|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
25.10.2008 17:15:10   
haidy
Izuvanje je obavezno i ne znam kako bih zivjela da je drugacije. Stalno bih imala osjecaj da mi je kuca prljava, a i ne znam kako neko moze u cipelama po cijeli dan. ja jedva cekam da dodjem kuci, da ih skinem, da mi se noge odmore i prodisu.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 17:48:28   
SdZ
IZVORNA PORUKA: haidy

Izuvanje je obavezno i ne znam kako bih zivjela da je drugacije. Stalno bih imala osjecaj da mi je kuca prljava, a i ne znam kako neko moze u cipelama po cijeli dan. ja jedva cekam da dodjem kuci, da ih skinem, da mi se noge odmore i prodisu.

Slazem seuser posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 17:52:52   
M kao Mama
Ne znam kako bi mogla živjetikada se ne bi izuvala, kao što je slučaj u Dalmaciji, ali ja i kada odem kdo njih ja se lijepo izujem, a isto tako  kada oni dolaze kod nas i oni se izuvaju. U početku, to je bilo dosta davno prije rata i jednom iza rata zet je krenuo u cipelama, ali čim je skontao, vratio se i izvinuo.

Lajla je također naučena da se izuva ispred vrata i pravo je lijep vidjeti bebu kako se saginje i skida svoju obuču.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 18:02:29   
Anoniman
Zivim u Danskoj 15 godina, kod mene u kuci se izuva...Danci to ne praktikuju bas. ali meni je to nekako nehigijenski...Ulice su im ciste nema smeca, osim pasijih govana koji neki kupe a neki ne...Ocekujem i od svojih gostiju da se izuju pred vratima ili u hodniku(imamo linoleum, pa se lako obrise)Kod mojih danskih prijatelja se ne izuva, ali ja izujem cipele, dobijem papuce...I nogama treba odmora i disanja, a da budem citav dan u stiklama ili sta znam u cizmama pa zavrsila bi u ludnici....

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 18:08:26   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: haidy

Izuvanje je obavezno i ne znam kako bih zivjela da je drugacije. Stalno bih imala osjecaj da mi je kuca prljava, a i ne znam kako neko moze u cipelama po cijeli dan. ja jedva cekam da dodjem kuci, da ih skinem, da mi se noge odmore i prodisu.

user posted image user posted image user posted image potpisujem u cjelosti....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 20:46:00   
Tidzi
Mene ne zanimaju obicaji neke zemlje tako da kod nas izuvanje obuce pada pod "obavezno". Tako sam odgojena, a i fakat ne bih mogla podnijeti da sam citav dan u obuci. S tim da imam dvoje male dijece koja su 99% u toku dana na podu, jos da hodamo sa obucom, to bi bila katastrofa! Postujem to u koga se obuca ne skida kada se ulazi u kucu, ali brate dragi, ja je skidam kod svoje, pa i kod tudje, a on nek se smije koliko mu volja.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 20:54:31   
*Seve*
Kod mene je "obavezno"izuvanje prije ulaska u stan...
A tako i kada idem kod nekog, obavezno se izuvam,jednostavno to mi je odraz kulture...
A najvise mrzim kada mi neko dodje, pa kaze jel se moram izuti?

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 20:55:20   
Lalana
Naravno da se izuvam. Kuca je prostor u kojem se ocekuje cistoca i lijepa harmonija a to se tesko moze postici ukoliko se ne izuvaju cipele. Ne mogu da zamislim drugacije.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
13.9.2009 22:01:13   
milenium
U našoj državi se ne izuva,ali se ni ne bude u cipelama  ne poznam nikoga tko bude u cipelama u kući,za to postoje papuče koje se nosaju po kući,to je kad smo u svojoj,a kad smo u gostima ne izuva se nitko kao ni kad dođu gosti kod nas ne izuvaju se.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 21:13:05   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Idina mama

Postovane (i),
zivim u inostranstvu gdje je normalno uci u obuci u kucu. A meni nenormalno. Prljavo je!!! Kad kazem gostima da skinu obucu, osjecam se grozno. Kao da ja trazim nesto sto ne valja. A ne valja ulaziti u kucu u obuci. Bar ja tako mislim. Najgora mi je rodbina mm, svekrva i zaove. Sta vi mislite o ovome? Kako je kod vas u kuci? Ima li neko slicna iskustva?


IZVORNA PORUKA: reallove

ovdje u Jordanu je kao normalno da se ulazi u kucu u obuci,ali u nasoj kuci se ne ulazi,sveki je taj problem davno rijesila i sada se zna da kad nam dolaze svi skidaju obucu..ja to mrzim,iskreno,ionako svaki dan glancam parket,cistim,jos da mi u obuci hodaju fujuser posted image


IZVORNA PORUKA: dadada

Ovo je navika koja se zadrzala dok su ceste tj. putevi bili od zemlje...pa se onda po kilo blata nakupi na obuci...pa se svijet izuvao ispred vrata...meni je nenormalno izuvati se ispred vrata ako zivis u gradu...a ako si na selu...onda mi je to ok

nema mi nista gore nego u neboderu vidjeti neciju obucu ispred vrata...za mene pojam malogradjanstva



IZVORNA PORUKA: Idina mama

Dadada, je li ulazis u obuci skroz u kucu, i u spavacu sobu npr.?


IZVORNA PORUKA: leona81

pa obuca ne stoji ispred vrata vec u cipelarima u hodniku? a meni je to isto grozno pogotovo kad imas bebu koja puze:) poznajem neke strance koji hodaju u obuci kuci ali te cipele su samo za kucu npr...


IZVORNA PORUKA: koka i po

Nema teorije ......user posted image


IZVORNA PORUKA: Hannica

Ja ne ulazi u stan u obuci,i nedam da neko drugi udje.Skidamo obucu u hodniku pored vrata,dalje neMORE.user posted image  Desi se nekad da brzinski udjem,ako vec obucem obucu i skontam da sam nesto zaboravlia,ok...to moze proci,ali da hodam po stanu u obuci nema sanse.Za to postoje papuce.user posted image
Eto,da znate...ako bi mi neko navratio na kafu kojim slucajem.user posted image


IZVORNA PORUKA: dadada

u sarajevu u spavacu, ne...na moru da...ja ne hodam po svojoj kuci u obuci...jedino ako recimo zaboravim nesto pa protrcim kroz kucu da to uzmem...ja nikad od svojih gostiju ne trazim da se izuju...svako , ko recimo dodje zimi u goste skine obucu ili kad je kisa...al mi apsolutno nesmeta kada ljudi udju u cipelama kada im je obuca suha...pogotovo kad su dotjerani (mislim...oni malo stariji...rodjendani...itd)

ja sam mislila da mislis na skidanje obuce ispred vrata



IZVORNA PORUKA: Idina mama

Mislim na kretanje kroz kucu u obuci. Ovdje je to normalno. A meni grozno. Moj maleni hoda vec dugo, ali jos uvijek voli puzati. Otici svekrvi meni je nocna mora...


IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Kod mene su u hodniku do pola plocice i tu udem u obuci ali samo kad je suho vani. Al mrzim kad mi neko zagazi na tepih pa na ulici nema cega nema samo kad mi naumpadne da u neciju pljuvacku stanem bljaaaaaaaaaaaakuser posted image
Kad budem imala svoj stan aBd puknut cu kakav dobar parket pa samo nek neko proba da ude user posted image



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: dadada

u sarajevu u spavacu, ne...na moru da...ja ne hodam po svojoj kuci u obuci...jedino ako recimo zaboravim nesto pa protrcim kroz kucu da to uzmem...ja nikad od svojih gostiju ne trazim da se izuju...svako , ko recimo dodje zimi u goste skine obucu ili kad je kisa...al mi apsolutno nesmeta kada ljudi udju u cipelama kada im je obuca suha...pogotovo kad su dotjerani (mislim...oni malo stariji...rodjendani...itd)

ja sam mislila da mislis na skidanje obuce ispred vrata



e ovako nekako, u hodniku se skida, ne ispred vrata jer mi je to malo user posted image u kuci se hoda u papucama ili bos, ali i od gostiju ocekujem da se skinu, a jos vise od kad je andrej tu, naravno ako je neko star ili bolestan to ne ocekujem
na moru ja ponesem papuce za po sobi, mada i ako udjem obucena ok

e da i ako nesto zaboravim prije sam stalno ulijetala po to, sad puno manje, trudim se da ne zaboravim, ali ponekad



IZVORNA PORUKA: Galicia

Obuca se ostavlja u hodniku, a po kuci ni slucajno. Draga, nauci ih, reci im da ti to ne odgovara, i da samim tim ne postuju tebe i tvoje odluke. Moja mama je davno svog brata istjerala iz kuce, jer je on stalno ulazio i setao se po kuci u cipelama. Mami pukne film i istjera ga. Ovom vise nije palo na pamet da udje u cipelama. Tako i ti.


IZVORNA PORUKA: milenium

ova tema već ima i tamo sam rekla:u mojoj kući se ne izuva(redovito se čisti i riba)niti sam ikad otkad živim naišla na neku kuću gdje sam se morala izuti.to je očito od ljudi do ljudi il od kraja do krajauser posted image .


IZVORNA PORUKA: teacher75

meni je van svake pameti da hocam vani po prljavim i prasnjavim ulicama i da unosim te bakterije u stan. naravno moze se uci u hodnik al dalje no-no. mada nekad i mi uletimo u cipelama kad zurimo a nesto zaboravili al to su vanredne okolnosti. a jos kad vidim u filmovima kako se u cipelama bace u krevet, dodje mi da povratim!


IZVORNA PORUKA: rose

jel ima vas koji zivite u BiH pa se ne izuvate ili ovi koji hodaju po kuci u cipelama zive van BIH? malo sam zbunjena...ujutro kada ustanete obuvate cipele (kombinacija pidzama i cipele) ili papuce...jel u istim cipelama u kojima ste ugazili u neciji urin dok ste obavljali nuzdu u wc u kaficu hodate i po vasoj spavacoj sobi...jesu li vam noge toliko odmorne da ste u stanju u ostati u cipelama i nakon sto dodjete s posla...kako izgleda doci kuci a ne izuti cipele to mi je totalno strano user posted image


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: rose

jel ima vas koji zivite u BiH pa se ne izuvate ili ovi koji hodaju po kuci u cipelama zive van BIH? malo sam zbunjena...ujutro kada ustanete obuvate cipele (kombinacija pidzama i cipele) ili papuce...jel u istim cipelama u kojima ste ugazili u neciji urin dok ste obavljali nuzdu u wc u kaficu hodate i po vasoj spavacoj sobi...jesu li vam noge toliko odmorne da ste u stanju u ostati u cipelama i nakon sto dodjete s posla...kako izgleda doci kuci a ne izuti cipele to mi je totalno strano user posted image

user posted image user posted image user posted image zaboravila si na pljuvacku i izmete golubova i ostalih zivotinja



IZVORNA PORUKA: mala86

uh ja sam to mrzila kad sam zivila u Splitu user posted image ,mada tamo skoro da nema tepiha pa je nekako ok,ali meni je svejedno falilo da odmorim noge od obuce

njima je cudno sto se mi izuvamo,a meni je to user posted image  jer sad kad malac puze jedva mu branim da ne puze po jednom dijelu hodnika gdje ima tzv "guma" i gdje se svi izuvaju


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: rose

jel ima vas koji zivite u BiH pa se ne izuvate ili ovi koji hodaju po kuci u cipelama zive van BIH? malo sam zbunjena...ujutro kada ustanete obuvate cipele (kombinacija pidzama i cipele) ili papuce...jel u istim cipelama u kojima ste ugazili u neciji urin dok ste obavljali nuzdu u wc u kaficu hodate i po vasoj spavacoj sobi...jesu li vam noge toliko odmorne da ste u stanju u ostati u cipelama i nakon sto dodjete s posla...kako izgleda doci kuci a ne izuti cipele to mi je totalno strano user posted image

user posted image user posted image user posted image zaboravila si na pljuvacku i izmete golubova i ostalih zivotinja



ma kontam da je ljudska fekalija vrh gadosti user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 22:29:03   
Hanady RR
Meni kad bi neko ''zabrazdio'' kroz kuću u cipelama...to bi mu bila zadnja posjeta....
ako treba na vrata ću znak da stavim prekrižena cipela....

Naravno živim u kući i imama predulaz gdje se svi regularno izuvaju i ostavljaju cipele u ormarić namjenjen za to...

Ja ni na moru po sobama ne hodam obuvena...
svi imamo japanke papuče namjenje za to...
ne idem u prostore da mi djeca spavaju tamo dgje nemam mogućnost higijene zaista...cipele kroz kući ...pomisao strašna....

nema blata ni kod mene oko kuće...al kad pomislim kuda su sve te nečije cipelice poršetale...od bolnica, autobusa, ulica, parkića...jeza me hvatauser posted image

ja čitah komentare i milenium mene zaintrigiraše dva...
1 kod nas u državi...ja očito ne kontam dgje ti tačno živiš...ali ako misliš na Hrvatsku ja sam bila gost i prdejnika stiše mesića...vjeruj i kod njega se u kanecelariji ne izuva al u kući privatnoj izuva se....

I gdje je to tvoje mjesto gdje živiš pa svi ljudi navikli obuveni da hodaju...majkemi žene ja sam bila gost i u Švedskog kod anite Gradin---žena koja je bila u 6 zemalja ambasador Švedske...ima slika kod mene u albumu fb...gore picaso orginal slika na zidu a mi sve izuvene u kući.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:00:57   
Rumi
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Meni kad bi neko ''zabrazdio'' kroz kuću u cipelama...to bi mu bila zadnja posjeta....
ako treba na vrata ću znak da stavim prekrižena cipela....

Naravno živim u kući i imama predulaz gdje se svi regularno izuvaju i ostavljaju cipele u ormarić namjenjen za to...




potpisujem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:15:53   
Skvo RR
Pravilo glasi..imas dio linoleuma u boji parketa u hodniku...SVI skidaju cipele...Ja sam tako opterecena sa tim...da jednostavno ne dovodim se u situaciju ni slucajno...da zagazim gdje ne treba...Druga stvar...taj linoleum mahnem 2X najmanje dnevno krpom "za linoleum"user posted image ..natopljenom sa mrvom domestosa...Vezano za majstore i slicne "uljeze" pape su im montirane pored linoleuma,usput napominjem da imam i "pape za majstore"...user posted image
Uglavnom,nisam opterecena "cistocom", vec sam bas na ovom segmentu manijakalno opsesivna.

Znam da je OT...ali izrazi izuvanje, izuti, izuj se  ... su mi bas onouser posted image ...ne bio neko gluho bilo prozvan...ali sto mi para usi to vam  ne mogu opisati.. izuj seeeeeeeee....user posted image user posted image user posted image  pa cak ni u pisanoj formi ne izgleda prihvatljivouser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Rumi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:19:58   
veeseelaa
ja nisam znala da "u nas" ima ulaska u cipelama, ja user posted image user posted image user posted image user posted image šokiran

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:24:52   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Pravilo glasi..imas dio linoleuma u boji parketa u hodniku...SVI skidaju cipele...Ja sam tako opterecena sa tim...da jednostavno ne dovodim se u situaciju ni slucajno...da zagazim gdje ne treba...Druga stvar...taj linoleum mahnem 2X najmanje dnevno krpom "za linoleum"user posted image ..natopljenom sa mrvom domestosa...Vezano za majstore i slicne "uljeze" pape su im montirane pored linoleuma,usput napominjem da imam i "pape za majstore"...user posted image
Uglavnom,nisam opterecena "cistocom", vec sam bas na ovom segmentu manijakalno opsesivna.



Ista si moja mamauser posted image , ovo k'o da je ona pisala, ovako sam ja odrasla sto se tice "izuvanja", ndB pipnuti cipelom dio oko linoleuma user posted image user posted image user posted image ...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:27:17   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Pravilo glasi..imas dio linoleuma u boji parketa u hodniku...SVI skidaju cipele...Ja sam tako opterecena sa tim...da jednostavno ne dovodim se u situaciju ni slucajno...da zagazim gdje ne treba...Druga stvar...taj linoleum mahnem 2X najmanje dnevno krpom "za linoleum"user posted image ..natopljenom sa mrvom domestosa...Vezano za majstore i slicne "uljeze" pape su im montirane pored linoleuma,usput napominjem da imam i "pape za majstore"...user posted image
Uglavnom,nisam opterecena "cistocom", vec sam bas na ovom segmentu manijakalno opsesivna.



Ista si moja mamauser posted image , ovo k'o da je ona pisala, ovako sam ja odrasla sto se tice "izuvanja", ndB pipnuti cipelom dio oko linoleuma user posted image user posted image user posted image ...



user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:36:18   
Dida79
Najdalje do lineleuma u mojoj kuci se moze doci u cipelama tamam i da mi licno predsjednik dodje tako je pravilouser posted image
A pozeljno bi bilo da se svak skine ispred vrata i da svoju obucu donese do ormarica i uredno ih ostavi na mjesto user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:50:21   
Honey3
u moju kucu odnosno pred kucu moze se u cipelama do pred ulazna vrata i ispred vrata ima jedan cilimak koji sam stavila da se iz kuce ne oblaci bas odmah obuca nego da se u carapama ima gdje stati i kosa mi se dize na glavi kad vidim da je neko tu bas skinuo obucu pa naj radije bi istog momenta bacila i obucu i cilim,eto sam ja to bas stavila da se malo cipele izbrisu pa skinuuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:52:57   
veeseelaa
ja nemam linoleum 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
15.9.2010 23:56:52   
Dida79
Kupi mila user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 2:07:58   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ja čitah komentare i milenium mene zaintrigiraše dva...
1 kod nas u državi...ja očito ne kontam dgje ti tačno živiš...ali ako misliš na Hrvatsku ja sam bila gost i prdejnika stiše mesića...vjeruj i kod njega se u kanecelariji ne izuva al u kući privatnoj izuva se....

I gdje je to tvoje mjesto gdje živiš pa svi ljudi navikli obuveni da hodaju...majkemi žene ja sam bila gost i u Švedskog kod anite Gradin---žena koja je bila u 6 zemalja ambasador Švedske...ima slika kod mene u albumu fb...gore picaso orginal slika na zidu a mi sve izuvene u kući.



hanady,onaj prvi post sam pisala 2009 godine i ne čitajući prethodne komentare,tako da je normalno bilo da napišem istinu da se kod nas naravno ne izuva.i tada 2009 godine ,ne znam sad koji mjesec(da se ne vračam gore)sam prvi put u životu čula da se netko u nečijij kući ''mora'' izuti.ja sam mislila da kako je i kod nas da je tako svugdje. tepiha nijedna kuća ionako nema.možda ponegdje neki mali ispod stola samo.al narvno da ne budemo u cipelama cjeli dan,pa tko bi to izdržao.kad dođemo iz grada preobujemo se u japanke ili neku obuću koja nije nova cipela.al u toj obući u koju se preobujemo hodamo i vani oko kućeuser posted image a ako nešto zaboravimo na polasku iz kuće a u novim smo cipelama onda ne trčimo nego slobodno hodamo.user posted image kod sviju što poznam je tako.user posted image i ne mora ovako bit kod vas,naravno!samo kažem kako je kod mene,pitali ste pa eto,tako vam je u hercuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 2:13:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ja čitah komentare i milenium mene zaintrigiraše dva...
1 kod nas u državi...ja očito ne kontam dgje ti tačno živiš...ali ako misliš na Hrvatsku ja sam bila gost i prdejnika stiše mesića...vjeruj i kod njega se u kanecelariji ne izuva al u kući privatnoj izuva se....

I gdje je to tvoje mjesto gdje živiš pa svi ljudi navikli obuveni da hodaju...majkemi žene ja sam bila gost i u Švedskog kod anite Gradin---žena koja je bila u 6 zemalja ambasador Švedske...ima slika kod mene u albumu fb...gore picaso orginal slika na zidu a mi sve izuvene u kući.



hanady,onaj prvi post sam pisala 2009 godine i ne čitajući prethodne komentare,tako da je normalno bilo da napišem istinu da se kod nas naravno ne izuva.i tada 2009 godine ,ne znam sad koji mjesec(da se ne vračam gore)sam prvi put u životu čula da se netko u nečijij kući ''mora'' izuti.ja sam mislila da kako je i kod nas da je tako svugdje. tepiha nijedna kuća ionako nema.možda ponegdje neki mali ispod stola samo.al narvno da ne budemo u cipelama cjeli dan,pa tko bi to izdržao.kad dođemo iz grada preobujemo se u japanke ili neku obuću koja nije nova cipela.al u toj obući u koju se preobujemo hodamo i vani oko kućeuser posted image a ako nešto zaboravimo na polasku iz kuće a u novim smo cipelama onda ne trčimo nego slobodno hodamo.user posted image kod sviju što poznam je tako.user posted image i ne mora ovako bit kod vas,naravno!samo kažem kako je kod mene,pitali ste pa eto,tako vam je u hercuser posted image user posted image

e ja onda nisma bila u hercegovini nikad....
Od mostara, gruda, širokog, čapljine, konjica i stoca sve sam obišla...
gdje god sam došla izula sam se u kući...a i oni bez cipela bili...
sram ih bilo kako su me izradiliuser posted image user posted image user posted image user posted image

al u svakom slučaju japanske za oko kuće i u kućiuser posted image
ne hvala...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 2:20:02   
milenium
eto vidiš moja handy,a šta ćeš.tako ti je touser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 11:23:11   
anidla
ja sam se kod nase nikite u Ljubuskom bome izula, hem se ja izuvam, hem vidim i oni se izuvaju user posted image

kod mene se izuva u hodniku odmah pored ormarica stoji stalak za cipele od gostiju a u prmaricu je nasa obuca, nemamo tepiha ali svejedno jednom dnevno obrisem podove...ja ne znam kako bi hodala u cipelama, imala bi osjecaj da nisam ni usla u kucu user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Izuvanje prije ulaska u kucu?
16.9.2010 11:26:21   
new mama
Ma naravno da se izuva prije ulaska u kucu,jedva ocistim linoleum,a ne jos da mi neko po cilimima hoda,a zamislite tek zimi kad su one bljuzge na sta bi to licilouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *