|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Udruga protiv neplodnosti
18.4.2009 13:14:28   
ajnur
levauser posted image user posted image user posted image sta god trba ja sam tu

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Udruga protiv neplodnosti
18.4.2009 13:20:32   
mirhab
Ja podrzavam ideju i imate moju podrsku. Ako zatreba potpis za osnivanje tu sam. Samo naprijed user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŠEST GODINA NADE I BORBE, A SADA ME GLEDAJU DVA MILA MAMINA OKA

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Udruga protiv neplodnosti
18.4.2009 22:18:49   
almai
Drage nase trudilice, ja vas u potpunosti podrzavam.
Ako vam treba potpis br. licne karte ili nesto sto je u mojoj moci samo javite tu samuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 8:18:10   
vjestica
napisala sam i na onoj drugoj temi, pa ću i na ovoj
udruženje protiv neplodnosti mi je neadekvatan naziv, pa molim sve prijedloge i sugestije kako bi se trebalo zvati
logično bi bilo udruženje oboljelih od neplodnosti, ali ni to mi ne zvuči odgovarajuće
takođe je jako bitno da se jave članice koje imaju vremena izganjati svu papirologiju i koje se razumiju u istu
ne mislim da sve sad jedna uradi, nego da malo podjelimo zaduženja kad skontamo šta nam sve treba
i koje sve funkcije moraju biti u udruženju - predsjednik i ?

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 8:28:39   
Vedica
i ja se slazem da bas naziv udruzenje protiv neplodnosti nije bas  adekvatan naziv...jer evo i cure u hrvatskoj i srbiji imaju rodu, betu i sl. tako da mozda tako neki naziv bi bio pozeljniji...mozda skontam sta samo dok malo dodjem sebi user posted image

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:05:50   
vjestica
na drugoj temi je Crvena  stavila link udruženja Beta
evo link
http://beta.hr/
imaju puno bolji naziv udruženja, i na njihovoj stranici sam našla statut koji možemo pođoniti i eventualno malo prilagoditi
samo je malo nezgodno što postoje dvije teme, pa malo tamo pišem , malo ovamo
možda ne bi bilo loše prekopirati sve na jednu temu, a na svakom pdf-u na vrhu gore pod bitno staviti  Levinu molbu sa linkom, ali zaključati tako da forumašice vide na svakom prf-u, ali da pišu samo na jednoj temi
malo sam zakopmlikovala, ali nadam se da me razumijete

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:08:38   
Vedica
vjestice nije to nikakav problem danas ja javim curama koje su mod tamo na pdf-ovima da to odrade a ostaviti cemo samo ovu temu aktivnom.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:12:53   
vjestica
Vedice user posted image super, tako će biti preglednije
evo betin statut
http://www.beta.hr//dokumenti/beta_statut.pdf
ako se neko razumije u to da pregleda i da vidi možemo li ovo iskoristiti

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:28:13   
Leva
Ime je naravno neadekvatno ali da je nama nesto uciniti da se pomjerimo sa mrtve tacke lako cemo neko lijepo ime smisliti user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:30:38   
Crvena
IZVORNA PORUKA: vjestica

Vedice user posted image super, tako će biti preglednije
evo betin statut
http://www.beta.hr//dokumenti/beta_statut.pdf
ako se neko razumije u to da pregleda i da vidi možemo li ovo iskoristiti


A, ja taman posla da prebacim  svoj post ovdje, bila si brzauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 9:33:41   
Anoniman
Pozz cure za inicijativuuser posted image user posted image
Tu sam što god zatreba.user posted image

(odgovor članu Crvena)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 10:48:28   
luna77
IZVORNA PORUKA: vjestica

napisala sam i na onoj drugoj temi, pa ću i na ovoj
udruženje protiv neplodnosti mi je neadekvatan naziv, pa molim sve prijedloge i sugestije kako bi se trebalo zvati
logično bi bilo udruženje oboljelih od neplodnosti, ali ni to mi ne zvuči odgovarajuće
takođe je jako bitno da se jave članice koje imaju vremena izganjati svu papirologiju i koje se razumiju u istu
ne mislim da sve sad jedna uradi, nego da malo podjelimo zaduženja kad skontamo šta nam sve treba
i koje sve funkcije moraju biti u udruženju - predsjednik i ?


treba imati ime ali nemoze zbog naseg zdravstva stajati  udruženje oboljelih od neplodnosti jer u BiH to još nesmatraju bolesću jer da jesu bilo bi liječenje osigurano a nebi zene morale plaćati sve iz svog dzepa uglavnom.U RS je plaćeno(nasa drzava).
ovdje prvo treba postići ad se neplodnost proglasi bolešću odnosno tek tada bi bilo i liječenje.
Beta u Hrvatskoj je bas udruga te vrste a Roda nije ona je samo u jednom dijelu.
usput jeste li pitale ili kontaktirale cure iz Bete oko posudbe i korištenja Statuta.Imate tikicu pa vidite s njom malo mi je bezveze samo uzeti tek tako njihov i prepravljati a vjerujem da će vam pomoći ako ih pitate ,znam osobno dosta cura i sve su super

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 10:55:20   
vjestica
po svjetskoj zdravstvenoj organizaciji neplodnost jeste bolest i mi imamo dg sterilitas primaria, šifra n97, znači jeste bolest u svakoj varijanti
a to je druga stvar što lijekovi nisu na esencijalnoj listi, osim klomifena i što nemam zakona o MPO ( i kod mnogih drugoh oboljenja lijekovi nisu na recept)
ja se nadam da će se javiti tikica i naravno da nećemo tek tako uzeti bez pitanja statut
ovo je svakako sad dogovor šta ćemo i kako ćemo

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 18:03:27   
Leva
Dobit cu dokumente od mishke koji su nam potrebni na mail. Trebat ce nam i 150 KM za registraciju a o ostalom cu vam pisati kada dobijem informacije.


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 19:39:37   
tikica_69
Cure, s obzirom da je statut Udruge BETA izglasan i sastavljen u Upravnom odboru udruge, za sve sto vam sluzbeno treba, slobodno se obratite na upravniodbor@beta.hr i sigurno cete dobiti svu podrsku 

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Udruga protiv neplodnosti
19.4.2009 20:39:11   
plava72
Cure imate i moju punu podršku.Ako treba potpis tu sam.Što se tiče novca i to treba organizovati na vrijeme,otvoriti neki žiro račun da možemo uplatiti (koliko ko može naravno) jer što god se počne  sa bili kakvim papirima trebaju pare.Samo naprijeduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Udruga protiv neplodnosti
20.4.2009 10:05:52   
eris
Podržavam od sveg srca.
I priključujem se svakako.
Slažem se da naziv mora biti drugačiji, dovoljno kratak i jasan da bi bio prepoznatljiv, i da znate, naziv je vrlo važan(ja vam radim marketing i imam iskustva glede toga). Ako želimo da nas čuju(mediji, javnost, državnici) ime je  to koje privlači pažnju. Zato hajde jedan brainstorming za nazivuser posted image

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 12:26:38   
Leva
Hajde da pocnemo sa prijedlozima za naziv udruzenja. Po meni ime ne bi smjelo biti: Beta, Roda, Kolijevka zato smislite nesto simbolicno, slatko i zvucno u isto vrijeme pa cemo na kraju glasati.
Evo ja cu prva poceti: Mrvica user posted image
Tikice hvala na savjetu user posted image user posted image
Ima li neka koja zeli da se javi da povede inicijativu prikupljanja donacija?
Koliko je meni poznato racun udruzenja se ne moze otvoriti dok se ne registruje user posted image  tako da ce to morati cekati a novca ce nam fakat trebati.
Moj prijedlog je da napravimo kafu za sve zainteresovane clanice koje bi dosle i dale donaciju ili je poslale po nekoj user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 13:18:55   
Vedica
Leva bas sam razmisljala kako dati naziv i jedino sto mi je na pamet padalo je DAR (zbog toga sto ce nase bebe zaista biti dar svima nama) al' kad sam vidjela tvoj naziv user posted image user posted image user posted image Jako mi se svidja.

I ja mislim da bismo trebale organizovati neku kaficu (ja ako ne mognem doci sudjelovat cu posredstvom neke od vas) da se dogovore pojedinosti i naravno finansije.


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 14:32:52   
lamama
Na primjer može se zvati i NADA jer to udruženje i daće nama svima nadu da ćrmo aBd da imamo i nadamo se našem potomstvu, hajte trudilice dajte svoje prijedloge za ime udruženja.

A vedice pravo mi se sviđa i DAR.

< Poruku je uredio lamama -- 21.4.2009 14:33:29 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 14:38:51   
plava72
lamama bila si brža ali to je i moj prijedlog,jer mi se cijelo vrijeme iz ciklusa u ciklus nadamo.Glasam za NADA

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 14:57:02   
Vedica
IZVORNA PORUKA: lamama

Na primjer može se zvati i NADA jer to udruženje i daće nama svima nadu da ćrmo aBd da imamo i nadamo se našem potomstvu, hajte trudilice dajte svoje prijedloge za ime udruženja.

A vedice pravo mi se sviđa i DAR.


vidis brainstorming pali,
kako se nisam sjetila tog Nada, jakoooo dobro


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 14:59:33   
lamama
Eto vidiš, oluja mozgova kao što ti reče pali, pa hajte cure dojte prijedloge, zajedno smo jače!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 15:16:40   
Leva
  1. Mrvica
  2. Dar
  3. Nada

Treba nam jos prijedloga user posted image
Hajde cure budite kreativne!

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Udruga protiv neplodnosti
21.4.2009 15:43:00   
Okarica
Eh, ovako, mislim da sam to već napisala na onoj drugoj temi, ali vam moram reći još jednom da u imenu mora stajati svrha udruženja. Govorim vam ovo iz iskustva. Prije par godina sam prošla kroz ovu proceduru. Moje kolege i ja smo isto imali simbolično ime, ali nam je osoba koja radi u Ministarstvu pravde na poslovima upisa udruženja u registar vratila statut. Naime, ne može stajati samo "Nada" ili "Dar", već u naslovu mora biti sadržana svrha udruženja. Na primjer: Udruženje osoba koje se bore protiv  neplodnosti "Nada". Leva, provjeri to na vrijeme, da ti bez veze ne vrate statut. Vrlo su detaljni i znaju vratiti statut zbog detalja, pa onda moraš ponovo donositi. Nama su vraćali par puta, iako je moj kolega pravnik pregledao statut. Još da napomenem, radi se o pravniku koji je radio u jednoj NVO, upravo na tim poslovima. Meni se od ponuđenih jako sviđa ovaj naziv "Nada", ali svakako razmislite o tome šta će stajati ispred tog imena. Ovu informaciju svakako provjerite. Puno vas pozdravljam!

< Poruku je uredio Okarica -- 21.4.2009 15:44:05 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *