|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ubod pčele,insekta, molim savjet (HITNO)
15.7.2009 9:56:18   
MELLI
Hannu mi je prije pet minuta ubola pčela.Na sastavu uha i vrata.Trenutno je samo malo crveno.Šta da radimuser posted image
Stavila sam led.Moram li u svakom slučaju doktoruuser posted image
Hitno mi treba odgovor.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 24.5.2010 12:31:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 9:59:21   
Ivona
Imas li Fenistil kapi u kuci?Budi pripravna,prati sta se desava...Ako ce nesto buknuti,buknut ce u par minuta,a u tom slucaju trk doktoru.Sretno!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:00:47   
Skvo RR
Provjeri ima li zaoka...Trebas je izvaditi. Ja bi je za svaki slucaj odvela doktoru. Mozes nazvati Hitnu..Oni imaju doktora koji daje savjete, pa ti mozda i on kaze sta ces uraditi. Ja sam zvala kada je mene ubola i rekli su mi da stavljam hladne obloge. Ali sad ne znam, kako se radi o vratu i uhu, smiju li tako dobro hladni oblozi. Najbolje nazovi pa pitaj za savjet, jer ipak je o curici rijec.

< Poruku je uredio skvo -- 15.7.2009 10:03:19 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:02:22   
MELLI
Imam fenistil i kapi i mast,misliš li da trebam dati ili da još čekamuser posted image
Nema posebnih reakcija.Osim što je nervozna,a i ja sam,iskreno
Koliko da iščekujem reakciju.user posted image
Hvala ti u svakom slučajuuser posted image

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:02:37   
mamin sin
 Zaoka se mora obavezno odmah izvaditi i hladne obloge stavljati. I skvo ti je dala dobar savjet, nazovi Hitnu i pitaj!

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:03:13   
MELLI
nema zaoke samo crvena tackicauser posted image
i toplo je na dodiruser posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:03:23   
dina_89
mene je skoro ujela i to za siku kroz majcu i grudnjak, bolio je i bilo crveno ali je proslo za pola sata, a prati sta se desava, ako otekne onda posjeti ljekara..

sretno

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:07:09   
Ivona
Ma,nemoj joj davati odmah...Mozda nema potrebe.
I ja sam za to da ipak nazoves hitnu i pitas.Nezgodno je mjesto uboda

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:14:05   
MELLI
Hvala svima na odgovorimauser posted image
Šta bih ja bez vasuser posted image
Zvala sam hitnu,i rekli su mi da čekam,pa u slučaju da bude bilo kakvih reakcija onda da dovedem dijete.Hladne obloge i to je to.
Malo mi je lakše.user posted image


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:29:17   
seli
Reakcija bi trebala biti odmah.Hvala Bogu jer ti Hana nije alergična.Moj ti je savjet da joj posmatraš jezik.Ukoliko primjetiš da je otekao hitno doktoru.
Sretno

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:43:20   
MELLI
Pretpostavljam da nije alergična,vjerovatno bi se do sada nešto desilo.Najviše me je zabrinulo mjesto uboda,ali evo prošlo je skoro sat vremena i nema reakcija.Pratim je,ona se evo igra,nije više ni nervozna.
Ne pamtim kad sam se ovako uplašilauser posted image
Nisam po prirodi paničar,ali danas su mi se noge "odsjekle".Valjda što u porodici imam nekoliko alergičnih osoba i znam kako to može biti opasno.

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 10:51:56   
Anoniman
draga Melli, bez obzira alergicna ili ne, ja ti preporucujem da uzmes kremu KUTERID... tako se zove i bas je namjenjena za ujede insekata... pogotovo za malu djecu... moju princezu je ujela pcela za celo kad joj je bilo mjesec dana i odmah sam je odvela doktoru koji mi je propisao tu kremu i naglasio da uvijek imam tu kremu u kuci, i za dijete i za odrasle... i vjeruj mi, dovoljno je samo bogdu te kreme namazati na mjesto ujeda, u roku od max. 5 minuta kao da nikad nista nije bilo... i dan danas imam tu kremu i u tasni i u kuci...

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 11:01:33   
MELLI
Ma imam ja i kuteriduser posted image ,ali kontam da ako već nema reakciju,da i ne mažem.user posted image
Evo sad se skoro i ne vidi mjesto uboda.Hvala u svakom slučaju.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 11:03:51   
Anoniman
ma naravno, prestace to i nista strasno... samo sto se mi uspanicimo, prva ja pa sve ostale...

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 12:02:24   
tea lana
ja sam inace alergicna na ubode,i odmah moram doktoru ali poslije uboda doktori su mi savjetovali da popijem razmucen kalcij,sumecu tabletu.I onda nema panike.Nadam se da nije nista strasno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 14:20:44   
hanabanana
Prvo kalcij, pošto vidim da je Hana starija može ga popiti.
Onda hladna obloga.
Ali da je ne daj Boze alergična, tu ni kalcij ne pomaže, samo hitna i injekcija.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 14:22:42   
tea lana
mameni kalcij pomogne,puno manje oteknem nego kad ga ne popijem.Ali u oba puta odmah doktoru jedino kao sa kalcijem dijelovanje  uboda se usporava.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 14:29:32   
bloom
Ona da je alergicna vec bi bila sva otecena, inace ubodi u predjelu glave su opasni.
Ali to ne znaci da ubuduce ne treba biti oprezan, s alergijom nikad ne znas, nekom moze nestati, a neko moze odjednom postati alergican.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 14:37:15   
tea lana
da bloom upravu si,ja nisam bila alergicna do svoje 15 godine.A sa 11 me strsljen ujeo i nisam imala neke poslijedice,ali nakon jednog uboda pcele sam buknula nakon mislim 10min.

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 16:18:15   
MELLI
IZVORNA PORUKA: bloom

Ona da je alergicna vec bi bila sva otecena, inace ubodi u predjelu glave su opasni.
Ali to ne znaci da ubuduce ne treba biti oprezan, s alergijom nikad ne znas, nekom moze nestati, a neko moze odjednom postati alergican.

Upravo zato i jesam digla frku
Evo srećom nema nikakvih reakcija,i nadam se da je to iza nas.Hvala svima na savjetima,puno ste mi pomogle,makar da se psihički malo rasteretim.
S djecom nikada nisi miran.Pčela joj je sletjela na rame i ona je ,jadna pritisnula vratom/glavom.Duša moja kako se samo prepala i koliko je plakala.Eto hvala Bogu da je završilo na ovomeuser posted image

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
15.7.2009 16:54:30   
bloom
Moja kcerka je jedno ljeto na moru sjela na bumbara, ja sam digla frku mozete mislit koju, a dijete jadno gleda sta se desava, sta je mami, dijete nije ni osjetilo u igri, a nije ni otekla. Ali bumbar je najmanje opasan od tih vrsta, mislim na pcele, ose, strsljene i sl.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
5.10.2009 20:28:07   
almai
Mog sina 2god. je prije 10min. ujeo osuser posted image za ruku odnosno prst,izgleda da je bio u drvima.Stavljam mu hladne obloge,kreme nikakve za ubode nemam a apoteka sad neradi.Neznam smijem li mi calcijum dati.Komplet ruka se crveni i prst mu je malo nateko.Neznam sta da radim,malo je se smirio,dali da ga vozim u hitnuuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
5.10.2009 20:29:31   
acudesa
tri vrste trave (kunicu, bokvicu i još neku i natrljaj -100% prolazi)
user posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 5.10.2009 20:30:04 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
5.10.2009 20:31:07   
acudesa
Smiri se i odvedi ga u hitnu ako je cijela ruka crvena, da budeš mirna
joj jest mi žao  

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ubod pčele,molim savjet (HITNO)
5.10.2009 20:31:35   
almai
kunice imam ispred zgrade i mogu je odmah ubrati,a te dvije neznam ni kako izgledaqju a i od kud mi sad?Sada mu kompled ruka gori!!!

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

da li
malena.

vasem muzu smeta i da li vam je ikad prigovorio jer vam nije bio prvi...mislim na sex

da (37%)

ne (36%)

bio mi je prvi (28%)


Broj svih glasova: 138

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *