|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
4.12.2011 13:35:09   
regi
ja sam bila u kontaktu sa curama iz Hr koej su isle na microTESE tamo i u postupke,.rekle su mi bas to:u istanbulu se mora biti preko 10 dana jer svaki dan od pocetka stimulacije vade estradiol,cinim i se,i prema tme prilagodavaju stimulaciju.
dakle,oni ne daju da tvoj gin radi uzv,pa da tamo dpdes(kao sto daju u pragu ili brnu),niti te pustaju da primas terapiju do 7dana stimualcije,kao mariborcani(sto s epoakzalo  u vecini slucajevea ipak dovoljno) da ne radis  UZV.
dakle,oni su provjereno dobra ekipa,ko god je bio u istanbulu,tako je rekao. imaju odlicne ginekologe,i embriloga,a njihov urolog je jedan od 2 iz Evrope koji se usavrsavao u nadaleko poznatom Cornellu u Americi.
dakle,nemajte sumnje u njih. a postrupak od 4 000 km nije skup uopce. nemas troskova puta i smjestaja,da ne pricamo o problemu uzimanja bolovanja ili godisnjeg 20 dana.
osim toga,oni ce raditi sve pretrage tu,ne moras nigdje ici da vadis hormone ili neke druge pretrage da radis.
meni ovo zvuci savrseno.zivi bili pa vidjeli,bit ce tu navale pacijenata i iz susjednih drzva
osim toga,jedan ugledni DR Radoncici iz Zagreba,jos proslog januara,mi je rekao kako se cudi da Turci nisu kod nas dosli i kako su oni nadalkeo poznati po svojoj strucnosti u VTO.
ocito je vec bio nesto nacuo...a bas tad sam ja spomijala odlazak u Bahceci u Istanbul.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
6.12.2011 16:05:26   
zgiba
Cijena postupka od 2.000 EUR je u rangu cijena postupaka u okruzenju (Hrvatska, Srbija), ali postupci u Sloveniji su ipak jeftiniji.

Cijene lijekova su ipak drasticno manje u Sloveniji, npr. menopur je u Sloveniji 20 EUR, a kod nas 51 - 54 KM. Ne znam da li ce se lijekovi u ovoj novoj klinici nabavljati samo direktno od njih ili ... (to povlaci pitanje kakve ce cijene oni formirati, ako budu kao u nasim apotekama, onda ce cijena postupka i lijekova biti drasticno veca nego vani).

Boravak u inostranstvu i odsustvovanje sa posla u mom slucaju je bilo 10 dana i ostao mi je u prekrasnom sjecanju (bez obzira na postupak), jer sam to prihvatila kao neku vrstu odmora. user posted image  Da sam ostala kod kuce mislim da bi me izludili pitanjima kako si, ima li kakvih simptoma i sl. user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
7.12.2011 15:14:04   
regi
moja jetrva i prijateljica bile u sloveniji prije dva mjeseca i potupak platile nesto manje od 2500e.
ja ne znam niti jednu kliniku(pa cak ni Res iz slovenije ,koji je gotovo privatnik;ni mehmedbasic iz Sarajeva) koji izricito zahtjevajju da s elijekovi kupuju kod njih,cisto sumnjam da ce ova klinika to traziti.nisam tako cula nitit od zena koje us bile u Istanbulu.
odreduju lijekove za stimulaciju ,naravno,mozd aj jedino nezgodno sto oni rade estradiol svaki dan,i na osnovu ceag odreduju broj ampula,mozda ce biti tesko predvidjeti koliko ampula treba.
a,jedino jos neko ko je extra neupucen nabavlja lijekove u BiH i ptice na grani znaju da je merional najjeftiniji u Madarskoj, a gonal kod Filipovica u ZG.cak i decapeptyl je jeftiniji tamo(jetrva moja cini mi se oko 100km na decapeptylu ustedila,o gonalu d ane pricam.nesto nabavila ipsod ruke,od cura iz HR kojima je ostalo viska,nesto kupila u filipovica)i ustedila vise od 600 km sve ukupno.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu zgiba)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
7.12.2011 16:38:46   
zgiba
Ja sam postupak u Sloveniji platila 1.170 EUR (bez lijekova).

A sto se tice lijekova, znam da niko ne insistira da lijekove nabavljas kod njega, ali ovi doktori iz klinike Basceci uopste ne zele reci koje lijekove koriste u postupcima (provjereno, jer su moji prijatelji bili na pregledu i doktor im niti nakon nekoliko upita nije htio reci koje lijekove koriste). Iz toga sam izvela zakljucak da bi mogli tako postaviti stvari.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.12.2011 0:00:07   
sabas
Zgiba

ja sam bila dva puta na konsultacijama kod Turaka i dr Aylin 8tako nekako se zove) mi je rekla da bi kod mene isla na kratki protokol sa Decaceptyl i Gonalom F
Citajuci forume iskustva u Istambulu gdja Hidzran (med.sestra i pevodilica) je pomagala parovima da pronadju apoteke u kojoj mogu da kupe potrebne medikamente
Ako se svaki dan kontrolisu nalazi znaci da se i doza i vrsta medikamenata prilagodjava , moze se krenuti sa Gonalom pa se na osnovu nalaza nastavi sa Menopurom ...
Ja sam kompletan postupak  Ljubljana KC(+lijekovi, put...) platila oko6000km marka  -na min svedeni troskovi . Onih 7 dana sto sam bila (u komadu ) plus nekoliko odlazaka na dan nisam dozivjela kao izlet jer sam ipak bila na lijecenju-terapijama i iscekivanju dal se oplodnja odvija kako treba. Ocigledno da je tebi uspjelo pa te razumijem da ti sve sada izgleda pozitivno.   

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu zgiba)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.12.2011 0:48:46   
zgiba
Ja sam do sada bila na dva postupka u Ljubljani. Jedan od njih jeste bio uspjesan, ali sam se oba puta trudila da shvatim to kao odmor.

Mi koji se susrecemo sa problemom steriliteta i raznih postupaka znamo da se nas put moze zavrsiti na jednom postupku, ali i da ih moze biti vise. Iz tih razloga sam se trudila da sebi olaksam sto je vise moguce.

A sad nazad na temu, drago mi je sto se i kod nas stvara veca konkurencija na ovom polju, ali nije mi jasno zasto kod nas ICSI mora kostati 2.000 EUR ili 4.000 KM (kao sto je slucaj kod Balica u Tuzli), zasto menopur kosa 54 KM ili AMH hormon 200 KM kad u Beogradu kosta 20 EUR.

Ljuti me jer imam osjecaj da svi iskoriscavaju situaciju u kojoj se svi mi nalazimo.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.12.2011 7:09:18   
regi
OK,pa u obzir s emora uzeto  d aje to rpivatna klinika,da i oni imju troskove ,ne smao porfit kad rade VTO.

a,slazem se sa tobom oko nalaza:recimo,lab u luzanima tacno zna koji se nalazi ne rade u bolnici i oni su 5x skuplji nego u bg .evo,inhibin je 170 km,u bg je oko 16e,znam d aj ei amh jos vise skuplji u luzanima, isto tako free testosteron i androstendion n eradi vecina bolnica,odmah je to 2 skupa preko 100 km i  tako...deru nas na sve strane.
sreca pa sma se raspitala,hormone rade iz krvne plazem(valjda iz zgrusane krvi,a jedan lab u bg je prisato da izvadimo krv u apreuvete bez reagensa,neka se krv zgrusa,on saceka u bg posiljku -"poklon" i uradi  nam hormone-hrpu njih za 50e.
pitala sam kad sam darivala krv-hormoni se mogu raditi tako....

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu zgiba)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
13.12.2011 8:14:56   
shpagica
A jeste li vidjele ovo?
Pa koliko nam tih klinika treba uopste???

user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
13.12.2011 8:38:14   
regi
ja ovo prvi put cujem...jeste da mi je nekad rekao da su Jinemed i Bahceci ista klinika,ali nakon malo istrazivanja,shvatila sam da to nije tako. nista mi vise nije jasno....

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.12.2011 14:52:12   
regi
naletjeh negdj ena neki link,stvarno ima ovo na C.Vili? kako niko nikad nije spominjao to?
http://www.ivfsarajevo.com/hakkimizda.asp

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.12.2011 14:57:28   
riba78
meni je oći zaparao sam naslov ,UMJETNU user posted image user posted image user posted image
znamo da je potpomognuta oplodnja ,i da tu nema ništa umjetno user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.12.2011 15:04:07   
mala curica

IZVORNA PORUKA: riba78

meni je oći zaparao sam naslov ,UMJETNU user posted image user posted image user posted image
znamo da je potpomognuta oplodnja ,i da tu nema ništa umjetno user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i meni

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
14.12.2011 15:21:24   
regi
svi mi koji prolazimo kroz potpomognutu oplodnju razmisljamo na isti nacin ;)


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
18.12.2011 20:30:28   
ajla86
a gdje je ta klinika Bahceci???????
to je ta sa odlicnim ljekarima ako sam dobro skontala.....

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
18.12.2011 20:45:04   
sabas
Najavili su otvaranje iza nove godine , a bice smjestena u klinici Medline Aletic (kada ides prema Hadzicima preko puta Binga)

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
18.12.2011 23:11:49   
ajla86
hajde kad se otvori bas cu otici dsa vidim sta ce Turci reci ...preci ce me po Bosne a evo i Turska dok nenadzemo kvar na motoru user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
19.12.2011 8:18:12   
maja78 RR
U avazu je bio clanak, cak i sa slikom da se klinika sredjuje i to negdje na cengic vili

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
19.12.2011 15:30:51   
regi
cure,otvaraju se u janurau 2 istanbulske klinike u sarajevu<:
1.Bahceci (Hadzici)
2.Jinemed (C.Vila)

kontaktirlal i jednu i drugu i provjereno:obe pocinju sa radom u januaru!
nnikako mi nije jasno kako niko ovu <jInemed nije spominjao...


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
19.12.2011 16:23:16   
ajla86
ma hajde nejk se otvara jer mi smo bili ograniceni ovdje i bukvalno nioisi imo kome ici....

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
19.12.2011 21:36:44   
sabas
2.Jinemed (C.Vila)

ova druga klinika ima info na stranici http://ivfsarajevo.com/ ja sam ih vec kontaktirala i odgovorili su mi na tel (na engleskom konverzacija) da im nedostaje jos jedan potpis kao sto je i u novinama naglaseno. Danas su me takodje kontaktirali dolazi dr iz Turske u subotu (zaboravila sam ime) i obavit ce konsultacije u privatnoj klinici Abadzic Pa ako je neko zainteresovan neka ih kontaktira na tel koji je naveden na stranici ili posaljite email

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
21.12.2011 13:07:23   
legolas
Zdravo ja sam nova na forumu.
samo sam htjela da se malo javim i podjelim i neka svoja iskustva.
Ja i muž smo 6godina u braku i još se borimo za našu bebicu. Iskreno prošla sam kroz svašta od bespotrebne operacije pa nadalje.
Što se tiče ove turske klinike ja sam se naručila u subotu ali sam nekako skeptična pa pitanju njih ali ću vidjeti.
Što se tiče IVF isti radila na CITU u Splitu prezadovoljna uslugom cijenama i osobljem nažalost postupak mi nije uspio ali po svemu sudeći mislim da ću se za postupak odlućiti ponovo kod njih i nadati se user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
12.4.2012 14:08:13   
lila25
Jeli neko bio u ovoj poliklinici u Hadzicima,jesu li poceli sa radom ?

(odgovor članu legolas)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
13.4.2012 15:43:14   
aboni76
Ja sam se malo raspitivala o toj klinici, nije još uvijek otvorena, neke cure su im pisale i dobile odgovor da će uskoro početi da rade, ali im nisu rekli kada tačno...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
12.6.2012 9:09:04   
sabas
konacno otvorena klinika Bahceci :)

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu aboni76)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
12.6.2012 9:40:53   
lila25

IZVORNA PORUKA: sabas

konacno otvorena klinika Bahceci :)


Konacno user posted image jeli isao neko?

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *