|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
30.7.2013 14:44:44   
daris
pa zar nema niko da mi odgovori?user posted image

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 16:32:34   
yoko eto
ima li vas josuser posted image

kako ide? kako sprijeciti da "zaborave" maternji? nema mi nista gore od malih dijasporaca koji ne govoriti nas jezikuser posted image

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 17:47:35   
muhica7
samo pricajte kod kuce sa djecom na maternjem jeziku ako postoji i neka bosanska skola jos bolje da se malo druze sa bosanskom djecom. ja sam rodjena u njemackoj i nikad bosanski nisam zaboravila cak sam i 2 razreda isla u skolu u bosni. moj mali danas sa dvije i po godine uci oba jezika kod kuce obavezno pricamo samo bosanski

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 18:19:26   
yoko eto

IZVORNA PORUKA: muhica7

samo pricajte kod kuce sa djecom na maternjem jeziku ako postoji i neka bosanska skola jos bolje da se malo druze sa bosanskom djecom. ja sam rodjena u njemackoj i nikad bosanski nisam zaboravila cak sam i 2 razreda isla u skolu u bosni. moj mali danas sa dvije i po godine uci oba jezika kod kuce obavezno pricamo samo bosanski

bravo!
ovdje gdje smo mi nema nasih skola...pa ni casova tj. kao dodatne nastave...mada ima nasih dosta...cak imaju i jednu pomocnu uciteljicu iz hr.
Moje dijete je i inace dosta kasno propricalo...pa jos uvijek nas prica kao indijanac...nadam se da nece ostati takouser posted image Takodjer sam zivjela jako dugo vani...jasno mi je koliko je vazno kuci pricati maternji...a opet primjetim da prica eng. kada se igra...sto me mnooogo nervira...a opet... ne mozes tu nista...

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 19:19:13   
muhica7
steta sto nemate nasu skolu tu dosta nauce najbitnije da ne zaborave odakle poticu. i moj vise prica njemacki ali to je normalno jer taj jezik vise i koristi ali eto mi se trudimo da pricamo na bosanskom iako mi nekad odgovori na njemackom. ali meni je bitno da zna pricati jer glupo bi bilo da ga ne zna. sretno nam hehe

(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 19:58:58   
yoko eto
ma nikad ne znas gdje cete zivot na kraju odvesti. Bitno mi je konacno da zna citati i pisati na nasem. Nedavno sam bas upoznala lika koji je otisao sa 10 god. u australiju...prica kao indijanacuser posted image ja odmah ospice dobijem, jer znam po sebi da ne mozes tek tako zaboraviti maternji...hajde da ti fali rijec...hajde i pravopis da ti je kriza...ali kad pocnu "ja sam otisao sa 11 godinu...nisam znao nauciti kako govoriti..." fljas...fljas (ovo ja samaramuser posted image ) a mater pored njega ne zna haman beknut eng...pa na kojem je pricala s njim...nego...eto..izjadah se malouser posted image
da malo "osvjezim" temu...mozda se jos neko javi sa korisnim savjetimauser posted image

(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
27.11.2014 20:39:09   
ena23
evo me user posted image
moj E ide u holandsku skolu, kod kuce iskljucivo pricamo bosanski. simpatican nam je pravo kad koristi holandsku logiku a prica na nasem. neki dan kaze "mama ja cu njih (prijatelje) pogubiti kad odem u novu skolu". misli da ce ih pozeliti (na holandskom missen je i pozeliti i izgubiti).





_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu yoko eto)
Neposredna veza do poruke: 132
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *