|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:44:49   
sabinos
ne kontam zasto tvoj muz ne zeli mijenjati?user posted image moras se dgovoriti s njim,ne mozes sama donijeti takvu odluku ako je stan u kojem sad zivis vas zajednicki

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 14:53:19   
Blue rose RR
Bambi, a zašto muž ne želi zamjenu?

Mislim da ipak treba da zajedno stavite vas dvoje na jednu stranu - za, i na drugu protiv, i da odlučite uz ostale faktore,šta je najbolje po vas.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:05:38   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Dida79
Da sam ja u pitanju prodala bi oba stana.
Novcem od prodaje bi kupila roditeljima garsonjeru (naravno koja bi njima odgovarala) a nama stan koji zadovoljava nase kriterijeuser posted image
Opet sam ovo ja a ti mila kako god odlucis neka ti je sretno


Nije losa ideja, samo sto je tesko izvodivo jer je tesko naci stan koji bi zadovoljio nase kriterije, sve je rasprodato... kod nas sada mozes naci samo manji stan ili garsonjericu user posted image

IZVORNA PORUKA: koka i po
bambi nam je jos neodlucna user posted image ..
eh ovako lane moje...
pod prvo ako ti se seli sredis S .da pristane user posted image ..
kao???znas ti to i bez mene user posted image ..
drugo..dignes kredit i uvedes grijanje...po mogucnosti narodno...kuhas peces i grijes vodu u bojleru sve o jednom trosku i ustedis struju user posted image ..
tako da bi onaj novac koji bi dala za racun za struju vracas ratu kredita user posted image ..
trece...izvodis djecu na polje ti ili S. dok se moja druga Sabina navikne na "ogranicen prostor djelovanja" user posted image ..
cetvrto....ne daj da ti veci stan "udari u glavu" pa pozelis podmladak user posted image


dusa moja draga, ma sve ona mene skonta dok rece sta bi user posted image
prvo - znam kako mislis, samo trenutno neizvodivo user posted image
drugo - meni nije frka zbog hladnoce u stanu, nego roditeljima, a da napomenem oni se jos uvijek griju na struju, ja "hanjcam" vatru user posted image
trece - najteze i naj naj naj strasnije user posted image
cetvrto - nije toliko strasno kao trece, a sigurno bi bilo user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: sabinos
ne kontam zasto tvoj muz ne zeli mijenjati?user posted image moras se dgovoriti s njim,ne mozes sama donijeti takvu odluku ako je stan u kojem sad zivis vas zajednicki


ne kontam ni ja vjeruj mi user posted image  dogovorila bih se ja s njim, samo kad bih znala razlog zasto ne zeli... samo mi odgovori "ne zelim i to je to"...
Blue, stavljam ja na vagu i + i - i objasnjavam mu i zasto bih pristala i zasto ne bih, a on svoje pa svoje... user posted image user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:08:48   
Blue rose RR
Mir u kući je neprocjenjiv.
A sa druge strane, razgovor zahtijeva argumente od oba sagovornika. Mislim da nije fer od tvog muža da ne kaže razlog. Ipak ste vi u braku.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:16:23   
sabinos
od svih navedenih razloga meni licno bi najtezi bio ovo sa muzem.mora postojati razlog zasto ne zeli.mrzim kad mi neko kaze necu i to je to.halo ba argumenti?

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:19:36   
ziki
Bambi ne želi jer je balkanac. Mom rahmetli ocu đed, mamin otac je nudio da napravi kuću pored njihove al tad nije pristao jer nije mogao da dozvoli da ga punac kući. Posle se kajajo. Inače nije robovao od tih mačo faona i uvijek je mami pomagao, usisavao, prao sudove, kuhao, prao tepihe, pomago oko zimnice dok se čitava mhala ibretila a eto to nije mogao. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:19:54   
Anoniman
prodaj oba stana...roditeljima kupi manji, neku garsonjeru...a vi gradite kucuuser posted image

(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 15:29:46   
salmy
Eh sad kako prodat? cijene su ionako pale dibidus,a kupiti drugi gdje? kako..
a ako naprave zamjenu nece platiti porez,a ovako bi dva puta placala.Misljenja sam da je bezbolnije zamjeniti nego oba prodati pa se UBIT trazeci kucu ili stan.
U svakom slucaju Bambina dogovori se sa TM,ako on nije za pa ne navaljuj.Tiha voda brege nosi...... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 16:31:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Da sam ja u pitanju prodala bi oba stana.
Novcem od prodaje bi kupila roditeljima garsonjeru (naravno koja bi njima odgovarala) a nama stan koji zadovoljava nase kriterijeuser posted image
Opet sam ovo ja a ti mila kako god odlucis neka ti je sretno


dida79, nismo mi tek tako imenjakinje, isto bih uradila, vjerovatno, zasto da bude jednostavno kad moze komplikovanouser posted image

Mi smo mijenjali stan za veci, i uvijek bih rekla 'da' mijenjaj, bilo sa roditeljima ili sa nekim drugim, ti znas sta ti je najboljeuser posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 16:36:02   
Dida79

IZVORNA PORUKA: dadada

prodaj oba stana...roditeljima kupi manji, neku garsonjeru...a vi gradite kucuuser posted image


Uh,gradnja kuce je meni odnjelo najmanje 10 godina zivotauser posted image i sve mi se cini nikad je zavrsiti necemo vazda neki klinac fali.Da mi je ova pamet bila prije 8 godina odmah bi kupila stan i zavrsila stvar a ovako nikad necu moci reci zavrseno jeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 19:17:52   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Dida79
Uh,gradnja kuce je meni odnjelo najmanje 10 godina zivotauser posted image i sve mi se cini nikad je zavrsiti necemo vazda neki klinac fali.Da mi je ova pamet bila prije 8 godina odmah bi kupila stan i zavrsila stvar a ovako nikad necu moci reci zavrseno jeuser posted image



Iz ovog razloga ja ne zelim kucu i rekla sam 100 stanova DA, kuca NIKAD. Mada je puno ljepse kad imas samo svoju kucu i svoj ulaz i svoj vrt i svoju tarasu i sve svoje, sam svoj gazda, a u stanu se uvijek moras prilagodjavati komsijama.

Morat cu veceras sjesti s dragim i popricati detaljno, jer meni se pravo svidja ideja, sto zbog roditelja sto zbog nas...
Vama hvala na komentarima, puuuuuuuno ste mi pomogle user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
20.4.2011 21:48:00   
samedi
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Dida79
Uh,gradnja kuce je meni odnjelo najmanje 10 godina zivotauser posted image i sve mi se cini nikad je zavrsiti necemo vazda neki klinac fali.Da mi je ova pamet bila prije 8 godina odmah bi kupila stan i zavrsila stvar a ovako nikad necu moci reci zavrseno jeuser posted image



Iz ovog razloga ja ne zelim kucu i rekla sam 100 stanova DA, kuca NIKAD. Mada je puno ljepse kad imas samo svoju kucu i svoj ulaz i svoj vrt i svoju tarasu i sve svoje, sam svoj gazda, a u stanu se uvijek moras prilagodjavati komsijama.

Morat cu veceras sjesti s dragim i popricati detaljno, jer meni se pravo svidja ideja, sto zbog roditelja sto zbog nas...
Vama hvala na komentarima, puuuuuuuno ste mi pomogle user posted image



Ja sam cijeli zivot do udaje zivjela u stanu,zasitila se svega i svacega i mastala da cu zivjeti jednog dana u svojoj kucici.Zelja mi se ispunila i prezadovoljna sam,nikad ne bih ove pameti vise zivjela u stanu,doduse sve ima svoje prednosti i mane,i neka svako radi kako mu odgovara.

Bambi draga,po meni,tm je tu najveci problem,moj je isti takav user posted image user posted image user posted image ,kad nesto zapne nemeres ga odgovoriti nikako,tvrdoglav skroz. U nekim stvarima "savremen" a u nekim kao da je iz srednjeg vijeka user posted image Tako da prvo moras sa njim rascistiti tj.dogovorit se,a onda planiraj,to je najlakse,ako prodas oba stana tesko da cete i ti i tvoji roditelji naci stanove koji bi vam odgovarali. Ja sam rekla da nikad ne bih prodala roditeljski stan niti zemlju,tu sam odrasla i posebne uspomene me vezu za to i zelim da moja djeca sutra imaju slicne uspomene.Eh sad ima i ona-nikad ne reci nikad...


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 12:41:53   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Bambi09

ne kontam ni ja vjeruj mi user posted image  dogovorila bih se ja s njim, samo kad bih znala razlog zasto ne zeli... samo mi odgovori "ne zelim i to je to"...
Blue, stavljam ja na vagu i + i - i objasnjavam mu i zasto bih pristala i zasto ne bih, a on svoje pa svoje... user posted image user posted image


Ovo boldirano u mom braku nije odgovor, i to bi mogao materi svojoj reći, a ne meni.
S druge strane šta znači - on svoje, pa svoje?!

E ovako...ko je kupio i na kome je vaš sadašnji stan?!

Možda je tu caka. Ako je to stan koji je kupio tvoj muž, prije braka s tobom, onda je logično da ne želi da mijenja jer pogrešno konta. ( kad zamijenimo, to je onda stan od žene jer njen otac to njoj poklanja! )
A konta pogrešno jer ako sve papirološki riješite onda je jasno da ste stan zamijenili, bez obzira što što je druga strana tvoj otac i mama, stan je zamijenjen sa ili bez naknade ( vjerovatno i logično bi bilo sa naknadom jer je njihov stan u centru i veći je ). I stan bi bio od onoga od koga je i Vaš sadašnji stan. ( ako je 1/1 na tvog muža, onda bi i novi stan bio 1/1 na njega, tj 1/2 ako je takvo stanje stvari sada ).

S druge strane, ti si zaštičena u smislu da onda i tvoj sadašnji stan, kad ga zamijenite, biti vlasništvo tvojih roditelja koji ti ga testamentom mogu oporučno ostaviti.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 13:49:31   
Bambi09
ma dusa moja draga, kako je ona to sve skontala user posted image
stan u kojem trenutno zivimo je moj 1/1, ja ga kupila... stan u kojem trenutno zive moji roditelji je stan roditelja, do njihove smrti, nakon toga je moj 1/1... znaci kako god okrenes moji su oba...
malo smo razgovarali i obrazlozio mi je njegovo odbijanje sa istim onim razlozima koje sam ja vec napisala (mozda je procitao ranije hahaha user posted image ), ali ja te negativne razloge ne smatram toliko strasnim da se ne mogu prevazici...
kad kazem nije siguran park za djecu zbog saobracaja, taj razlog se moze rijesti tako sto ce uvijek neko od nas dvoje biti s djecom, znaci necemo ih pustati vani same, na kraju krajeva odrasla sam u tom parku i znam sve cake user posted image

kad kazem hladan stan, pa ni jedan stan nije sam od sebe topal (sem ovog trenutnog mog user posted image ) drva sam vec narucila sto znaci pec imam pa ugrijat cemo se kao i svi ostali stanari u toj zgradi a ima ih preko nekoliko user posted image

jos smo u fazi razmisljanja, iskreno se nadam da cemo donijeti ispravnu i pametnu odluku pa kako god ona glasila... user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 13:58:28   
veeseelaa
Bambi možda mu je of reći raji da je u punčevom stanu, znaš Balkance, bez obzira na zamjenu konta shvatiće to ljudi pogrešno


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 13:58:54   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ovo boldirano u mom braku nije odgovor, i to bi mogao materi svojoj reći, a ne meni.


Onda ostaje samo ovo...user posted image

Navika je jača od ljubavi. Ja sam čir dobila dok sam konačno odlučila prodati sadašnji stan i kupiti veći. Dan kad sam potpisala ugovor plakala sam ko dijete....iako sam vrlo svjesna da nam je stan bio premalen, da i samo morali kupiti veći.
Da je 96 kvadrata skoro duplo od 57 dosadasnjih.
Djaba....

A što se tiče parka...i ovdje gdje smo sada, i tamo gdje ćemo ići krajem maja, moja djeca će ići sama vani kad napune 18 godina.
( tu ima i do mene )
user posted image

Jesi ti to u Hadzicima?!

< Poruku je uredio hanabanana -- 25.4.2011 14:00:18 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:03:45   
veeseelaa
Navika je jača od ljubavi


i sama se teško rastavljam sa svojom imovinom
uvijek mi je ono što imam najbolje za moje potrebe user posted image  svi me zezaju zbog toga user posted image
jedvna pristadoh na izmjenu iako je u suštini bolja meni nedostaje ono moje staro user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:04:03   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Bambi možda mu je of reći raji da je u punčevom stanu, znaš Balkance, bez obzira na zamjenu konta shvatiće to ljudi pogrešno


hahhaha pa nije mu of reci da je u zeninom stanu , isto mu ga dodje , ja bih zamjenila , sto se tice parka sama kazes da  si i ti tu odrasla hvala Bogu et ne fali ti nista i ti si bila dijete kao i tvoja djeca , je li topao pa eto ugrijte ga, imace te prostora za djecu  i za sebe vise nego sada sto je jako bitno i to jedino po meni igra ulogu , a Bogu hvala kad imas roditelje koji hoce i mogu ti pomoci.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:05:47   
veeseelaa
hahhaha pa nije mu of reci da je u zeninom stanu , isto mu ga dodje


đe isto? meni nije, npr više volim da živim u stanu mm nego u svekrvinom stanu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:05:49   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Bambi09


kad kazem nije siguran park za djecu zbog saobracaja, taj razlog se moze rijesti tako sto ce uvijek neko od nas dvoje biti s djecom, znaci necemo ih pustati vani same, na kraju krajeva odrasla sam u tom parku i znam sve cake user posted image





Meni je shvatljivo da se u mahali djeca puste sama napolje, ali mi je nepojmljivo da u gradu djeca sama vršnjaju sama.
Gledam u našem parku iza zgrade, da Bog sačuva i sakloni, po vazdan jedni te isti vise u parku, ne zna im mater i otac šta rade i kako rade. Neki dan smo se zgrozili, i otišli zbog vulgarnog riječnika.

Sama vani može izaći ... Bog sami zna kad, ali to neće biti skoro.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:06:54   
Bambi09
Vesela, ima ti i ta mjesta, svasta je moguce user posted image

hanabanana, nisam u Hadzicima, ja sam u Gorazdu user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:07:47   
veeseelaa
Meni je shvatljivo da se u mahali djeca puste sama napolje


ni ovo mi vala nije shvatljivo, možda iznad 8-9 godina, do tada samo uz nadzor


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:10:15   
Blue rose RR
Logično vesela, šta ona moja šmizla sa pet godina zna.
Ni gaćice sama ne zna uzvući :), a nekamoli da pređe cestu, ili da se vrati kući. Kad nas izgubi vidom u kupovini, napenali se ko pušta da zaplače :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 14:17:30   
veeseelaa
upravo tako, ja se ibretim kad vidim pune parkove djece bez ikakvog nadzora, padnu a komšije im pridižu djecu i smiruju ih user posted image  da ne pričam o autima, al eto nismo svi isti
meni kažu da popustim svoje dijete, da sam prebrižna...
dijete kod fontane ja uz nju a prijatelji mi govore pisti je, kako da je pustim? pa upašće
ko da dvogodišnje dijete zna gdje je crtauser posted image user posted image  i svi me ruže da sam je takvom mojom brigom razmazila user posted image user posted image user posted image  valjda je trebam gurnuti u Miljacku da ojača user posted image

tako Bambi i onako neces djecu putati bez nadzora (poznavajuci tebe), dok ne postanu svjesna opasnosti

< Poruku je uredio veeseelaa -- 25.4.2011 14:19:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:29:52   
Nedi
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Logično vesela, šta ona moja šmizla sa pet godina zna.
Ni gaćice sama ne zna uzvući :), a nekamoli da pređe cestu, ili da se vrati kući. Kad nas izgubi vidom u kupovini, napenali se ko pušta da zaplače :)



Odahnuh ja...mislila sam da samo moj N ne zna neke stvari i da sam previše zaštitnički nastrojena.

A što se tiče stana...već bih nekako nasla način da ubijedim mm-a user posted image i zamijenili bismo stan na krajuuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *