|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:25:40   
N_N

IZVORNA PORUKA: mama75

Smatram da se i toj djeci nesto "krade".



Ništa im se ne krade...... naprotiv! Ali to ćeš sama već vidjeti...

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:32:47   
Anoniman
a sta je sa djecom koja zele prije u skolu?
takva sam ja recimo bila...mrzila sam vrtic...jedva sam cekala da krenem u skolu...jos kad bi ih vidjela kako hodaju ponosni sa plavim kapicama i crvenim maramamauser posted image ...da vi samo znate koliko sam ja zeljela u skoluuser posted image ...i moog razocarenja, nakon sto su moji roditelji odlucili da me ipak upisu sa 7 god....nikad im to nisam oprostila...tu jos jednu godinu strave i uzasa u vrticu...doduse...ja sam tad imala 6 a ne 5...ta razlika je sigurno jako bitna

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:34:38   
hanabanana
Imam par prijateljica u prosvjeti.
One su stava da se ta emocionalna nezrelost kod djece ranije upisane u školu osjeti čak i u srendjoj školi.

Ja nisam imala problem s tim da li i kada upisati djecu.
Kao i kod Hanady, nije mi data alternativa, H. je krajem juna napunila 6 godina.
ALi bilo mi je žao što je ipak morala tada krenuti u školu.

Mladja je rodjena u aprilu, i ona će ipak imati 6 punih godina i 5 mjeseci kad bude prvačić. ( ali po meni opet prerano )

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:36:24   
Lady26
Ja sam isla u skolu sa 6,5 godina, jesam bila mrvica i sitna ali mi je bilo super, znala sam sve, citati, pisati, brojati i sl...
Sa Lanom ne znam kakva ce situacija aBd...morala bi u skolu sa 5 i 9mj ili sa 6 i 9mj...za sada mislim da cu je upisati sa 6 god i 9 mjeseci...prerano mi je sa nepunih 6godina....Osjecala bih bas kao da joj kradem godinu, ali ko zna do tada sta ce biti user posted image ....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:40:47   
N_N

IZVORNA PORUKA: dadada

a sta je sa djecom koja zele prije u skolu?
takva sam ja recimo bila...mrzila sam vrtic...jedva sam cekala da krenem u skolu...jos kad bi ih vidjela kako hodaju ponosni sa plavim kapicama i crvenim maramamauser posted image ...da vi samo znate koliko sam ja zeljela u skoluuser posted image ...i moog razocarenja, nakon sto su moji roditelji odlucili da me ipak upisu sa 7 god....nikad im to nisam oprostila...tu jos jednu godinu strave i uzasa u vrticu...doduse...ja sam tad imala 6 a ne 5...ta razlika je sigurno jako bitna




E to je već nešto drugo. Kod mene je sličan slučaj kao kod tebe. Moja sestra je starija od mene 13 mjeseci i sada mi je žao što roditelji nisu dali da ja krenem godinu ranije i budem sa sestrom.... Dugo su razmišljali i na kraju ipak odlučili da je tako bolje. Meni nije bilo.... užasno sam bila tužna čitavu tu godinu ali to je više iz razloga što su me "odvojili" od sestre. Mada, po mom mišljenju, itekako je velika razlika između 5 i 6 godina nego 6 i 7 god.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:44:02   
mama75
IZVORNA PORUKA: N_N


IZVORNA PORUKA: dadada

a sta je sa djecom koja zele prije u skolu?
takva sam ja recimo bila...mrzila sam vrtic...jedva sam cekala da krenem u skolu...jos kad bi ih vidjela kako hodaju ponosni sa plavim kapicama i crvenim maramamauser posted image ...da vi samo znate koliko sam ja zeljela u skoluuser posted image ...i moog razocarenja, nakon sto su moji roditelji odlucili da me ipak upisu sa 7 god....nikad im to nisam oprostila...tu jos jednu godinu strave i uzasa u vrticu...doduse...ja sam tad imala 6 a ne 5...ta razlika je sigurno jako bitna




E to je već nešto drugo. Kod mene je sličan slučaj kao kod tebe. Moja sestra je starija od mene 13 mjeseci i sada mi je žao što roditelji nisu dali da ja krenem godinu ranije i budem sa sestrom.... Dugo su razmišljali i na kraju ipak odlučili da je tako bolje. Meni nije bilo.... užasno sam bila tužna čitavu tu godinu ali to je više iz razloga što su me "odvojili" od sestre. Mada, po mom mišljenju, itekako je velika razlika između 5 i 6 godina nego 6 i 7 god.

E pa zamisli molim te kako bi izgledalo to da ste ti i sestra bile u istom razredu? A ona godinu starija? I naravno da bi bila bolja od tebe u nekim stvarima.
E tako isto ima roditelja, upisu dijete od 7 godina u skolu i kaze: ma najbolji mi je u razredu! Pa naravno, kad je godinu stariji od ostalih user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:45:47   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama75
E pa zamisli molim te kako bi izgledalo to da ste ti i sestra bile u istom razredu? A ona godinu starija? I naravno da bi bila bolja od tebe u nekim stvarima.
E tako isto ima roditelja, upisu dijete od 7 godina u skolu i kaze: ma najbolji mi je u razredu! Pa naravno, kad je godinu stariji od ostalih user posted image



Sa mnom su išli u razred brat i sestra, razlika je bila 14 mjeseci.
Ni po čemu on ili ja, ili svi mi nismo bili najbolji u razredu, ili bolji od nje.
Tako da ti je konstatacija, nidje veze.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:47:01   
bebacha
pa nemora znacit ako je starij da ce bit pametnije

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:48:32   
N_N

IZVORNA PORUKA: mama75

E pa zamisli molim te kako bi izgledalo to da ste ti i sestra bile u istom razredu? A ona godinu starija? I naravno da bi bila bolja od tebe u nekim stvarima.
E tako isto ima roditelja, upisu dijete od 7 godina u skolu i kaze: ma najbolji mi je u razredu! Pa naravno, kad je godinu stariji od ostalih user posted image




Pa šta ako bi bila user posted image a ne mora da znači.
Ma ne gledam ja na baš to tako user posted image Uglavnom, iz ličnog iskustva, na osnovu sadašnjeg plana i programa rada, mišljenja sam da bi bilo bolje da sam kćerku upisala godinu kasnije. Sve je drastično drugačije nego je to bilo kada smo mi polazili u školu. Super njoj sve ide, nema nikakvih problema, ali joj je uskraćena 1 godina djetinjstva (znate već na šta mislim).

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:49:04   
mama75
Sigurna sam da se do 3. - 4. razreda ta razlika primjeti, bilo da je dijete krenulo puno ranije ili puno kasnije. Pa vidite valjda razliku na svom djetetu u odnosu na godinu prije?!?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:50:05   
mama75
IZVORNA PORUKA: bebacha

pa nemora znacit ako je starij da ce bit pametnije

Nije pametnije, ali je usvojilo neke stvari koje ovo mladje dijete nije. Moja kcerka sada zna vecinu slova, a prije godinu dana nije itd itd

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:51:34   
N_N

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: bebacha

pa nemora znacit ako je starij da ce bit pametnije

Nije pametnije, ali je usvojilo neke stvari koje ovo mladje dijete nije.




Kažeš da bi sestra i ja sjedile skupa na nastavi - ona bi usvojila slova a ja ne jer sam godinu mlađa user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:51:56   
hanabanana
Ja znam N_N.
Moja H. je u školu krenula sa 6 godina i nepuna 3 mjeseca.

Od te dobi ona je preuzela obaveze koje više nikada neće prestati:
- škola
- srednja škola
- fax
- posao
- porodica....

Ne mora ovim redom, ali više nema stajanja.
Što je se igrala, igrala se. ( bez obzira što ja i sada inzistiram vrlo mnogo na tome da se igra i uživa )

I radi ovog gore ja ne mogu shvatiti roditelje koji sve ovo nametnu svojoj djeci ne sa 6, nego 5 godina.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:51:58   
bebacha
al i to je individualno.ja znam djece starije sto neznaju pola stvari sto zna moja curica al i mlade djeca koju sto znaju stvari koje moja nezna

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:54:33   
N_N

IZVORNA PORUKA: N_N


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: bebacha

pa nemora znacit ako je starij da ce bit pametnije

Nije pametnije, ali je usvojilo neke stvari koje ovo mladje dijete nije.




Kažeš da bi sestra i ja sjedile skupa na nastavi - ona bi usvojila slova a ja ne jer sam godinu mlađa user posted image user posted image



Usvajanje znanja nije upitno, ne zavaravaj se. Evo ti primjer: moja kćerka (III razred) uči neki dan brojalicu iz muzičke kulture, ulazi u sobu sa bratom (koji sada ima 22 mj.) i govori slušajte sad ovo. Stoje jedno pored drugog i skupa recituju user posted image Vidi razlike - 6,5 god. a on bez greške ponavlja "jedan dodan dimi disi, enga penga ....." (zaboravila sam kako dalje user posted image ).

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:54:54   
bebacha
mOja Ajla je rodena u februaru i imat ce 6 i po kad krene u skolu al meni je i to rano.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:56:22   
Hanady RR
ma manei je msješno to ''slagati'' na način pametniji, bilo mu dosadno itd...
mislim ima pedagoga, nastavnika i roditelje pa će se dijete uz njihovu pomoć asimilirati ako ima porblem s apažnjom.
ja sma krenula u septembru a u avgustu 7 napunila...ništa ja nisma propustila ama nšta...znala sma i čitati i ćirilicu i latinicu i pisati latinicu. Nije mi bilo dosadno jer sam imala obveze koje sam u školi obavljala i van nje kao d aništa od toga ne znam.....Možda je meni trebalo manje vremena za učenje jer sam već to znala u donosu na ostale...ali svakako nisma pokazivala zanokove neizainteresovanosti školom. imate i onih koji su krenuli a ništa nisu znali ni čitati ni pisati a danas su akademski građani, znači to nije rpavilo niti s etime mjerim.

meni je smao žao da je pošaljem u školu prerano....
jer neće se zakasniti nidgje...
puno je to godina škole...
puno je to obaveza sve većeih i većih iz godine u godinu i mislim da koliko god da cijenim stivanje znanja i obrazovanje svakoga čovjeka ima ona vremena da sve stigne i obavi.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:56:43   
N_N

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja znam N_N.
Moja H. je u školu krenula sa 6 godina i nepuna 3 mjeseca.

Od te dobi ona je preuzela obaveze koje više nikada neće prestati:
- škola
- srednja škola
- fax
- posao
- porodica....

Ne mora ovim redom, ali više nema stajanja.
Što je se igrala, igrala se. ( bez obzira što ja i sada inzistiram vrlo mnogo na tome da se igra i uživa )

I radi ovog gore ja ne mogu shvatiti roditelje koji sve ovo nametnu svojoj djeci ne sa 6, nego 5 godina.



Upravo tako! Ja sam napravila grešku, smatram da je greška i žao mi je zbog toga..... Nažalost povratka nema....

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 10:58:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

mOja Ajla je rodena u februaru i imat ce 6 i po kad krene u skolu al meni je i to rano.


isto kao i farahuser posted image
ako ovakav zakon ostane, a hoće garant....
ona će sa 6 i pol krenutiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:00:40   
mama75
IZVORNA PORUKA: N_N


IZVORNA PORUKA: N_N


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: bebacha

pa nemora znacit ako je starij da ce bit pametnije

Nije pametnije, ali je usvojilo neke stvari koje ovo mladje dijete nije.




Kažeš da bi sestra i ja sjedile skupa na nastavi - ona bi usvojila slova a ja ne jer sam godinu mlađa user posted image user posted image



Usvajanje znanja nije upitno, ne zavaravaj se. Evo ti primjer: moja kćerka (III razred) uči neki dan brojalicu iz muzičke kulture, ulazi u sobu sa bratom (koji sada ima 22 mj.) i govori slušajte sad ovo. Stoje jedno pored drugog i skupa recituju user posted image Vidi razlike - 6,5 god. a on bez greške ponavlja "jedan dodan dimi disi, enga penga ....." (zaboravila sam kako dalje user posted image ).

Ne govorim o slovima i mehanickom ponavljanju i ucenju na pamet i vi to vrlo dobro znate. Djeca se sada upisuju sa 6 godina i tacka. Ponovicu, meni je bolje upisati sa 5g i 10 mjeseci nego godinu kasnije. Ali svako radi ono sto hoce, pa tako i to. Mozemo mi polemisati o tome koliko god hocemo, ali opet ce svako uraditi ono sto misli da je najbolje za njega i njegovo dijete. I dodatno u vezi te igre: tek kada krenu u skolu djeca steknu one drugare za igru, za izlaske vani, lopta, role... Ko kaze da se prestanu igrati kada krenu u skolu?

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:00:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja znam N_N.
Moja H. je u školu krenula sa 6 godina i nepuna 3 mjeseca.

Od te dobi ona je preuzela obaveze koje više nikada neće prestati:
- škola
- srednja škola
- fax
- posao
- porodica....

Ne mora ovim redom, ali više nema stajanja.
Što je se igrala, igrala se. ( bez obzira što ja i sada inzistiram vrlo mnogo na tome da se igra i uživa )


I radi ovog gore ja ne mogu shvatiti roditelje koji sve ovo nametnu svojoj djeci ne sa 6, nego 5 godina.


eh ovako i ja razmišljam....
i sva sam u panici....nekoj majčinskoj...nekako mi žao...ma meni žao i ovo predškolsko i ono me nervira što nas kači ove godine...a samo sat sedmično...al sve je to u nekoj vezi sa ''životniim'' obavezama sa smanjenom bezbrinošću u pdrstanju...
a to mi žaouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:01:03   
bebacha
a nevalja da onda krene i sa 7,5 jer ce vjerovatno biti u manjin.vjertujem da ce njena generacija krenut sa 6 jer vecina roditelja zuri s skolom.meni je veci problem Alen,on je roden krajem juna.ako onsta ovakav zakon nece biti dobrouser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:04:06   
Emica_sa
Ja sam krenula sa 6 i pol u skolu jer sam rodena u martu,i nista mi nije falilo,cak sto vise citavu osnovnu sam bila najbolji ucenik u razredu,đak generacije tako da to nema veze,sve zavisi od djeteta,opet sam se igrala i imala vremena,tako da mislim da nije rano sa 6 i pol.I moja Farah ce imati 6  i pol kad krene,jer je rodena u februaru.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:05:04   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama75
Ko kaze da se prestanu igrati kada krenu u skolu?



Ja kažem.
Čekaj kad ti dijete krene u školu pa ćeš shvatiti da rolanje, igranje, lastika, ležanje, ljuljanje - niko nije uzeo ali....veliko ali....rolanje, igranje, lastika.....dolazi na red poslije ŠKOLE. Poslije zadaće.

Ko je rekao da se u prva tri razreda igraju - laže!
Ne igraju se. Svaki dan imaju zadaću.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Na upisu u skolu?
14.4.2011 11:06:36   
N_N

IZVORNA PORUKA: mama75

I dodatno u vezi te igre: tek kada krenu u skolu djeca steknu one drugare za igru, za izlaske vani, lopta, role... Ko kaze da se prestanu igrati kada krenu u skolu?




Živiš u zabludi vjeruj. Ne prestaju se igrati ali nemaju više vremena da se igraju koliko žele. Grozan im je plan i program, jako puno zadaće, vježbanja, rada.... Još ako dijete ide u produženi boravak..... e to je zlo. U školi je od 7:30-17h a ako je II smjena u školi je do 17:35 (ovo je za III razred). Ove drugare što spominješ..... od toga nema ništa, možda kasnije u V, VI, VII razredu ili na raspustu.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *