|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2011 10:13:43   
idacha
ja sa orhidejom postupama kao sa svakim drugim cvjecem..
stoji mi na prozoru, ali ne direktno na suncu, nego zaklonjena prozorskim drvetom..
zalijevam je direktno, uvijek kada vidim da je ''popila'' svu vodu.. samo ne treba pretjerivati sa zalijevanjem, jer orhideja ne trazi mnogo vode..

meni je za cvijece super jedan mali trik.. uvijek kada kuham jaja, tom vodom zalijem cvijece.. nevjerovatno je kako mu godi, valjda kalcij...

kao sto hanady rece, ne presadjuj orhideju, i nadji joj neko lijepo mjesto.. kada je jednom smjestis, ne pomjeraj je...




_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2011 13:13:00   
muby
Hanady, idacha hvala vam

saksija ostaje
orhideje su na komodi nasuprot prozora i imaju dovoljno svjetla

praticu kako napreduju pa javim

(odgovor članu idacha)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Odrzavanje cvijeca
7.2.2011 13:16:14   
Blue rose RR
Ja nemam mnogo cvijeća u kući, i zaključila sam da što manje oko njega "igram" ono je naprednije. Moja mama skače oko svog cvijeća kao oko djeteta, ali mu vazda neki mantrak nedostaje :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 14:42:19   
emma.L
Imam molbu: Dajte prijedloge za nekoliko lončanica koje želim staviti u novi stan, ali ovako: jedna će biti na jako osvijetljenom mjestu, a dvije neće baš. Nešto lagano za održavanje što ne treba svaki dan zalijevati (jer nas često nema nekoliko dana). Ne mora cvjetati, ne volim puzavce. I nemojte molim vas reći kaktus. user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 15:20:56   
salmy
user posted image Drvo zivota, jednom u 10 dana ga zalijes

user posted image Spetifilijum naspes vode u donju posudu i mirna si 7 dana

user posted image Slonova noga,hoce svjetlost i pomalo vode

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 15:24:54   
emma.L
Hvala ti!
Sad još samo pitanje za ovaj spetifilijum: je li to biljka koja u mraku oklembesi listove a na svjetlosti se diže?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 16:03:19   
salmy
IZVORNA PORUKA: emma.L

Hvala ti!
Sad još samo pitanje za ovaj spetifilijum: je li to biljka koja u mraku oklembesi listove a na svjetlosti se diže?
Ja je imam i stoji mi pored prozora,a jedino otelembesi listove kad je zednauser posted image user posted image  predivan cvijet i nije zahtjevan sekunde!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 18:36:51   
de_de
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: emma.L

Hvala ti!
Sad još samo pitanje za ovaj spetifilijum: je li to biljka koja u mraku oklembesi listove a na svjetlosti se diže?
Ja je imam i stoji mi pored prozora,a jedino otelembesi listove kad je zednauser posted image user posted image  predivan cvijet i nije zahtjevan sekunde!


E i ja ga imam i stvarno je za one koji su malo "nemarniji". Zalijem ga kad se sjetim, i kao sto salmy kaze obori listove kad je zedan.
Moja sveki je godinama radila u cvjecari i kaze da je njega dobro drzati pored TV-a ili kompjutera, jer upija zracenje.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 18:42:00   
de_de
Salmy ti se razumijes u cvijece, pomagaj, hibiskus mi se susi. A do ove godine je bas lijepo napredovao, ja mislim da sam negdje postavljala slikuuser posted image user posted image
Emma meni je lijepa i aloja.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 18:51:53   
salmy
IZVORNA PORUKA: de_de

Salmy ti se razumijes u cvijece, pomagaj, hibiskus mi se susi. A do ove godine je bas lijepo napredovao, ja mislim da sam negdje postavljala slikuuser posted image user posted image
Emma meni je lijepa i aloja.

Nista samo ga osisaj,i dodaj mu substrata.I pocece na proljece da raste! a nisam vidjela slike gdje si postavljala?  

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 19:01:24   
de_de
IZVORNA PORUKA: de_de

user posted image


user posted image



Ovo je moja kolekcija cvjetica. Ovaj prvi cvijet, super je napredovao, al sad mi se pojavile zute fleke po listovima, kao da je sprzenouser posted image user posted image user posted image zna li ko kakav lijek?



Od svog cvijeca samo mi je spetfilium ostao citav, ostalo sve se pocelo susiti. Na donjoj slici je osisani hibiskus, drvo zivota,a ostalima ne znam naziv.
E na donjoj slici ova paprat na polici je stvarno zahvalna. nju jos imam, svaki vikend joj naspem punu zdjelu vode i super mi napreduje.




_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 19:17:50   
de_de
Joj ovo mi je super KLIK, zamjena za zemlju ili sta vec. Ima li ovo gdje kod nas kupiti.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Odrzavanje cvijeca
15.2.2011 20:21:32   
Lulu_08
Kod mene sve rikne, jedino ova palmica uspjela prezivjeti, izgleda je mudrija od mene user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 15:32:51   
Anoniman
Ko će mi reći koji je ovo cvijet? Kako se održava u životu, ja nemam blage veze-pomagajteuser posted image
user posted image
user posted image


(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 21:02:57   
klemzi
Breskva, ne mogu ti pomoći, ne znam koji je ovo cvijetuser posted image
I meni treba pomoć, kako održati bonsai u životu, ima li ko ovo drvce da mi da kakav savjetuser posted image user posted image
Da li ga treba zalivati svaki dan, kakva mu temperatura odgovara. Ja sam dobila prelijep bonsai, ali haman će umrijetuser posted image user posted image
Nema tog cvijeta koji ja ne bih mogla uništitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 21:08:01   
milenium
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ko će mi reći koji je ovo cvijet? Kako se održava u životu, ja nemam blage veze-pomagajteuser posted image
user posted image
user posted image




ovo mi liči na neku vrstu jaglaca

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 21:45:29   
salmy
IZVORNA PORUKA: Breskva

Ko će mi reći koji je ovo cvijet? Kako se održava u životu, ja nemam blage veze-pomagajteuser posted image
user posted image
user posted image


Ne znam mu naziv,ali hoce svjetlosti( ne puno) i cesto zaljevati,biljke sa debelim listovima traze  vise vode.Kad ga zaljevas uspi u vecu posudu vodu i stavi ga u nju,neka se dobro "napije"
Nije puno zahtjevna biljka,i presadi ga u vecu saksiju za nekih 2 mjeseca.Nadam se da sam ti malo pomoglauser posted image user posted image user posted image
Klemzi bonsai nece vodu,i hoce puno svjetlosti.Stavi ga na prozor i uzivajuser posted image user posted image
I ponekad ga naprskaj vodom,i sedmicno pomalo zalij

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 21:50:05   
klemzi
Hvala salmy punoooo... Evo jedan cvijet za tebe user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 21:52:17   
salmy
IZVORNA PORUKA: klemzi

Hvala salmy punoooo... Evo jedan cvijet za tebe user posted image
Ma nista user posted image user posted image user posted image
inace sam luda za cvijecem,i volim ga to je cudo.Ali  od kad je user posted image dosao,pola sam podjelilauser posted image user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 22:01:41   
Hanady RR
breskva meni ovo liči na red ledenjaka...po cvjetu i po listu...
on s elako razmnožava, hoće vode jer su mu listovi debeli vodenstai i hoće svajtlost. ja imam dva-tri ledenjaka koji su mi dsada u garaži jer u kući nemama porstor za njega...a kod moje mame stoje u prozoru i godi im...cvjetaju joj stalno...
ja svoje iznosim vani na tarasu na sunce...jer ga vole....
krhko je cvijeće i lako lomčljivo, ako ti se odlomi list ili grančica samo u eteglu sa vodom 7 dana idu žile i u saksiju i eto začas još jednog.
ledenjak je inače za naše uslove dobra....sama riječ kaže, njemu neće smetati zima u prozorkom staklu ako se spusti ispiod nule...a debljina listova i boja cvijeta će ga ''napumpai'' energijom za ubuduće.

klemzi...evo ti super savjeti za bonsai...ja sma ih koristila i moj je živ već 3 godineuser posted image

ne u prozoru, jer nekada se tu stvori temperatura iposd nule na naem podnevlju a bonsai to ne voli, ne voli nagle pormjene ture...a to s edesi najprije u porzorkom staklu...negdje na vitrinu gdje je porzračno i gdje nema porpuha, a najbitnije soba mora biti prozračena stalno......a količina vode ti zavisi koliko toplote do njega dobire...ljeti korijen treba više vode, zimi manje...
kažu d anajviše bonsaia je umrlo od utapljanja u vodi a ne što su se osušili, znači ne treba pretjerati sa vodom

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 22:07:30   
Anoniman
hvala salmy... al šta ba druga saksija pa tek sam kupila ovu bijeluuser posted image , možel se on malo stesat mislim prepolovit i da onda bude u ovojuser posted image ...

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 22:11:49   
salmy
IZVORNA PORUKA: Breskva

hvala salmy... al šta ba druga saksija pa tek sam kupila ovu bijeluuser posted image , možel se on malo stesat mislim prepolovit i da onda bude u ovojuser posted image ...
Ja kad kupim cvjet,obicno ga presadim u "malo" vecu saksiju poslije 2-3 mj.A ti ako si vec promjenila nemoj opetuser posted image user posted image  Obzirom da ide proljece on ce pocet rast ko lud,pa sama ocjeni je li za promjeniti ili neuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Odrzavanje cvijeca
22.3.2011 22:25:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Breskva

hvala salmy... al šta ba druga saksija pa tek sam kupila ovu bijeluuser posted image , možel se on malo stesat mislim prepolovit i da onda bude u ovojuser posted image ...
Ja kad kupim cvjet,obicno ga presadim u "malo" vecu saksiju poslije 2-3 mj.A ti ako si vec promjenila nemoj opetuser posted image user posted image  Obzirom da ide proljece on ce pocet rast ko lud,pa sama ocjeni je li za promjeniti ili neuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
samo mi još to treba

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Odrzavanje cvijeca
24.5.2011 21:58:04   
enči80
Da li mi je kasno presaditi filadendron?Čula sam da ga je bolje i inače cvijeće presađivati u jesen,pa bih voljela vaše mišljenje.(Kad god spomenem filadendron naumpane mi Audicija i ono shebali mi filadendronuser posted image )

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Odrzavanje cvijeca
24.5.2011 21:59:58   
salmy
Idealno vrijeme za presađivanje je proljece,ja ne znam odakle tebi jesenuser posted image user posted image
Tako da ga komotno mozes presaditi u "malo"vecu saksiju od postojeceuser posted image

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *