|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   strah od kupanja
27.3.2009 23:11:23   
jasmina_mm
drage mame trebam pomoc
moj mali u zadnje vrijeme ne voli da se kupa. Unazad nekoliko kupanja mogao se i prevariti igrackama ali evo veceras cim sam ga skinula i cim je vidio kadicu poceo je da place, vristi i da se trese od placa. Uspjela sam ga istusirati a glavu mu nisam uspjela oprati.
Inace prije nije htio izaci iz vode ali u zadnje vrijeme nesto nece da se kupa. Kada ga perem pri mijenjanju pelena ne place, kada ga kupamo uvijek je najmanje 25 stepeni i nije mu sigurno hladno, voda sigurno nije pretopla ili prehladna uvijek na to pazimo.
Ne znam sta bi moglo biti, sve sam pokusavala da mu skrenem paznju ali on je toliko plakao, vristao i tresao se da mi je doslo da padnem u nesvijest.
Ako neko zna sta raditi posto ni igracke ni ista drugo ne pomaze nek mi javi ja zaista ne znam kako cu ga ubuduce kupati...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 9:00:09   
haidy
Joj Jasmina znam kako ti je. I moja beba je do skora plakala nenormalno kad se kupa. ona je plakala od rodjenja, onda nekoliko puta ne place, pa opet. sad poslednjih nekoliko puta nije plakala vec je uzivala, a meni je pravo laknulo. mislim da se uplasila jer joj je sampon usao u oci i iritirao ih. sad sam joj promjenila sampon, uzela sam HIPP, napunim joj kadu, napravim pjenu i stavim igracaka i pustim da sama dodje do kadice, da malo rukicama pipne vodu i osmotri sta to tu ima. eto bas sinoc je sama usla u kadu sto je mene bas iznenadilo.
mozda se i Benjamin nesto uplasio, pa ce trebati vremena to da zaboravi. mozda da i ti njega pustis da se malo sam igra oko kadice da vidi da to nije strasno.
Uglavnom, ne brini, to ce ga sigurno proci.user posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 11:20:39   
jasmina_mm
haidy on se nije prije dao izvaditi iz vode a sinoc kad sam unijela kadu i sve to napravila (stavila igracke i pripremila) on je poceo plakati i bjezati od vode. Ne znam sta da radim jer on je poprilicno jak i sinoc svekrva i ja nismo mu mogle glavu pokvasiti koliko e izvijao i vristao. Zaista ne znam sta da radim....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 12:13:57   
Okarica
Nešto mu je sigurno zasmetalo i to je zapamtio.  Sviđa mi se kako je to Haidy  riješila. Nadam se da će maleni ponovo zavoljeti kupanje. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 12:26:36   
Anoniman
Meni se to baš desilo sinoć. Sve do sada moja beba je uživala u kupanju, al sinoć da rashladim vodu malo mu prsne hladne vode po nogici i vriska to ga je uplašilo, pjevala sam mu te se malo umirio i tako smo završili kupanje. Nadam se da će zaboraviti to iskustvo i da će ponovo htjeti i uživati u tome.


(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 12:31:16   
mamine oci
mozda mu tako naislo proci ce ga vjerovatno jer i meni se to desava upravo ovih dana i moja beba koja strasno voli vodu i kupanje ovih par dana cim ga stavim u kadicu on podize nogicu da izadje i pocni plakati al to nije obicni plac vec pun ljutnje histerije agresivnosti jedvaga savladam deluje jaci nego ja al danas je manje plakao pa se nadam da ce proci isto je mozda i sa tvojom bebom jednostavno doslo mu tako ni mi nismo uvjek isti pa i njima vjerovatno nesto smeta a neznaju jos uvjek da kazu sta.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: strah od kupanja
28.3.2009 16:38:39   
bebbe RR
Sta mislis da mu nekoliko dana ne peres kosu i ne pokusavas smociti glavu?! Samo ga pusti desetak minuta da uziva, i mozda ce onda biti lakse. Mozda mu je sampon usao u oko, od toga djeca imaju najvece traume. Probaj HIPPov sampon i kupku, jer navodno su veoma blagi da ih gotovo ni ispirati ne treba, i sigurno ne peku... Ne znam sta bih ti drugo rekla. Nadam se da ce se to srediti brzo.  

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: strah od kupanja
7.4.2009 22:57:10   
bubamara80
i moj malac nije volio kupanje pa smo ga lagano privikavali. prvo donijela posudicu sa vodom i unutra stavila patkice pa se on malo igrao rukicama,pa malo pod česmu stavljali rukice i nogice, pa nasuli kadu ubacili igračaka i stavili prvo samo nogice kada se zaigrao nogicama spustili ga da sjedne i igra se sa igračkama svu je kuću poplavio :) 
tako 2-3puta sada već odmah sjede ali se ipak stisne rukicama za rubove kade kao mali krpelj, pa malo pusti i igra se rukicom hvata igračku pa se opet uhvati, kao što je sigurno sigurno je. meni što je bitno jeste da ne plače i pusti da ga okupam.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: strah od kupanja
25.6.2009 18:00:11   
dinaa
Ja muku mucim sa kupanjem moje djevojcice,to je opsti haos MM je mora drzati da je ja okupam ona bas puno place nema sta nisam pokusavala i igracke i da gleda kako se braco kupa a ne place,i pjenu pravile i bebe kupale al sve uzalud ona place kako place izlazi iz kade stvarno ne znam sta da radim,znam sigurno da je nikad nisam sprzila niti joj je ikad voda bila hladna.Ustvari ona voli vodu ruke bi non-stop prala umiva se zubice pere,a kad trebamo glavu skvasiti onda je ludnica.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: strah od kupanja
25.6.2009 18:37:58   
Romali
Ni moj user posted image nije lud za kupanjem, tj.mrzi kad mu voda dotakne glavu.
A s tuširanjem je sve ok.
Nikad nije imao neku nemilu scenu tipa vrela voda, ali jednostavno ne voli taj osjećaj.
Inače kupam ga s Bubschen kupkom. Možda da probam s Hipp-om kako reče bebbe...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: strah od kupanja
25.6.2009 18:39:54   
LUNA4
moja cura ima 5 god i još mučimo muke sa pranjem kose....
a uvijek sam pazila i nikada joj nije voda ušla u nos ili oči...
a valjda će ih i to popustituser posted image


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: strah od kupanja
25.6.2009 18:54:44   
Amrino
Nemoj ga ni slucajno na silu kupati ako to ne zeli, samo mu tako mozes stvoriti jos vecu fobiju.
Nece djetetu nista biti i ako ga ne okupas par dana. Probaj se samo igrati s njim. Napuni kadu ali ga drzi u odjeci i neka ubacuje igracke unutra i sl.
Pa jeli se desilo nesto zadnji put kada si ga kupala?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: strah od kupanja
27.6.2009 14:48:39   
seli
I ja sam imala problema jedan period s kupanjem.Stvarno ne znam šta je bio uzrok.Trajalo je  to par mjeseci i onda prošlo samo od sebe.Strpi se,proći ćeuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: strah od kupanja
1.12.2009 22:18:07   
teacher75
Nasoj Lani su skoro 2 mjeseca i od pocetka imamo problema sa kupanjem, cim je skinemo, pocne da vristi, mm je drzi cvrsto jer se koprca a ja je polako poljevam i sapunjam a zatim sapirem. polako pricamo s njom, u sobi je toplo, ne ide joj sapunica u oci, vristi i kad joj ne peremo kosu. uglavnom, nista ne pomaze. nama je vec muka od kupanja, odugovlacimo i nerijetko je okupamo tek svaki 3. dan. bojim se da i kasnije ne bude imala traume od kupanja, sva se zakocene od placa, ne smiri se dok je ne umotamo u peskir a onda opet vristi kad je mazem kremom poslije. uzas zivi...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: strah od kupanja
1.12.2009 22:31:01   
Medić*
Moj Fatih od malena nije volio da se kupa cim bi video da unosimo kadu i da ga svlacimo plakao bi. Od 8 mj poceli smo ga kupati u kupatilu, u pocetku ga je bilo strah a onda se malo privikao. Jako voli kada mu perem guzu pa sam to iskoristila i privolela ga na kupanje na taj nacin sto bi u pocetku MM usao sa njim i malo tusem prskali okolo i igrali se, zatim pocinjemo od guze user posted image  ko fol peremo je i onda dalje. Par puta tako i navikao se, VISE NE PLACE, mada kada mu peremo glavicu nije mu svejedno  i dalje se pomalo trza ali nije strasno, svaki put lakse bude user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: strah od kupanja
2.12.2009 9:24:00   
M kao Mama
Moj najveći problem kod kupanja su šamponi jonson&jonson baby (valjda sam potrefila), pogotovo onaj lila sa lavandom, Bože kada se sjetim koliko je plakala, ja kontam zeza me, i ja jednu noć uzem i umijem se tim, Bože mili štipa za oči, nikada više ga nisam upotrijebila.

Nećete mi vjerovati, ali ima jedan šampon od kojeg ne plače, iz oriflame kozmetike onaj dječiji, od njega ne plače.

Bitno je da sam skontala u čemu je problem, a kosu joj ne smijem ispirati iz bokalića ili tuša ne daj bože, nego sve malo po malo iz ruke.

Zato kada je kupam, moja leđa nastradaju.

Ali, samo neka ne plače, jer ona i plače i izvija se.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: strah od kupanja
2.12.2009 9:49:03   
Gigana
Mi smo Vedu dugo kupali u malo kadici koju bismo stavili u veliku kadu.  U jednom momentu je počeo "pružati otpor" i onda smo skontali da on više neće u malu kadicu, nego smo počeli da mu punimo veliku kadu i pravimo pjenu, samo smo mu kupili onu gumu da mu se ne kliže.  Od tada je sve super, ne želi da izadje iz vode.
Možda je i to kod tebe slučaj.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:29:41   
taze_mlada
malo da "dignem" temu... u zadnja dva kupanja malac vristi nece da se kupa, a do tada je skakao od srece kad se treba kupati.. vristi, drzi se dusa draga i nogama i rukama za mene ili MM.... a nista se nije desilo na prethodnim kupanjima? vec je vrijeme da ga kupam (inace se ne kupamo svaku noc) i ziva ne znam sta cu.... faza ili?user posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:37:57   
tajcika
isti slucaj,mozda i jeste neka faza al zato nam kupanje sad traje 2 min.user posted image
ozbiljno ne znam ni sama al se nekako kupamo

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:43:53   
Hannica
Moja Hana obavezno vristi kad joj perem kosicu,sreca pa joj je kosa tanka-nikakva pa ne moram puno ispirati.user posted image Ja uzmem tus i za pola minute gotovo,ona se koprca  ali nema pomoci,sto se mora-mora se.user posted image Kad je bila manja nije se bunila, a sad....user posted image Susenje fenom da ne spominjem....user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:49:05   
taze_mlada
ma nece ni da udje u kadu.... to od prije nekih 5 dana... imao je prije nekih mjesec dana fazu ali tada ga je to podsjecalo na tusiranje zbog skidanja temperature... a sad odjednom...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:51:13   
ametist
Mi smo imali strasnih problema sa pranjem kose, tusiranje moze u svaka doba ali kosa...brrrrr.....koje su to suze i vriska bile. Bila sam dosla u fazu kad smo svakih 15 dana prali kosuuser posted image Uglavnom, rjesenje smo nasli tako sto smo napravili igru od kupanja, pretvaramo se da smo kod frizera, moja curica nagne glavu unazad (ona sjedi u svojoj maloj kadici, koju stavim u veliku kadu) i onda joj polako tusem ispiram kosicu. Koristimo willedin sampon koji je stvarno blag, znam jer sam ga i sama probala. Eto, nadam se da cu nekome pomoci user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: strah od kupanja
12.10.2011 15:51:16   
Hannica
Mi nemamo problema s tusiranjem,ona jedva ceka da udje u kadu i da se igra,aaali kad dodje do sapiranja kose,tu je muka.user posted image Mozda je i kod nas do sampona,trenutno koristimo babylove.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: strah od kupanja
13.10.2011 9:32:30   
Mamarica
Dugo sam imala isti problem sa svojom djevojcicom, to su vise bile traume od pranja kose. Sve sam pokusala da nam olaksam, cak sam u kadu stavljala i onog gumenog jelena, kravu, sta li je, da sjedi na njemu kad joj perem kosu. Stavljala joj masku za ronjenje i naocale za ronjenje user posted image . Na moru se kupa, kosa joj se kvasi, a u kadi Boze sacuvaj. Na kraju joj je naprihvatljivije bilo da joj dam kakvu krpicu ili fortirnu rukavicu za kupanje presavijenu, pa onda ona to drzi na ocima i nagne glavu dok ja sapiram kosu. Sapirala sam prvo iz case, pa iz bokala i na kraju je prihvatila i tus. Kad je malo porasla i pozeljela duzu kosu, onda sam joj lijepo rekla da se duga kosa dugo ispira i ako ce praviti probleme, nema nista od duge kose. Sad ima dugu kosicu i nemamo vise problema.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: strah od kupanja
13.10.2011 10:10:25   
mamana
Ovo je faza, barem je bila kod nas Kupanje je bilo OK, ali pranje kose je bila drama i trajala je prilično dugo. Čim uzmem šampon počne se derati kao da je neko muči, često se dešavalo da od silnog plača povrati. Ja sam znala biti sva mokra od znoja dok joj operem kosu i još kada nam je velika pa ode u čošak gdje je ne mogu dohvatiti, pa to traje i traje. Svaki put kad se pripremamo za kupanje, pitala je a je li nećemo prati kosu.

(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *