|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:13:56   
Honey3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zove moju majku NUŠ
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovo prvi put cujemuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:14:32   
veeseelaa
ma ajde dijete će zvati onako kako od raje čuje, možda u početku nametnu roditelji al kasnije će to garant ići kako raja kaže

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:15:15   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a ne kontam od kuda ovo MAJKA? pa nana je nana il nena il bika il baka il baba al nije majkauser posted image

majka je u sarajevu vazda bilo- moje mnoge prijateljice zovu majka- a mamu mama. tako je i u mojoj familiji



ma kontam ja da je to neki običaj al mi nije jasno kako, majka je ona koja rodi dijete pa mi to malo čudno od kud neko dodje na tu ideju
To je garant smislila neka sveki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


e kod nas je to mama a ne majkauser posted image a ne znam nikoga da zove nena u sarajevu- uglavnom su majka, nana i baba



mislim da u Modrici zovu nena, a u tesnju bika, bar sam tako cula od djece i nana koja su iz tih mjesta


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:16:11   
Sonja
adin zove i moju mamu i svekrvu baba a tatu i svekra dedo
eh vecinom zna svekrvi reci i nenanajer se zove snjezana a mojoj mami ada(nada)
kad bude malo veci nadam se da ce govoriti baka kao sto sam i ja svoje zvala
sad je mali za slovo Kuser posted image

na pocetku je zvao djedove DIDAuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:17:18   
esmina i bebina mam
Moja zove nana i dedo obe/a a sveki se i izjasnila da ne zeli da je zovu majka jer su njenu mamu tako zvali i kaze da je za nju to nigdje veze zna se ko je majka djetetu.
Zivjela moja sveki user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:17:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zaha

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moja zove moju majku NUŠ
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovo prvi put cujemuser posted image user posted image user posted image



mala je ko i ja, ja dragim ljudima uvijek tepam i dajem nadimke
Moja sam  prozvala Buba i svi je  tako zovu godinama, rahmetli oca sam zvala Buco i sad mi je u mobilnom ukucam kućni br mojih roditelja pod imenom Buba & Buca
Brata zovem Malčo a nigdje veze s imenom user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:17:31   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: juni

Ja svoju nenu, nanu, baku zovem majka user posted image a bilo bi mi pravo neobicno mamu zovnuti majkom jer nisam navikla. Emil moju mamu zove majka po njegovom maka.


Isto...
S tim da je trenutno naka, a do neki dan je bila aka. user posted image
Svekrva je izrazila zelju da bude nensi. user posted image Medjutim, zasad je nena. user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:17:57   
Anoniman
e meni nije jasna ova ''zenska'' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:18:08   
veeseelaa
a u tesnju bika


i u Sandžaku zovu bika


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:21:10   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: noa

e meni nije jasna ova ''zenska'' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kontam ni ja, mislim da je to više zezanje nego zbilja
Pa nana/nena/baba je to što jeste


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:21:57   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: noa

e meni nije jasna ova ''''zenska'''' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kontam ni ja, mislim da je to više zezanje nego zbilja
Pa nana/nena/baba je to što jeste


zamisljam staricu punu bora, a majka je vec nesto drugacijeuser posted image user posted image user posted image ja cu biti majka akobogda

< Poruku je uredio teacher75 -- 19.10.2010 23:22:14 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:23:11   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image šta znam, nije važno
Svakako ti svak obrazloži da je ustvari majka nana pa ti dodje na isto


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:23:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: noa

e meni nije jasna ova ''zenska'' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kontam ni ja, mislim da je to više zezanje nego zbilja
Pa nana/nena/baba je to što jeste




ne draga nikakva zezancija znam dosta zena koje izmisle kojekakve nadimke samo da nisu babeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 138
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:23:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: noa

e meni nije jasna ova ''''''''zenska'''''''' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kontam ni ja, mislim da je to više zezanje nego zbilja
Pa nana/nena/baba je to što jeste




ne draga nikakva zezancija znam dosta zena koje izmisle kojekakve nadimke samo da nisu babeuser posted image


upravo tako, nije zezancija, ja cu biti majka a ne stara baba, a nije izmisljeno jer jako puno osoba tako zovu svoje nane, nane ili nene

< Poruku je uredio teacher75 -- 19.10.2010 23:25:04 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:24:10   
veeseelaa
moja jedna jaranica, koja je razvedena u zezanju kaže svom djetetu "e nemoj da me zoveš sad mama" user posted image user posted image user posted image user posted image
a ta ista jaranica mi kaže kad izadjemo, Boga ti izbaci ovu autosjedalicu inače ništa ne upecasmo hahahah a ako koga sretnemo zeza se ovo kod S je sjedalica za njenu bratičinu user posted image user posted image user posted image user posted image kao mi smo solo user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.10.2010 23:27:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:25:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: noa

e meni nije jasna ova ''zenska'' bolest  dobila ja unuce sa 30,40,50,60 godina ja sam njemu baba..kakve veze imaju moje godine ako imam unuce baba sam...znam jednu koju je unuk u parku zvao gospodjouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ne kontam ni ja, mislim da je to više zezanje nego zbilja
Pa nana/nena/baba je to što jeste




ne draga nikakva zezancija znam dosta zena koje izmisle kojekakve nadimke samo da nisu babeuser posted image


upravo tako, nije zezancija, ja cu biti majka a ne stara baba



user posted image user posted image user posted image user posted image joj tiki, nasmija me baš
mene to neće tangirati, nemam nijet puno da se družim s unučićima, dosta mi je moje djece bilo u mladosti, držaću se toga user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:27:33   
Anoniman
teacher to za majku-nenu sam cula al izvedenice poput baki,babi,bakana itd samo da nije baba jer to nije fancyuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:27:44   
juni
Teacher, ti me svojim postom o majki pravo posjeti na mene jer sto kazes to je poseban odnos i ljubav. Moja je jos uvijek u zivotu ali daleko. Bez obzira svaki vikend se cujemo i to mi puno znaci, a da ne kazem da cesto mislim na nju- mog majkica user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:33:49   
new mama
Moja Ajna i i mamu i svekrvu zove nana,a tako sam i ja svoje zvalauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:37:33   
Hannan
Kod mene je uvijek bilo nena i djed, moje dijete kad se rodilo mama i sveki (iako su mlade) rekle da zele biti nene.Nekad im tepa nenica:)


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:38:53   
teacher75
IZVORNA PORUKA: juni

Teacher, ti me svojim postom o majki pravo posjeti na mene jer sto kazes to je poseban odnos i ljubav. Moja je jos uvijek u zivotu ali daleko. Bez obzira svaki vikend se cujemo i to mi puno znaci, a da ne kazem da cesto mislim na nju- mog majkica user posted image

user posted image user posted image user posted image ja sam tako tuzna kad se sjetim svoje majkice, mislila sam da ce mi srce puci kad su mi javili da je "otisla"...nekad me bilo cak strah boga jer sam mislila da nju najvise volim na svijetu. mama mi je uvijek bila autoritet a majka dusica, zenica koja nikad nije imala nijednu ruznu rijec nizakoga,svakoga je pravdala, sve joj je u zivotu bilo sabur i polako, nikakve nervoze i povisenog glasa. mama je bila pocela raditi kad sam imala samo 3 mjeseca (tako je to tada bilo) a majka me cuvala sve do skole, naucila da koristim tutu sa samo 9 mjeseci, naucila da citam sa 5 godina, sve pjesme sam znala napamet jer nisam voljela da jedem i ona me satima strpljivo hranila i citala slikovnice. prije nego sto sam se udala najveca zelja joj je bila da se udam. kada sam se udala i odselila na 5. sprat bez lifta ona je jedva sa bolesnim nogama i stapom, sa nevjerovatnom snagom popela se da vidi gdje njena unuka sada zivi. bila je presretna, a nakon samo nekoliko dana se razboljela i u snu otisla, patila se samo 2 dana i to smo mislili da je stomacni virus i da nije nista ozbiljno.... taj isti dan, par sati prije smrti pricala nam je da je sanjala divan san, citav zivot Muhameda A.S. od kada se rodio, a bila je velika vjernica! i sad se najezim kad se toga sjetim. tada sam joj bila u posjeti i nije dala da je zagrlim, kaze: povracala sam, smrdim, nemoj me ovakvu grliti i ljubiti. kada sam saznala da je nema vise, bilo mi je strasno tesko sto je tada nisam izljubila, da bih je samo nekoliko dana nakon toga sanjala kak oje grlim i ljubim i tacno sam osjetila njen miris u snu!!!! ja inace nisam praznovjerna osoba niti sam neki vjernik al ovo je stvarno bilo nesto nevjerovatno!!! bila je najdivnije bice koje sam ikada upoznala, pravi melek i znam da je sada medju melecima. cesto zaplacem kad pomislim na nju, strasno mi faliuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:39:00   
dafri
majka i dido,trenutno dosta nerazumljivo

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:40:48   
veeseelaa
kako neće draga tiki, čuvala te i pazila, uh ženo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:42:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kako neće draga tiki, čuvala te i pazila, uh ženo user posted image user posted image user posted image user posted image

a zivjele smo u istoj avliji kuca do kuce 33 godine, cesto sam i rucala kod nje, svaki put bih poslije skole ili posla otisla prvo do nje, da nju vidimuser posted image user posted image user posted image i cesto mi kazu da sam karakterom najvise na nju, to mi rodjena mama kaze i jednom mi je cak rekla da je imala osjecaj da sam majku voljela vise od njeuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 19.10.2010 23:44:11 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 23:48:26   
veeseelaa
gubici voljenih osoba uvijek ostave trag i dio nas umire sa njimauser posted image
Nama ostaje da ih se sjećamo, spominjemo, o njima razgovaramo, obilazimo njihove mezarove, jasin da damo da im se prouči i da zamolimo Boga da im da dženet
Naravno budućim pokoljenjima prenositi kakvu su divnu imali majku/nanu/dedu itd



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *