|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 8:04:52   
Lulu_08
Hvala puno sto podijeliste vasa iskustva sa mnom hehe, lakse mi je kada vidim da to nekako individualno ide. Kod nje se meni pod prstima jos ne klima gornja jedinica, a ona tvrdi da osjeti mrdanje - mozda joj se gore u desnima gura stalni pa to osjeti?

Nista...valja pravac stomatologu pa neka oni vide je li sve ok, oni su mashAllah zdravi i lijepi, i sve ok ali et' nekako mi to bas brzo ide?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 8:08:11   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Hvala puno sto podijeliste vasa iskustva sa mnom hehe, lakse mi je kada vidim da to nekako individualno ide. Kod nje se meni pod prstima jos ne klima gornja jedinica, a ona tvrdi da osjeti mrdanje - mozda joj se gore u desnima gura stalni pa to osjeti?

Nista...valja pravac stomatologu pa neka oni vide je li sve ok, oni su mashAllah zdravi i lijepi, i sve ok ali et' nekako mi to bas brzo ide?


obavezno stomatologu.meni to nesto rano i brzo al nemoras sad brinut,sve je to individualna
jakoliko se sjecam njoj se ranu nikli i mlijecni,sve to ima veze
recimo Alen je prvi dobio s 6,5 mjeseci a s 18 mjeseci je ih je imao sve,pa i petice.ja to jos nisam cula ni ot kod

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 8:12:52   
Lulu_08
Hocu otici cu jer je i meni jako rano to sve. A jesu joj rano nikli, sa 3,5 prva dva, na prvom rodjendanu ih je imala 16 (nicali prvo u paru pa po 4 odjednom poslje) a 2 mjeseca kasnije nikle i petice, od 14 mj znaci ima sve zube.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 8:15:32   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Hocu otici cu jer je i meni jako rano to sve. A jesu joj rano nikli, sa 3,5 prva dva, na prvom rodjendanu ih je imala 16 (nicali prvo u paru pa po 4 odjednom poslje) a 2 mjeseca kasnije nikle i petice, od 14 mj znaci ima sve zube.


eto ti odgovor onda

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 8:39:23   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Hocu otici cu jer je i meni jako rano to sve. A jesu joj rano nikli, sa 3,5 prva dva, na prvom rodjendanu ih je imala 16 (nicali prvo u paru pa po 4 odjednom poslje) a 2 mjeseca kasnije nikle i petice, od 14 mj znaci ima sve zube.


eto ti odgovor onda


Ja sam se nadala da iako su rano nikli nece tako rano ispadati, pogotovo jer su svi hB zdravi i bijeli, ona kao dijete je zdrava hB ima dobru ishranu i higijenu, medjutim izgleda da je ipak tu i tamo istinito da ako rano niknu rano i ispadaju, a u njenom slucaju i drugi nicu rano...pih.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 11:31:54   
novi kolacic
To ti je zaista povezano. Mojoj kcerki je prvi zubic poceo probijati tek iza 10-og mjeseca zivota, a tako su krenuli i stalni. naime, sa 5 i pol god.se poceli klimati i ispadose donji kecevi,a sad ima 6 i pol godina i nije ni jedan vise isp[ao. Znaci, samo su dva stalna.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.2.2013 9:44:55   
Lulu_08
Eh ovako isli smo stomatologu, svi zubici su mashAllah zdravi i uredni, zakljucak - stalni rastu jer im je "vrijeme" da rastu i samim tim izguruju mlijecne. Gornja desna jedinica je prvi stepen klimanja, po desnima iznad primjetno spustanje stalnih zubica. Od klimanja do ispadanja ove gornje jedinice moze potrajati i do 6 mjeseci, ovisno kako se stalni bude gurao.

Glavni zakljucak jeste taj da su joj hB zdravi kako zubici tako i desni, a nicanje stalnih stalnih zuba kod nje ide tim tempom kako ide, nista kaze zabrinjavajuce user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: ispadanje mliječnih zuba
25.2.2013 8:13:44   
bebacha
pa da kao sto sa i mislila.mlijecni joj rano izbili pa tako ide i sa stalnim.bas mi je drago sto je sve ureduuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: ispadanje mliječnih zuba
16.4.2013 17:26:26   
maja78 RR
nama ce izgleda prije vremena zubic vila doci

A na kaucu pao (znaci ne spao) u nedjljeu i valjda nezgodno i rasklimali mu se donji kecevi, nadala sam se da ce se smiriti, medjutim nista, bas se pravo klimaju :(

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: ispadanje mliječnih zuba
16.4.2013 17:30:44   
bebacha

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

nama ce izgleda prije vremena zubic vila doci

A na kaucu pao (znaci ne spao) u nedjljeu i valjda nezgodno i rasklimali mu se donji kecevi, nadala sam se da ce se smiriti, medjutim nista, bas se pravo klimaju :(


ma nista strasno,nije on toliko mali,cini mi se malo mladji od moje Ajle


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 19:28:51   
sretna sam jako
Mame kad su vasoj djeci nikle sestice?

< Poruku je uredio sretna sam jako -- 19.5.2013 19:29:28 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 20:35:00   
aida.

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Mame kad su vasoj djeci nikle sestice?

Po pravilu ide oko seste godine,,,

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 21:12:57   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

nama ce izgleda prije vremena zubic vila doci

A na kaucu pao (znaci ne spao) u nedjljeu i valjda nezgodno i rasklimali mu se donji kecevi, nadala sam se da ce se smiriti, medjutim nista, bas se pravo klimaju :(



e ispale su obje donje jedinice, i nije kriv kauc, jer kako je prva ispala za par dana je izbila stalna jedinica, i neki dan je druga jedinica ispala i dans vidim vrh stalne. Znaci ipak je bilo vrijeme. Ipak vrijedei sto prije niknu zubici prije i ispadaju, njemu su ta dva nikla sa nepunih 4 mjeseca

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 21:22:01   
sretna sam jako

IZVORNA PORUKA: aida.


IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Mame kad su vasoj djeci nikle sestice?

Po pravilu ide oko seste godine,,,


Mojoj ce curici sad 3 godine evo nicu joj!? Da je vodim doktoru, stomatologu ili?

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 21:51:08   
sirnica
I kod nas se klima zubić koji je prvi nikaouser posted image
Sretna sam jako, ne vidim razlog da je vodiš stomatologu, ako su počele nicati on ih ne može zaustaviti, samo će vam savjetovati da više vodite računa o njihovoj higijeni jer su došle tako rano.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 21:55:36   
sretna sam jako
Pa da iz tog razloga bih htjela...jer su joj svi zubici zdravi- nije bilo potrebe da je vec vodim. A ovi su ipak trajni pa da se posavljetujem kako i sta...

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 22:04:59   
sirnica

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

Pa da iz tog razloga bih htjela...jer su joj svi zubici zdravi- nije bilo potrebe da je vec vodim. A ovi su ipak trajni pa da se posavljetujem kako i sta...

user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: ispadanje mliječnih zuba
19.5.2013 22:17:34   
Lulu_08
sretna sam jako odvedi je kako bi stomatolog pregledao, jer bas je rano za nicanje istih a sta ces eto sve je moguce opet :).

Mojoj curi se klimaju gornje jedinice vec par mjeseci, prvo jako malo pa malo vise sada vec, a i sestice su pocele da izbijaju, nisu jos izbile ali se vec konture osjete pod prstom na desnima.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: ispadanje mliječnih zuba
3.6.2013 8:29:06   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Zankulica

Molim vas za savjet!!!!

Cerkica mi ima 3 god. i 8 mjeseci-prije 10-tak dana je pala sa trotineta (romobila) i nije se zalila da je udarila zub, medjutim poslje par dana sam primjetila da joj se klima gornja jedinica i pored sveg truda da je sacuvamo ona je ispala. Nisam sigurna da li je moguce da je vrijeme da joj prirodno ispadne ili je to izazvao udarac. Sjutra idemo zubaru a mene zanima da li je neko imao slican problem i kada ce joj nici stalna jedinica user posted image ? Mnogo sam tuzna jer mi se cini da je prerano. user posted image user posted image



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: ispadanje mliječnih zuba
3.6.2013 23:11:48   
sirnica
Nama se nekoliko dana klimala donja jedinica i danas je sam izvadio-kad imam šta da vidim:fali korijen. Odmah ću sutra zvati zubarku da ga naručim. Je li neko imao slično iskustvo?

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: ispadanje mliječnih zuba
3.6.2013 23:19:54   
sirnica
Evo na drugoj temi dobih odgovor da ovi zubići nemaju noge, samo ih krvni sudić drži

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: ispadanje mliječnih zuba
4.6.2013 8:40:40   
Lulu_08
sirnica donji mlijecni imaju samo jedan "spic" a ne pravi korijen user posted image

Mojoj curki se vec 5 mj. malo klima gornja jedinica a tako je stomatolog i rekao moze i do 6 mj potrajati. Ujedno joj desna gornja sestica jos nije probila ali sada se vec skroz rubovi osjete pod prstom, pa valjda ce uskoro, zali se da joj smeta bas...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: ispadanje mliječnih zuba
4.6.2013 12:38:14   
sirnica
Ma kod nas nema ni špica, a potražila sam po internetu i svugdje piše da se ti korijeni mliječnih zubića istope pod pritiskom rasta stalnih zubića i na taj način im pomognu u smjeni. Ja sam njemu jutros detaljno pregledala, nema ništa da je zaostalo, hvala Bogu, a sinoć sam se toliko uplašila da sam mislila da ću se početi porađati od muke. I tvojoj djevojčici će ti novi zubići uskoro izbiti, čim ih već sad možete osjetiti. Sretno i hvala na odgovoruuser posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: ispadanje mliječnih zuba
7.6.2013 11:17:36   
tobleronica1
Nova sam ovdje ,pa bih vas prvo sve pozdravila
Imam petogodišnju kcerku
Primijetila sam da joj se kvare dva mliječna zuba
Pojedini me nagovaraju da je vodim na popravljanje mlijecnih
Valjda je to sada in :)

Nisam bas odusevljena tom idejom
Da li je neko od vas popravljao djeci mlijecne zube?


(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: ispadanje mliječnih zuba
7.6.2013 11:20:29   
madam x

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Nova sam ovdje ,pa bih vas prvo sve pozdravila
Imam petogodišnju kcerku
Primijetila sam da joj se kvare dva mliječna zuba
Pojedini me nagovaraju da je vodim na popravljanje mlijecnih
Valjda je to sada in :)

Nisam bas odusevljena tom idejom
Da li je neko od vas popravljao djeci mlijecne zube?




Nije to in ...šta ćeš kad dijete pođu boljeti zubi?
Bolje je na vrijeme intervenisati.
Moja kćerka je popravljala mliječne zube.

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *