|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nena, nana ili majka?
20.10.2010 0:05:02   
Schecherlemica
teacher user posted image user posted image

_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: nena, nana ili majka?
20.10.2010 0:13:42   
anidla
prije nego sto sam se porodila pitala sam svoje roditelje kao i roditelje mm kako zele da ucim Nou da ih zove

ovako su izabrali:

moja mama- gaga user posted image (ja bih voljela da je baka al ok)

moj tata- dido

sveki- nana (ali ne naaaana nego brzo nana)

svekar- deda

svi zadovoljni user posted image

ja sam imala majku (tako u krajini se zove, dida,dedu) a jos mi je ostala moja ptredivna draga baka user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: nena, nana ili majka?
20.10.2010 0:26:34   
Schecherlemica
Moj Amancek moju sestru zove gaga,ma zapravo jos ne zove,ali s obzirom da je to bilo prvo sto je srocio,
ona je izabrala da to bude ona-gaga user posted image
A i kod nas je nana(kratko),a ne naaaanaaauser posted image
Poljubac Noi i mami user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: nena, nana ili majka?
20.10.2010 0:32:36   
Anoniman
Kod nas je did i nane,i s mm i s moje strane,svi zadovoljni,moraju biti,hahaa,tako sam i ja zvala,i još uvijek zovem...

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 154
   RE: nena, nana ili majka?
20.10.2010 0:58:41   
anidla
IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Moj Amancek moju sestru zove gaga,ma zapravo jos ne zove,ali s obzirom da je to bilo prvo sto je srocio,
ona je izabrala da to bude ona-gaga user posted image
A i kod nas je nana(kratko),a ne naaaanaaauser posted image
Poljubac Noi i mami user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 10:57:59   
azuro
Drage moje, da se i ja uključim u diskusiju. Ja sam nena, nana, majka, baka kako se kome sviđa. Ja sam maminu mamu zvala nena, a druge nisam ni imala. Moja djeca su moju i muževu mamu zvali majkom. Takođe moja unučad mene zovu majkom. Naziv nana, nena, baka mene asocira na nemoćnu staricu, a ja se tako ne osjećam. Pozdrav svima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 11:10:58   
tekja
Moj sin moju mamu zove na na jos od prije 1. rodjendana, a sveki je izrazila zelju da bude majka, mada iskreno mislim da ce se nacekati dok to V. srociuser posted image ...i da, ne smeta mi uopste, ipak sam sigurna da ce moj mali znati ko mu je mamauser posted image ...jedna anegdota: moja tetka se zove Ajsa i kad pitas njenu unuku ko ti je to, kaze njanja Is (ima11 mjeseci)user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu azuro)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 11:48:34   
Anoniman
Trudicu se da moju majku zove bakom, a stari moj sve govori doso dido meni hoce nesta da bude kad kaze dido, a ja stalno ispravljam na dedo .... A nena nije izrazila zelju da je se ikako zove, pa smo je eliminisali

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 11:50:48   
Lulu_08
moja mama nana (na-na, brzo izgovoreno)
sveki nena (ne-na, brzo izgovoreno)
moj tata deda
svekar djed

user posted image user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 12:37:25   
Nik Name
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: juni

Teacher, ti me svojim postom o majki pravo posjeti na mene jer sto kazes to je poseban odnos i ljubav. Moja je jos uvijek u zivotu ali daleko. Bez obzira svaki vikend se cujemo i to mi puno znaci, a da ne kazem da cesto mislim na nju- mog majkica user posted image

user posted image user posted image user posted image ja sam tako tuzna kad se sjetim svoje majkice, mislila sam da ce mi srce puci kad su mi javili da je "otisla"...nekad me bilo cak strah boga jer sam mislila da nju najvise volim na svijetu. mama mi je uvijek bila autoritet a majka dusica, zenica koja nikad nije imala nijednu ruznu rijec nizakoga,svakoga je pravdala, sve joj je u zivotu bilo sabur i polako, nikakve nervoze i povisenog glasa. mama je bila pocela raditi kad sam imala samo 3 mjeseca (tako je to tada bilo) a majka me cuvala sve do skole, naucila da koristim tutu sa samo 9 mjeseci, naucila da citam sa 5 godina, sve pjesme sam znala napamet jer nisam voljela da jedem i ona me satima strpljivo hranila i citala slikovnice. prije nego sto sam se udala najveca zelja joj je bila da se udam. kada sam se udala i odselila na 5. sprat bez lifta ona je jedva sa bolesnim nogama i stapom, sa nevjerovatnom snagom popela se da vidi gdje njena unuka sada zivi. bila je presretna, a nakon samo nekoliko dana se razboljela i u snu otisla, patila se samo 2 dana i to smo mislili da je stomacni virus i da nije nista ozbiljno.... taj isti dan, par sati prije smrti pricala nam je da je sanjala divan san, citav zivot Muhameda A.S. od kada se rodio, a bila je velika vjernica! i sad se najezim kad se toga sjetim. tada sam joj bila u posjeti i nije dala da je zagrlim, kaze: povracala sam, smrdim, nemoj me ovakvu grliti i ljubiti. kada sam saznala da je nema vise, bilo mi je strasno tesko sto je tada nisam izljubila, da bih je samo nekoliko dana nakon toga sanjala kak oje grlim i ljubim i tacno sam osjetila njen miris u snu!!!! ja inace nisam praznovjerna osoba niti sam neki vjernik al ovo je stvarno bilo nesto nevjerovatno!!! bila je najdivnije bice koje sam ikada upoznala, pravi melek i znam da je sada medju melecima. cesto zaplacem kad pomislim na nju, strasno mi faliuser posted image user posted image user posted image



Rasplakala sam se, u suze se umila. Odmah sam se sjetila svoje pokojne bake koja me je isto tako odhranila.
U snu je otisla, kao da spava. Evo i sada placem.

Moje dijete ce, aBd moju mamu zvati baka, a mm nena (kratko), tako je zovu i ostala unucad. Ocevi su dedeuser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 21:53:57   
juni
Teacherko, ti mene rasplaka ovim postom. Ja i sad kad pomislim da je jednog dana nece biti ne mogu da podnesem. A to sto kazes, i moja majka jedva hoda ali je dosla iz Osla u Sarajevo da vidi gdje zivim i da se uvjeri da mi je lijepo. Ma ljubim ja njene obe noge lijeve (tako ona kaze) user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Nik Name)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 21:58:01   
Anoniman
i meni moja nona

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: nena, nana ili majka?
25.11.2010 22:00:11   
teacher75
IZVORNA PORUKA: juni

Teacherko, ti mene rasplaka ovim postom. Ja i sad kad pomislim da je jednog dana nece biti ne mogu da podnesem. A to sto kazes, i moja majka jedva hoda ali je dosla iz Osla u Sarajevo da vidi gdje zivim i da se uvjeri da mi je lijepo. Ma ljubim ja njene obe noge lijeve (tako ona kaze) user posted image
blago tebi kad ti je jos ziva... evo sad za bajram sam se bas isplakalauser posted image user posted image user posted image isla sam kod tetke u kucu gdje je i majka prije zivjela. nije bajram kao sto je nekad bio bez nje, praznina velikauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: nena, nana ili majka?
30.11.2010 23:59:12   
Ella_H
user posted image user posted image user posted image draga moja teacher vise nista nije kao prije,
ali bit ce InshAllah u Dzenetu vjernik se uvijek nada
i tvojoj majki zelim Dzenet jedini mir i spas Amin!


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: nena, nana ili majka?
1.12.2010 0:14:04   
frenkoza
nana i deda...


iako znam da se u nekim djelovima bih za nanu/baku kaze majka ja ipak ne bih ucila djete da nane tako zove.... imam osjecaj da bi mi smetalo....

meni je simpa nani... tako ga ja ucim da moju mamu zove.... ma nek ih zove kako hoce, samo ne majka ni mama.... user posted image i naravno ne pogrdno niti imenom.... ne bih ga ni tome ucila

isto mi je simpa sto od moje prijateljice mali njenu mamu zove UNANA to mi bas slatko kad ga cujem... user posted image

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: nena, nana ili majka?
1.12.2010 1:00:04   
Hanady RR
kod nas je nana jedna jedina, dedu nažalost nisu upoznale niti jednoguser posted image

a meni je najzanimljivije bilo kako kod mene u komšiluku dijeca čiji su roditelji iz sandžaka zovu BIKOuser posted image
nažalost ja nismaimala nane da je tako zovem, nisma ni jednu zapamtila, ja sam samo dedu imala i njega od milja zvala deduka uvijekuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: nena, nana, majka ili baka?
1.12.2010 1:08:33   
leona81
moja mama joj je nena a mama od mm je majka...ima i jednu staru nenu i jednu staru majku...ja sam imala samo nenu svi ostali su umrli prije mog rodjenja

< Poruku je uredio maja78 RR -- 9.12.2010 12:50:34 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 167
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *