|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   priprema za polazak u školu
26.3.2009 11:49:34   
Ummuisa
Kako vi pripremate vaše mališane za polazak u školu? Da li već poznaju slova, brojeve, koliko su ovladali vještinom crtanja i sl...?

Ja sam svog malog danas upisala, pa me zanima kako vi stojite sa tim pripremama za školu, da li ih uopće pripremate ili ste stava da ih treba pustiti da iskoriste slobodno vrijeme pa kad pođu u školu učit će..
Mogu reći da ja svog nisam nikad tjerala na učenje, ali je kroz igru dosta naučio, zna pisati sva slova, brojeve, crta fino..i tako..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: priprema za polazak u školu
26.3.2009 19:37:52   
Anoniman
Moja kćerka je išla u vrtić od svojih 2,5 godine i tamo je jako puno toga naučila, slova, brojeve pa čak i dosta pjesmica koje sada uče. Mi je nismo u tom smislu pripremali osim ono tipa da se na nastavi mora slušati učiteljica, biti mirna, da nema priče dok traje čas,..... Ja sam se brinula kako će reagovati na novu sredinu (pošto smo je odmah upisali i u produženi, pa je čitav dan u školi) međutim super je to prihvatila i evo još malo i završava I razred user posted image user posted image . S toga ne brini, pusti ga nek uživa još malo dok može jer ih vjeruj odmah "zatrpaju" obavezama user posted image .

(odgovor članu Ummuisa)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: priprema za polazak u školu
26.3.2009 21:31:16   
Ummuisa
upravu si, žao mi je da ga opterećujem previše, ionako sad djeca ranije kreću u školu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: priprema za polazak u školu
6.6.2009 17:52:57   
dojbinica
moja zna sva slova, zna da broji, ali nisam je htijela baš toliko da opterećujem, da mnogo toga naući prije prvog razreda, jer bojim se da joj ne bude dosadno, sada sam je pustila da ovi par mjeseci uživa, jer će brzo doći septembar

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: priprema za polazak u školu
26.6.2009 1:09:59   
slono
Zna slova, ali ga vec neko vrijeme ne peglam s tim, boje, brojeve i ostalo zna, ali bas i nije horan za sve to, kao da mu je mrsko. Voli jako slagati puzzle mada i od toga odmara kako vise izlazi vani.
Uglavnom, moram ga natjerati da nesto pise, crta, ali voli rjesavati one logicke zadatke iz casopisa za djecu, npr. iz Kolibrića!!!!!

Sve ce doci na svoje kad krenu u skolicu!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio slono -- 26.6.2009 1:10:50 >


_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 11:38:06   
dojbinica
kao se bliži polazak moga prvačića u školu, sve me nekao strah, da li ću uspijeti sve da joj pokupujem što joj treba!

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 14:47:58   
slono
IZVORNA PORUKA: dojbinica

kao se bliži polazak moga prvačića u školu, sve me nekao strah, da li ću uspijeti sve da joj pokupujem što joj treba!


Najmanji je problem kupovina, ali valja sve ostalo izgurati, koje je to uzbudjenje, emocije, obaveze i kako pomoci svom prvacicu da se uklopi, da prevazice strahove i zavoli skolu i sve obaveze koje se od njega ocekuju.........?????? Mene je toga strah!!!!
Ali valjda nas bude jos dojbinice ovdje pa da podijelimo sve nase brige zajedno!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 14:54:42   
Blue rose RR
U pravu si slono, i mene je više strah, one emotivne strane adaptacije, negoli tih materijalnih priprema.
U posljednje vrijeme često mi kažu pojedini ljudi: eeeeh još malo i kikica će u školu.
A ja onako iz revolta (naravno svog duha), kažem: ma dajte kakva škola, i bakrači, pustite dijete da uživa u djetinjstvu.
Ljutnja me uhvati kada trpaju djeci u njihov mali mozak, ono što ne treba da ih još zanima.
A dojbinice, koliko se ja sjećam, haman se prvih 15-20 dana početaka u školi vazda nešto naknadno kupovalo. Tako će i sa tobom vjerujem biti.
Samo polagano, i mnogo sreće ti želim.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:11:13   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: slono

IZVORNA PORUKA: dojbinica

kao se bliži polazak moga prvačića u školu, sve me nekao strah, da li ću uspijeti sve da joj pokupujem što joj treba!


Najmanji je problem kupovina, ali valja sve ostalo izgurati, koje je to uzbudjenje, emocije, obaveze i kako pomoci svom prvacicu da se uklopi, da prevazice strahove i zavoli skolu i sve obaveze koje se od njega ocekuju.........?????? Mene je toga strah!!!!
Ali valjda nas bude jos dojbinice ovdje pa da podijelimo sve nase brige zajedno!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma strah me jer je to nova obaveze, jer ja i mm, obadvoje radimo, aškola dakleko moramo da je vučemo autom u školu, pa kako to sve stići, !

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:19:43   
neki
Moram se ovde javitiuser posted image Danas MM kupio Seadu knjigicu,ustvari vise slikovnicu,MATEMATIKA(udzbenik za predskolski odgoj)...I damo mi to Seadu i kazemo mu:ovih dana cemo malo,pomalo uciti...Kad on nama:pa necu Boga mi,ovo je moja kuca,a ne skolauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mene stvarno brine to privikavanje na skolu i ucenje,jeste da mi je prerano o tome razmisljati,ali etouser posted image

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:21:03   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: neki

Moram se ovde javitiuser posted image Danas MM kupio Seadu knjigicu,ustvari vise slikovnicu,MATEMATIKA(udzbenik za predskolski odgoj)...I damo mi to Seadu i kazemo mu:ovih dana cemo malo,pomalo uciti...Kad on nama:pa necu Boga mi,ovo je moja kuca,a ne skolauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mene stvarno brine to privikavanje na skolu i ucenje,jeste da mi je prerano o tome razmisljati,ali etouser posted image

djete je u pravu, neka se igra, dok još može


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:23:05   
neki
Bas tako draga,ja cu cekati zadnji momenat da ga posaljem u skolu,godine igranja nikada nece moci vratiti,a na obaveze nece zakasnitiuser posted image user posted image

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:25:00   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: neki

Bas tako draga,ja cu cekati zadnji momenat da ga posaljem u skolu,godine igranja nikada nece moci vratiti,a na obaveze nece zakasnitiuser posted image user posted image


vjeruj, ja sam to sada shvatila , kada mi alma kreće u školu

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:28:41   
neki
Ma samo polako draga,vjerujem da je tesko,ali doci ce to sve na svoje aBd,sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: priprema za polazak u školu
14.7.2009 16:31:17   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: neki

Ma samo polako draga,vjerujem da je tesko,ali doci ce to sve na svoje aBd,sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: priprema za polazak u školu
16.7.2009 22:58:12   
NANICA
IZVORNA PORUKA: neki

Bas tako draga,ja cu cekati zadnji momenat da ga posaljem u skolu,godine igranja nikada nece moci vratiti,a na obaveze nece zakasnitiuser posted image user posted image



Boga mi, neki, u pravu si. Negdje sam vec pisala da sam ja krenula u skolu sa 5,5 (tada je to bila mala skola u Maju a onda u Sep. prvacic sa 6). Uvijek mi je nedostajala ta godina, cak sam u osmom razredu uzimala barbike od rodice i igrala se a zatim predvece isla u setnju i "ganjala" simpatije user posted image user posted image .
Sad moja Ljuljka polazi i ja sam u panici jos od Septembra prosle godine, sta cu i kako.
Kupovina je najmanji problem, obavi se za jedno predvecerje.
Ali valjda cemo uspjeti user posted image user posted image   

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: priprema za polazak u školu
16.7.2009 23:06:10   
Saraya
NANICA, hoce li u ovu Ć.S.; mozda bude isla zajedno sa mojim malim... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: priprema za polazak u školu
16.7.2009 23:23:09   
NANICA
Hoce u "Camil Sijaric"
Mozda budu skupa user posted image
Gdje si ti na 5ici?

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: priprema za polazak u školu
21.8.2009 23:55:57   
Anoniman
Da ne otvaram novu temu, načula sam da će školska 2009/2010 godina početi tek oko 20.9. radi štrajka prosvjetnih radnika. Nigdje ne mogu pronaći zvaničnu informaciju o tome pa da vidim sa vama jeste li vi u toku?

(odgovor članu NANICA)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: priprema za polazak u školu
21.8.2009 23:59:04   
mama_debeljuca
U TK, škola počinje 31.08., suprug mi radi u prosvjeti i već su dobili školski kalendar. A što se štrajka tiče, izgleda da su odložili. Ja te informacije posjedujem user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: priprema za polazak u školu
22.8.2009 0:02:09   
Anoniman
user posted image  Hvalaaaaa ti na brzom odgovoru.

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: priprema za polazak u školu
22.8.2009 0:02:19   
Romali
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Da ne otvaram novu temu, načula sam da će školska 2009/2010 godina početi tek oko 20.9. radi štrajka prosvjetnih radnika. Nigdje ne mogu pronaći zvaničnu informaciju o tome pa da vidim sa vama jeste li vi u toku?


Ma ovo ti se još ništa ne zna, barem kod nas  u HNK. Još uvijek je sve na prijetnjama , zavisno od razvoja situacije. Mislim da će se znati u zadnji tren, tj.zadnji vikend, kao i uvijek. Slično će biti u većini kantona gdje Vlada planira smanjenje plata korisnicima kant.budžeta.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: priprema za polazak u školu
22.8.2009 0:07:17   
Romali
A kad smo kod polaska u školu, da ne otvaram novu temu.
Ima li na našoj RR ijedna nast.engleskog jezika koja radi u devetogodišnjoj nastavi?? Molila bih da mi se javi putem pp. Trebam odgovor na jedno pitanjce.
Hvala puno unaprijed.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: priprema za polazak u školu
22.8.2009 0:07:25   
mama_debeljuca
user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: priprema za polazak u školu
22.8.2009 0:59:10   
acudesa
mislim da će u sa nastava početi u utorak-1.septembra, a štrajk je pod user posted image
vrlo je moguće da će biti (kolegica radi u školi)
kad šta saznam javim vam

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *