|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 13:00:26   
neki
Zenice moje...Evo vec par noci moj Sead mokri u krevet i to nekad i po dva putauser posted image user posted image user posted image Davno smo se rijesili pelena naravno...Razgovaramo sa njim i ispitujemo ga,da ga nije strah necega i sl.Jedno vrijeme nije smio ni po danu sam u WC,morali smo i mi sa njim ici;objasnjenje je bilo da ga je strah ni on ne zna cega...
Mislim da je ovo sad faza  u pitanju,pa da cujem vase misljenje...Prije spavanja ga obavezno vodim u WC na pranje zuba i da piski,ali on se opet upiski u krevetuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 15:13:45   
Tidzi
Moja majka je pocela Adina odvikavati od pelene sada u junu kada smo bili na odmoru i uspjelo joj je. Kada smo se ovdje vratili, ja sam odlucila da mu skinem i nocnu i bilo je sve super do prije 2 sedmice, dok se on 3 noci za redom upiski u krevet. Ispitivala sam ga sto se upiskio, sto ovo, sto ono, a on je samo odgovarao: "Boji se Anin (Adin) mama". Posle mi je mama rekla da je moguce da nesto ruzno sanja i tako se u tom strahu upiski, ali da ga ne ruzim vec da mu samo pricam da to ne smije raditi. Posle je prestao da bi se preksinoc opet upiskio. I ja kaze MM da se on jednostavno upisao i ruzila sam ga puno, da bi sinoc citavu noc povracao i proliv imao. Sad mi pak zao sto sam ga ruzila, jer sam povezala to sto se preksinoc upiskio sa prehladom.
Ja mislim da moze nekada i da sanja da piski, pa se upiski u gace, u krevet. Ili da nesto sanja ruzno, pa iz straha, ili prehlada pa ne moze da trpi... E, sad jedino ako se cesto piski u krevet, to je onda nesto drugo.

Nadam se da ce ti odgovoriti malo iskusnija mama koja se susretala sa tim.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 15:24:14   
Dinkica
Joj neki kad sam bila mala ja sam imala taj problem, dugo sam se piskila u gace samo po noci, po danu je sve bilo ok. I u skolu sam krenula i opet mi se cesto desavalao. Vodila je mene mama i doktrou radila analize i nalaze i sve je bilo dobro jednostavno sam imala cvrst san i to je to. Prestalo je kad sam postala svjesna da moram nociti van kuce i van svog kreveta samo od sebe....
Nadam se da ce kod vas to kratko potrajati ali ja sam cula da dosta djece ima taj problem i da prodje sam od sebe. I moj je otac imao kao djecak, ja ga valjda naslijedila ...user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 15:47:16   
neki
Bas sam cula da je puno nas dok smo mladji bili imalo tih problema-nocno mokrenje  u krevetuser posted image
Kod Seada je to zadnjih par dana,nekad prespava noc i ne upiski se,ali eto nadam se da ce proci...Htjela sam cuti imali jos neko sem mene taj problemcicuser posted image Hvala vamuser posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 19:09:38   
acudesa
imam i ja  taj problam sa malim     +dnevno mokrenje u gaćiceuser posted image
ako mu stavim pelenu dok spava, nema osjećaj pa se navikne, pustim ga bez pelane,pa deveram, uglavnom ga ne ružim, fino mu objašnjavam, ne smijem biti gruba jer će biti još gore, znam kako je bilo sa tutom na početku
pa,  vidjet ćemo mali su oni ipak

< Poruku je uredio acudesa -- 15.9.2009 19:11:43 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nocno mokrenje u krevet
15.9.2009 21:58:04   
sarayka
Lamija je prestala da nosi pelene prije par mjeseci i uredno se budila i noću da trazi tutu, al i sad se desi da se upiški navacer (skoro je 3 noći zaredom) iako je ja stavim na tutu oko 23h kad podjem na spavanje, doduše ona pije jako puno tečnosti iako praktikujem da joj ne dajem nista da pije nakon 18h osim mlijeka pred spavanje!
Nekad su i djeca umorna il imaju tvrd san ili u kao sto neko reče prehladjena malo pa se tako desi da se upiške noću, pripremim uvijek gaćice i pidžamu i čaršav pored krevetca pa sta bude nije smak svijetauser posted image



_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nocno mokrenje u krevet
24.12.2009 22:28:20   
Dida79
I mi imamo problem sa nocnim mokrenjemuser posted image
Evo bas sam veceras odlucila da mu vratim nocnu pelenu i on je u suzama zaspao,dusa me moja boli sto place ali sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image
Sve sam opcije ispucala od toga da mu ne dajem da pije puno iza 6 sati na vece,pa da ga budim da piski nekad i po dva puta i on to sve uredno obavi ali se opet ujutru probudi mokar.
Pokazivala mu posteljinu i govorila kako smrdi i on se slaze sa tim,pametnica mala ali opet isto svako jutrouser posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nocno mokrenje u krevet
5.2.2010 13:21:14   
M kao Mama
Prenos postova sa teme noćno mokrenje, budući da je dupla tema.

IZVORNA PORUKA: meji

Drage mame da podjelim sa vama ovaj problem i ako je jos neka u slicnoj situaciji a mislim da jest neka mi pise. Naime moj djecak ima 3 godine i 9 mjeseci,uspjesno smo naucili kontrolisat mokrenje i ostale potrebe na wc jos sa dvije godine ali problem je u tome sto on usred sna se pomokri u krevet i neravno nesjeca se sta se dogodilo niti ga probudi mokra pidjamica,nije cesto ali je zabrinjavajuce jer me jos nikad nije probudio s zeljom da ide na wc vec samo po sebi ako se upiski ili neupski njemu je svejedno.Razgovaramo o tome ali kaze on da nije znao kako se to desilo.Pokusala sam s nagradom opet nista i sa pospremanjem svoje posteljinice i opet nista,pa sa smjeskom i ljutkom i naravno bezuspjesno.
Imal ikakva medoda da ga se nauci kad treba da ide u wc.
Hvalauser posted image




IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Draga, ja ti nemam neki savjet, ali sjecam se da su neke forumashice, ovde pisale o istom problemu!
http://www.ringeraja.ba/forum/nocno_mokrenje_u_krevet/m_381672/tm.htm





IZVORNA PORUKA: faris06

M oj sin ima 3 godine i 8 mjeseci i tek je prije 2 mjeseca naucio da prespava noc a da se ne umokri. Pelene smo prestali koristiti sa nepune 3 godine, tako da je gotovo pola godine gotovo svaku noc ustajao mokar. Sve smo probali nagradu, pricali do besvijesti sa njim, ruzili ga , ali nista. Cak smo i ustajali par puta da ga ispiskimo u toku noci. I napokon kad smo prije 2 mjeseca krenuli ignorisati to sto se upiskio, kao u fazonu ma nema veze, mama ce te presvuci ... prestalo je.



< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.2.2010 13:28:27 >

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nocno mokrenje u krevet
7.4.2010 20:01:58   
larina
mom malenom sad ce 4 godine a zadnjih par mjeseci se navece umokri,nekad jednom u mjesecu a nekad 2 puta i u sedmici neznam sta da radimuser posted image je li to normalnouser posted image od 2 godine je skinuo pempas i nije se navece mokrio sve do prije par mjeseci i evo nadam se  prestace a on i daljeuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nocno mokrenje u krevet
16.10.2010 11:18:14   
emy24
evo da se i ja pozalim vama i da vas pitam sta da radim,moj Emin ima3,5g.na tutu se naucijo sa 20mjeseci,prvo sam mu stavljala navece pelenu kad krene spavati i znao je po 15 dana da se ne upiski u nju,i ja sam odlucila da mu skinem pelenu,ispocetka sam se bojala da se ne upiski u krevet ali on bi me zvao kad je trebao da piski,evo sad ovaj zadnji mjesec dana ja ustanem i ispiskim ga jednom u toku noci,i ujutro bude suh,ali me strah da se ne navikne na moje buđenje ja bi htjela da me zove kao dok je bio manji...evo prosle sedmice ga je bolio stomak i imao je proliv,kad god ga je natjeralo u wc,zvao me je...obavezno ga vodim da piški prije spavanja,naravno pere zubice i piski,ali upiski mi se....takođe sam primjetila da je veca vjerovatnoca da ce se upiskiti ako ne spava preko dana...i valjda bude preumoran navece kad zaspi pa ga ne probudi da mora u wc...eh moje je pitanje dali da ga ja budim navece da piski,jer me strah da ce se naviknuti,pa i kad bude veci da cu ga morati ja buditi...pomozite

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nocno mokrenje u krevet
16.10.2010 11:27:31   
jasmin
Ja svoju djevojcicu vecinom budim da mokri kada ustanem na sabah,i u vecini slucajeva i mokri.Nije me strah da ce se naviknuti,jer nekada ne ustane,a ne umokri se,a i da se navikne,kad bude veca ici ce sama kad osjeti.Doduse,ona se vrti kada hoce u wc,a nekada i sama ustane.Kako zelis emy,ali ja bih budila dijete,jer ni dijete ne moze lijepo spavati kada ima potrebu za izmokravanjem,svakako to naposlijetku uradi u krevet.Stavise,i ja odrasla ustanem nocu ako za tim imam potrebu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nocno mokrenje u krevet
16.10.2010 11:37:56   
emy24
hvala na brzom odgovoru,ma znam i ja sama,jos je on mali...a i vrti se u krevetu kad ga natjera u wc,a svakako ustajem da ga pokrijem,i tada ga i ispiskim,i on nastavi spavti cak i spava dok ga ja ispiskim,i onda se lijepo smiri i nastavi spavati...a kao sto neko rece ovo im je samo prolazna fazauser posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nocno mokrenje u krevet
16.10.2010 15:15:32   
Hannan
Moj mali i isto imao tu fazu, e sad da li bude mozda malo prehlade ili sta vec ali dodje mu period kad se piski i krevet.Ja ga cesto dignem u toku noci, ali evo u zadnjih mjesec dana iako  ga ne dignem nije se nijednom upiskio.
Druga stvar sto je on strasno lijen, ili sta vec, ako se zaigra on trpi, vidim stresa se ali ustati nece, nekad ga morma bukvalno natjerati da ode u wc, i nerijetko gacice budu vlazne.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nocno mokrenje u krevet
3.12.2010 9:00:00   
hatepsut
moj sin ima 8g. i desi mu se da se umokri u krevet user posted image vodila sam ga i psihologu i radila UZ abdomena sve ok,ali desi se da se umokri.prije vrlo cesto.doktorka nam je kazala da je razlog cvrst san ili trauma iz djetinjstva(bio je u bolnici s 4 godine,imao je opekotinu i 7 dana je bio u izolaciji s svezanim rukama i nogama i kateterom),jer jedva ga razbudim.ja nekad budem ljuta a on kaze "mama ja stvarno nisam osjetio".nego ja se cesce budim tako da ga vodim na wc i onda je sve ok.s druge strane ima problem da cesto "kakne" u gace.nije to da izvrsi veliku nuzdu,nego vrlo malo pa smo psihologu iznijeli i taj problem i dobili smo odgovor isto kao i za nocno mokrenje.sve je to sad u normali mama ustaje nekad i 2x nocu vodi ga na wc,ujutro prvo na wc veliku nuzdu obaviti,mada ponekad zna da ga "prevari".ja sam bila van pameti jer ipak je on bio veliki djecak,ali kao sto je napisala jedna  predhodnica i moja mama kaze da sam i ja dugo mokrila u krevet i vrlo je moguce da je nasljedno !

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nocno mokrenje u krevet
8.10.2014 15:57:55   
madam x
Evo u nas je izgleda ovaj problem, dugo sam mislila slučajnost, desilo se, ali izgleda da je sad zvanično. Problem je još veći što se to dešava i u vrtiću prilikom dnevnog spavanja, koje kod nje traje, u vrh glave pola sata , jer ne može prije zaspati.

Malo me to rastužilo, jer doživljava tu neprijatnu situaciju u vrtiću. Malo sam googlala, nista poebno nisam našla..

I da, i ja sam imala taj problem u djetinjstvu i potvrdile su se moje pretpostavke da je to nasljedno. Starija curica hB nije imala taj problem.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nocno mokrenje u krevet
8.10.2014 16:36:56   
bebacha

IZVORNA PORUKA: madam x

Evo u nas je izgleda ovaj problem, dugo sam mislila slučajnost, desilo se, ali izgleda da je sad zvanično. Problem je još veći što se to dešava i u vrtiću prilikom dnevnog spavanja, koje kod nje traje, u vrh glave pola sata , jer ne može prije zaspati.

Malo me to rastužilo, jer doživljava tu neprijatnu situaciju u vrtiću. Malo sam googlala, nista poebno nisam našla..

I da, i ja sam imala taj problem u djetinjstvu i potvrdile su se moje pretpostavke da je to nasljedno. Starija curica hB nije imala taj problem.


samo ti mogu dati podrsku
i ja sam imala taj problem u djetinjstvu,dugoooo
Ajla hvala Bogu nema
Alen se recimo još uvijek upiški recimo 1-2 mjesecno pa se nadam da je to onako a ne da je naslijedio

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nocno mokrenje u krevet
8.10.2014 17:29:22   
madam x
Ja ne znam koliko je moje trajalo, mislim do koje godine, danas sam zvala mamu da je to pitam , nije je bilo.

Ja nju dignem jednom u toku noći i onda se ne upiški. Desi se da se ne upiški ni kad je ne dignem. Nekad sama ustane i ide u wc. Ali desi se i da se upiški. Čitala sam da dijete treba probuditi i odvesti u wc, pa sam to sinoć i uradila. I sve ok. Ali u vrtiću se danas upiškila.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nocno mokrenje u krevet
9.10.2014 8:04:11   
Alma_27

: madam x

Ja ne znam koliko je moje trajalo, mislim do koje godine, danas sam zvala mamu da je to pitam , nije je bilo.

Ja nju dignem jednom u toku noći i onda se ne upiški. Desi se da se ne upiški ni kad je ne dignem. Nekad sama ustane i ide u wc. Ali desi se i da se upiški. Čitala sam da dijete treba probuditi i odvesti u wc, pa sam to sinoć i uradila. I sve ok. Ali u vrtiću se danas upiškila.



Je li skoro krenula u vrtic? Mozda joj je malo stresno. A mozda se i prehladila.
Moji momci su se znali upiskiti bez nekog razloga a posebno kad su prehladjeni. Starijeg je tako drzalo duze vrijeme al je proslo samo od sebe nekakko do 4. rodjendana.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nocno mokrenje u krevet
9.10.2014 8:36:34   
anitaa
ja sam u trudnoći po prvi put u životu imala upalu mokraćnih kanala, i mama me zezala nemoj da ti cura bude automatski osjetljiva na to...odavno bacišmo pelenu i srećom to je baš u rijetko, ali kad se prehladi zna se dogoditi da mokri noću (nevezano za količinu i vrijeme kad pije tečnost), opet uglavnom u mraku traži tutu, rijetko je prevari, pa ne stigne...ali odmah joj dajem sok od brusnice, (baš ga voli, za razliku od mene) ili čaj od brusnice za djecu (njega malo manje voli, ali ga zakamufliramo) i stvarno brzinski riješimo situaciju...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nocno mokrenje u krevet
9.10.2014 10:12:15   
koka i po

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: madam x

Evo u nas je izgleda ovaj problem, dugo sam mislila slučajnost, desilo se, ali izgleda da je sad zvanično. Problem je još veći što se to dešava i u vrtiću prilikom dnevnog spavanja, koje kod nje traje, u vrh glave pola sata , jer ne može prije zaspati.

Malo me to rastužilo, jer doživljava tu neprijatnu situaciju u vrtiću. Malo sam googlala, nista poebno nisam našla..

I da, i ja sam imala taj problem u djetinjstvu i potvrdile su se moje pretpostavke da je to nasljedno. Starija curica hB nije imala taj problem.


samo ti mogu dati podrsku
i ja sam imala taj problem u djetinjstvu,dugoooo
Ajla hvala Bogu nema
Alen se recimo još uvijek upiški recimo 1-2 mjesecno pa se nadam da je to onako a ne da je naslijedio




jeste nasljedno.
moja rodica je imala ovaj problem do svoje 18 god....sada ga ima njezin sin koji je sesti razred osnovne skole.
ona ga je rijesila nekim kapsulama...cini mi se na biljnoj bazi....pa ako hoces pitat cu je.
a koliko je staro tvoje dijete madam?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nocno mokrenje u krevet
9.10.2014 20:32:39   
madam x
Nije prehlađena.

Nije skoro krenula u vrtić, ide skoro 3 godine.

Pitala sam mamu, kod mene se javilo kad se brat rodio a završilo do škole.

Nadam se da će i kod nas .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nocno mokrenje u krevet
9.10.2014 20:33:52   
madam x
Koko, ima 5.5 godina.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nocno mokrenje u krevet
10.10.2014 9:20:53   
koka i po
do pete godine se razvija hormon za kontrolu nocnog mokrenja.s obzirom da tvoje dijete nije imalo problema do sada vjerujem da je ovaj poremecaj odgovor na neku stresnu situaciju.
posto nisam doktor da postavljam dijagnoze ja bih uradila ovako da sam na tvom mjestu.
prvo bi iskljucila mogucnost neke organske bolesti(ti si mozda sigurna da nije to u pitanju ali ja bih opet provjerila).onda bih potrazila savjet djecijeg psihologa.znam da je kod nas wow kada ljudi posjete psihologa ali sta te briga ti to radis za svoje dijete.ja sam ga licno posjetila kada je moj S.imao problema sa stolicom.prema tome rijesi se predrasuda.ako ni njegovi savjeti ne urode plodom trazila bih nekakvu alternativu.mozda da pokusas sa ovim kapsulama sto sam pisala o njima?
sve u svemu...znas da ce to proci i uvjerila si se iz vlastitog iskustva.nemoj radi toga stvarati pritisak ni sebi ni svom djetetu.ono nije svjesno kada se u toku noci desi taj cin tako da nije ni krivo(mada sam sigurna da ga ne krivis).
eto ja bih tako a ti opet najbolje znas sta uciniti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nocno mokrenje u krevet
10.10.2014 15:20:19   
madam x
Ne galamim ja nju kad se to desi.
To se znalo desiti i ranije, pa jedno vrijeme nikako nije, ali bila je manja i nisam pridavala tome puno pažnje. Međutim sad se ponovo javlja i ja sam tek sad ukapirala da se radi o tome.

Malo sam sad opuštenija, hB nije to ništa strašno, ali na prvi mah me baš potreslo.

Sad ću prvo malo pratiti, kad šta i to, pa ću onda vidjeti šta dalje.

A koje su to kapsule, Koko?

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nocno mokrenje u krevet
10.10.2014 15:39:36   
Skvo RR
Ako joj psihicki problem stvara to kada se desi u vrticu...tetama skreni paznju mozda da ne ide nikako na spavanje....njoj to vise ni ne treba...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *