|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moju bebu kao da nesto boli...kako da znam sta
10.10.2008 11:31:55   
mamina princeza
Drage moje izvinite ako bespotrebno otvaram novu temu al nemam previse vremena da razmisljam gdje bi ovo stavila da vidite. Moja beba se od jutros rano ponasa cudno. Svakih otprilike 15 minuta zaplace pravo  da od placa izgubi dah. Nista ne pomaze ni kad je uzmem cupkam nosam nista ... smiri se za minutu dvije i sve tako. Temperature nema za sada svu sam je pregledala nista nema cudno. Pomislila sam da je nesto sa ocima al sam shvatila da je to od placa jer ih nakon toliko suza jedva moze otvoriti.
Ima 3 mjeseca i 6 dana do sada nije bilo nikakvih problema i nikad al bas nikad nije ovako plakala. Kako da ustanovim sta je muci.... glupo mi bilo da je vodim odmah doktoru a mozda bih i trebala.
Sada spava jedva sam je uspavala da stignem vas pitati nesto o tome.

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:35:47   
mamyca
Da nisu grcevi?Stvarno neznam sta bih ti rekla,nisam imala takvu situaciju,stavi joj malo uljane krpe tople na stomak.I popij kamilicu ako dojis,i njoj ce biti lakse.Ako bude i kasnije takva situacija,odvedi je doktoru.Javi nam,nadam se da ce sve biti ok.Pusa za malu princezu.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:36:02   
Emina*
Leki, ne znam sta da ti kazem...
Po tvojim opisima, ja sam pomislila da su mozda jaci grcevi....
Kako je pocela da place, jel prvo jela, ili je iza sna pocela da place??

Ne znam kako da ti pomognem, ali de mi malo pokusaj opisi, sta ste radili prije tog placa??


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:39:11   
Anoniman
ja bih joj svaki dio tijela prepipala i vidjela kako reaguje na koji dio. Ako se mršti, kvrči šakice, povlači koljena prema gore, velika je vjerovatnost da je stomačić. A takvim plačem može reagovati i na bol u uhu...

(odgovor članu mamyca)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:43:03   
mamina princeza
Hej drage hvala na brzim odgovorima.

E ovako ne dojim je nemam mlijeka vec jedno mjesec dana ona pije pored hape i caj pa sam joj jutros dala dosta al nista. Cudno mi da su sad grcevi nikad ih nije imala da se sad jave sad je vec "velika" Pocela je plakati kad se probudila jutros iz cista mira ja je stavila pored sebe ona opet malo zatvori oci i rasplaka se . Tako je pocelo. Poslije toga je jednm jela i to je fino pojela hapu kao i inace....ne znam sta bi joj moglo biti. Svu sam je pregledala da se nije ogrebala ili nesto da je boli nema nista na tjelu s vanjske strane.
Bezveze mi bilo da je vodi doktoru i kazem eto place ne znam sta je...al ja sam panicar i nekako me strah posto sam sama s njom pa ako se ne smiri ni kasnije kad se probudi ici cemo vjerovatno

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:48:32   
mamyca
Kad se probudi stavi joj tu uljanu krpu na stomak,ako se smiri onda su grcevi i masiraj joj stomacic u kruznim pokretima.Ako ni to ne pomaze odvedi je doktori,moze biti i bol u uhu kao sto je Shee rekla.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:48:36   
stella
kao sto Shee napisa mozda je uho boli.Probaj joj pritisnuti uho pa ako reaguje onda je to,a mogu biti i grcevi.A ako ne otkrijes sta je onda je odvedi doktoru,pozz

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:51:38   
mamina princeza
Usi sam pipkal ala njih inace ne voli da puno diram pa mase glavom tamo vamo al nije posebno vristala.
Nadam se da ce proci kad se probudi jer evo spava vec fino pola sata i niej plakala nije je bol znaci budila

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 11:54:38   
mamyca
I ja se nadam da je proslo,to su onda sigurno bili grcevi,jer bol u uhu ne bi tako lako prosla.Sretno i poljubi mi malu princezu.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 12:27:19   
mamsi
sretno Lejla,ma sigurno joj je nešto nadošlo,nadam se da se do sad već počela smijati duša draga

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 12:46:21   
Visnja RR
a da nisu zubici malo uranili...po tvom opisu slicna je Asja bila  pa je zamlo ne odvedoh pedjatru ... kad napipah slucajno zubic...
pusa bebici

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 12:55:05   
Adana
Dusa mila, nadam se sta god da je da ce brzo proci, i da nije nista ozbiljno. Salzem se sa svim, mogu biti grcevi, zubici, uho. Jesi li pipnula iza uha, ispod resice? Puse

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 12:57:02   
mamina princeza
trazila sam zubice i prije jer znam da se nekad desi da porane sa 3 mjeseca - a i puno bali i stalno usnicu gura na donje desni. Al nema nista mada su kao malo otecene ili ja umisljam. al kazu da to zna potrajat dugo dok ne krene zubic. S koliko je Asja dobila zubic i koliko je ovako kenkala prije nego si ga nasla:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 13:02:48   
Visnja RR
i pored nasih "mozda je " odgovora bilo bi najpametnije da nazoves pedijatricu i pitas...

Asju je drzalo dva dana ali po noci... svakih pola sata-sat se budila...nije plakala ali se stalno budila i malo kmezala ...
zubici su joj se pojavili s 5, 5 mjeseca ali to nema veze draga svakoj bebi u razlicitom periodu niknu... al kako rekoh nazovi pedijatricu pa pitaj ako se to nastavi...
pusa

< Poruku je uredio Visnja -- 10.10.2008 13:05:08 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 13:47:15   
camm
kako je bebača jeli bolje?

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 13:51:25   
mamina princeza
jeste malo odkako je odspavala rjedje lace al nije jos uvijek skroz proslo sva je kenkava al je bolje nego je bilo pa se nadam da ce do veceras skroz proci da ne moram doktoru...a ako ne idemo

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 13:57:56   
tweety
pošto hB nema temerature,ne bih trebala biti neka upala.mogu biti zubići a i grčevi.da li ti je imala stolicu danas?da joj nije tvrda pa je stomačič boli?

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 13:59:29   
mamina princeza
imala je stolicu vec dva puta danas pa sam taj problem eliminirala. sad je bolja al joj sve smeta pa je tesko i otkriti sta je

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 14:04:02   
camm
ma mogu biti lako zubici znaju djeca biti kenjkava i nervozna
dok zubic ne probije.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 14:50:17   
Emina*
Leki, izvini sto se sad javljam user posted image  user posted image
Mislim, ipak da su samo grcevi, a to sto je ona starija, nista ne mora da znaci...
Moj Bakir i dan-danas zna malo da zakenjka, pa i zaplace dok ne prducne, i onda ko da mu je svanulo user posted image   user posted image
Njemu jos uvijek nisu prestali, ali da kazem da ih nikako vise nema- ne mogu...
Moguce je da se ti grcevi javili zbog promjene vremena, nama se to znalo desiti, kad je vrijeme lijepo, i kad se naglo promijeni, grcevi mu odmah postanu jaci...
Mada, kako Visnja rece, sve je to nase "mozda"...
Ako Dzelila bude plakala i kasnije, ja bih ti savjetovala da ti nju ipak odvedes pedijatru, cisto da i ti budes mirna, i da se ne brines...
Ljubim vas puno, i javi nam kako je pile.....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 16:07:12   
ebru
Pokusaj joj izbacit caj potpuno,znam iz iskustva,mi smo zavrsili jedanput tako u hitnoj...znaci samo mlijeko...mi izbacili caj i bespotrbno plakanje prestalo...nece joj naskodit bez caja sigurno...znam kako ti je
Sretno i javi kako je bebica!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 16:24:13   
mamina princeza
Meni su opet rekli i doktori jos davno dok je bila skroz manja da pije pomalo caj posebno zato sto ona ne doji nego samo jede hapice. Neko djete hoce caja i vode neko manje - moja beba nekad jednostavno samo trazi tecnost posebno u noci - bas bude samo zedna. I meni je receno da joj dajem koliko hoce i tako i radim.
Ne vjerujem da je od caja jer caj pije odavno i ne bi trebalo da joj on stvara problem.
Moguce da su grcici mada mi nekako nikako ne ide na to jer je fino kakila i jutros rano prije toga i prducka cijelo vrijeme kao i inace al eto moguce. Masirala sam joj stomak u tom periodu kad je plakala nije se nesto posebno mjenjalo....
sad je bolje malo kenka al nije to nista u odnosu na ono jutros tako da je za sada necu voditi doktoru. Ajko se ponovi idemo.

Hvala vam puno drage moje na pomoci ... kad se covjek nekad uspanici svaki savjet dobro dodje.

pusica svima

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 16:44:24   
Bosanka
Opipaj joj dio iza usiju kao i dio gdje je slijepo crijevo.ukoliko nastavi plakat ipak ti dr.odvedi.sretno.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
10.10.2008 18:08:41   
mamina cura
Drzim fige da ce biti aBd dobro, da je samo prolaznouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: moju bebu kao da nesto boli...kako da zna...
12.10.2008 0:23:28   
tweety
kako je bebica,jeli ok?da li si našla uzrok?

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *