|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako dalje..
29.4.2011 22:54:10   
Lady26
ovo mi se nije desilo ne pamtim....toliko sam se isplakala, glava me boli, sad sam tabletu popila...
tuzno, pretuzno....
Draga moja, budi jaka zbog svog djeteta, rijesi se te budale od muza, cim prije...
sretno, ako bilo kako mogu pomoci javi mi se....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kako dalje..
29.4.2011 22:54:51   
Medić*
Strasno mi je zao user posted image  user posted image  user posted image . Nema rijeci za njegovo ponasanje.

Dobro je pa si smogla snage napraviti jedan korak i ispricati ono sto se desava. Molim te, cuvaj se. Cuvaj svoje dijete. Preduzmi

nesto, Skvo ti je jako fino objasnila i ostale zene su vec rekle sta bi trebala. Sta god treba i mogu pomoci tu sam, mozes mi se javiti user posted image  



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kako dalje..
29.4.2011 23:07:42   
Anoniman
ne mogu ti opisati rijecima kolio sam tužna i koliko mi je žao zbog svega sto se dogodilouser posted image nek ti maleni  bude snaga  da nadjes izlaz, drži se i samo nemoj klonuti i predati se.. vidim da si hrabra žena jer si smogla snage i ispricala kroz sto prolazis, vjerujem da ce se sve dobro zavrsiti i da ce tvoje dijete sutra biti ponosno na tebe jer si se borila user posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kako dalje..
29.4.2011 23:09:42   
sporty mamaa
Tesko je dati bilo kakav savjet, jer si sad u situaciji da ni sama ne znas sta i kako... Vidim, da nemas bas neku pomoc sa strane, ne znam kako tvoja majka gleda na to, ali ako je imalo majka a je sigurno primit ce te u svoj stan(ja prosto ne mogu da shvatim one roditelje koji kazu eto udala se, bas me briga nek trpi, fuj)...
Znam da ti je tesko otici, ali ja nebi mogla zaspati pored takvog covjeka, zapravo zna sigurno da bi pokupila dijete pa kod prijateljice, u neku sigurnu kucu bilo gdje samo ni trenutka u tom haosu. Ja bih ti savjetovala dok je odsutan spakuj stvari, dijete pod ruke i negdje na sigurno. Vidis i koliko ti je forumasica spreno pomoci...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kako dalje..
29.4.2011 23:57:49   
myb@by
Anonimna jako mi je zao, nadam se da ces skupiti snagu i otici. Znam da je tesko, pogotovo u ovom vremenu, gdje je tesko i za posao, ali najbolje je da odes. N eznam sta da ti kazem, beskrajno sam tužna, zbog tebe i pileta malog user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kako dalje..
30.4.2011 18:47:28   
jasmin
Draga zao mi je.Nemoj se stiditi sebe,pogotovo kad se ne stidi onaj koji bi itekako imao cega da se stidi.Vec su cure sve rekle.Ja bih samo da ti napisem rijeci podrske.Ne mislim da bi sud dodijelio dijete covjeku koji maltretira majku i koji bi kao takav sigurno maltretirao i dijete.Dusa me boli kad cujem ovakve price.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kako dalje..
30.4.2011 20:17:58   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, prije svega izvinite na ovom Anoniman..znate me svi sa foruma neke su me i upoznale i prosto me stid da s vidi kroz sta prolazim a morala sam nekome dusu otvoriti i reci..
ne znam dal da pocnem od toga sta se sinoc desilo il da sve ispocetka pa da se ne gubite u svemu ovome..moj muz je postao jedan zloban i agresivan covjek,covjek kojem ne smijem nista reci,covjek od koje strepim svaki dan u 5 sati kada se treba kuci vratiti,ne znam kakav ce doci..milsim da to nije zivot..pocelo je sve u trudnoci..mama je izgubila posao,ja sam joj pomagala,kredit koji je imala na kojem sam ja zirant i moj svekar prostala sam otplacivati jer mi je mama jer mi je ona davala mnogo toga u zivotu..nadam se da cete razumjeti..tu su pocele svadje,svakodnevne,istjerivanje iz stana,ponizavanje govorenje da je njegov stan i da sam beskucnik itd..a i vrijedjanje moje porodice..jedan dan mi je cak bacio smotak kljuceva u stomak a stomak do zuba...i tad je stalo..3 mj nakon poroda opet s vratio onom starom i opet vrijedjanje i ponizavanje,drzala sam tada bebu u rukama on me cupao za kosu i pljunuo u lice..tada mi je mama rekla da je njih zvao dok sam jos trudna bila i svasta im nagovorio pokazala mi poruke strahota..htjela sam ga ostaviti ali mi je prijetio da ce uzeti dijete i zbog toga sam odustala..svaki dan nakon toga je bio manje strasan ali opet sa grcem.ocekivala sam kakav ce doci sa posla,svadja se sa mnom osjetim da bi glavu najradije razbio..i tako iz dana u dan opet do sinoc..sve je super bilo rcali,kafu pili,on sjeo za trpezarijski sto i tako pricamo i on podje da se svadja...i svasta je nagovorio da mi je mama vjestica,na sta ja licim,da mi nije njega na ulici bi bila, ko ce me itd...onda je upleo i mog tatu u to sve koji je umro i koji je sa sobom velkiu tugu zbog mene ponio,znao je s kim sa i kroz sta prolazim...tu se nisam mogla kontorlisati i podigla sam glas (prije nisam jer mi je dijete tu)...dijete je pocelo plakati nije naviklo na dernjavu ja sam ga uzela u ruke,mm je skocio pljunuo me u lice koliko je mogao i udario glava mi i sad zvoni..cak imam i na sljepocnici malo nateceno i crveno...prijetio mi je da ce mi uzeti dijete jer nemam posao niti stan..dijete je isprepadsano cijelu noc je na meni prespavao i sad dok je gledao teletabise poceo je iz cista mira da place...ja hocu da ga ostavim ali me strah da mi sud ne dodijeli dijete...nisam ja vise bitna,neka radi sta hoce svakako sam dosla do samoga dna,kupi mi sampon kad on hoce,o ostalim stvarima da ne  govorim..tacno mi izracuna za rucak koliko mi treba i jos mu racun moram donijeti i nabija mi svaki dan na nos da me on hrani..ja hocu dijete iz ovog ludila da odvedem..necu da on ovo gleda..ima li ijedna forumasica pravnik koja bi mi mogla savetovati sta da radim??...znam da su vam ove teme na vrh glave ali ovo je samo u kratkim crtama kroz sta prolazim..i da znate nije dijete pisalo, niti neko kome je dosadno..ovo je vasa forumasica koja se stidi same sebe...


duso moja ja bi ti savjetovala da se obratis socijalnoj sluzbi i kod nji registrujes svaki napad,dok ne odlucis kad da ga napuatis,e onda ce sipak ti uzeti djete.
ti se bojis radi finansija da ti ne uzme djete.djete do 3g mora biti s majkom i razvod braka se nemoze pokrenuti do djetetove 3g.
nase sluzbe za socijalni rad extra rade tamo imas i pravnika i psihologa koji ce ti pomoci da sve prebrodis

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kako dalje..
30.4.2011 23:52:21   
Anoniman
Draga nemas cega da se stidis, da su ne znam kakvi problemi u braku nijedan od supruznika nema pravo zlostavljati drugu polovinu ni psihicki ni fizicki....Vec su te posavjetovale ostale forumasice vjeruj mi nemas sta traziti sa takvim covjekom pokupi svoje stvari povedi svoje dijete i pravac policija...Ne znam kako to dole kod nas funkcionise ali po tvom opisu tvoj muz se nece popraviti preko noci, na kraju to vase dijete ne zasluzuje....Moras biti jaka, znam da si emotivno slaba i nesigurna ali kad napravis prvi korak i predjes prag vjeruj mi lakse ce ti biti ...Nemoj se svadjati sa njim jer situacija moze samo gora biti....Ti zasluzujes mnogo bolje kao i tvoje dijete , tvoje dijete treba sretnu majku sa osmjehom na licu...
Nisi jedina sa takvim problemom, nemoj sebi davati krivicu i nedaj da on iskoristava tvoju savjest i nedozvoli da on lijecii svoje  frustracije na tebi...Odlaskom mozesd samo da dobijes....Nije lako ali bice, cuvaj svoje zdravlje i svoje dijete .....U mojim si molitvama .....user posted image

(odgovor članu mamaajna)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kako dalje..
3.5.2011 20:24:13   
teacher75
user posted image nadam se da je sve ok...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kako dalje..
3.5.2011 20:42:10   
mama75
Nisam prije ovo citala. user posted image I ja se nadam da je sve OK. Mozemo li ikako pomoci, u kojem je gradu? Bas tuzno user posted image  user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kako dalje..
6.5.2011 18:07:15   
dina_89
nisam procitala citavu temu...samo zelim reci nemoj dozovoliti NIKOME da podigne ruku na tebe ....nudim svoju finansijsku pomoc , molim da mi se obratis na pp ako si zainteresovana

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kako dalje..
10.5.2011 9:03:53   
forumashica
Draga Anonimna,
Izvini sto cu mozda biti gruba ali ne mogu da vjerujem da tvoj stid moze biti jaci od njegovih udaraca?!
I nije ovo nesto sto se desilo, to se ocito desava vec izvjesno vrijeme. Zato hitno poduzmi nesto! Forumashice su ti sve objasnile: policija, centar za socijalni rad, besplatna pravna pomoc...
To sto on jedini privredjuje ne moze biti razlog da trpis nasilje.

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kako dalje..
10.5.2011 9:54:36   
d.dita
hej cure,
je li se ova Anonimna javljala zadnjih dana? Šta je sa ženom, ja se pravo zabrinula! Prijateljicu od moje mame muž je zlostavljo godinama a onda prešao i na djecu, kada su pokušali majku da zaštite! To je bila prekretnica da se razvedu! Moja tetka je imala cio život problema u braku, između ostalog i stan prodao, ona sve trpila zbog djece godinama, sve dok joj u gradu nije stavio nož pod grlo, u pola bijela dana, da ironija bude veća, ispred policijske stanice!

(odgovor članu forumashica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kako dalje..
10.5.2011 14:27:01   
teacher75
nazalost nije se vise javila, nadam se da je sve okuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kako dalje..
10.5.2011 20:07:59   
SdZ
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kako tuzna sudbina. Cuvaj se, draga i poslusaj forumasice koje su ti dale savjete koji predstavljaju jedini izlaz iz takve situacije. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kako dalje..
12.5.2011 13:17:52   
aldi
Una li iko išta za anoniman? Javi nam se jel sve ok?

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kako dalje..
12.5.2011 13:41:23   
chuci
stvarno
jel se javila nekome preko telefona
nema postova poslije onog dana
ja se zabrinula pravo

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kako dalje..
12.5.2011 20:33:00   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje, prije svega izvinite na ovom Anoniman..znate me svi sa foruma neke su me i upoznale i prosto me stid da s vidi kroz sta prolazim a morala sam nekome dusu otvoriti i reci..
ne znam dal da pocnem od toga sta se sinoc desilo il da sve ispocetka pa da se ne gubite u svemu ovome..moj muz je postao jedan zloban i agresivan covjek,covjek kojem ne smijem nista reci,covjek od koje strepim svaki dan u 5 sati kada se treba kuci vratiti,ne znam kakav ce doci..milsim da to nije zivot..pocelo je sve u trudnoci..mama je izgubila posao,ja sam joj pomagala,kredit koji je imala na kojem sam ja zirant i moj svekar prostala sam otplacivati jer mi je mama jer mi je ona davala mnogo toga u zivotu..nadam se da cete razumjeti..tu su pocele svadje,svakodnevne,istjerivanje iz stana,ponizavanje govorenje da je njegov stan i da sam beskucnik itd..a i vrijedjanje moje porodice..jedan dan mi je cak bacio smotak kljuceva u stomak a stomak do zuba...i tad je stalo..3 mj nakon poroda opet s vratio onom starom i opet vrijedjanje i ponizavanje,drzala sam tada bebu u rukama on me cupao za kosu i pljunuo u lice..tada mi je mama rekla da je njih zvao dok sam jos trudna bila i svasta im nagovorio pokazala mi poruke strahota..htjela sam ga ostaviti ali mi je prijetio da ce uzeti dijete i zbog toga sam odustala..svaki dan nakon toga je bio manje strasan ali opet sa grcem.ocekivala sam kakav ce doci sa posla,svadja se sa mnom osjetim da bi glavu najradije razbio..i tako iz dana u dan opet do sinoc..sve je super bilo rcali,kafu pili,on sjeo za trpezarijski sto i tako pricamo i on podje da se svadja...i svasta je nagovorio da mi je mama vjestica,na sta ja licim,da mi nije njega na ulici bi bila, ko ce me itd...onda je upleo i mog tatu u to sve koji je umro i koji je sa sobom velkiu tugu zbog mene ponio,znao je s kim sa i kroz sta prolazim...tu se nisam mogla kontorlisati i podigla sam glas (prije nisam jer mi je dijete tu)...dijete je pocelo plakati nije naviklo na dernjavu ja sam ga uzela u ruke,mm je skocio pljunuo me u lice koliko je mogao i udario glava mi i sad zvoni..cak imam i na sljepocnici malo nateceno i crveno...prijetio mi je da ce mi uzeti dijete jer nemam posao niti stan..dijete je isprepadsano cijelu noc je na meni prespavao i sad dok je gledao teletabise poceo je iz cista mira da place...ja hocu da ga ostavim ali me strah da mi sud ne dodijeli dijete...nisam ja vise bitna,neka radi sta hoce svakako sam dosla do samoga dna,kupi mi sampon kad on hoce,o ostalim stvarima da ne  govorim..tacno mi izracuna za rucak koliko mi treba i jos mu racun moram donijeti i nabija mi svaki dan na nos da me on hrani..ja hocu dijete iz ovog ludila da odvedem..necu da on ovo gleda..ima li ijedna forumasica pravnik koja bi mi mogla savetovati sta da radim??...znam da su vam ove teme na vrh glave ali ovo je samo u kratkim crtama kroz sta prolazim..i da znate nije dijete pisalo, niti neko kome je dosadno..ovo je vasa forumasica koja se stidi same sebe...



draga Anonimna, procitala sam tvoj post i preskocila sve ostale savjete u želji da ti što prije pišem. Ne znam dal se spominjao SOS tel..za Federaciju 1265.
1. tvoj nadleznii centar za socijalni rad te moze smjestiti u neku od Sigurnoh kuca i to je zaista dobro rješenje za zenu..naravno privremeno. Najprije zbog toga sto bi u Sigurnoj kuci mogla dobiti adekvatnu, kontinuiranu psihoth pomoc kako bi ojacala za dalje.
2 samo ovo ukratko sto si napisala svjedoci o tome da si zrtva psihičkog, fizičkog, ekonomskog nasilja. Samo jos ne znam kakav vam je seks, pa ne mogu govoriti o seksualnom nasilju. Bol prođe, modrice prođu, ali emocionalno nasilje je suptilno, tiha ubojica tvoga zdravlja..a ne dozvoli to..trebas tom djetetu!! trebas, koliko god ti se cini da ces izdrzati.
3. Pravna pomoc postoji, naravno. Besplatna pravna pomoć!
4  100% mldb dijete ide majci bez obzira na njen imovinski status.
dakle, dijete ide majci zbog hronološke dobi u kojoj ima vecu potrebu za majkom kada je u pitanju zdrav psihofizički razvoj. To sto te ucjenjuje je samo jedna od karika kruga zlostavljanja u kojem se nalaziš, nažalost začaranog.
5  Ako želiš javi mi se na pp, ili sa nove adrese mi se javi..za pomoć kada je u pitanju smještaj i pravna pomoć. Ja sam ti na raspolaganju..godinama sam radila sa zrvama..pa mogu reci, pocela sam vec u srednjoj skoli..znam da nije lako, znam da postoji strah od osude okoline, strah od nepoznatog, ekonomska ovisnost, predrasude okoline " sama je trazila, ima djecu, a razvodi se, trpi i nase majke su trpile i bla, bla..te gluposti" dakle, samo hrabro..čekam tvoje javljanje..čekam ga strpljivo, uzmi vremena koliko god ti treba.

cmokić user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kako dalje..
12.5.2011 20:38:11   
gerberka
da dodam..malodobno dijete ide ocu samo u slučaju da je majka duševni bolesnik , ili nakon smrti majke ( ne daj Bože ) Sud preimenuje rješenje starateljstva sa majke na oca ili dr blizeg srodnika. ako nema ni tog onda se određuje zakonski staratelj. 

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kako dalje..
16.5.2011 12:29:56   
mamin cvjetić
Jel ko šta zna za anonimnu dali je sve uredu sa njom i djetetom javite ukoliko išta znate žena se nejavlja i ja se zabrinula pravo.

_____________________________

Nevidljivom niti najčvršće smo povezani

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 95
   [Obrisana poruka]
16.5.2011 12:41:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamin cvjetić)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kako dalje..
16.5.2011 12:44:26   
vila_7
mislim da se samo malo skinula sa RR jer su neke vidjele njen profil,a ako Iman kazes da je na FB,onda je valjda OK

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kako dalje..
14.12.2011 13:57:14   
veeseelaa
šta se desilo sa anonimnom iz priče???
ja sam se s njom čula putem pp-a al sam sam zaboravila nick pa joj se i ne mogu javiti više i vidjeti kako je i šta se dešava
da li se još nekom javljala i jel ona dobro?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kako dalje..
14.12.2011 14:11:32   
Rabi
strahotauser posted image
Bas sta bi, je li ostavila ovog monstrumauser posted image
I nije mi jasno zasto se stidi same sebeuser posted image Zasto  pogresno razmisljamouser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *