitala

tastatura mi je puna suza
i ne mogu prestati sa placem

KAKO POMOCI

NEKO U VASOJ PORODICI ILI NEKO OD PRIJATELJA
                     IMA PROBLEMA SA SMANJENOM PLODNOSCU ?

Zelite da pomognete , ali ne znate kako ? Sta da kazete ? Sta da ne kazete ? Sta da uradite ?
Ovo pismo nasla sam na jednom Americkom sajtu i toliko me odusevilo da sam ga morala prevesti i staviti na "Rodu"  Nakon toga primjetila sam da se i na ostalim Forumima na internetu naslo ovo pismo i da su zene pozitivno reagovale na njega . Zato ga stavljam i ovdje , kao jos jednu kariku u lancu pitanja koje nas cesto muce .  

Pismo je napisano od profesionalaca da bi pomogli prijateljima i porodici zena koje se bore sa neplodnoscu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DA _______ ima problema da zatrudni .

_____ zna da je vi volite i da zelite da bude sretna , da bude opet "ona stara " . Ipak , u zadnje vrijeme ______ se osjeca izolirano , depresivno i potpuno opsjednuta idejom o svojoj bebi . Vi vjerovatno imate problema da shvatite tu svakodnevnu opsjednutost . ________ se nada , da cete Vi , citajuci ovo pismo , napisano od strane psihologa koji su se i licno i profesionalno sreli sa neplodnoscu , bolje razumjeti bol koji ona osjeca . Ovo pismo reci ce vam i kako mozete da joj pomognete .

NEKE CINJENICE O NEPLODNOSTI

Mozda ce Vas iznenaditi da jedna od sest zena ima problem da ostane u drugom stanju .Postoji toliko razloga zbog kojih je zaceti tesko : zacepljeni jajovodi ;hormonalni disbalans ; slab imunitet ; problemi sa spermatozoidima njenog supruga ; deformiteti uterusa ;deformiteti cervixa . To je samo par razloga . Sve ove prepreke su ili fizicke ili fizioloske , ne psiholoske . Jajovodi nisu postali neprohodni samo zato jer se zena "trudila previse da zatrudni " Antitjela nece prestati unistavati spermije samo ako " se opustimo " i spermatozoidi nece plivati brze ako ih posmatramo "pozitivno " .                               user posted image

"SAMO TI MISLIM DOBRO " SAVJETI
Kada neko do koga nam je stalo ima problem , normalno je da zelimo da mu pomognemo . Ako nista specijalno ne mozemo uraditi , bar cemo mu dati savjet .Cesto izvlacimo svoja licna iskustva ili iskustva ljudi koje poznajemo . Mozda se sjetite neke svoje prijateljice koja je imala problem da zacne , a onda su ona i njen suprug otisli na tropsko ostrvo i ona je "magicno zatrudnila " Naravno , predlozicete _________ da ode sa svojim muzem na odmor
"Otidjite na odmor , opustite se, ne razmisljaj o tome i zatrudnices " ________ cijeni sto Vi zelite da joj pomognete, ali ona ne moze iskoristi Vas savjet za problem koji je fizioloski .Ne samo da ne moze iskoristiti vas savjet , sam savjet je veoma uznemiri . Takvim savjetima je
bombarduju na svakom cosku . Zamislite koliko je frustrirajuce za ____ da slusa o drugim parovima koji su "magicno " zatrudnili onda kada su se prestali truditi . Zamislite koliko je frustrirajuce slusati o parovima koji su "magicno" zatrudnili kada su odustali od odlazaka doktoru i odlucili da usvoje . Za ________ sada vodjenje ljubavi i pravljenje djece nemaju puno zajednickog . Ne , nemozete ni da zamislite koliko je tesko truditi se da imas bebu i koliko je razarajuce svaki mjesec shvatiti da ni taj pokusaj nije uspio . To je pravi cirkus emocija kroz koji se prolazi svaki mjesec . Vas " dobronamjerni " savjet je pokusaj da se od ozbiljnog problema napravi "maciji kasalj " Minimizirajuci njen problem Vi u stvari minimizirate vrjednost njenih emocija . Normalno ____ je prilicno ljuta sto se njezini osjecaji i brige tako olako shvataju . Istina je : ne mozete pomoci konkretno . Najbolje sto mozete da uradite je da razumijete i podrzite .

STA MOZETE DA URADITE ZA ________

Mozete joj dati svoju podrsku . Ne kritikujte je za nesto sto jeste ili nije uradila. Mozete reci na primjer : "Stalo mi je do tebe . Nakon citanja ovog pisma bolje razumijem koliko tesko mora da ti je u stvari .Volio bih da mogu da pomognem . Zao mi je sto moras prolaziti kroz sve ovo .Ovdje sam da te slusam ako ti se prica i da placem sa tobom ako ti se place .Ovdje sam da te oraspolozim onda kada budes mislila da nema nade .Mozes pricati sa mnom. Mozes mi vjerovati .Ja te necu osudjivati .Ja ti necu davati nikakav savjet jer i ne znam kroz sta prolazis. Samo cu slusati i zagrliti te .Stalo mi je do tebe ."
Najvaznija stvar koju morate da shvatite je ta da je _________ veoma uznemirena i zabrinuta . Slusajte sta ima da vam kaze , ne zatvarajte oci pred njenim emocijama ,ne potcjenjujte njeno iskustvo . Ne podsjecajte je na price ostalih koji su "jednostavno ostale trudne " nakon sto su odustale . To ______ ne zvuci ohrabrujuce , to zvuci bolno i za nju jos vise porazavajuce . Nemojte se pretvarati da ce sve biti SUPER . Nemojte joj prodavati fraze " BICE STO JE SUDJENO " .Ako je to stvarno istina , cemu medicina uopste ??! Vasa spremnost da slusate , a ne da pomognete ima nevjerovatnu snagu da pomogne ______ . Zene koje se bore sa neplodnoscu osjecaju se odvojeno od ostatka ljudi . Osjecaju se izolirano , osudjivano i usamljeno .Vasa sposobnost da slusate i podrzite ____ na nacin na koji ona zeli da bude podrzana je najveci lijek protiv stresa koji ona sada prolazi .

PROBLEMATICNE SITUACIJE
Kao sto najobicnija prostorija moze predtavljati problem za slijepu osobu , tako je i svakodnevni zivot pun iskusenja za zenu koja ima problema sa plodnoscu . Iskusenja koja ne postoje za osobu koja imaju djecu .Ove situacije je konstantno podsjecaju na nesto za sta se ona boji da mozda nikada nece dozivjeti . ONA ide za praznike kod roditelja svoga supruga . Zena njegovog brata doji . Djeca trce na sve strane . Njena rodjaka ceka djete #3 . Muskarci gledaju nogomet dok zene sjede i pricaju o problemima koje im zadaju njihova djeca . Ona se osjeca izostavljeno , najblaze receno . 
Oov  je samo primjer svih praznika koji su narocito teski za ____ . Oni predstavljaju vrijeme koje prolazi . ONA se sjeca sta je sebi obecala proslog puta . Sljedece godine , u ovo vrijeme bit ce majka . Hoce li biti sin ili cerka , nije vazno , ali kako ce ih voljeti . I bice najbolja majka na svijetu . I naravno da je zahvalna bogu za sve dobro u njenom zivotu , ali kako da mu bude zahvalna za svu ovu bol kroz koju prolazi .
Najednostavnije aktivnosti , kao sto je na primjer setnja gradom , za NJU su polja puna izazova .Gledanje zene koja gura kolica sa bebom udara pravo u nerve .ONA je ispunjena zaviscu i tugom .
Kada vidi zenu koja je trudna , osjeti se mentalno isprebijana mislju : Zasto to nisam ja ?
Zasto ja to ne zasluzujem ? Sta sa mnom ne valja ?
ONA ne moze cak ni novine da procita ,a da ne vidi savrseno zdravu trudnicu kako reklamira neki djeciji proizvod ili male slatke bebice .
Na nekoj zabavi ili porodicnom okupljanju , neko uvijek upita " A sta vi cekate ? " ONA zeli da pobjegne vristeci odatle , ali ne moze .
Ako pocne otvoreno da govori o svojoj borbi , pocinje da dobija "dobronamjerne " savjete -bas ono sto joj ne treba . " MA opusti seee , ne brini , desice se user posted image
prije ili kasnije " Ili ... " Blago tebi , imas srece , sve bih dala da imam tvoju slobodu "
Ili ... ne znas ti kako boli porodjaj .
Ili.. "Bog odlucuje " ..."Nije mozda sudjeno " ... "A da usvojite " Ovo su komentari od kojih ONA pozeli da vristi na sav glas , pocupa svu kosu sa glave , sakrije se u neki cosak i isplace ..sama ..Zar stvarno mislite da se ona ne trudi opustiti ?
Zar stvarno mislite da ona ne misli , ne zeli , ne moli se da se to desi "prije ili kasnije "
Zar stvarno mislite da se ne bi odrekla svoje slobode i svega sto ima -za bebu ?
Zar stvarno mislite da ju je briga za bol pri porodjaju ?
Mislite da nije razmiljala o usvajanju , ali ipak mozda vjeruje da je "mozda sudjeno i da je bog odlucio da bude majka "  ............




NA KRAJU user posted image
Zbog svega sto ______ prolazi ovog trenutka , molimo vas IMAJTE RAZUMJEVANJA . Molimo vas budite pazljivi sa rijecima . Ponekad ce biti depresivna . Ponekad ce biti ljuta . Ponekad ce biti placljiva .Ponekad zavidna . Ponekad ce biti psihicki iscrpljena . Ponekad ce biti fizicki iscrpljena .Ponekad ce sve emocije presusiti. Ponekad ce biti uplasena. Ali vise nikad nece biti "ona stara "
ONA ne zna kada ce njen problem biti rjesen , ni da li ce .Jednog dana , mozda , uspjece. Mozda prije , mozda kasnije .Jedino sto zna to je da mora da pokusa.To je jedino sto je odrzava .ONA ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato , pruzite joj ruku .I podrsku . I razumjevanje . Saslusajte je . Bar dok ne postane MAMA . Poslije vise ne morate .

mothertobe.blogger.ba/arhiva



< Poruku je uredio emy -- 13.11.2008 20:01:13 >

(odgovor članu Daca25)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
13.11.2008 20:08:34   
bebana27
ovo sto si stavila svaka ti cas vjeruj mi sve je ovo ovako.ja sam imala lose iskustvo sa jednom prijateljicom nema dana kad ja nisam plakala ali sad vise toga nema jer sam odlucila sve sto bude sve je to od boga jer i muz mi kaze sve je to psiha vidim i da jeste nego se opustiti i uzivati pa mozda se i omakneuser posted image

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
13.11.2008 20:14:11   
emy
bebana molim te procitaj jos jednom cijeli tekst
postujem te i podrzavam jer si kao prvo zena,
a zatim, zena koja se mora potruditi da postane majka
sto joj je od Boga i dato
i shvatit ces da nije do psihe, nije do opustanja
i definitivno nije do Boga
jer mislim da to kod njega nisam zasluzila

izvinite me sada, moram nekako zaustaviti suze
dok mm nije dosao

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
13.11.2008 21:04:12   
vjestica
svaki put kad pročitam ovaj tekst rasplačem se user posted image
i hiljadu puta sam htjela upravo ovaj tekst isprintati i pokazati pojednim osobama

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
13.11.2008 21:42:54   
mnn
Draga bebana ljudi stvarno stvašta broje i pričaju, mene sad kad sam trudna pitaju kad je svadba a ja kažem jednog dana...a biče uskoro.Ljudi se bave sa tuđim životima i uvijek nađu nešto za reči, znam da ti je teško jer imam poznanice koje pokušavaju zatrudnjeti i ja im dajem potporu a ne hvalim se sa svojim stanjem jer se držim one izreke

ne pokazuj sreču onom ko pati on če  patiti a ti to nečeš znati! zato glavu gore i ne brini sve če doći na svoje!user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
16.11.2008 2:50:54   
riba78
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sada sam ovakva, za 11 godina čekanja ,sve gore navedeno sam doživjela,naravno sve je bilo dobronamjerno.user posted image

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
16.11.2008 10:59:48   
bebana27
cao cure
evo da se i ja malo javim
draga emy citala sam to sto si pisala ne jednom nego par puta
ali ja samo kazem sto sam ja dozivjela da li to bilo namjerno ili ne ali tako je
mislim ruzno je kad se neko petlja u tvoj zivot i zapitkuje kad cemo mi raditi na bebi mislim nisam ja 20 god u braku nego samo 1 god ipak sve dodje na svoje ali ja vise nisam sa tim opterecena mislim na jedno udje na drugo izadje

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
20.11.2008 14:23:04   
bugaboo

Emy, hvala sto si ovo stavila, ovo je najbolje sto sam procitala u ove skoro 4 godine borbe.. i ja sm sad ovakva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
28.11.2008 19:33:57   
as12
emy,

svaka cast...

(odgovor članu bugaboo)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
28.11.2008 19:54:15   
bebana27
vece
ponovo me je navelo ovo tvoje emy pismo da ga procitam koje me je rasplakalouser posted image user posted image user posted image uvijek svi govore psiha je problem zbog toga nemas djeteta a nikad se niko nije zapitao kako je meni da li znaju da mene moja dusa boli kad vidim svi vode djete a ja ga godinu dana skorom cekam ali ga u svom narucju nemam,ponekad se pitam cemu sve to sav taj trud koji ulazem kad svaki mjesec dodje ona koju ne zelimuser posted image user posted image  do kad ce to biti kad ce na mom licu zasjati osmijeh da vise nema suznog lica i tuge.zelim biti sretna kao sve ostale zena na ovom svijetu,

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu as12)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
28.11.2008 22:51:05   
mala curica
Bebana 27,pogledaj da po jedanaest godina zive i nemaju bebu a silno zele
nisu pwli u depresiju i nisu im sve ladze potonule
npr. ja pokusavam vec 2 godine da ostanem trudna i jos nisam uspjela
i ne bacam se u ocaj i depresiju

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
28.11.2008 23:02:47   
lotos
izvini ali ne podnosi svako bol isto, bila psihicka ili fizicka,meni kad neko kaze opusti se meni kosa na glavi hoce opasti ili sve ima gore od goreg....uhhhhhhhh svakom je svoj bol najveci... neko jednostavno izgubi svaku volju.... tacno je da bi trebali biti jaki ali ponekad znamo jednostavno puknuti i pasti u depresiju.... razumjem jer i samoj nekad mi svasta pada na pamet...

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 11:42:50   
bebana27
to jeste tako ponekad sama sebi kazem odustat cu od borbe jer svaki mjesec dodjeuser posted image i opet ispocetka to mi je najteze.sto moja kuma kaze kad sam pozeljela da imam djete imala sam ga  a ja ga zelim skorom godinu i nista nema pozitivni rezultata.ponekad mi treba neko kome cu se isplakati i reci sta me boli i kako se ja osjecam ali nemam takvi danas svi se pozabavili svojim zivotom

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu lotos)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 11:51:47   
lamama
Ovaj članak je super i ponekad dođem u faze kada je to zaista tako, ali meni ne pada na pamet da odustajem, borit ću se do kada budem imala snage, naravno dođu faze depresije i tuge, plaćem i ne mogu shvatiti što nemamo djecu kada ih toliko želimo i trudimo se, 3,5 godina borbe,dvije vanmaterične i jedan spontani i kada mi neko kaže opusti se i ne misli na to pa će se desiti tebe psiha koći ja hoću da vrištim. u zadnje vrijeme ignorišem takve komentare i ne obraćam pažnju jer nema svrhe se nervirati, neka pricaju i misle šta hoće, ja se borim i idem dalje!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 11:53:44   
tikica_69
Nije neplodnost nastala zbog stresa, stres je nastao kao posljedica borbe s neplosnosti. Neplodnost je bolest i takvom je proglasena od strane Svjetske organizacije za zdravstvo, nije psihicko stanje. To sto kod nas nije proglasena bolescu (nas = ex yu drzave), to je problem balkana i svjetlosne godine udaljenosti od EU, a ne nicije psihe.Mozete se opustati do mile volje, ali niste li ni nakon 2 godine nezasticenih odnosa uspjele ostvariti trudnocu, molim vas, odite lijecniku.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 11:57:12   
azra
Drage moje znam kako vam je ja sam pokušavala samo godinu i uspjela. Mogu da potvrdim da to sve do psihe bar50% slučajeva! Kad sam se porodila sa mnom je ležala žena koja je 15 god. pokušavala radila umjetnu oplodnji ništa nije uspjelo kad je digla ruke odustala sljedeći mjesec joj kasnila! Rodila zdravog dječaka zato opustite se i nikog neslušajte!

_____________________________

mala princeza 12.06.2008
mali princ 11.02.2011

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 12:09:15   
ena0002
Znate, ja sam zakljucila da izgleda umjesto da dignemo noge moramo dici ruke da bi ostale trudne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Tikice ja bih samo dodala da cak ne treba cekati te dvije god. Mislim da ako nakon prve god ne dodje do trudnoce treba krenuti sa pretragama. Ja sam isla sa pretpostavkom haj bice i tako cekala dvije god, a sad bih voljela da sam odmah i nakon pola godine krenula sa pretragama, jer i pretrage se poprilicno oduze, zato treba odmah reagovati i uzeti stvar u svoje ruke.

(odgovor članu azra)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 12:10:39   
tikica_69
IZVORNA PORUKA: azra

Drage moje znam kako vam je ja sam pokušavala samo godinu i uspjela. Mogu da potvrdim da to sve do psihe bar50% slučajeva! Kad sam se porodila sa mnom je ležala žena koja je 15 god. pokušavala radila umjetnu oplodnji ništa nije uspjelo kad je digla ruke odustala sljedeći mjesec joj kasnila! Rodila zdravog dječaka zato opustite se i nikog neslušajte!
 Ovo nije bas nitko dokazao, otkud ideja da je to do psihe....mozda ti je taj mjesec jajasce bilo najkvalitetnije do tada, a spermici TM brzi jer spermiogram inace kod zdravog muskarca varira iz mjeseca u mjesec. Tko je dokazao da je problem u psihi? Gdje je taj lijecnik? Psiholog?A to sto tu pise, to su price za malu djecu i ne razumijem kako netko moze biti takav da nekoga tko se sa time bori 15 godina ne posalje na lijecnicki pregled nego mu ulijeva laznu nadu usporedjujuci price koje je "moja susjeda ispricala mojoj prijateljici, pa ona meni" user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu azra)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 12:16:20   
lamama
meni je inače katastrofa kada neko kaze ti opusti se, a problem je kod većine slućajeva ili fiziološki ili mehanički kao kod mene (začepljeni jajovodi, sada taj jedan očeplje poslije laparoskopije), umjesto da ga posavjetuje sa nećim korisnim, a to je da odu odmah na pretrage i utvrde svoj problem i da se lijeće, a ne da govore ma biće kad zaboraviš na to da misliš i kada se najmanje nadaš, kako otrcane fraze!!!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 12:17:37   
tikica_69
Pa gdje je savjest tim ljudima koji ne mogu znati da li je kod neke osobe prisutan fizicki problem a savjetuju ga sa takvim izjavama tipa "opusti se" user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *