|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
3.11.2014 12:33:17   
mimi_2in1
enakriskicu dajem tako da sredinu iskomadam na komadice, poredam joj na onaj stolic od stolice i ona uzima i klopa, svojom rukicom. Kod nas je problem sve hoce sama :( onda kad je nesto na kasiku izludi me...ama nece ni da proba. Dok joj ubacim prvi zalogaj poludim. Redovno se zagrcne ili zacene od placa, i kad proba jede regularno. user posted image ne dam joj da grize sama jer je par puta odgrizla ogroman zalogaj pa joj muka dodje. O
Grozdjice i brusnice poredam sve jednu do druge reci o 6-7 na tanjir i stavim joj tanjir na stolic za kafu u dnevnom. I ona se igr pa dodje uzme jednu, pa ode. Pa eto je opet..i sve tako. Ja sam njoj ispocetka malo prokuhaj susenu marelicu i grozdjice, kao da razmeksaju. Sad vidim da ide pa ne kuham. Kontam kad plazmu moze grist i jest moze i ovo user posted image mada cesto puta u kaki bude grozdjica user posted image

U sustini, i kod nas ti je svakodnevno muka ziva oko jela. Dok je natjeram da proba izludim, onda jede normala. Nekad nakon par zalogaja pocne da pljuje..ama izludi me sa tim pljuvanjem. To je nsto novo. Ako taj dan slabo jede vala joj znam izblendat nas rucak da je lakse nasopam...i tako. Belajisem i kontam sta znam user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.11.2014 9:08:16   
ena0002
Mame jedu li vam djeca sta ovih dana user posted image , nama je danas na meniju pura za dorucak, grah za rucak i supa za veceru...a izmedju ide voce i ujutro i navecer hapa....odnedavno smo probali barni, cokoladu i monte pa i to ubacimo da malo nekada i nesto slatko pojedemo user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.11.2014 9:39:27   
mimi_2in1
ova moja slabo ovih dana, mislim da je grlo boli.. bas slabo jede. jutros je jela samo malo pavlake sa pogacicom. do duse pojela je u pola 6 hapu..no svejedno. sada cekam da ustane pa da joj napravim puru, valjda joj to bude lakse aBd

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.11.2014 22:48:39   
milenium
ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
17.11.2014 22:56:23   
Medić*
IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.


Pa ako nema reakcije daj ako voli..eto jedino pazi da se ne zagrcne...mada cini mi se da ih preporuciju iza druge god :)
Moja je neki dan dok je malac jeo kikiriki pojela dva, htjela jos..dadoh joj jos 3 zrna i ostalo sakrih :) 1.4 mj.

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.11.2014 22:57:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2014 9:28:39   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: milenium

ne znam na koju bi temu postavila pitanje...mene zanima smije li se djetetu od godinu i 10 mj davati pistacijo? možda je glupo pitanje al eto. ima 12 zubića i plače za pistacijom,probala je i nije imala nikakvu alereg.reakciju.

Ja bih dala, ne puno, ali pomalo da.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
18.11.2014 23:32:18   
milenium
mico tico i medićuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.1.2015 11:27:30   
Medi_87
Od kada se moze uvesti u ishranu ananas ?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.1.2015 13:30:23   
Bella.88
imam negde zapisano ali neznam gde,mislim da ide od kada idu i citrusi,tj.,iza godine
mi smo probali sa 14mj.ali nije nešto oduševljen,par puta je pojeo po malo
moj je jako slabo jeo,pa smo skoro sve uveli sa 14,15mj. i ono što je trebao ranije

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
22.1.2015 14:12:29   
mimi_2in1
medic mi smo probali malo prije prvog rodjendana..no mi smo i citruse skoro sve prije prvog probali. ona voli kiselo pa joj je ananas bas prijao. znam par mamica dale su i prije, a neke i malo kasnije oko 2 rodjendana.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
13.9.2015 10:36:24   
Vanne
Na koji nacin dajete orasaste plodove? moja curica ima 14 mj,juce je probala orahe prvi put,narendala sam joj jedan u supicu i nije bilo reakcije hB....
Imam domace ljesnjake i orahe pa me interesuje kako ih vi dajete djeci? ima 4 zuba samo ne moze ih sazvakati...
I jos da pitam je li uredu da ona jos uvijek pokaki nesvarenu hranu? recimo mrkvu i blitvu kako pojede tako i pokaki user posted image u istom obliku...

< Poruku je uredio Vanne -- 13.9.2015 10:40:26 >


_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
20.4.2018 21:52:39   
bejbibi
Da malo aktiviram temu
Bebac 13 mj .
Jede haman sve (nismk orasaste plodove jos,osim kikirikija u smoki sto ke probao tj liznuo - ako se to racuna user posted image )
Jagode jeo u vocnom jogurtu samo
E sad mene zanima sta za dorucak davati ? I koliko ad ide sada
On popije ujutro oko 150-200ml ad , pa doruckuje nekih 200 ml vocne kasice (a nekad i ne doruckuje jer ide spavati ) ,pa popodne oko 13h je povrtna kasica ( jos uvijek blendam jer ne jede komadice ,ima samo 5zubica. Iako je probao jesti finger food, gricka ponesto ,hljeb,keksice i tako ) al kad jede kasice onda hoce da je izblendano sve jer se davi ako ima kakav komadic 🙄 bas je cudan .
I onda flasica opet oko 200 ml .
Pa zitarice za veceru oko 17h
I mozda jos jedna flasica kad ide spavati
Jel ovo oko raspored ili ???
Dojimo samo nocu
Eventualno jednom po danu .
Zeznuto mi je malo sad jer nekad spava jednom ,nekad 2x pa se prema tome orjentisem . Tako da nekad doruckuje nekad ne .
Da izbacim flasicu jednu ,ovu popodne user posted image
Da ima samo kad ustane i kad ide spavati navecer ?! Jel to ok ?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
21.4.2018 7:25:43   
manuela RR
Hm,mislim da slobodno mozes izbaciti jednu flasicu sa mlijekom...
Ja se orijentisem prema njegovom ustajanju....on cim ustane jeede...
Dorucak je nesto laganiji...
Rucak sa nama
Vecera isto laganija...
Flasicu ne pije jer doji jos....a po danu gotovo pa i nema podoja...jedino po noci...
Sam jede sve svojim rukicama osim tecne hrane kad ga ja hranim...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
21.4.2018 10:04:39   
bejbibi
A sta doruckuje ?
Ja sam dosad davala vocne kasice al mislim da treba nesto konkretnije ,pravi dorucak user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Ishrana djeteta od navršenih godinu dana.
24.4.2018 21:31:50   
bejbibi
Koliko obroka imaju vase bebe ?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 290
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *