|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 15:14:18   
reallove
kod nas su dede i nane..Emin ovog ovdje jos zove dido(dzido)na arapskom

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 16:31:19   
škorpija
ajdin ima nanu i dedu te majku i didu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 16:37:45   
mamina enica
Kod nas je nana i dedauser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 22:57:17   
Honey3
kod nas nana i dedouser posted image uredu mi je zvati nanu(nenu,baku) majka mada po meni zna se ko je majka,ali mi je smijesno to da neko navede razlog godine ili moderno oblacenje,titula je tuuser posted image i treba je ponosno prihvatitiuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mamina enica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 22:58:34   
veeseelaa
moja zove moju majku NUŠ

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 22:59:44   
Schecherlemica
Mi smo poceli zvati nana (ali kratko)user posted image i dedauser posted image
A potpuno se slazem sa Zahom i njenim postom user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:00:32   
veeseelaa
a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:00:33   
Schecherlemica
cuj NUŠ user posted image Akica je mala kraljica,cmokni nam je medenu user posted image

_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:01:46   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zove moju majku NUŠ


user posted image user posted image user posted image user posted image A kako zove svekrvuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:02:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

cuj NUŠ user posted image Akica je mala kraljica,cmokni nam je medenu user posted image


ma ono tako tepa njoj, ona nana, nani, nuni, nuška i sad je na red NUŠ hahaha ko dijete
a mm zove Boćko a mene nekad zovne muca hahahah kao mami, mumi, muci i na kraju muca hahahah mada drži se titule mama uglavnom
MM kaže da sam sve al muca (mutava) nisam user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:02:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zove moju majku NUŠ


user posted image user posted image user posted image user posted image A kako zove svekrvuuser posted image



BOKAuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:04:05   
Apotekarka
u mene muzevu baku svi zovu majka malo mi je smijesno al ajd i ja jetako pocela zvati...ne pada mi na pamet svekrvu zvati mama glupo mi pa svoju mamu nisam kako treba mogla zvati mamom jer sam je izgubila sa svojih 7 god,nisam ni zvala zenu koju je otac ozenio.Baka je baka Antoniu za mene je svekrva

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:04:15   
teacher75
IZVORNA PORUKA: zaha

kod nas nana i dedouser posted image uredu mi je zvati nanu(nenu,baku) majka mada po meni zna se ko je majka,ali mi je smijesno to da neko navede razlog godine ili moderno oblacenje,titula je tuuser posted image i treba je ponosno prihvatitiuser posted image

pa nije smijesno uopce, i ja bih voljela da me unucad zovu majkom, jer kad bi me zvali nanom osjecala bih se bas staro. al svako ima svoje


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:04:19   
Schecherlemica
Joj vesela legendo,vracas me u zivot,popravljas mi raspolozenje...user posted image user posted image
Ma Akica je pametnica mala,a bit ce i prava veselica na mamu,izgleda user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:05:03   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

majka je u sarajevu vazda bilo- moje mnoge prijateljice zovu majka- a mamu mama. tako je i u mojoj familiji


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:06:01   
veeseelaa
ma kod mene sveki galami kad je vidi, u stilu PA GDJE SI TI AJŠA a Ajša ustukne i pokaže prstom i kaže BOKA a meni blam user posted image reći će još da sam je ja nagovorilauser posted image user posted image user posted image ja kažem nije boka, nego nana al njoj valjda nije jasno da imaju dvije nane, skontaće brzo, valjdauser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.10.2010 23:09:27 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:07:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

majka je u sarajevu vazda bilo- moje mnoge prijateljice zovu majka- a mamu mama. tako je i u mojoj familiji



ma kontam ja da je to neki običaj al mi nije jasno kako, majka je ona koja rodi dijete pa mi to malo čudno od kud neko dodje na tu ideju
To je garant smislila neka sveki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:09:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

majka je u sarajevu vazda bilo- moje mnoge prijateljice zovu majka- a mamu mama. tako je i u mojoj familiji



ma kontam ja da je to neki običaj al mi nije jasno kako, majka je ona koja rodi dijete pa mi to malo čudno od kud neko dodje na tu ideju
To je garant smislila neka sveki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


e kod nas je to mama a ne majkauser posted image a ne znam nikoga da zove nena u sarajevu- uglavnom su majka, nana i baba


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:09:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

majka je u sarajevu vazda bilo- moje mnoge prijateljice zovu majka- a mamu mama. tako je i u mojoj familiji





mi u hercegovini za mamu kazemo majka znaci ja rijetko kazem moja mama uvjek kazem moja majkauser posted image


(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:10:55   
veeseelaa
ma ok, kako ko voli, al ja ne bi baš bila oduševljena da mi dijete zove nane majkama, nešto ne bi, valjda navika
Al od moje prijateljice inače muslimanke djeca zovu nanu baba i tako cijele generacije
Od kud ovo????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:12:03   
juni
Ja svoju nenu, nanu, baku zovem majka user posted image a bilo bi mi pravo neobicno mamu zovnuti majkom jer nisam navikla. Emil moju mamu zove majka po njegovom maka.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:12:19   
veeseelaa
e kod nas je to mama a ne majkauser posted image a ne znam nikoga da zove nena u sarajevu- uglavnom su majka, nana i baba


ma mama je skraćeno od majka
Ja npr u ofisu ukoliko mi treba takav podatak pitam: ime majke, a nikad mame
Zamisli da pitam: ime mame?user posted image user posted image user posted image user posted image
možda mi je neko dao ime nane kad upitah za ime majke user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:12:22   
dzeni_nl
ja sam maminu mamu zvala majka, a sad moja mama hoce da je moja Marisa kada bude znala zove majka, mada je ja i muz zovemo nana, a mog babu dedo. sveki je isto nana.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:12:27   
Honey3
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: zaha

kod nas nana i dedouser posted image uredu mi je zvati nanu(nenu,baku) majka mada po meni zna se ko je majka,ali mi je smijesno to da neko navede razlog godine ili moderno oblacenje,titula je tuuser posted image i treba je ponosno prihvatitiuser posted image

pa nije smijesno uopce, i ja bih voljela da me unucad zovu majkom, jer kad bi me zvali nanom osjecala bih se bas staro. al svako ima svoje

ja cu biti mlada nana ako Bog dauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:13:54   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e kod nas je to mama a ne majkauser posted image a ne znam nikoga da zove nena u sarajevu- uglavnom su majka, nana i baba


ma mama je skraćeno od majka
Ja npr u ofisu ukoliko mi treba takav podatak pitam: ime majke, a nikad mame
Zamisli da pitam: ime mame?user posted image user posted image user posted image user posted image
možda mi je neko dao ime nane kad upitah za ime majke user posted image user posted image user posted image user posted image


jeste formalno, ali mene rijec majka nikad ne asocira na mamu vec na moju rahmetli majkuuser posted image isto kao sto je formalno rijec otac, a svi zovemo tata ili babo. a kad cujem otac ne budi mi neke asocijacije


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *