|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
29.5.2013 11:00:02   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Imam problem vezan za mog djecacica,ustvari za njegov vrtic pa ne znam gdje da napisem...
Prije par dana je ispricao baki da je iso s jednim djecakom u wc,imenovao ga....Kao taj mu djecak pricao kako se dira po cuni i hoce li ga on dirati?Zgrozila sam se...Mislite li da trebam reci tetama u vrticu da malo povedu racuna i da upozore mamu od tog djecaka....Ne vjerujem da je to slagao jer nista takvo nije imao prilike nigdje cuti...Momn ce 4 godine a taj djecak je malo mladji....Stvarno sam sokirana,nije aljda da ti roditelji dopustaju da dijete po tv gleda takve gluposti i kopira iline znam vec sta...


Ispricala bih uciteljicama svakako taj dogadjaj.

Ono sto moram reci da oni u tom uzrastu nekada od 3-5 godina postaju svjesna svojih spolnih genitalija i razlika. Te otuda pitanja : zasto mama, seka nema cunu i sl.

Uče dijelove svog tijela i njihove nazive te postaju vrlo znatiželjni za dijelove tijela drugih ljudi, djece i odraslih. Njihovu znatiželju posebno pobuđuje svijest kako djeca različitog spola jednako kao i odrasli imaju neke različite dijelove tijela. Stoga se katkad mogu upuštati u virenje dok su roditelji ili neke druge osobe u toaletu. Potaknuta snažnom znatiželjom vezanom uz dijelove tijela, djeca se s vršnjacima igraju “pokaži mi što imaš.

I moj je ovih dana u fazonu da razgovara o tome, milion pitanja i potpitanja.

Bitno je razgovarati sa njima, ne osuivati dijete, ne kanjavati ga i ne pokazivati nelagodu zbog njihovog istraivanja.

< Poruku je uredio medic slatki -- 29.5.2013 11:02:41 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: potreban savjet
15.6.2013 19:36:45   
salmy
Nije za djete,za mene je

Od jucer imam bolove u nogama rukama bla bla...nikako ne spavam..pijem coldrex i paracetamol
Jutros dobijek turu 37,8...spadne pa se vrati
Isla dr..imam gnojne cepove na grlu sa obje srtane..dala mi xiclav...apetit o bodovauser posted image boli uzas

Zanima me neko na forumu je spominjao colu za te cepice?

Ispiram zalfijom ali nistauser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: potreban savjet
15.6.2013 19:46:42   
koka i po
ni antibiotici ni zalfija ne mogu odmah pomoci.
mozes uzeti pa ispirati grlo sodom bikarbonom.za kolu ti cula nisam ali iz iskustva znam da je zalfija najbolja za takvo grlo i to hladna

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: potreban savjet
15.6.2013 19:53:51   
Mya_81 RR
Colu grgljati u grlu, jesti čips i slane kokice.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: potreban savjet
15.6.2013 19:55:46   
salmy
Hvala vam drage idem u akciju..kako boli user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: potreban savjet
15.6.2013 19:58:35   
Mya_81 RR
Čepice mozes i strugati sa stapicima za uho, natopi ih u hidrogen 3 postotni, dobro otvori usta i strugaj user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: potreban savjet
22.9.2013 17:02:15   
ninuska
Ne znam gdje da pitam user posted image

Imam tobrex kapi, ali sam bacila kutiju pa zna li neko koliko puta se stavljaju djetetu od 2 godine??
Mala je izgleda dobila konjuktivitis pa sam joj oko tri sata stavila 1 kap. Spavala je i kad je ustala oko skoro zatvoreno i cime to da skinem? Ne bih kamilicom zbog kapi. Vidom i catomuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: potreban savjet
22.9.2013 17:20:04   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: ninuska

Ne znam gdje da pitam user posted image

Imam tobrex kapi, ali sam bacila kutiju pa zna li neko koliko puta se stavljaju djetetu od 2 godine??
Mala je izgleda dobila konjuktivitis pa sam joj oko tri sata stavila 1 kap. Spavala je i kad je ustala oko skoro zatvoreno i cime to da skinem? Ne bih kamilicom zbog kapi. Vidom i catomuser posted image


a otkad ti stoje uopste te kapi, pitanje je smijes li i h i stavljati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: potreban savjet
22.9.2013 17:31:03   
bebacha
tobrex smije biti otvoren 7 dana i onda u smece

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: potreban savjet
22.9.2013 17:33:26   
ninuska
Ma smijem. Vaze do 2015 godine, pise na bocici.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: potreban savjet
22.9.2013 17:37:57   
ninuska

IZVORNA PORUKA: bebacha

tobrex smije biti otvoren 7 dana i onda u smece


Stvarno? Uzas, nisam znala. A stavih joj u okouser posted image . Valjda se nece nista desiti. Odoh kupiti druge.
Ili ako imate neku drugu efikasnu preporuku i savjet cime ocistiti krmelje, pls, pa da sve kupim

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: potreban savjet
22.9.2013 18:29:30   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: bebacha

tobrex smije biti otvoren 7 dana i onda u smece


Stvarno? Uzas, nisam znala. A stavih joj u okouser posted image . Valjda se nece nista desiti. Odoh kupiti druge.
Ili ako imate neku drugu efikasnu preporuku i savjet cime ocistiti krmelje, pls, pa da sve kupim


Moj mali je imao konjuktivitis još u porodilištu dobio. Na otpustu su nam rekli 15 dana mast i kapi tobrex sipati i ped. nam rekla da se ne smiju držati duže od 15 dana, i da se moraju držati na tamnom i suhom mjestu. Isto tako nam je napomenula da se ni slučajno oko ne ispira kamilicom. I moj maleni je krmeljio isto oko okica i ja sam uzimala mlaku prokuhanu vodu na štapić za uho i samo lagano taknem krmelju i ona se zaljepi za štapić i tako uklonim. Sve je sada ok hB

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: potreban savjet
15.11.2013 23:36:20   
cicak
ako moze savjet, dijete 3,5 god. kasljuca, na antibiotiku je zbog upale grla, suhi je kasalj, doktorica nam dala sirup za iskasljavanje, ali sam negdje procitala da se ne smije davati ako kasalj nije produktivan.... ne znam koji sirup da uzmem??? to traje vec tjedan dana, nekad zna cijeli dan ne kasljati pa u toku noci kaslje a nekada stalno, davala sam mu domaci sirup od kadulje, kuham kompote, ne znam sta bi vise.... user posted image

_____________________________

Vjerujem u ružičasto.

Vjerujem da smijeh najbolje izgara kalorije.

Vjerujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja.

Vjerujem da treba biti snažan kada sve krene naopako.

Vjerujem da su sretne djevojke najljepše djevojke.

Vjerujem da je

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: potreban savjet
15.11.2013 23:41:10   
Mya_81 RR
Za suhi kasalj, posebno pred spavanje, dobar je panatus sirup.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu cicak)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: potreban savjet
15.11.2013 23:44:23   
R&T@
Za suhi kasalj, po savjetu nase AnLu, malo soka od limuna u soljicu i posoliti...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu cicak)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: potreban savjet
15.11.2013 23:52:11   
AnLu
Sirup ako trazis onda od bjelog sljeza, a panatus niposto ne bih ukljucivala svome djetetu, a pogotovo bez saglasnosti sa dr.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: potreban savjet
3.12.2013 0:14:20   
cicak
hvala....

_____________________________

Vjerujem u ružičasto.

Vjerujem da smijeh najbolje izgara kalorije.

Vjerujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja.

Vjerujem da treba biti snažan kada sve krene naopako.

Vjerujem da su sretne djevojke najljepše djevojke.

Vjerujem da je

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: potreban savjet
17.12.2013 20:52:49   
Apotekarka
Vecer jedno pitanje,A mi je odradio MRI glave u proslu srijedu i rekli su nalaz bude za 5 dana ali za svaki slucaj da dodjemo za 7 dana,kasne li ta ocitanja da mm dzaba ne ode nisu nam dali nikakav br za pozvati

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: potreban savjet
17.12.2013 20:58:05   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Vecer jedno pitanje,A mi je odradio MRI glave u proslu srijedu i rekli su nalaz bude za 5 dana ali za svaki slucaj da dodjemo za 7 dana,kasne li ta ocitanja da mm dzaba ne ode nisu nam dali nikakav br za pozvati

Kasne. Ustvari,oni odmah imaju nalaz,samo je do vašeg doktora kada će ga dobiti s Radiologije i kada će vam očitati. Naš nije stigao ni u 15 dana na NP.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: potreban savjet
17.12.2013 20:59:26   
Mya_81 RR
Ne bi trebalo kasniti. Ja dosad nisam imala neka iskustva gdje sam dugo cekala ocitanje uzv, rtg ili mri. U svakom slucaju, da nalaz bude super user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: potreban savjet
17.12.2013 21:02:16   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Vecer jedno pitanje,A mi je odradio MRI glave u proslu srijedu i rekli su nalaz bude za 5 dana ali za svaki slucaj da dodjemo za 7 dana,kasne li ta ocitanja da mm dzaba ne ode nisu nam dali nikakav br za pozvati

Kasne. Ustvari,oni odmah imaju nalaz,samo je do vašeg doktora kada će ga dobiti s Radiologije i kada će vam očitati. Naš nije stigao ni u 15 dana na NP.


Mislim da to ovisi od bolnice do bolnice. Mi nismo imali kasnjenje, doduse vodili smo se kao da lezimo u bolnici tako da ne znam je li to imalo utjecaja.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: potreban savjet
17.12.2013 21:05:20   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Vecer jedno pitanje,A mi je odradio MRI glave u proslu srijedu i rekli su nalaz bude za 5 dana ali za svaki slucaj da dodjemo za 7 dana,kasne li ta ocitanja da mm dzaba ne ode nisu nam dali nikakav br za pozvati

+387 33 298 226

nađoh ti ovaj broj piše recepcija za MRI.....

+387 33 297 533
a za ovaj drugi piše za izdavanje nalaza.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: potreban savjet
17.12.2013 21:06:21   
Apotekarka
Pa zasto su nam onda rekli da sigurnoi za 7 dana bude gotov,mi gore i nismo imali svog dr nas je na MRI uputila neuropedijatrica iz SUNCOKRETA

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: potreban savjet
17.12.2013 21:10:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Vecer jedno pitanje,A mi je odradio MRI glave u proslu srijedu i rekli su nalaz bude za 5 dana ali za svaki slucaj da dodjemo za 7 dana,kasne li ta ocitanja da mm dzaba ne ode nisu nam dali nikakav br za pozvati

Kasne. Ustvari,oni odmah imaju nalaz,samo je do vašeg doktora kada će ga dobiti s Radiologije i kada će vam očitati. Naš nije stigao ni u 15 dana na NP.


Mislim da to ovisi od bolnice do bolnice. Mi nismo imali kasnjenje, doduse vodili smo se kao da lezimo u bolnici tako da ne znam je li to imalo utjecaja.


Mi smo bili na Jezeru,poslali nas kući nakon urađene MR.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: potreban savjet
17.12.2013 21:11:48   
bebaa
zar ima MR i na jezeru......user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *