|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
9.9.2008 23:46:30   
camm
kod nas su pvc alu.i mi smo zadovoljni kupili smo ih prije 6g
i ja sam za pvc ne znam nekako mi lijepo izgleda i bolje se ciste.
svako ima svoje misljenje i ukus.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
10.9.2008 0:08:20   
ziki
Sad sam tek vidjela temu vezanu za moju struku.
Drvena u svakom slucaju, narocito za stanbene prostore. Ipak je to prirodan matrijal i mnogo je topliji, lakse se uklopi u enterijer...Normalno kvalitet izrade i ugradnje je vrlo bitan.
Da mnogo ne pametujem samo da navedem primjer kod mene u stanu je PVC stolarija, zapadna strana i ljeti jedva zatvaram vrata od terase a ta ista vrata je olujni vetar otvorio. Kuci u Sjenici isto zapadna strana, drvena stolarija i nikad se nista slicno nije desilo a i glava mi je ispod prozora, Sjenicki mrazovi su cuveni i nikad ne duva...kvalitet stolarije i ugradnje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
12.9.2008 12:48:29   
Gigana
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Veliki sam pobornik prirodnog, pa tako i u ogromnoj mjeri drveta.
Valjda što sam i sama odrasla kraj njega, a i zbog toga što mi je u porodici i jedan stolar. U stanu mi je sve što se može napraviti od drveta, pa tako i vanjska stolarija. Da, nju treba održavati, ali ne svake godine, naravno uz predispoziciju da je ista kvalitetno i po mjeri napravljena. Održavanje je bitno koliko i krečenje, ovisno o masi stvari, i okolnosti (koncentraciji vlage te godine, jačini sunca, suhoći vazduha....)
Držim da kod nas ispred svega (što je možda i normalno) cijena ima veliku ulogu, a da se prethodno  ne uzmu u obzir i neke druge činjenice kada se bira vrsta stolarije. Čak i po tom parametru, povodim se time da hoćemo kvalitet, drvena stolarija je kudikamo skuplja od alu i PVC, što mnogo toga može reći.

Evidentno je da na našim prostorima, posebno u posljednju deceniju, se gomila svjetski otpad u vidu PVC stolarije, znači ono što je tamo negdje otpad kod nas je prvoklasna roba. Naravno tu ne ubrajam alu i PVC stolariju koja se pravi po narudžbi, kod domaćih proizvođača (renomiranih u svakom slučaju).

Helem nejse, ja sam u ovoj temi STRAHOVITO subjektivna, tako da moje viđenje i davanje savjeta ide u tom pravcu.user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ne rješavaju se Švabe džaba PVC stolarije.  Kad bih stavila PVC stolariju u kuću, mislim da bih se osjećala ugušenom u vlastitoj kući.  Drvo ipak diše i nema brate ništa ljepše od njega.  Ne znam, to je moje mišljenje, ja lično ne bih nikad plastiku stavljala u kuću (ma koliko kvalitetna bila), prvanstveno zato što zimi stvara kondenzaciju i nije uopšte zdrava. 
Drvo je drvo, tu nema šta da me guši.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
12.9.2008 12:56:10   
lida
mi smo prije dvije godine mjenjali stolariju,izabrali smo drvenu prefarbanu eko farbom i prezadovoljni smo

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
29.12.2008 22:32:13   
idana_85
Kako se krecu cijene te stolarije, gdj se moze najpovoljnije uzeti

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
29.12.2008 23:05:28   
juni
Drvo je drvo, kratko i jasno user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
30.12.2008 11:17:34   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: idana_85

Kako se krecu cijene te stolarije, gdj se moze najpovoljnije uzeti


Tek sad vidjoh upit:)
Cijena ovisi o masi faktora, a najviše o onome šta ti želiš: kakvo drvo, koju vrstu stakla, koje dimenzije, koju vrstu farbe kao premaz, kakve okove, itd.
A što se tiče toga gdje kupiti imaš dvije solucije: na stovarištima/preduzećima koja se bave prodajom i proizvodnjom stolarije, ili da istu naručiš prema svojim željama kod privatnog stolara.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
31.12.2008 16:08:21   
idana_85
Hvala draga na odogovoru. Bas se u to i ne razumijem. Kakav je vas izbor bio...stolarije, prodavca i cijena???

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 10:01:42   
Blue rose RR
Izbor stolarije-drvena;user posted image
Prodavac-tata;user posted image
Cijena-ko svojoj kćerki user posted image .


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 20:31:50   
Dinkica
Mi smo izabrali plasticnu i to tamni hrast (imitacija drveta), tako da imam ugodjaj za oko a i kvalitet, garancija 10 godina i izabrali smo vanjske roletne isto u smedjoj boji, jer bolje stite od sunca a i kad pada kisa samo ih spustim i prozori cisti user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 20:32:25   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Izbor stolarije-drvena;user posted image
Prodavac-tata;user posted image
Cijena-ko svojoj kćerki user posted image .



HAHAHA ta ti je pravo dobra.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 20:45:53   
mnn
user posted image user posted image  super je poruka..nasmijala sam seuser posted image user posted image user posted image

mi imamo aluminijsku pvc stolariju..dobra je ova u stanu...ništa ne puše i super se zagrije stan...ali ona u uredu...a joj meni ta je aj bok...kad puše bura puše i stolarija....ma možda je drvena najbolja...neznam...kako kod koga....

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 20:57:53   
žana o8
I u vrstama PVC stolarije ima razlike, kao i u vrstama drveta. Mi imamo PVC stolariju kupljenu u Selecta Zenica i kod njih je najskluplja PVC stolarija ali i najbolja, a drugi su mi procjenjivali skoro duplo jeftinije i gdje će to valjati. A tako ti je i sa drvenom stolarijom, imaš bijeli bor koji je ekstra skup ali i dobar, a imaš i bukvu. Dakle, koliko para toliko muzike , šta god da izabereš.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
5.1.2009 21:09:02   
Dinkica
I ja mislim kao i žana o8, u Sarajevu su najbolji a samim tim i najskluplji Saplast, profesionalci do savrsenstva, kod njih je jedan veci dvokrilni prozor recimo za dnevni boravak sa ovim roletnama oko 1500 km i stvarno ne moze da ne valja. A u Njemsckoj predpostavljam da izbacuju neke varijante nekvalitetne plasticne stolarije.....

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
6.1.2009 23:43:53   
sarayka
U Njemačkoj se izbacuje PvC stolarija koja je nekvalitetna i ima malo tzv.komora jer se po tome gleda kvalitet PVC stolarije.
Znači od broja komora zavisi cijena ali i kvalitet!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
16.2.2009 15:43:33   
Leva
Drvena stolarija je po meni ipak najbolja. Mi smo svoju mijenjali ljetos i kupili smo je u firmi Kontinental iz Kiseljaka. Imaju super mehanizme, vodene lakove, fantasticnu zvucnu izolaciju...
Cijene su kao Trocalovi.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
2.9.2009 8:31:19   
AzraD
PVC bijela plasticna najbolja, uzmes sa izolacijom i ne cujes nista vani... pusti drvo - vremenom moze truhniti i u njemu mogu zivjeti zohari i sl., kad smo mijenjali stolariju nema sta nije bilo u drvetu, ali ono je stajalo sigurno 30 godina, bilo je skroz truhlo i crno.

< Poruku je uredio AzraD -- 2.9.2009 8:32:51 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.5.2010 10:23:49   
HanaBana
Znam da pitanje koje hocu da psotavim nije na pravoj temi, ali dvije teme na koje bih ga mogla postavitit su zakljucanepa se nadma da mi necete zamjeritit. Naime hocu da rusim jedan zid u kuci da bi prosirila dnevni boravak ali prije rusenja mi treba staticar za procjenu. Zamolila bih vas ako neko zna nekog dobrog staticara da mi ga preporuci na pp. hvala unaprijed

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.5.2010 14:26:38   
milenium
drvena ili plastična?
imate sad pvc ali ne bjeli već pvc boje drveta,imitira drvo ,čak ima i one godove i one obrise i obilježja drva.samo ti znaš da je pvc jer na izgled se to čini da je drvo .ali je skuplje nego pvc bijeliuser posted image

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.5.2010 14:27:27   
milenium
ovo je taman kompromis,pvc kao drvouser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.5.2010 14:32:20   
Anoniman
I ja sam za PVC stolariju. Naravno pri izboru iste, treba mnogo voditi racuna o tome ko je proizvodi, koji je kvalitet, koliko ima komora i sl'' Licno, meni je "izglednija" ova stolarija od drvene. Jes'' da se prlja i stalno je moras briskati.(sad ispade da se ne prlja drvenauser posted image user posted image , haj nek'' se prlja, al'' se ne vidiuser posted image user posted image user posted image )

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 14.5.2010 14:33:59 >

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 46
   [Obrisana poruka]
14.5.2010 14:37:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.5.2010 15:11:27   
jasmin
Babo mi je stolar i uvijek preferira drvenu.I ja sam za drvenu iz vise razloga.Nijedan materijal nije dugotrajan.S obzirom da sve nekad treba mijenjati,izabrala bih drvenu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
18.5.2010 13:42:42   
ivana st
PVC stolarija ima prednosti u odnosu na drvo, u tome što daje bolju toplinsku i zvučnu izolaciju, pa je to bio razlog što smo postavili PVC prozore kod renoviranja stana, ali sa tim da smo kupili drvene grilje. Tako da izvana nije narušen izgled zgrade (obzirom da je kamena) a u kući je mir i tišina ka d se zatvore prozori iako je stan u centru, a tu je uvijek vreva i buka. Dok su bili drveni prozori, nije bilo velike razlike kad bi otvorio i zatvorio prozore, što je posebno ružno navečer kad je grad pun ko šipak. Ako je stan odn. kuća negdje uz cestu ili negdje gdje je uvijek živo i prometno, svakako je bolje staviti PVC. A što se tiče stavaranje rose, to se dešava kod jeftinijih i nekvalitetnijih PVC prozora, a prozori su ipak dugoročna investicija pa na njima ne bi trebalo štediti.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
18.5.2010 14:09:51   
muby
kod nas pvc
pravo smo zadovoljni

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *