|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.7.2008 14:45:46   
M kao Mama
Dobiju se te medicinske kod zlatara, a mi smo i bušenje i naušnice dobili gratis,

a teta je rekla da ih ne moramo zadugo vaditi, da ja svako jutro svojom pljuvačkom malo navlažim i okrenem dva ti puta tamo - vamo, da se ne prepadnem ako se bude gnojilo, da će sve to proči

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.9.2008 19:42:12 >

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.7.2008 17:12:24   
Nadi
IZVORNA PORUKA: mama alma


a teta je rekla da ih ne moramo zadugo vaditi, da ja svako jutro svojom pljuvačkom malo navlažim i okrenem dva ti puta tamo - vamo, da se ne prepadnem ako se bude gnojilo, da će sve to proči


Ja bih definitivno preskočila taj savjet sa pljuvačkom. Ljudska usta su malo je reći prepuna raznih bakterija pa bi se baš nakon pljuvačke moglo uho zagnojiti jer je koža još oštećena i ranjiva.
Inače ja sam za što kasnije bušenje ušiju: 4-5 godina.

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.9.2008 19:42:57 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.7.2008 21:17:40   
amdi
Hvala vam na brzim odgovorima, a i ja sam nekako skepticna sto se tice pljuvacke. Prije bih sa antiseptikom vlazila da sprijecim upalu, ne znamuser posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.9.2008 19:43:18 >


_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.7.2008 22:15:09   
dinaa
Ja sam svojoj curici probusila usi kad joj je bilo 10 mjeseci i nikakvih problema nije bilo,a i ja sam dobila isti savjet za pljuvacku mada nije bilo potrebe nije bilo nikakve infekcije ni upale.

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.9.2008 19:44:12 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kada curici probušiti uši?
26.9.2008 17:30:58   
amrab
Drage moje ja sam svojim trima curicama probušila uši sa tri mjeseca.Tada neznaji ni dirati ni čupati.Tako da im je sve bilo ok i svakom bi preporučila da to učini ranije,dok beba nezna ništa.Mislim da kad je djete veće prolazi kroz strah i neku vrstu traume!
Pozdrav

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.9.2008 19:44:39 >

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.9.2008 18:02:51   
amdi
mi smo danas to uradili i receno nam je da mazemo garamicinom ujutro i navece

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.12.2008 11:07:11   
Anoniman
samo da se prijavimooooo.... probušili smo joj neki dan uhe male, sa tri mjeseca.user posted image Pošto nema ni kose, mama hoće da se zna da je rodila jednu malu curu.user posted image
Super je podnijela. malo kmeknula, smirila se i sad super izgleda, nije ni crveno, ona se ne buni... eto slatka!!!

(odgovor članu amdi)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.12.2008 21:13:09   
enna
Ehhh i mene ste ohrabrile drage moje hrabre mame hehehe pa se nadam da cemo i mi to obaviti kada odemo dole kuci za novu.Neznma zasto netreba zimi busiti usi malo me strah ako je tako al nadam se da ce podnijeti dobro.Sto Shee kaze hocu da znaju da sam majaaaaa cujicaaaaa imat cemo 8 i po mjeseci!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kada curici probušiti uši?
11.12.2008 0:20:58   
sarayka
Moja curica ima 21 mj i još nema probušene uši. Ne da smo protiv toga nego eto onako... nije bilo prilike! Ja smatram da tu oko uzrasta nema pravila znam neke koje su bile male curice a imale su krastice jer bebe vrte glavicom pa raskrvave. Jednostavno neke curice lakše to podnose, baš kao i vakcine (iako nema sličnosti nikakve) ... Al eto i mi to namjeravamo uraditi prve prilike iako ne žurimo,imamo dosta kosice pa se vidi da je cura :)
user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kada curici probušiti uši?
11.12.2008 0:23:44   
Ilhana RR
Ja sam kontala mojoj maloj na ljeto ako Bog da kad budemo u Sarajevu da probusimo. Tada ce joj biti godina i tri mjeseca, vjerovatno nije prerano jer je i meni tako nesto bilo kad su mi probusili usi.

Moja braticna je to super podnijela, al smo je i spremali za to pola godine. Njoj je bilo dvije godine kad su joj usi probusili. I sada nonstop pokaziva nausnice... ponosna je na to hihi

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kada curici probušiti uši?
14.12.2008 21:15:20   
adissa_
Ne znam cemu dileme oko busenja usiju? neka busi usi kada bude sama htjela,ne znam zbog cega busiti usi maloj djevojcici? na zapadu djeci brane sto duze mogu,a mi ovdje imamo dileme oko toga kada cemo hehe user posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.3.2009 17:10:29   
jupajdi
Podižemo malo temu user posted image .

Juče smo šetajući našom sarajevskom čaršijom probušili Esmi uši. Odmah da kažem da je sve prošlo dobro, malo je zaplakala, ali sve se odigralo tako brzo da se odmah našla u mojim rukama i prestala plakati. Rekli su nam samo da mažemo kremom i okrenemo ovu medicinsku naušnicu par puta na dan. Nakon 7-10 dana izvadimo je i stavimo prave naušnice. Ona je super, čak je sinoć prije spavanja dirala uho, ali se uopće nije bunila ili plakala. Normala. Esmi je 8 i po mjeseci i mišljenja sam da to treba odraditi  što prije dok dijete još nije toga svjesno. user posted image

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.3.2009 12:43:22   
Visnja RR
nikada....
kad bude velika nek busi ako hoce... al` dok je djevojcica nema sansi da joj busim usi, stavim nausnice ili bilo sta od nakita...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.3.2009 20:08:51   
ElmaB
Ja sam mislila, ako Bog da, u maju, jer je Tea izrazila zelju da probusi usi, pa eto vidjet cemo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.3.2009 21:32:07   
almai
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Podižemo malo temu user posted image .

Nakon 7-10 dana izvadimo je i stavimo prave naušnice.

niposto nemoj tako rano ih vaditi,moze ti samo infekcirati tako uho.Moj ti je savjet da medicinke ostavis min.2-3mj.pa cak i godinu dana nece biti na odmet.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.3.2009 21:34:10   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

nikada....
kad bude velika nek busi ako hoce... al` dok je djevojcica nema sansi da joj busim usi, stavim nausnice ili bilo sta od nakita...


Potpisujem! Ovako su razmišljali i moji roditelji i hvala im na tome. Ja nemam probušene uši, jer to nikad nisam htjela. Iz tog razloga ne bih nikada bušila svojoj Iris uši, želim joj pružiti slobodu izbora, kao što su i meni moji roditelji. Sestra je to uradila prošle godine, u četrdesetoj godini životauser posted image . Uvijek je govorila da će probušiti uši ako dobije na poklon naušnice iz Zlatarne Celje, i to se desilo user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kada curici probušiti uši?
30.3.2009 0:13:03   
admiraa
svojoj curici sam htjela probiti usi sa osam mjeseci,mada mi covjek nije bio bas za to kaze jos je rano ali ipak sam ga nekako nagovorila.kada smo otisli u zlataru radnica je rkla ja vam nebi preporucila jos je mala.no covjeku nije trebalo dugo da se predomisli.samo mi je rekao : "sta ako joj sta bude" i tako da nismo jos to uradili a sada ima deset mjeseci.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kada curici probušiti uši?
30.3.2009 0:21:34   
mamine oci
ma netreba siliti bebu ja znam odrasle djevojke koje jos nisu busile usi ima vremena mala je a za to nikad nije kasno nek je ona zdravo to najmanje treba da te brine curice su slatke i umiljate sa i bez mindjusi.user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu admiraa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.5.2009 11:36:45   
Anoniman
mišljenja sam da uši treba probušiti obavezno,ali kada za to dođe vrijeme,mi smo kontali akoBogda kad bude imala 4-5 godina,jer tada će biti veća,sada ima 21 mjesec i još je mala ali kad kod mene vidi naušnice stalno pokazuje na svoje uši hehe.

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.5.2009 11:01:22   
Lalana
ja sam svojoj malenoj probusila usi kada je imala 9 mjeseci i sve je super proslo, mislim da dijete lakse podnese dok je mladje i da ako je starije npr. 5 godina ili visem da mu to predstavlja veliku traumu.
poznajem dosta prijateljica koje su probusile svojoj djeci odmah nakon cetresniceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.5.2009 11:24:09   
HanaBana
Ne bih mogla djetetu probusiti usi bas nakon ceteresnice jer dijete samo sebi moze iscupati tu nausnicu iz uha nenamjerno i eto belajauser posted image user posted image user posted image Hani je 22 mjeseca i imamo namjeru da joj probusimo usi ove godine ali i dalje se bojim da iz svoje znatizelje ne bude dirala usi i napravila sebi ranice ili da ne bi ih iscupala. Moje nausnice svaki dna gleda i pokazuje na svoje usi. Nadam se da ce i to proci bez problema.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.5.2009 11:32:09   
new mama
Ma kakve usi,Ajna i onako cupa sta stigne,user posted image user posted image user posted image a i uho non stop dira,pa sta bi tek bilo da joj usi probusimuser posted image ,ona bi to cupala,e jedino da joj kakve kao tackica stavim,user posted image a mogu misliti kad bi joj halke stavila to bi haos biouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.5.2009 19:28:44   
Lalana
pa jeste ja sam i miislila na ove kao tackica, ma kakve halkeuser posted image i nece ih cupati, moja cura nikad nijeuser posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kada curici probušiti uši?
17.5.2009 15:06:08   
adannn
I mi smo to obaviliuser posted image user posted image user posted image user posted image Jupiiiiii
Prije desetak dana ustanem odlučna da idemo bušiti ušice.... Malo je plakala i ljutito gledala tetu koja je dirala i kada smo izašli iz zlatare kao da se ništa nije ni desilouser posted image
Uopšte ne dira uši,samo joj ja ponekad okrenem naušnice,tako su mi rekliuser posted image user posted image
Zna li neka mama koja je skoro bušila uši,kada se skidaju ove medicinske,nama rekli za 2 mjeseca...Nekako mi to puuuuuno....


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.5.2009 13:25:30   
Anoniman
Moja zaova je tek zimus busila sebi usi, i rekli su joj da medicinke skine za 15 dana.

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *