|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moj sin počeo je da priča...
18.9.2007 13:27:18   
mojamura
i pjeva 14.11. bit če mu 2 godine...ali priča baš po 'kineski'user posted image user posted image

ali je jako sladak, neke rječi razumijem a neke i ne, ali on zna da pokaže što hoče

a kada su vaša deca počela da 'pričaju'?






Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moj sin počeo je da priča...
18.9.2007 16:20:10   
natasa
moja hana prićala je već kad je imala 13m.to ima na majku,,pjeva odkad se rodila..user posted image ..pjeva,pleše i govori i kad spava user posted image .stvarno je brbljavica..a kad ćuje koju muziku koju voli-je cijeli stan njen ili trgovina ili benz pumpa..ne šljivi nikog kad se joj pleše i pjeva

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moj sin počeo je da priča...
10.10.2007 9:40:08   
Mama1
A moja hana koja ima 10 mjeseci pa nemoze se reci da bas prica ali zna reci :
mama , dajda ( dajdza) , nana , nina ( ime ) , daj daj , ne ne . . .



(odgovor članu natasa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moj sin počeo je da priča...
10.10.2007 12:23:34   
Blue rose RR
Moja kikica je prava alapača, već sa sedam mjeseci je počela d anešto brblja da bi sa godinu odčepila. Sada 27.10. će joj biti dvije godine, i super sastavlja rečenice, i većina raje (koja nije sa njoj stalno ) je razumije.
Ali kada počne sa pitanjima....joj nekada više nemam snage da joj objašnjavam šta je šta, i onda je samo pošaljem tati da igraju "KOKA" na računaru.user posted image

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moj sin počeo je da priča...
20.10.2007 22:07:40   
SMIRI
Moj sin (sad ima 2 god) je prohodao sa 10 mjeseci... a sto se tice pricanja...nece pa nece....

Kad je poceo brbljati isto je tako zvucalo kineski...samo je govorio DAJ-TO-DAJ-TO-DAJ-TO

;-)

Ni sad ne prica ono bas nesto najbolje! Sto sam primjetila je, da izmislja neke svoje rjeci. Naprimjer

BOKO znaci ugasiti ili upaliti
POPA znaci sjesti itd.

Ja ga razumim! Al svi ostali ne, jer bas nije ni slicno!

Al problem je u tome sto uci tri jezika odjednom! Zivimo u Austriji, u zgradi samo turci pa sa turskom djecom uci turski, a mi u stanu pricamo bosanski...al doktor kaze da to djeca dobro savladaju i da ce se odcepiti odjednom!

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moj sin počeo je da priča...
5.11.2007 23:46:34   
Suncica*
I mi smo se pre neki dan smejali. Ja kazem ajde da je vodimo kod kineza mozda oni uspeju nesto da shvate od njenog brbljanja. Inace ima 15 meseci i sem mama, tata(tata joj znaci vise stvari), aka(majka), daj, pec(nesto vruce)..Inace je jako slatka, uzme moj mobilni i prica li prica..Zna da oponasa zivotinje(kucu, macu, konja, kravu)
Takodje kada joj otpevam pesmicu zna da ponovi melodiju, ali da progovori ni u snu..
Ali sreca je sto zna sta zeli, pa me vuce za ruku da joj to i dam..
Iskreno se nadam da ce uskoro da progovori, da napokon nadjemo zajednicki jezikuser posted image

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moj sin počeo je da priča...
6.11.2007 5:15:07   
SMIRI
IZVORNA PORUKA: suncica

I mi smo se pre neki dan smejali. Ja kazem ajde da je vodimo kod kineza mozda oni uspeju nesto da shvate od njenog brbljanja. Inace ima 15 meseci i sem mama, tata(tata joj znaci vise stvari), aka(majka), daj, pec(nesto vruce)..Inace je jako slatka, uzme moj mobilni i prica li prica..Zna da oponasa zivotinje(kucu, macu, konja, kravu)
Takodje kada joj otpevam pesmicu zna da ponovi melodiju, ali da progovori ni u snu..
Ali sreca je sto zna sta zeli, pa me vuce za ruku da joj to i dam..
Iskreno se nadam da ce uskoro da progovori, da napokon nadjemo zajednicki jezikuser posted image



Pa sigurno ce se odcepit odjednom, kao sto su meni rekli...

A evo ja vec sad primjetim na svome da napreduje! Vec je poceo slagati recenice! I nekad ispusti glupost...da se samo zacudim!
Juce je igrao se sa slagalicama...i nije bas islo kako on hoce, pa je probao na silu, razljutio se i rekao "BEM MAMU"...
Ja ostala bez teksta! To me je najveci strah, to psovanje i gluposti!
Al najkasnije kad krene u vrtic...pokupice svega i svasta!

_____________________________

SMIJEM SE i kad mi se place ;-)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moj sin počeo je da priča...
6.11.2007 9:04:41   
travnicanka
Moja djeca su pravi brbljivci!!A ko im je mama sigurno ce neki pomisliti,ali nisam ja neka pricalica to su se oni na tatu bacili!Moja user posted image  je propricala sa 10 mjeseci i to je znala masu rijeci,a evo i user posted image  on je sad 9 mj.i vec zna: "tata"to mu je bila prva rijec,"dada"tako sestru zove i "hajde"stalno me zove.Dopuze do vrata i zove da idemo vani.Sa svojom Ajlicom komuniciram pravo i djeca su jako zanimljiva kad propricaju!!!!

(odgovor članu SMIRI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moj sin počeo je da priča...
7.11.2007 15:10:10   
makana
mojoj user posted image  će sada godina, ali baš i ne priča
zove mama, baba (babo), a svekrva kaže da zove i nju - njanja,
osim toga najviše voli da se izdere daaaadaaaaaaa pa onda nekoliko puta kratko dada ali ne znam šta joj to znači
često brblja i guguče nešto nerazumljivo, sa posebnom žestinom kada mene ruži ako joj nešto branim
kad čitam šta govore vaše bebe pitam se da li bi i ona trebala malo više da "priča"

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moj sin počeo je da priča...
7.11.2007 15:54:30   
moja malena
Ma ne treba da se brineš.
Ne tako davno sam čitala da dijete samo progovori
kada je spremno za to i da to nema nikakve veze s tim da li
vi s njim mnogo ili malo razgovarate. To jednostavno ovisi o djetetu.
Moja curica od 18 mjeseci govori samo mama baš čisto.
Sve ostalo je neko mrmljanje i nabrajanje koje samo ja prepoznajem.
Moja pedijatrica mi je rekla kako mame uglavnom sve napušu
pa tako ima "djece koja s pola godine sve govore i sastavljaju rečenice".
Zato bez brige, sve to dođe samo po sebi kada dijete bude spremno

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moj sin počeo je da priča...
7.11.2007 16:01:57   
Suncica*
Ja se uopste ne opterecujem time, progovorit ce kada bude htela..Inace sve jako dobro razume, samo nece nista da kaze..Izvrsno sastavlja recenice na kineskom jezikuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moj sin počeo je da priča...
7.11.2007 16:07:54   
makana
ama nije da se brinem, a kažu da i nije baš zahvalno upoređivati svoju djecu sa drugom, svako je drugačije, već dok nisam pročitala vaše poruke mislila sam da je moja almedina prava pričalica hehhehe kad eto i nije baš neka
user posted image  smijem se sama sebi jer sma uvijek govorila da neću nipošto da budem jedna od onih mama
znate one koje rečenice počinju sa
"e nije što je moje...."
uvijek me smijeh spopadne kad pomislim na touser posted image
ma propričaće kad im bude ćejf

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: moj sin počeo je da priča...
22.11.2007 11:54:44   
karolina
Slučajno sam naqišla na ovu stranicu i zaista mi se sviđa, dakle nova sam i sve vas lijepo pozdravljam. Evo da se i jua pohvalim imam curicu, prije nekoliko dana je napunila godinu dana i zna reći mama, baka, deda i pokupila je od nekoga "...ebote" i stalno to ponavlja.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: moj sin počeo je da priča...
22.11.2007 11:55:40   
karolina
Oprostite na greškama, u žurbi sam bila.

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: moj sin počeo je da priča...
22.11.2007 13:21:05   
makana
user posted image user posted image
eh te curice
moja još nije pokupila nijednu psovku
kaže mama, baba, nana, njam njam kad hoće da jede
ali još nismo skontali šta joj znači dada
pozdrav tebi i tvojoj user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: moj sin počeo je da priča...
22.11.2007 13:24:42   
Blue rose RR
moja kikica "dadu"definiše kao čokoladu.
možda da napišemo jedan riječnik , a šta mislite drag emoje hanumice?
Ona moja ne zatvra usta. Sve je to lijepo, ali kada sam umorna joj Bože , ne mogu sebe da slušam...sve dok ona ne izvali koju glupost pa se od srca ismijem...neka ih dragi Bog čuva.

A psovke..uh. Ne psuje, ali kada poželi da se na nju smrknem kaže: EBO MATE (mislim da nije potreban prevod).

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: moj sin počeo je da priča...
22.11.2007 14:27:37   
makana
user posted image
super ideja za rječnik
pošto bebaću svom još ne dajem čokoladu, do sada je dobila dvije kocke čisto da proba, nije taj slatkiš u pitanju
ona se dere dada šta god da ugleda ili se jednostavno prodere tokom igre
možda joj je to čisto neki uzvik veselja ili zadovoljstva
pojma još ne znam
zna mahati i pritom govori papa, to sam zaboravila napisati
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 9:44:38   
travnicanka
Kod moga Adia je glavna rijec dada.Ja sam bila gotovo ubijedjena da zove Ajlu tako,svoju sestricu,ali izgleda da nije.Meni se cini da je to glavna rijec u jeziku kod beba.Sad je gotovo 10 mjeseci stalno nesto prica,zove tata i dada iz sveg glasa.Nekad nemozes gledati tv-e koliko se dere.A sto je specificno za njega,tako voli muziku da to nikad nisam vidjela.Nije bitno koja vrsta muzike,on odmah sjedne na pod i kao dervis pocne ce savijati napred nazad.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 10:38:19   
makana
eh
isto kao moja almedina
muž se stalno žali da ne može od nje da gleda ni vijesti ni dnevnike i nema pojma šta se u zemlji dešava, a ona kao da zna počne s adrekom čim vidi da dnevnik počinje
neki dan me iznenadila, pjeva naš rahmetli safet isović, a ona uz njega aaaaaaaaaa pa eeeeeeeee
a kada je malo življa muzika onda guzom tamo vamo kao da pleše user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 10:58:03   
travnicanka
E sta ces imamo muzikalnu djecicu!!!!Meni pravo smijesno kad on pocne pjevati i kao bajagi plesati!!Kod nas ti je haos kad neko dodje.Svi znaju da je Adi muzikalan i odma traze da pustimo neku muziku pa da pocne Adi sou!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 13:38:42   
Nemirna
Joj najzanimljivije doba je kad propričaju hehe
Moj maleni do dvije godine je izgovarao samo par rijeci.. ma nema sanse da ponovi ista za mnom... i onda je odjednom poceo... sada ima dvije i pol godine. Odavno vec zna sve boje.. i to ne samo osnovne nego i "najadata, (narandžasta) tmeda, (smeđa) loda, (roza), bodo (bordo)" user posted image user posted image user posted image
Prica sve zivo... ali uzasno tepa. Ne zna reci r,s,š,č,ć,ž,đ... mada ga okolina razumije dobro.
Deda ga je naucio par cool stvari kao npr ko je predjsednik Libije, Kube... user posted image
Glavne gradove ove koji su malo smjesniji tipa Budimpešta i tak...
A najnovije dostignuce su zastave država... haha
Na kabelskoj ima neki kanal DM SAT onaj od Dragane Mirković, e dolje ispod klizi traka i izmjenjuju se zastave drzava... juce sam se sokirala... samo Litvaniju i Letoniju mijenja, ostale sve zna. Jutros bila komsinica na kavi i ostala ono wow :)

Nekad te djeca ucine tako pononosnim user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 13:52:01   
makana
hehehe
super
nazivi boja su mu mrak
od nekoga sam čula kao nemoj tjepati djetetu jer će i ono
ali ja se nekada ne mogu da suzdržim pa nerazumljivo meljem ko mlin što kod almedine izazove smijehuser posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: moj sin počeo je da priča...
23.11.2007 14:09:01   
Nemirna
Da i ja sam to cula i nikad nisam tepala niti krivo izgovarala rijeci pred malim... Niti su to radili nasi bliznji. Uvijek smo se prema njemu odnosili kao da je odrastao. user posted image

Neki dan sam bas razmisljala i trazila logicno objasnjenje zasto ne prica "čisto" . Znam da moze izgovorit ta slova jer npr u riječi šuti super izgovori slovo š. Ali nigdje drugo ga ne koristi. Onda sam se sjetila kako nije htio niti procati dok nije bio siguran da to zna... mozda je i sa slovima ista stvar... misli da ih ne zna i onda niti neće... juce sam se pocela igrati s njim i trazim rijeci koje pocinju sa č i govorim mu da ponavlja za mnom... nece uopce da ih izgovara... niti onako kako ih inace govori.. ali me pazljivo slusa... vidim da u sebi pokusava. i tako ja sama brbljam.. čvorak, čiko, čaj, čaša... a on sav udubljen prati user posted image

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: moj sin počeo je da priča...
4.12.2007 18:34:46   
laracroft
Moj sin je sa nekih osam mjeseci rekao mama i tata i to istu vece,ali od tada vise ni rijeci.Ponekad uplakan zovne mama i to je to.Brblja nesto,veseli se muzici,a kada cuje Rihanu da pjeva poludi.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: moj sin počeo je da priča...
14.12.2007 20:37:25   
Suncica*
E moja Lorena od pre neki dan zna par novih reci..
Cece-cvece
Ata-vatra
taajata(ili nesto tako)-carapa
vidi
palo
paja-spava
svoga medu kome smo mi dali ime Mile(sav je sladak) zove Ije
Dragana(tatu) zove gaga
ota-lopta
doda-voda
Ali je to jakooo malo da se sporazumimo..treba jos mnogo, mnogo vise..



(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *