|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
31.8.2010 8:12:22   
ziki
IZVORNA PORUKA: lila25

mene zanima koja je razlika izmedju ove pvc stolarije koja se prodaje pored cestea puno jeftinija od ove npr u trokalu.

Razlika je u kvalitetu. Svaki okvir u sebi sadrži komore za vazduh radi bolje toplotnr izolacije pa tako imaš trokomorne, petokomorne... Normalno što više komora izolacija bolja. Takođe neki imaju otvore za kondenz a neki ne. Kod PVC stolarije kondenz je ogroman problem.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
12.9.2010 10:38:01   
mama2009
molim vas za savjet. moram pod hitno kupiti jedan prozor PVC......ta strana stana mi nije suncana prije 2 god smo kupili prozore drvene svi su i danas ok osim tog u trpezariji raspao se....

dajte mi savjete sta da gledam kod pvc stolarije i ako moze na pp kontakte hvala


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
12.9.2010 10:44:00   
Atarka
Ako ces cesto zraciti prostoriju, PVC je dobar. Inace, imas rizik od pojavljivanja vlage. Mi smo prosle godine imali veliki problem s tim, jer smo i ves susili u stanu i tek kas smo nabavili susilicu, rijesili smo stvar. Ali ako su ti ostali prozori drveni, onda 1 pvc ne bi trebao biti problem. Npr,sa profilima salamander neces pogrijesiti.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
12.9.2010 11:35:38   
maja78 RR
ja sam za pvc stolariju, prezadovoljna sam, i nemam problema sa vlagom, tj. potparivanjem

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
19.6.2011 23:55:29   
annaa
Mislim da su PVC ipak primjereni sadasnjem zivotu posebno u gradu mi smo kupili u Hadzicima senam trocal doduse malo skuplju varijatnu ali smo stvarno prezadovoljni ... Bukvalno se ne cuju auta koja prolaze pored stana i to traje vec peta godina .... Lijepa varijatna su po meni bili PVC u boji drveta ali suprug me je prijekorno pogledao kad je vidio razliku u cijeni user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.12.2011 11:48:34   
abh
Zna li neko gdje se moze kupiti drvena stolarija u Sarajevu? Ima li Jelovica u Sarajevu?

(odgovor članu annaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.12.2011 13:02:02   
abh
Smrc, niko ne zna.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.12.2011 13:03:22   
veeseelaa
jelovica u rajlovcu (malo prije skretanja za robot commerce.. sa lijeve strane prema zenici)

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
14.12.2011 13:36:06   
salmy
A joj draga nama je Kontinental Kiseljak super.Sve po Sarajevu smo obisli al ovi su vrh vjeruj.Nije daleko skokni do njih pa pogledaj  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
21.12.2011 7:24:37   
ena0002
Kontinental Kiseljak ukolko zelite drvenu stolariju. Jesu malo skuplji ali su daleko kavaliteniji od svih

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
21.12.2011 8:37:33   
Neca xxx
I ja imam drvene prozore iz Kontinentala u Kiseljaku i poprilocno sam zadovoljna. Drveni prozori su mi u spavacim sobama, ali kada budem mijenjala prozore u dnevnoj sobi i trpezariji, planiram staviti PVC.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
23.4.2012 15:30:41   
Brineta26
Drvena stolarija svakako, bez razmišljanja. Jer prirodno je prirodno. Mislite na svoju djecu, kad kupite PVC stolariju to ti je isto kao da obučeš plastični donji veš, ne diše, nije prirodni materijal
Kontinental stolarija je super, prezadovoljni smo, govorim iz iskustva, imamo na cijeloj kući. Ljudi rade sve što se poželi, pa ne rade oni džabe više za izvoz nego za BiH

_____________________________

Nada zadnja umire

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
23.4.2012 15:35:01   
damma
Kod mene drvena iz Krivaje Zavidovica, mislim da ne bih nikad stavili PVC. Bas iz ovog razloga sto kaze brineta..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
19.5.2012 12:56:52   
rockenroll
A to je tema koja sada svugdje uzima zamaha. PVC je lakši za održavanje, ali drvo je definitivno zdravije, a ima i prednost da je obnovljivo, tj, ako ga pravilno održavate, tek za desetak godina ćete morati da ga ofarbate, a uz dobre roletne ili grilje možda ni tada... eto toliko...
možete pogledati i ovdje npr
www.drveniprozori.com

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 12:53:47   
palachinken

IZVORNA PORUKA: Brineta26

Drvena stolarija svakako, bez razmišljanja. Jer prirodno je prirodno. Mislite na svoju djecu, kad kupite PVC stolariju to ti je isto kao da obučeš plastični donji veš, ne diše, nije prirodni materijal
Kontinental stolarija je super, prezadovoljni smo, govorim iz iskustva, imamo na cijeloj kući. Ljudi rade sve što se poželi, pa ne rade oni džabe više za izvoz nego za BiH

Ovo bih podpisala od-do. I dodala još Prograd Žepče, pored Kontinentala.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:05:31   
Hannica
Kod nas je plasticna stolarija u stanu i imamo veliki problem sa vlagom.Bas danas smo pomjerili plakar u spavacoj sobi i nisam mogla da vjerujem,samo sto gljive nisu pocele rasti,uzas,ma strasno....user posted image user posted image user posted image Ves uglavnom susim u susilici,ponesto u stanu ali ne u spavacoj,trudim se da otvaram prozore koliko mogu zbog djece. Ovo je stvarno previse.Strasno,ne mogu da vjerujem da smo spavali u toj sobi,jadna moja djeca.user posted image Prije nego sto smo dobili djecu nismo imali problema s valagom,a prozori su i tada bili plasticni.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:07:36   
hatepsut
Kod nas je pvc u citavoj kuci.Imali smo prije drvenu,ne vidim neku razliku izuzev sto je s pvc mnogo toplije i ne moram da farbam.I drvene prozore moras da otovoris ,da prozracis kao i pvc.meni imaju obicaj reci kao pvc "magle", maglili su mi i drveni ako nesto kuham a ne otovorim mali kuhinjski prozor.U ostalom o ukusima ne vrijedi raspravljati.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:26:51   
Hannica

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Kod nas je pvc u citavoj kuci.Imali smo prije drvenu,ne vidim neku razliku izuzev sto je s pvc mnogo toplije i ne moram da farbam.I drvene prozore moras da otovoris ,da prozracis kao i pvc.meni imaju obicaj reci kao pvc "magle", maglili su mi i drveni ako nesto kuham a ne otovorim mali kuhinjski prozor.U ostalom o ukusima ne vrijedi raspravljati.


Kod nas magle,kad ustanemo ujutro skroz zamagljeni budu.Nekako mi nema smisla otvoriti prozor dok spavam,pogotovo jer su bebe tu. A da su ljepsi-ljepsi su...i izolacija je bolja. Ma sve ima svoje prednosti i mane,samo treba poredati prioritete i to je to.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:35:38   
palachinken
hatepsut, nije to stvar ukusa, nego prirodni materijal vs. vještački. Drvo "diše" i kad je zatvoreno. I kod nas je na ovom stanu stavljena PVC (podstanarski) i odmah nam se pojavio kondenz, baš kao kod Hannice, zato što smo u staroj zgradi. Osjećam se ko vruća kifla u plastičnoj kesi.
Isto mislim i za laminat vs. parket.
Naravno, cijena je većini ljudi odlučujući faktor i tu nema puno diskusije.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:40:09   
henna ze
drvena..da potpišem palačinku...kod nas je novija zgrada, betonska..a koliko se mučim sa kondenzom..
ako ikad budem renovirala ili kupovala stan..samo drvo i samo drvo..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:40:50   
Hanady RR
ja sma stolarju PVC platila više nego bi me izašla drvena...
ima više komora, ima dupla stakla i nešti između njih...elem koštala je puno...
kod mene nema magljenja porzora...
moja kuća je prvo doživjela izolaciju koja odobrava ovu stoalriju...
za dvije dgoien grjene sezone isplatila mi s ejer s egrijemo na plin...
drvo dmo skinuli i nju stavili...
mi smo prezadovoljni...

kod mene je dom ko staklena bašta...
sunčano je i uvijek je ugodno i zimi i ljeti...
gljivice i vlagu nemamo...a kroz porzore vidim i kad kuham ručakuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:45:40   
henna ze
e moja Hannice..kod mene su drveni podovi.. i malo namještaja ima..pa svako malo sve odmičem i špricam raznim sredstvima na bazi hlora koja smrde ko vrag...da ubijem tu buđ..još oni moji bronhitičari..ujutro našpricam i dok smo mi na poslu , hena u školi da se izrači..na - 20 nama po cijeli dan prozori na kipu otvoreni..kontam da to sve ne radim šta bi bilo..
koliko sam ja skontala treba vremena da se kondenz pojavi..postavimo ih na normalne suhe zidove..godinama u njima se kupi vlaga koja nema gdje pa se onda samo pojavljuje na površini..i mi kad smo bili kod sveki ona nije imala vlage..2 godine smo imali plastikanere..kad smo mi otišli eno i ona ima...tako ovdje..moji roditelji nisu imali vlagu..a kod nas...užas...mislim ja to tamanim..pa baš nije toliki užas..al me smori sve ukupno..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:46:49   
Pingvina
Vidim da ste svasta pisale...ja ne znam koji je faktor odlucujuci.Mislim da tu ima i srece.
Nasa kuca je haman historijski spomenik..iz 1800-neke.Kad smo renovirali, stavljena je PVC stolarija  koju Hanady spomenu.Stiti nas od buke (blizu smo magistrale), ljeti nam klima ne treba (u Hercegovini smo), zimi kaminom  koji je u dnevnom boravku ugrijemo cijelu kucu.Vlage i kondenza nemam hB.Tj do sad nisam imala pa se nadam da necu ni u buduce.
Kod svekra (u istoj kuci, drugi sprat) je drvena stolarija.Prvo sto mi srce stane svaki put kad kamion prodje pored kuce...ljeti mu je pakleno...zimi zaova sidje kod nas da se ugrije...Ni kod njega nema vlage...
Pa sad-budi pametan...

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:48:37   
henna ze
ma hanady..i mi smo platili urnebes cijenu prozora..sa tri izo stakla...imam jedan veliki prozor i on je koštao 3000 KM..izolacija..stiropor plus rofix, sa vanjske strane stiropor plus fasada...ali u zenici je grijanje jako jako slabo..da imamo grijanje kako treba ovo ništa ne bi bilo...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Stolarija plasticna ili drvena
7.6.2012 13:56:25   
hatepsut
Ja ne znam kako drvo dise ?Jos kad ga prefarbamo ? Kod mene nema vlage,do duse mozda je i do fasade.Otvorim prozore ujutro i u po zime,tako sam radila i s drvenim.Opet kazem imala sam i jedne i druge i pvc mi se pokazala mnogo bolja,imaju pri dnu oni "cepovi" njih otvoris i udje zraka.Cak sam skinula i nova drvena vrata ubacila pvc.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *