|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   očevi na porodiljskom dopustu
11.4.2008 15:38:51   
M kao Mama
Drage moje evo nove teme, da li znate neki slučaj gdje su muževi bili na porodiljskom dopustu, od dva mjeseca ili čak više, a da im je firma plačala porodiljski dopust. To je zakonom regulisano pa me zanima ima li takvih slučajeva kod nas.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
11.4.2008 15:49:38   
akica b
Iskreno prvi put cujemuser posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
11.4.2008 21:00:12   
ziki
Ima i toga. Konkretno u mojoj firmi prije 2 godine jedan otac je bio na porodiljskom. Mama je direktor komercijale i bila je oko mjsec dana na porodiljskom a kasnije brigu o bebi je preuzeo otac i on produžio do bebinog 6-og mjeseca. Da napomenem da oboje rade u istoj firmi.
Meni  to je razumno jer nije po default-u da mame čuvaju bebe.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
11.4.2008 23:32:46   
lejlašh
To nije loša opcija za žene koje ne doje svoju djecu i u nekoj normalnoj državi, a kod nasuser posted image  ?
Hmmmmm, čisto sumnjam da će nešto takvo kod nas ikada profunkcionisati

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 10:12:40   
Kesten
Zvući pomalo smiješno, već ga zamišljam ; ja dolazim s posla, on kod kuće sa bebom....hehe..da bilo bi sa jedne strane ispravno, da konačno shvate kako je ispunjen dan jedne žene/majke/domačice.....pa bi pazili na svoje stavove o ženama koje sjede kod kuće....masu puta od prijateljice sam čula, kako joj muž kaže; ee lako je tebi ti samo sjediš, dok ja moram na posao.....eto zato bi dala glas ...da oćevi imaju pravo biti na porodiljnom...user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 10:25:16   
Anoniman
evo ja imam isto konkretan primjer:
Jedan gospodin, da ga sad ne imenujem, je uzeo porodiljsko kad mu se beba rodila... inace covjek radi u ambulanti. Medjutim on nije bas bio na porodiljskom, cuvao bebicu, nego je snimao, tj, rezirao nas jedan poznati bh. film user posted image user posted image user posted image user posted image

govorim ovo je zelim reci da kad ocevi zele mogu dobiti i traziti porodiljski dopust... ipak je ostvarljivo user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 10:29:34   
mukica
Moja sestra je radila u Bosnalijeku i kod njih je bilo jako puno parova koji su koristili porodiljsko pola godine zena a pola muz....

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 11:01:57   
mamsi
Zvući pomalo smiješno, već ga zamišljam ; ja dolazim s posla, on kod kuće sa bebom....hehe..da bilo bi sa jedne strane ispravno, da konačno shvate kako je ispunjen dan jedne žene/majke/domačice
Radniceuser posted image user posted image user posted image .Zamisli samo facu kad dođeš kućiuser posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 11:15:17   
Kesten
Vjeruj mi ne mogu ni da zamislim...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
p.s.pa đesi bona do sad, evo ručak se ohladio...al malo morgennnuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 11:37:42   
mamsi
možemo se samo tješitiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 12:39:08   
mamina princeza
ma smjesno mi nekako pravo to i zamisiti
al eto kazu da i to moze pa ko znauser posted image

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 12:50:33   
pile
Ma oni da dobiju porodiljsko nikad nebi bili kuci  isli bi na pivu,kladionicu...., a da se slucajno zadese kod kuce gledali bi silne utakmice lige prvaka sampiona i ne znam cega vec! Kad su kod kuce samo vise smetaju kao da imate jos jedno dete u kuci . Oni znaju samo da naprave i malo se poigraju, a mi nosimo 9 meseci, pa se natezemo dok se poradjamo, pa onda babine gdje ti sve smeta, pa onda grcev,i zubi, ne spavanje nocima, nedaj boye kakve prehlade itd itd vec sve to dobro drage moje znate ......Samo kad pocnem da nabrajam muka me spopadne jednostavno da poludim user posted image   !!! Bitno  je da su dosli s posla kuci jako umorni pa sa vrata odma pita sta ima za rucak  UH UH UH  

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 14:04:15   
bela
to je naravno dobro,ali svi muzevi se izvlace za takve poslove.pomognu oni malo i uvjek imaju nekog posla.a mislim da bi ih bilo malo koji bi koristili porodiljski dopust.trebali bi bar mjesec da vide kako je i nama.

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
12.4.2008 14:20:38   
Kesten
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
14.4.2008 14:13:32   
Blue rose RR
Upoznata sam sa zakonskom osnovom, ali još više i sa predrasudama koje važe za naše podneblje, ali koje eksplicitno koristi naša "jača" polovina.

Da vam pravo kažem, mm bi bio svašta...ali "majka" - čisto sumnjam.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
17.2.2009 14:41:31   
taze_mlada
neki dan mi je ovo naumpalo....elem bilo bi dobro kad bi i muz mogao dobiti bar mjesec dana od firme kad se beba rodi, cisto da se nadje tu na pocetku, zeni pri ruci pogovoto ako je imala tezak porod i sl, jer sta je recimo sa zenama kome nisu ni mama, ni sestra ni niko od familije pri ruci u tim prvim danima... vjerovatno bi im oboma bilo lakse .... 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
18.2.2009 10:10:34   
Kaktus
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

neki dan mi je ovo naumpalo....elem bilo bi dobro kad bi i muz mogao dobiti bar mjesec dana od firme kad se beba rodi, cisto da se nadje tu na pocetku, zeni pri ruci pogovoto ako je imala tezak porod i sl, jer sta je recimo sa zenama kome nisu ni mama, ni sestra ni niko od familije pri ruci u tim prvim danima... vjerovatno bi im oboma bilo lakse .... 


...... nek su naši "poslanici dragi "  tj. vlast sebi izglasali da imaju   a malo im bilo a dal treba otac imati bar mjesec dana porodiljskog  da ne govorim više jer su takvi đuturimi da će i ukinut majkama što imaju a o naknadama ne bih sad o tome user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
28.6.2009 1:00:37   
Chuchi
joj Kaktus, dobro rece, kod nas bi nasi politicari izglasali da oni idu i na porodiljsko samo da dzaba pimaju pare.
ali to bi naravno vazilo samo za njih, šipak bi mm mogao dobiti to porodiljsko jer nije politicar...
a kad smo vec kod toga,... jadno bi moje djete bilo ako bi moralo cijeli dan ostati s tajom... hahah
user posted image user posted image user posted image
Cini mi se da bi jadnicak s 4 mj. progovorio : ¨mama, ne ostavljaj meeee¨ ... hahah

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Kaktus)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
28.6.2009 1:06:45   
slono
Ma super je to meni, i lijepo je sto smo mi mladi roditelji drugaciji od nasih, ocevi su sad puno vise ukljuceni u odgoj, pomazu nam, nikad vise oceva u ordinacijama kao sad, sto kaze moja mama, ali opet ko bi ih trpio kad dodjes kuci, kako bi se samo raskukali!!!!!

Bolje ovako! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:27:48   
Idina mama
Ja sam sretna da mogu biti sa bebom, ali u inostranstvu je to bolje rijeseno. Ako mama radi, mora na trudnicko 6 sedmica prije izracunatog termina. I 8 sedmica poslije poroda. U ovom periodu je zabranjeno raditi, a plata 100%. Onda od 8. sedmice, pa do navrsene godine dana jedan roditelj ide na porodiljsko, a to je najcesce majka. Medjutim, drzava daje jos 2 mjeseca placenog porodiljskog pod uslovom da se roditelji zamjene, ato je onda otac. Dakle, u inostranstvu su skoro svi ocevi bar 2 mjeseca na porodiljskom. to je dobro i radi toga sto onda prilikom zaposljavanja i nema puno veze jesi li musko ili zensko. i ocevi idu na porodiljsko... user posted image

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:33:09   
milenium
idina mama,meni se plače kad čitam ovaj tvoj post a znam kako je stanje kod nas.ali šta ćeš ne možemo ništa učiniti.user posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:40:41   
Idina mama
bar znamo u kom pravcu da idemo...user posted image
Moj problem je dugo bio sto nisam bila zadovoljna, i jos nisam, mnogim stvarima u nasem drustvu, ali nisam znala sta ne valja i kako treba biti. Sad pokusavam prikupiti ovakve informacije i siriti dalje. Da naucimo sta hocemo... i u kom pravcu da guramo...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:48:01   
emma.L
Mi smo razmišljali o opciji da MM uzme dopust nakon što ja krenem na posao. Ali to kod nas ne može. U startu se bira koji će roditelj i po tome bih se ja odmah vratila na posao, a on bi bio s bebom 6 mjeseci i to je to. A pošto sam ja imala samo 3 i pol mjeseca, fino smo bili isplanirali na to nadovezati njegovih 6, pa malo odmora--- da ne bi user posted image . Ipak je ovo BiH.
S drugim on ostaje definitivno, a ja preuzimam kad ga postavi na noge user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:48:14   
milenium
pa i mi bi naravno željeli porodiljni za očeve,
prisustvo očeva na porodu(toga još u nekim bolnicama nema,a i ondje gdje ima očevi su samo zadnjih sat vremena ut porodilje.tj samo u onom ključnom trenutku).ne znam bi li se išta promjenilo ni da se skupi peticija od bilijun ljudiuser posted image

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: očevi na porodiljskom dopustu
9.4.2010 15:50:20   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Idina mama

Ja sam sretna da mogu biti sa bebom, ali u inostranstvu je to bolje rijeseno. Ako mama radi, mora na trudnicko 6 sedmica prije izracunatog termina. I 8 sedmica poslije poroda. U ovom periodu je zabranjeno raditi, a plata 100%. Onda od 8. sedmice, pa do navrsene godine dana jedan roditelj ide na porodiljsko, a to je najcesce majka. Medjutim, drzava daje jos 2 mjeseca placenog porodiljskog pod uslovom da se roditelji zamjene, ato je onda otac. Dakle, u inostranstvu su skoro svi ocevi bar 2 mjeseca na porodiljskom. to je dobro i radi toga sto onda prilikom zaposljavanja i nema puno veze jesi li musko ili zensko. i ocevi idu na porodiljsko... user posted image


Ovo samo u Švedskoj, a ne inače u inostranstvu.
u Holandiji se vraćaš na posao nakon tri mjeseca.
Nebitno ko uzima trudničko, otac ili majka.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *