|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mama ili tata?
25.8.2009 10:53:31   
neki
Drage moje,koga vasa djeca bolje slusaju,vas mame ili mozda tate???Moj Sead je non stop sa mnom,i ja sam ta koja najvise razgovara sa njim,ruzi ga,igra se sa njim itd...Ali on uvijek bolje slusa svog tatu,nego mene...MM  isto tako razgovara sa njim,igraju se,ruzi ga itd.Ali kad MM samo pogleda Seada,ovaj poslusa iste sekunde,dok mene ne benda uopste,ja mogu pricati danima,ruziti ga do besvijesti,pa i pucnuti ga;nista...Ponekad i poslusa,ali rijetko...Bolje slusa svog tatu...Kako je to kod vas???Hvala unaprijeduser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:36:14   
Tidzi
Mi donedavno nismo imali problema sa Adinom. Slusao je oboje, mada malo vise MM. Sad smo u nekoj fazi (bar se nadam da je faza), gdje ne slusa nijedno. Po 100 puta kazemo da nesto ne radi, da slusa, a on samo po svome, jos se kao fol i on pocne da dere na nas, nesto gundja, smrkne se! Iskreno se nadamo da je to nek faza i da ce ga proci, jer nedaj Boze da tako ostane bilo bi za poluditi. Mada kada podignem malo vise glas ili pak kazem da cu donijeti kajs, on poslusa. Nisam sklona tucama i to mi je bez veze, ali me nekad izbaci iz takta user posted image da ne znam sto uraditi. MM mi kaze prije nekoliko dana, da mu ne prijetim da ce dobiti batine, ako ih nece dobiti, jer ce tako svremenom shvatiti da ga samo ucjenjujem i nece mi vise vjerovati. A meni pak zao da ga malkice udarim, tek toliko da shvati da mislim ozbiljno. Neko mi kaze, da je to normalno, da su to te neke cudne faze, pa se tako i nadamo da ce proci i biti bolje.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:42:39   
Suzana
Ja mislim da je ovo od iskona ovako...
Moji su još mali, ali sigurna sam da će se više "bojati" tate.
Mislim da dijete osjeti da je majka ipak "blaža" i u neku ruku popustljivija, što je s druge strane opet prirodno.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:47:02   
mišur
I ja mislim kao Suzana...
Mame su ipak mame, popustljivije, blaže, nježnije...
Tate su tu da zagalame, da budu autoritet...
Moj dječak ne reaguje na mene kad zagalamim ili mu nešto ne dam, ali čim mm malo povisi ton umiri se...


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:50:17   
Anoniman
Tate u većini slučajeva imaju autoritet, mi koliko god izigravale strogoću uvijek popustimo i djeca to osjete...

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:51:44   
veeseelaa
Ajša je još mala da bi to mogla zaključiti ali mislim da će se više pribojavati mamine reakcije nego babine, babi je blag i nezna reći stop

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 11:58:09   
hanabanana
Ja sam ona koja ruži i koja grli.
Za sada mogu reći da Hana mene puno bolje sluša nego muža, ali on je tomu kriv. Nije dosljedan, od malena joj je sve puštao, i sada bi on da ga ona odjednom sluša. On je recimo može do sudnjeg dana zvati da obuće cipele i krene iz kuće, meni je dovoljno da jednom kažem: Hana idemo, obuci cipele.

Ja sam dosljedna, i recimo ako sam rekla Hani da neće dobiti sladoled jer je nešto loše uradila, ona taj dan neće pojesti sladoled. ( iako se i ja nakon dva sata propitujem: dal je to ipak prestrogo.....)
Dok muž jedno kaže, nakon sat drugo napravi.


< Poruku je uredio hanabanana -- 25.8.2009 12:00:49 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 12:00:39   
mamina cura
Meni je veci problem kod Timura sto nas oboje koristiuser posted image  Kad ga ja naruzim bjezi babi ( to je tata) i kad ga baba naruzi bjezi meniuser posted image  Ali mi oboje isto reagujemo pa mu to ne pije vode. Bude mi jedino jako tuzno kad smo sami - baba je na putu - pa onda poslije mog ruzenja posaljem ga u kaznu pocne jako dirljivo da doziva babuuser posted image  Ma kao one babe sto naricuuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 12:02:24   
dana3
ja "galamim"isto koliko i MM.uglavnom,iako mu je 10 mj.,zna sta znaci NE i na sto ne smije da ide:TV,PC,i sl.kad kazemo:ne-pogleda nas ,nasmije se i pocne da na svako NE nama govori DA i nastavlja po svom.Medjutim,odlucno NE sa malo prijetecim tonom navede ga da poslusa.Naravno ,ne odjednom ali kad osjeti da smo dosljedni onom sto zelimo od njega-poslusa-Evo ,sad mi sjedi u krilu,ali tastaturu ne dira vise.Bio je na treninguuser posted image user posted image user posted image .
Zasada smo MM i ja ma istom-pa vidjecemo dalje

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 12:05:43   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: neki

Drage moje,koga vasa djeca bolje slusaju,vas mame ili mozda tate???Moj Sead je non stop sa mnom,i ja sam ta koja najvise razgovara sa njim,ruzi ga,igra se sa njim itd...Ali on uvijek bolje slusa svog tatu,nego mene...MM  isto tako razgovara sa njim,igraju se,ruzi ga itd.Ali kad MM samo pogleda Seada,ovaj poslusa iste sekunde,dok mene ne benda uopste,ja mogu pricati danima,ruziti ga do besvijesti,pa i pucnuti ga;nista...Ponekad i poslusa,ali rijetko...Bolje slusa svog tatu...Kako je to kod vas???Hvala unaprijeduser posted image

isti slucaj i kad dodje  muz s posla ja mu pricam kako me neslusa sta je sve radio on nista miran i ja ispadam lazov user posted image pa me iznervira vise slusaju oca i ako sam ja strozija...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 12:35:43   
neki
IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: neki

Drage moje,koga vasa djeca bolje slusaju,vas mame ili mozda tate???Moj Sead je non stop sa mnom,i ja sam ta koja najvise razgovara sa njim,ruzi ga,igra se sa njim itd...Ali on uvijek bolje slusa svog tatu,nego mene...MM  isto tako razgovara sa njim,igraju se,ruzi ga itd.Ali kad MM samo pogleda Seada,ovaj poslusa iste sekunde,dok mene ne benda uopste,ja mogu pricati danima,ruziti ga do besvijesti,pa i pucnuti ga;nista...Ponekad i poslusa,ali rijetko...Bolje slusa svog tatu...Kako je to kod vas???Hvala unaprijeduser posted image

isti slucaj i kad dodje  muz s posla ja mu pricam kako me neslusa sta je sve radio on nista miran i ja ispadam lazov user posted image pa me iznervira vise slusaju oca i ako sam ja strozija...

Kao da sam ja ovo pisala,identicnouser posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: mama ili tata?
25.8.2009 13:20:50   
Nedi
Sad je u fazi da nas nijedno ne sluša, ali ipak prije posluša tatu nego mene, vragolaste okice znaju da je mama slaba na njih

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 16:16:10   
belmac
u našoj kući ja sam "babaroga"user posted image . po cijeli dan sam s njima. ja sam ta koja ih najviše mazi, ali i najviše ruži. kada mm dođe s posla toliko ih poželi da mu ne pada na pamet da ih ruži. nedavno su se smamili i upošte ne konstatuju da ih ja ružim i opominjem. ja kažem mm da drekne, jer znam da bi to bilo neobično, i vjerujm da bi odmah poslušali, a on samo reće " hajde djeco budi te dobri, slušajte šta vam mama kaže!" user posted image htjela sam i njega izmlatit zajedno s njimauser posted image
definitivno bolje slušaju mene ( šta će moraju)user posted image user posted image


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 16:18:05   
neki
Moja belmac,valja se nama boriti sa njima(nasim muzevima)user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 16:20:44   
belmac
IZVORNA PORUKA: neki

Moja belmac,valja se nama boriti sa njima(nasim muzevima)user posted image

ah da! ja zato kažem da imam četvero djece (troje malih i jedno veliko)user posted image


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 17:19:10   
acudesa
kod mene dječak bolje sluša babu (tatuuser posted image ), ali imam osjećaj da je to više strahopoštovanje
dok mene više posluša iz poštovanja, jer mu ja sve polahko objasnim
a mm-sve na hooruk
mada najbolje posluša kad zajedno reagujemo-tad se ko miško ukeketi vidi nema kud (ni meni ni njemu u zaštitu), pa odradi ono što se od njega očekuje

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 22:17:48   
lejlašh
Ja sam puno strožija i mene se više boji, kad je tajo tu bježi mu i kaže ne da tajo user posted image .
Inače je porilično dobra, sluša, mada je sad u fazi da na sve kaže - NEĆU i smije se,sve kroz igru, ali kad ja povisim ton, zna da mora poslušati

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: mama ili tata?
26.8.2009 22:37:11   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Suzana

Ja mislim da je ovo od iskona ovako...
Moji su još mali, ali sigurna sam da će se više "bojati" tate.
Mislim da dijete osjeti da je majka ipak "blaža" i u neku ruku popustljivija, što je s druge strane opet prirodno.




Potpisujem!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: mama ili tata?
27.8.2009 13:46:58   
Blue rose RR
Sve ovisi o situaciji, i njenom raspoloženju, mada ne vidimo neku pretjeranu opredjeljenost kada su u pitanju poslušnost prema nama dvome.
Neki kažu da smo prestrogi, a meni to nekako dođe kao normalan slijed događaja.
Zna se šta može, a šta ne može, i koliko puta se nešto može ponoviti ... kako kod mene tako i kod mog muža.user posted image
Valjda što smo mnogo minuta i sati proveli diskutujući svaku našu kaznu, zabranu ili šta već.
Obično kada neko sa njom bude u nekom "zabranjenom" ponašanju od strane nje, saopšti šta se dešavalo, i kakva je kazna.
Preferiramo da uvijek pred njom kažemo jedno drugom šta je kikica uradila, zašto to ne valja, i koja je kazna.
Tako da ona bude svjesna svojih postupaka.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: mama ili tata?
18.1.2011 10:53:38   
saso
Malo podizem temu user posted image
Mislim da smo obadvoje strogi ,s tim da sam ja nesto blaza,medjutim lopuzica mala je skontala da kad je ja ruzim bjezi babi.Nervira me samo sto MM nije dosljedan meni kad je ruzimo,mislim kada je ja ruzim trebao bi i on a je zaruzi a ne ja je ruzim ona pravac njemu,ona naravno nalazi utociste,ne shvata zbog cega je kaznjena a ja ispadam babaroga grrrr....user posted image

_____________________________

"Najusamljenije mjesto na svijetu je ljudsko srce u kojem nema ljubavi."

Kikica - mamino malo pile :)


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: mama ili tata?
18.1.2011 11:06:48   
Lulu_08
Baš zavisi o situaciji! Obzirom da je tajo vani, te dolazi kući svaka 2-3 mjeseca, po njegovom dolasku niko ne postoji na svijetu osim TAJE. Nakon par dana situacija se mjenja i ona opet postaje mamina (i tatina) curica, a sluša jednako i mamu i tatu. Ovo se odnosi i na slušanje i neposlušnost hehe.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: mama ili tata?
18.1.2011 11:40:04   
ziki
Kod nas je situacija da on sluša onog sa kojim je sam. Kad smo zajedno onda ne sluša ni jedno. Uglavnom greška naša jer se meni čini da mm malo pretjeruje sa očekivanjima a mislim da bezveze vikne ponekad i ja ko vječiti zaštinik mlađih skačem i branim. Trudim se da obuzdam taj poriv al ne ide. Mama se čudla kako me za po nešto posluša od prve, ja mu fino kažem i bez dizanja glasa. MM očekuje da kad ga pozove ovaj krene bez pogovora čak i ako gleda crtani. Moje mišljenje da on mora pojasnit dvoipogodišnjaku zašto treba da ostavi crtani u kojem uživa i da dođe do babe koji nešto hoće.
Valjda se i mi dogovorimo prije nego što bude kasno.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: mama ili tata?
18.1.2011 11:44:19   
reallove
moj Emin ne slusa nikoguser posted image user posted image zezam se..mene najmanje slusa..vise slusa mm..npr.on ga moze uzeti u auto i izvesti ga bez problema,ode kod rodjaka sa njim,Emin bude dobar,dok samnom sve to nema sanse..ja mu puno popustam,radim sve sto on hoce dok mm ponekad i zagalami...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: mama ili tata?
18.1.2011 11:49:05   
Anoniman
kod nas je ko kod vas dvijeuser posted image user posted image ...ne slusa nikog...najmanje meneuser posted image ...kad mu je nana tu zna da ce mu sve dozvolitiuser posted image ...ja vazda kazem...da imamo nuklearnu bombu ona bi mu i to dala da se igra...jel ja nesto ne dam...on trci kod nje da mu da...i ona mu naravno dauser posted image user posted image ...onda se mi svadjamo....i tako u krug...ma divota

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: mama ili tata?
21.1.2011 20:13:29   
škorpija
naš malac je fakat grozan kad smo oboje kući, a inače više se folira tati, mene bolje sluša, ali kad ga tata ruži to mu praaaavo teško padne, nos objesi do zemlje, pokunji se, pravo smješan bude.

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *