|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:13:33   
Lulu_
drage mame
posto ja gledam samo njemacke programe vidim koliko se njihova djeca igarju sa ovim konzolama...
meni se to nimalo ne dopada.
ja sam zivjela u njemackoj i sjecam se da sam bila totalno out jer se nisam igrala sa nintendom koliko su to radili moji vrsnjaci!

meni se npr svidja ovaj nintendo wii za cijelu porodicu kada mi npr dva-tri puta semidcno igramo familijrno tenisa iili golfa,kuglanja ili pjevanja u timovima...sve ostalo-udaranje,fudbal,box,PUCANJE je za mene zivi uzas...kako vi mislite o tome


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:28:32   
Blue rose RR
Ništa što se ne koristi pretjerano i što je u skladu sa nekim uzansama lijepog odgoja, predstavljalo bi pozitivnu sliku.
Međutim povlačeći crtu između ninteda i playstationa, gdje se preferiraju: borbe između ovozemaljskih i vanzemaljskih (zamišljenih) likova, trke bandi sa vozilima, zatim sve ono u čemu: krv, oružje, pesnice i druga nasilna sredstva imaju primat, i sa druge strane sportskih igrica, prije bih se odlučila (kada bih morala da biram), ovu drugu vrstu.

Ali opet ponavljam u umjerenoj granici.

Onda moram spomenuti da su preteženo ove igrice povezane sa dječačićima, gdje po meni roditelji mnogo griješe, jer uopšte ozvoljavaju da se djeca igraju gore nabrojanim "igricama", koje definitivno škode njihovom odgojnom i psihološkom razvoju.
Neki dan gledam u jednoj radnji igračaka u Sarajevu, gdje je 80 % igrački za dječake bilo "borbenog" karaktera, a onih 20 % autići, vozići, i slična prevozna sredstva.

Zašto to tako nužno mora biti?

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 21.10.2009 21:29:41 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:37:20   
Lulu_
da nazalost i ja sam to primjetila...nekako djecake prgramiraju da vole pucanje , udaranje i sve te nasilne stvari...nazalost
meni npr smeta kada vidim djecaka kojem je 4 godine on ide ulicom sa mamom i nosi pusku , potom je uperi u moju naomih u kolicima i ono kao puca...a mama to ni ne vidi...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:39:28   
teta berta
ja volim igrati play station, posebno nogomet pro evolution socceruser posted image MM ne voli a bas bi volila da voli ovako nemam s kim igratiuser posted image A slazem se da ima igrica Boze sacuvaj, krv, klanja i ostalo ma fujjjjjjjjjjjjj.... Dok recimo ima jedna super igra strumfovi redovito sam je igrala na playstation 1, a za ovu dvicu nikako ne mogu da je nademuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:43:13   
Lulu_
meni se radi o tome koliko je steta trosit djecije vrijeme na to...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:43:50   
Anoniman
nitendo wii je super ako imas novaca da kupujes orginalne igrice posto pirata nema, a cijene se krecu izmedju 70 KM - 100 KM...izvrsno je za one koje zele  smrsati, oznojis se k'o furijauser posted image (grafika, srednja zalost)

ps je za mene licno vrh...ima dobru grafiku i ima ekstra igrica...svaki disney crtic ima i kao igrica

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:48:20   
Lulu_
koliko kosta ps

meni se na wii svidja bas taj program pilatesa i to
a imali na ps ono fol tenis , golf...itd.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:49:25   
MELLI
meni npr smeta kada vidim djecaka kojem je 4 godine on ide ulicom sa mamom i nosi pusku , potom je uperi u moju naomih u kolicima i ono kao puca...a mama to ni ne vidi...user posted image
user posted image user posted image user posted image
ne da mi smeta nego mi se kosa na glavi od ovog diže.user posted image
Ja sam Hannu prije par mjeseci tako ostavljala u igraonici na dva sata dnevno.U roku od dvije sedmice dijete se totalno promijenilo,dolazila mi je kući sa pričom :" ,,Zaklaću te"  "ovo je puška ,ja pucam a ti se moraš praviti mrtva"  "Ubiću te.."...user posted image user posted image user posted image
Mislim,halo,kakva je to priča iz dječijih ustauser posted image
Napustili smo igraonicu jako brzo,ali to ne znači da se dijete s tim sutra neće sresti na bilo kojem drugom mjestu.Užasno mi je kako neki roditelji tako malo polažu na to šta im dijete radi,gleda ,sluša...
Totalno sam protiv svih nasilnih "igara" za djecu,svih crtića u kojima je nasilje na prvom mjestu,i svega što nije primjereno kako djevojčicama tako i dječacima.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:49:38   
Anoniman
ice age je extra, ratatouile je extra, herkules je extra, crash je extra...ma ima ih user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 21:53:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

koliko kosta ps

meni se na wii svidja bas taj program pilatesa i to
a imali na ps ono fol tenis , golf...itd.


play station2 je oko 300 KM, a 3 oko 850 KM...wii i ps se razlikuju u potpunosti...za wii svaki pokret moras ti uraditi da bi se prenio na ekran a ps sjedis na kaucu i rade samo prstiuser posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
21.10.2009 22:13:15   
Hannan
Potvrdjeno alergicna na sve te konzole.Mi imamo XboX360, i onaj stariji,jos mi je zmu najavio kupovinu PS portable...sreca pa on je kuci svaka 3-4mj na 20-tak dana, tako da ih i ne ukljucujem u zadnje vrijeme osim sto ih koristim kao DVD.
Po meni to je katastrofa,molim Boga da to moje dijete zamrzi i da ga niko ne moze nagovoriti da se time igra. On je igrao neku igricu biosok ili vec kako se zove, koja je u svom normalnom svijetu zabranjena zbog (pre)doze nasilja, ali kod nas se hladno svuda prodaje, i zamislite vi da to igra jedno dijete od 10-15god, gdje motorkom ubijaju, sijeku glavu, dijelove tijela...ma uzas, ja redovno zvocam zbog toga. Jos razvijam strategiju kako da dijete zastitim od te moderne i popularne tehnike, koja po meni ne donosi nista dobro. Doduse taj Wii, i nije los, ali opet je vezano za kucu , tv...neka nam je Bog na pomoci.

Tetaberta, sta bi moj zmu dao da ima zenu poput tebe, "zivotna zelja"mu je da ja s njim zaigram :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
22.10.2009 9:41:16   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Hannan

...Jos razvijam strategiju kako da dijete zastitim od te moderne i popularne tehnike, koja po meni ne donosi nista dobro...


Jednostavna strategija - igrice zabranjene ili u kući, ili u rukama djeteta.

Zašto je to tako teško?!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
22.10.2009 10:17:20   
dana3
Evo da kazem ,kad se vec spominje i inostranstvo sto se igrica tice-ovde nemas PS nisi jaran,glup si bal bla bla...Po meni a tako misli  i MM ,igrice su bolest:dugo sjedenje pred kompjuterom ili tv ne donosi bas puno dobrog.Igrice koje nadjemo na netu su edukativnog karaktera i jako dobre da se dijete necemu uci a sto je najvaznije-takve brzo dosade!
Rekli smo nasem djaku-igrica u ovoj kuci nema,imaju ove i ako hoces igraj.
Igra sa vrsnjacima je samo borba,ubijanje,puske i pistolji jer ima djece koja su prezivjela rat u Somaliji,nasa slusaju price pa se tako prenosi s koljena na koljeno-nazalost!
Strasno ali istinito i mi tu ne mozmo napraviti puno nego samo zabraniti igrice nasoj djeci i ograniciti igranje:napraviti dnevni plan koliko cega je dozvoljeno,nema nam druge

< Poruku je uredio dana3 -- 22.10.2009 10:18:05 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nintendo,palystation i ostale igrice
25.10.2009 0:35:55   
suncan_dan
meni se npr svidja ovaj nintendo wii za cijelu porodicu kada mi npr dva-tri puta semidcno igramo familijrno tenisa iili golfa,kuglanja ili pjevanja u timovima...sve ostalo-udaranje,fudbal,box,PUCANJE je za mene zivi uzas...kako vi mislite o tome


mi smo nas wii prodali prije mj.dana i uz to hrpu igrica user posted image ,  sve po jednom izigrali, i to je to bilo, osim grand slam tennis, njega smo mozda i pet puta igrali user posted image user posted image user posted image a da nismo kupili....a kod ps2 isto tako bilo, al smo rekli kad kupimo wii, uvijek ce mo se igrat kad imaemo vrjemena :)))aha,,jaja.... onda bili otisli, da kupimo ps3 /ralog smo nasli bili zasto da je kupimo, jer ima blue ray user posted image user posted image user posted image ) i na kasi se skontamo, da ce 99,9% s njom biti isto ko i dosad sa drugim i odlucimo se protiv user posted image user posted image user posted image user posted image znaci odlili smo user posted image user posted image user posted image user posted image

a sto se tice igranja u dijetinstvu, ja sam se cesto igrala kao dijete, i do sada nije to nikad utijecalo na mene (i svasta smo se igrali, al mislim da je i u pitanju to kao sta dijete vidi tu figuru, kao neku kod koje zna da nije realna, ili kao neki idol) i mislim ako dijete vidi tu figuru kao nekog idola, i hoce da bude kao ta, onda tu vidim problem...al moje misljene je isto , da roditelji budu oprezni i da idu od sprva sa dijecom da kupe igrice SKUPA,i da dijetetu ogranice koliko dugo na dan moze da igra i kada.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *