|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 15:37:10   
koka i po
ne sudite tako ostro o ljudima i nemojte ih sve "trpati u isti kos".
koliko god zeljeli da nam neko ugodi toliko se i mi sami moramo prilagoditi .
zivot u zajednici ima i prednosti i mane jer se skoro uvjek javlja sukob generacija.svako zeli svoj mir i slobodu ali je kvaka u tome sta ko pod time podrazumjeva.ono sto zele stariji nemora znaciti da zele mladji i obrnuto.
licno smatram da je najbolje imati svoj krov nad glavom...radi vlastitog mira i mira starije generacije.koliko god grijesili mi lil drugi...ipak su to nasi roditelji i nemozemo ih mijenjati kakvi god bili.istina....greske i propusti u ophodjenju se javljaju ali su ipak oni nasi i takve ih trebamo prihvatiti jer druge nemamo.
uvjek su postojali ljudi i neljudi i tako ih trebamo dijeliti .

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 18:02:54   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: animagical

ja sve ovo citam i nesto kontam-sami zivimo,ali nikad se nisam uhvatila da bas gola gledam tvuser posted image jel se to samo tako kaze ili vi ljudi stvarno gologuzi po kuci stancate?user posted image  



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


A sexati se isto moze, ne vristim ni ja jer mi dijete uvijek u kuci spava a neko rece nemoze da se sexa jer ima neko u sobi pored.. uvijek ce biti neko u sobi pored, znaci vi nikad necete moci imati sex?

Cudna razmisljanja pravo... al svako ima pravo na svoj stav...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 15:28:27 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 18:52:20   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


A sexati se isto moze, ne vristim ni ja jer mi dijete uvijek u kuci spava a neko rece nemoze da se sexa jer ima neko u sobi pored.. uvijek ce biti neko u sobi pored, znaci vi nikad necete moci imati sex?

Cudna razmisljanja pravo... al svako ima pravo na svoj stav...


ne znam ko je rekao, ali vjerovatno je mislio "u sobi pored spavaju svekar i svekrva" jer je teme zajednica..ne misleci "u sobi pored spava dijete", jer za mene je to ogromna razlika..ni ja se nebi mogla opustiti i sexati da mi svekar spava u sobi pored..jer ce biti noci kad čiko i ne spava..ne moze se između svekra i djeteta povuci paralela.
I kad odem u goste, za nocenje imamo sobu, ali ne sexam se upravo jer je neko u sobi do nas.

a i kad je dijete u pitanju potreno se dobro uvjeriti da spava zimskim snom u sobi pored..nema vece grozote nego da je dijete tome svjedok..a ne bih se petljala ko gleda tv go ili stenje dok ima odnos - to je privatna stvar.

< Poruku je uredio gerberka -- 10.7.2011 18:55:04 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 19:28:01   
henna ze
pa taman sam to htjela reći..kod mene sad 35 m2..dijete spava u sobi ..ali to je dijete..koje mogu iznijeti vani ni da osjeti..kako spava..i sem toga uvijek zaključam ovo gdje smo mi tako da..
a svekrva po cijelu noć j čujem kako ustaje..kako diše..kako ne spava...i tako stalno...nezgodno je brate pravo...ma nije samo sex u pitanju..jednostavno nisi svoj..ovijek se osjećaš nekako neugodno..i mi i ona..mi smo 9 godina bili u zajednici..sad kaže ona..e da smo bog dom prije..ja nisam vjerovala da će i meni biti bolje kad vi odete...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 0:05:16   
Honey3
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Žene drage, vi koje imate sinove pa i Vi ćete jednog dana b iti svekrve, ja ne mogu da shvatim, koja količina gnjeva, bjesnila i svega negativnog na temama o porodici muža. To je strašno.
upravo ovako imam sina ,imam i roditelje koji imaju snahu (fino se slazemo i postujemo)dugo su zivjeli zajedno a i sad su u istoj avliji i Boga mi da li je pravo sto dolazim svojoj mami sa troje djece ili ne apsolutno me ne interesuje to su moji roditelji....svekra i svekrvu nemam ali dok su bili zivi postovala sam ih, imali smo posebne ulaze,nisam sa slagala sa mnogo cim,mnoge stvari su me nervirale, bili su dobri ljudi ali znali od te dobrote cesto pretjerati,  ali sam ih uvijek postovala,pila kafu sa njima,pomagala koliko sam mogla,jeli smo cesto zajedno,oni su mm roditelji kakvi god su bili on ih volio ne bi ga mogla povrijediti,sad mi je drago sto je bilo takouser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 0:37:26   
Hanady RR


Voljeti ne moraš ali poštovati da...
samo je pitanje koliko i kako smatramo poštovanjem roditelja supruga svoga...

recimo ja smatram da bi bilo jako uvrjedljivo mome usprugu d amu kažem da nebih živjela s anjegovom mamom, jer on svoju voli više nego moju logično...
eh sad dali ja poštujem tu njegovau mamu ako stalno i iznova ponavljam kako je zajednica jadna...a opet nebi mi bilo mrsko da moja mama živi sa mnom...
znači poenta je i taj je muž nečije dijete...ja ne moram voljeti ali moram poštovati...tu gdje sam došla došla sma svojom voljom, volim njega a i sve oko njega volim u granicama realnog...jer nebi on volio mene da zna ili osjeti da ja nisam voljna biti snahom njegove majke , sestre itd....

ja ne očekujem da moj suprug voli moju mamu kao što je volio svoju...ali svakako očekujem poštovanje iste...njenih godina, njenih nadanja i njenoga života koji je posvetila odgoju mene i sestre. da ne poštuje sve to nebi mi rekao živjet će sa nama ako proda kuću...a da nisma to poštovnje osjetila nebih njegovom ženom ni bila...
i poenta je svega...ne treba ni kuditi one koje na svkervu viču...jer taj muž sebi je birao takvu...da je moj sin kojim slučajem ja bih ga iz topa isplaila...ja ga rodila ja ga zgazila...a svoje cure odgajam da poštuju jer sutra će i one nečije snahe biti

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 15:35:23 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 0:38:52   
veeseelaa

Sveki ne mrzim, želim joj sve naj naj al zajednica??? svakodnevna kafica??? ne kontam života mi
Poštovanje ok al pre*eravanje ne, ne
Ni mm ne pije svaki dan kafu s mojom mamom niti s njom živi, niti ko to očekuje, niti se ko tome ibreti, niti ga ko smatra zbog toga lošim zetom... čak šta više moja mama ga pravo cijeni i voli i obrnuto
i ta priča bićemo i mi svekrve i ko stiće nas "kletva putujućih Džindasa" mi je nidje veze jer ne kontam koji dio je grijeh u mngim izlaganjima naših forumašica???? pa ja bi se roknula da nekad u budućnosti svaki dan pijem kafu sa snahom, ma idi .... il da joj besjedim kud će i šta će, šta me briga...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 15:36:48 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 0:45:01   
klemzi
Niti sam se ikada izjasnili o životu u zajednici, niti sam rekla da ne bih živjela sa njegovom majkom, niti sam pisala o nepoštivanju bilo koga, niti sam ikada išta loše pomislila ili rekla bilo kad ili bilo gdje za roditelje čovjeka kojeg volim više od ikoga na svijetu, tako da...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 15:38:09 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 1:02:57   
Galicia
Za mene je zajednica i kad zivite u dvije kuce i istom dvoristu, i kad zivite u istoj kuci a svako ima svoj sprat.....
 
Jos mi niko nije da odgovor sta je poenta zivota u zajednici.user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 1:04:41   
veeseelaa
Jos mi niko nije da odgovor sta je poenta zivota u zajednici.


kako nije? može ti sveki pricuvati dijete i napraviti rucak user posted image user posted image user posted image   o poslije ces u raj

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.7.2011 1:07:48 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 1:40:28   
Anoniman
zivim u zajednici,imam vibrator,imam tonu sexy rublja...imam sve stvari koje i vi imate u svojoj slobodi.
a mozda bi vama bas dobro dosla svekrva koji dan.da vam bar taj dan muz nadje rucak na vrijeme,i sve raspremljeno.jer pricate kako kuhate kad se vama cefne i raspremate kad se vama cefne.pa meni je logicno da se kuca rasprema svaki dan,a ne da mi dijete hoda po neusisanom podu,i da gledam kako ce sa radnog stola pasti neoprani sudi pa je udariti.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 1:46:44   
Galicia
IZVORNA PORUKA: Anoniman

zivim u zajednici,imam vibrator,imam tonu sexy rublja...imam sve stvari koje i vi imate u svojoj slobodi.
a mozda bi vama bas dobro dosla svekrva koji dan.da vam bar taj dan muz nadje rucak na vrijeme,i sve raspremljeno.jer pricate kako kuhate kad se vama cefne i raspremate kad se vama cefne.pa meni je logicno da se kuca rasprema svaki dan,a ne da mi dijete hoda po neusisanom podu,i da gledam kako ce sa radnog stola pasti neoprani sudi pa je udariti.


Muz isto pere, kuha, usisava, kad mu se cefne isto kao i meni. Sta je problem? Zivimo liberalno, rahat.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 1:55:28   
Anoniman

draga svekar i svekrva spavaju,i ja sam u gacicama...i tregeraci...evo bas sam izlazila u wc...zamisli nije me niko vidio.pa valjda u svojoj sobi mogu biti i gola.smjesne ste mi kako zamisljate tu zajednicu,zaista.
a vesela koliko sam skontala i tvoji sveki i svekar su u toj kuci samo drugi ulaz,pa sta kad izadjes na balkon u gacicama sta ako svekar u basti bude

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 16:08:55 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 2:07:48   
Ilhana RR
Molim da se drzite teme.

LP

RR TEAM


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 11.7.2011 2:20:57 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 9:36:43   
ena0002
U svakom slucaju skontah da nas je jako malo koje zive u zajednici a pritom je hvale....mislim da je time sve receno....i neko rece da je i zajednica kad se zivi u istom dvoristu u drugoj kuci ili na drugom spratu....nije vjeruj user posted image user posted image user posted image .....i ne kazem da je ista lose ponekad sa svekijima popiti kafu...pa napraviti rucak i pozvati ih...i imati normalan odnos sa njima....pa ako nam nesto i smeta presutiti i poslije svak za svojim poslom.....ali opet ponavljam kad ne mozete ama bas nista da redite bez svekija dodje vam zlo user posted image user posted image user posted image
I neko rece moze hodati u gacama i grudnjaku i pored svekija user posted image ....moze ali mislim da bi u zemlju propala da te svekar vidi u gacama i grudnjaku zar ne user posted image
I ovdje se opet nekako mjesaju pojmovi postovanja svekija.....zasto ja ne mogu postovati sveki a da pri tome ne zivim sa njom i ne gledam je svaki dan user posted image .....sta znaci moram ziviti sa sveki da bih nekom dokazala da je postujem user posted image .....mislim nebitno je li u pitanju svekar i svekrva ili moji roditelji...zar ne user posted image ....zajednica je zajednica i pri tom jadnica bez obzira ko je u pitanju......a imam mali milion primjera gdje se sveki i snaha nikako nisu mogle dok su zivjele u zajednici a kad se odvoje sve fercera za 10.....Boze zasto user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 10:53:55   
Aiša
Živjela sam u zajednici godinu dana, i nemam ama baš nijedan negativni primjer da napišem. Nekako ljudi, zapravo žene očekuju neke sočne priče iz tog perioda, ali ih nema....i puno je priče oko toga kakva je svekrva, kakav je svekar, u negativnom kontekstu. Pitam se kakve smo to mi, jer nije m uvijek do jedne "strane" , ako ih uopšte ima.

Ponavljam, nemam niti jedno negativno iskustvo.

lee, mislim da bi trebala obratiti pažnju na sljedeće:

Da li bi ta zajednica imala određeni rok trajanja, dakle, hoće li biti prelazno rješenje?

Da li potječete iz istog ili različitog konteksta? To može biti uzrok problema i nesuglasica?

Oko finansija se trebate prije dogovriti - ko će plaćati račune / kupovati hranu i slično?

Hoćete li imati odvojenu sobu, i vi i oni?

Koliki je stan/kuća? Imate li dovoljno prostora?

Više nije ni pitanje hožeš li moći hodati gola, hoćeš li moći spavati do podne ili možda ne ispratiti muža na posao, ili pak ostaviti suđe neoprano....

pitanje je i kakvu će oni slobodu imati s vama u kući, ipak će to biti dvije porodice? Jeste li sa njima otvoreno razgovarali, jesu li oni spremni na tu zajednicu?

To su pitanja da sama odgovoriš, pa razmislite o argumentima za i protiv...

U svakom slučaju sretno user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:02:09   
vjestica
IZVORNA PORUKA: Galicia

Jos mi niko nije da odgovor sta je poenta zivota u zajednici.user posted image

ja zaista ne kontam ovo pitanje
pa jel ti zaista misliš da ljudi izaberu zajednicu zato što tako žele, pa onda postoji neka poenta života u zajednici user posted image
ljedi su  zajednici jer nemaju drugog izbora, obično dok ne riješe stambeno pitanje
ako griješim, ispravite me
jer i mene bi zanimalo ako je neko izabrao zajednicu, a može se odvojiti


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:07:45   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Za mene je zajednica i kad zivite u dvije kuce i istom dvoristu, i kad zivite u istoj kuci a svako ima svoj sprat.....
 
Jos mi niko nije da odgovor sta je poenta zivota u zajednici.user posted image


Poenta je narodna poslovica:Pokrij se koliko ti je jorgan dugacak :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:12:28   
teacher75
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Za mene je zajednica i kad zivite u dvije kuce i istom dvoristu, i kad zivite u istoj kuci a svako ima svoj sprat.....
 
Jos mi niko nije da odgovor sta je poenta zivota u zajednici.user posted image


Poenta je narodna poslovica:Pokrij se koliko ti je jorgan dugacak :).

poenta je valjda velika zelja za porodicom s onim koga volite bezobzira sto sebi ne mozete priustiti stan, zelja da se ne odugovlaci i ne ceka dok oboje ne dodje u srednje godine i ne bude mozda kasno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:12:32   
gerberka
a ima i muškaraca koji postave uslov..ili kod mojih ili nikako..hebiga, sramota je pored sprata koji mu je babo namijenio ( bez pitanja i ličnog pristanka ) da ide u podstanare. znam takvih xxx primjera - oboje rade, imaju novac, al "sramota je otići samostalno pored sprata"

a druga poenta je ta poslovica user posted image  

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:14:05   
teacher75

IZVORNA PORUKA: gerberka

a ima i muškaraca koji postave uslov..ili kod mojih ili nikako..hebiga, sramota je pored sprata koji mu je babo namijenio ( bez pitanja i ličnog pristanka ) da ide u podstanare. znam takvih xxx primjera - oboje rade, imaju novac, al "sramota je otići samostalno pored sprata"

a druga poenta je ta poslovica user posted image  

mislim da je vecina zbog ove poslovice al ima naravno i bolesno privrzenih svojim roditeljima ili slucajeva gdje je neko od roditelja star i nepokretan pa treba pomoc...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:20:32   
gerberka
naravno da su finansije odlucujuce, ali ima ih brate nece od babe zbog sramote..jer se vodi logikom babo mi sagradio, uredio i vec u mladosti - dok te jos nisam ni upozno meni je predoređeno da cu svoju zenu smjestiti gore na sprat user posted image  imas ti njih grade kucu na tri sprata..pa kucu do kuce..za sinove kad porastu..a sinovi tek u prvi razred osnovne krenuli user posted image

neko nas zeza sa ovom temom user posted image user posted image user posted image  nemoguce je naborijati pozitivne stvari..to sitno kuhanje, peglanje...nisu to poz strane..ako me sveki voli moze mi i poslati ponekad gotov rucak..a i ja njoj..što ponekad i radimo user posted image

sukobi generacija su sukobi generacija..bili i bit će oduvijek i zauvijek user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:30:38   
D_K
U potpunosti se slazem sa Aisom.. Ovo su dobre smjernice za uredjenje zajednickog zivota.
Meni je jasno da ima jako puno negativnih primjera ali nemojte progasavati lazovima nas koje kazemo da nam je lijepo u zajednici.
Jedini stan koji bi kupili je za miraz curama. Ja sam se navikla i lijepo nam je tamo, imamo puno prostora i veliki vrt i ne vidim niti jedan razlog zasto bi se 'odvajali'.
Ako se nesto promijeni ok, onda cu o tome razmisljati ali sada sam potpuno zadovoljna situacijom.
Sto se tice ljubavi i postovanja, mislim da svako ima svoje mjesto. Mama jeste moja najveci uzor i kako vrijeme prolazi ja vidim kako sve vise licim na nju. Moja je sreca sto mi je i ona jako blizu i svako malo skoknem do nje, vidim je i popijemo kaficu. To sto nju volim ne znaci da ne mogu voljeti i postovati i svoju svekrvu koja je zena na svom mjestu. Nemam niti jedan razlog da je izbjegavam ili da ne udjem kod nje ako je nisam vidjela od jutra ili da popijemo kaficu u vrtu.
Zamislila sam scenu da ona izadje da vidi curice a ja sa tacnom i kafom begam po kuci.. Ako je kakva uporna moze me i zaganjati user posted image user posted image ..




_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 11:58:46   
gerberka
D_K niko ne kaze da lažete, naprotiv tebi svaka čast. Ali ja sam npr osoba kojoj bi došlo da bega sa tacnom, jer mi se samoj pije kahva user posted image  i što u takvim stvarima, u zajednici vrlo malo mogucim, vidim slobodu i samostalnost..mislim jesu moguce, ali ako me zaganja ili pusti pa zamjeri..a ne volim ni jedno, ni drugo.

Ja mislim da se jedna strana mora podrediti ili promijeniti .. pa u braku se mijenjamo i pšrilagođavamo..prilagođavam se iz ljubavi prema muzu, ali ne umijem iz poštovanja prema njegovima..niti on prema mojima.

MM je sinoc bio nocna, aja sa drugaricom otisla na svirku do 00:30h. I znam da sam u zajednici..bilo bi vidi je, on radi, ona trudna ide na dernek user posted image  ma i da ne pomisle to - meni bi bilo neugodno..a isto mislim i za moje...kako god..ja se divim onome ko se pronalazi u zajednici user posted image  

da se razumijemo..ja nisam vuk samotnjak..volim drustvo, volim kafe sa svekijima....ALI...postoje trenuci kada najvise volim svoje tihe zidove, otkucaje sata u dnevnom boravku i miris kafe..tiina..tiina...imm i ja.
Da zivim u zajednici nikada ne bih sveki odbila, ali da mi pokvari samo jedan u nizu ovih trenutaka kada mi treba mir ( naravno nenamjerno ) ja to vec smatram neslobodom. isto vrijedi i za moje i za njegove..zasluzuju samostalnost, odvojenost i rahatluk.

< Poruku je uredio gerberka -- 11.7.2011 12:05:33 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
11.7.2011 12:08:04   
D_K
ma jasno je meni.. ima i napornih ljudi pa ne znaju da vam oslobode prostor. pa niste vi bas uvijek zeljni njihovog drustva. ja sam sretna jer me nije zadesila takva zajednica i ja sam rasterecena jer mi niko nije podigao pritisak od sabaha...
ja sam reagovala jer se tako agresivno nastupa ako kazes da ti je lijepo u zajednici. ja nisam nikoga napala sto kaze da nece u zajednicu ni za zivu glavu. svako ima i svoje i hvala Bogu da tako. zeljela sam da opustim forumashicu koja je postavila temu, da joj pokazem da ne mora sve biti lose i da ce ona mozda imati srecu i imati lijepa iskustva.
ovo je osjetljiva tema pa da ne duzim (kao sto imam obicaj) user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *