|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   udruzenja za zastitu zivotinja
9.3.2010 15:28:49   
jasmina_mm
Danas sam setala sa sinom i vidjeli smo povrijedjenu macu koja je jaukala od bola, moj sin se toliko razalostio da je umalo poceo plakati. Vratili smo se kuci i ja sam trazila na internetu brojeve telefona  da zovnem nekoga da ddje po nju, jer joj je noga bila otecena. Jedva sam nasla jednu organizaciju i uzela sam broj nakon dobrih 20-ak minuta i kada smo se vratili do mackice - nje nije bilo. Zaista me interesuje da li neko zna koje organizacije postoje u nasem gradu ili dalje a da im se mozemo obratiti ukoliko nadjemo neku povrijedjenu zivotinju.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
9.3.2010 15:33:18   
Atarka
Ja jako volim zivotinje, posebno mace i strasno se razalostim kad vidim povrijedjenu, neuhranjenu i gladnu zivotinju. Kad god imam priliku, nahranim zivotinju, ako treba, maksuz odem u radnju i kupim pastetu ili sl. i dam joj. Kad na Animal planetu vidim kako su ljudi osvijesteni po tom pitanju i u zatvor vode ako maltretiras zivotinju, bas mi bude zao sto kod nas nema ni azila, a kamoli policije za zastitu zivotinja.
Mislim da ima jedino drustvo SOS, ali da jedva opstaju. Prava steta.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
9.3.2010 17:53:53   
Anoniman
Posto ovo nije forum za sve ono sto bih ja sada na ovu temu napisala, ja cu ti ovako... samo u kratkim crtama

u sarajevu imas registrovana dva udruzenja "sos" i "prijatelji zivotinja"...za prijatelje ne znam, a za sos ti mogu reci da ima dugova kod veterinara koje ni sami ne znaju kako ce podmiriti

- Azil nepostoji...kanton je odgovoran

U slucaju kao sto je ovaj tvoj treba pozvati veterinu, na sta ce oni tebi reci da oni nisu nadlezni za takve slucajeve (a jesu) pitace te "ko ce to platiti"...na sta treba odgovoriti da svakako ti vec placas jer su oni budzetski korisnici...pokusace se izvuci na sve moguce nacine pa ce na kraju popustiti (ako treba trazi direktora) e onda ti mogu reci u stilu mi cemo se pobrinuti za zivotinju a vi je samo donesite....na sta opet treba pucati argumentima jer su oni dobili od kantona donaciju  od 15 vozila

Koliko god da se ovo cinilo tesko i bez smisla (mislim, natezati se s njima i ubjedjivati) i te kako postoji smisao... ako svi mi upremo tamo gdje treba i trazimo od odgovornih da se pokrenu, nesto ce se jednog dana promjeniti! Zato nikad nemoj odustati

Evo ti i zakon o zastiti i dobrobiti zivotinja bih

(odgovor članu Atarka)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
9.3.2010 23:16:45   
jasmina_mm
hvala puno na odgovorima, ja sam i nasla samo broj SOS-a ali nazalost kada smo se vratili po macu nje nije bilo...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 7:21:08   
mama2009
tema je super, mada pomalo i zalosno kad se sve sumira


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep......
kod nas ne postoji udruzenje, ustanova, fakultet ili sta vec koji bi bio nadlezan za slicne slucajeve...veterina kao i mnogi budzetski korisnici nemaju sredstava, ljijekova i ta auta ja stvarno nisam vidjela pogotovo ne u tom broju o kojem pricas.....nisam jednom odnjela neku zivotinju na veterinu pa su je pregledali bez dinara...treba i njih razumjeti sve lijekove koje trebuju moraju pravdat.....kako to uraditi sa psom ili mackom lutalicom.....

zalosno al istinito da kod nas u cijeloj drzavi ne postoji nikakva ustanova, udruzenje, ili nesto slicno za zastitu zivotinja.....

licno imam lose iskustvo sa SOS koje sam napisala negdje na nekoj temi.....
bila sam trudna 7-8 mjesec i svaki dan mi je dolazio mladi pas u kancelariju, hranila sam ga igrala se s njim bas mi se zavukao pod kozu...jedno jutro cujem ga da negdje cvili....cujem da je negdje na spratu, govorim kolegici nesto mi bolno cvili, da ga nije neko zavezao ili je bolestan...
nakon par sati ispred moje kancelarije se pojavljuje "on" i vuce se jedva na nogama....pokusavam da mu ubacim analgin za bolove u usta i vidim da su sva krvava i bukvalno slomljena

potresena trazim na netu neki broj i zovem SOS javlja se gospodin i kaze "ne mogu ja na poziv svake budale reagovat"
ja mu odgovaram takodje drsko da je budala te da je zalosno kakvi ljudi vode takvu organizaciju
kaze " ne zamarajte vas mali mozak glupostima, zaboravite psa, svakako ce uginuti"

elem uspjevam psa odvesti u jedan jedini azil......

al bilo sta vise suvisno je reci.....


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 11:43:25   
europa
Ja sam se sokirala u Bih po tom pitanju ... svugdje po cesti divlji psi, mačke ... ja mog psa ne mogu prošetati po Cazinu jer nam se odmah nakaci pas lutalica (jadanuser posted image ) a ljudi  mene cudno gledaju jer vodim psa na špagi i pas je u savršenom stanju, nadalje moja svekrva tvrdi, da joj se susjedi rugaju jer mi dozvoljava da držim psa u kuci kad dodjemo doleuser posted image user posted image user posted image user posted image  .. a ja plačem kad vidim pse svezane na prekratkim lancima, punih buha i krpelja ...
 
To možda nije toliko vezano uz ovu temu ali hucu reci da ce se morat u Bosni prvo u glavama  ljudi nesto promijeniti, napraviti klik ... a gdje ste tek od osnivanja pravih azila i drustva prijatelja životinja... ma rastužim se svaki put kad dodjem dole i vidim kakva je situacija po tom pitanju ...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 12:15:36   
Anoniman
Draga mama2009,

na ove tvoje optuzbe necu i ne mogu ostati ravnodusna, jer su to lazi koje plasiraju ljudi (zli ljudi) kojima smeta svaki pokusaj da se u ovom nasem drustvu uradi nesto dobro... nesto nesebicno!


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep.


Ovo pises, a nemas pojma...

- do sada je spaseno i udomljeno na hiljade pasa i maca (sos postoji od '98....njih dvoje "ti sebicni profiteri, bez duse i srca" su u ratu spasavali cuke i mace...u vrijeme kada "zivot nije imao smisla")

- Po skolama se i dan danas educiraju klinci...godinama se radi s umjetnicima i djecom (izlozbe, koncerti...)

- Zahvaljujuci gosp. Velimiru Ivanisevicu usvojen je konacno Zakon

- Za sada "na tajnoj lokaciji",  postoji skloniste za one zivotinje koje nemaju sansu da budu usvojene tj. ta sansa je jako mala (osakacene zivotinje)

- Kampus (za ovisnike) gradi azil u saradnji sa SOSom (pet terapija)

Ovo su samo neke stvari...nemam u glavi zaista sve sto je sos do dana danasnjeg uradio

Dalje...ne da je smijesno nego je zalosno tvrditi kako "jadna" veterina nije nadlezna za takve slucajeve...to je isto kao i tvrditi hitna nije nadlezna da dodje po mene u slucaju da me udari autouser posted image
Svi mi mjesecno izdvajamo za veterinu a ako oni "nemaju" novaca da pokriju lijekove onda nesto ne stima u njihovom menadzmentu, pa je onda jedino logicno pitanje "gdje su pare?"
Svaki cuko i maca lutalica su problem kantona tj. nas gradjana...jer te pse i mace je neko ostavio...izbacio

Nekad pogledaj neku stranu emisiju o ovom problemu, pa ces vidjet kako to funkcionise u uredjenim sredinama

Velja sigurno nije dobar PR( vjerovatno tu igra ulogu i njegova priroda, pa su mu drazi psi od ljudi)... sto nije ni cudo...jer da si se ti nagledala stvari kakvih se on nagledao vjeruj mi da bi i ti tako reagovala (ovo ti govorim zato sto svaka fotografija u zadnje dvije god. dodje i do mene) A covjek dobije 101 poziv dnevno od narkomana do policije a on je ujedno sekretarica, "veterinar", vozac i osnivac sosa...pa ti sad vidi sto on mozda nije "fino" popricao s tobom (vjeruj mi znam i sama da Velja zna biti muhanat)

Sto se vozila tice, slobodno uputi pitanje premijeru kantona ili otidji u veterinarsku stanicu stup, tamo stoji jedno parkirano...ima naljepnice cuke i maceuser posted image

I ja bih te zamolila, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta

LP






(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 16:23:01   
mama2009
IZVORNA PORUKA: dadada

Draga mama2009,

na ove tvoje optuzbe necu i ne mogu ostati ravnodusna, jer su to lazi koje plasiraju ljudi (zli ljudi) kojima smeta svaki pokusaj da se u ovom nasem drustvu uradi nesto dobro... nesto nesebicno!


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep.


Ovo pises, a nemas pojma...

- do sada je spaseno i udomljeno na hiljade pasa i maca (sos postoji od '98....njih dvoje "ti sebicni profiteri, bez duse i srca" su u ratu spasavali cuke i mace...u vrijeme kada "zivot nije imao smisla")

- Po skolama se i dan danas educiraju klinci...godinama se radi s umjetnicima i djecom (izlozbe, koncerti...)

- Zahvaljujuci gosp. Velimiru Ivanisevicu usvojen je konacno Zakon

- Za sada "na tajnoj lokaciji",  postoji skloniste za one zivotinje koje nemaju sansu da budu usvojene tj. ta sansa je jako mala (osakacene zivotinje)

- Kampus (za ovisnike) gradi azil u saradnji sa SOSom (pet terapija)

Ovo su samo neke stvari...nemam u glavi zaista sve sto je sos do dana danasnjeg uradio

Dalje...ne da je smijesno nego je zalosno tvrditi kako "jadna" veterina nije nadlezna za takve slucajeve...to je isto kao i tvrditi hitna nije nadlezna da dodje po mene u slucaju da me udari autouser posted image
Svi mi mjesecno izdvajamo za veterinu a ako oni "nemaju" novaca da pokriju lijekove onda nesto ne stima u njihovom menadzmentu, pa je onda jedino logicno pitanje "gdje su pare?"
Svaki cuko i maca lutalica su problem kantona tj. nas gradjana...jer te pse i mace je neko ostavio...izbacio

Nekad pogledaj neku stranu emisiju o ovom problemu, pa ces vidjet kako to funkcionise u uredjenim sredinama

Velja sigurno nije dobar PR( vjerovatno tu igra ulogu i njegova priroda, pa su mu drazi psi od ljudi)... sto nije ni cudo...jer da si se ti nagledala stvari kakvih se on nagledao vjeruj mi da bi i ti tako reagovala (ovo ti govorim zato sto svaka fotografija u zadnje dvije god. dodje i do mene) A covjek dobije 101 poziv dnevno od narkomana do policije a on je ujedno sekretarica, "veterinar", vozac i osnivac sosa...pa ti sad vidi sto on mozda nije "fino" popricao s tobom (vjeruj mi znam i sama da Velja zna biti muhanat)

Sto se vozila tice, slobodno uputi pitanje premijeru kantona ili otidji u veterinarsku stanicu stup, tamo stoji jedno parkirano...ima naljepnice cuke i maceuser posted image

I ja bih te zamolila, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta

LP





a, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta



Draga moja kao prvo ja sam gospodji Silvi placala clanarinu da budem volonter (to ima samo kod njih) i vjeruj mi da ljudi nisu vrijedni pomena niti pisanja ovdje.....
O emisijama i informiranosti kako je regulisano u svijetu mogu slobodno reci da i previse znam ......

Mislim da tvoj komentar da sam zla i slicno nije bas na mjestu.....svako ima pravo iznjeti svoje misljenje

Za tvoju info ja sa dr vet. med. i jako dobro znam svu situaciju u nasoj drzavi


lijep pozdrav


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 16:37:48   
melly__
Ja sam iz Zenice i kod nas postoji udruzenje za zastitu zivotinja SAPA ..svaka im cast koliko se bore i zalazu za zivotinje,bas ih je u toku ova tri dana 24-oro otislo na udomljavanje u Hrvatsku...Stalno rade akcije sterilizacije i kastracije pasa lutalica ali problem je sto je nas nepismeni i ozlojedjeni narod ih uzeo na zub pa njih krive za probleme sa lutalicama u gradu..Uzas...Ja licno nisam aktivni clan ali pomazem koliko god mogu jer sam se uvjerila da im je briga za zivotinje na prvom mjestu,ali kad je nas narod vala bas cudan pa ih optuzuju da donacije stavljaju u svoj djep,a oni jadni-clanovi-odvajaju od svojih primanja p pomazu..Pomazu cak i siromasne ljude,licno znam par ljudi koji su od njih dobila donaciju,i umjesto da ih puste na miru i kazu svaka vam cast nasi uzorni gradjani -koji prodju kraj umiruceg psa na cesti a da ne trepnu- ih toliko napadaju i kritikuju da je to stvarno sramota...

_____________________________

17.06.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 17:58:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dadada

Draga mama2009,

na ove tvoje optuzbe necu i ne mogu ostati ravnodusna, jer su to lazi koje plasiraju ljudi (zli ljudi) kojima smeta svaki pokusaj da se u ovom nasem drustvu uradi nesto dobro... nesto nesebicno!


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep.


Ovo pises, a nemas pojma...

- do sada je spaseno i udomljeno na hiljade pasa i maca (sos postoji od '98....njih dvoje "ti sebicni profiteri, bez duse i srca" su u ratu spasavali cuke i mace...u vrijeme kada "zivot nije imao smisla")

- Po skolama se i dan danas educiraju klinci...godinama se radi s umjetnicima i djecom (izlozbe, koncerti...)

- Zahvaljujuci gosp. Velimiru Ivanisevicu usvojen je konacno Zakon

- Za sada "na tajnoj lokaciji",  postoji skloniste za one zivotinje koje nemaju sansu da budu usvojene tj. ta sansa je jako mala (osakacene zivotinje)

- Kampus (za ovisnike) gradi azil u saradnji sa SOSom (pet terapija)

Ovo su samo neke stvari...nemam u glavi zaista sve sto je sos do dana danasnjeg uradio

Dalje...ne da je smijesno nego je zalosno tvrditi kako "jadna" veterina nije nadlezna za takve slucajeve...to je isto kao i tvrditi hitna nije nadlezna da dodje po mene u slucaju da me udari autouser posted image
Svi mi mjesecno izdvajamo za veterinu a ako oni "nemaju" novaca da pokriju lijekove onda nesto ne stima u njihovom menadzmentu, pa je onda jedino logicno pitanje "gdje su pare?"
Svaki cuko i maca lutalica su problem kantona tj. nas gradjana...jer te pse i mace je neko ostavio...izbacio

Nekad pogledaj neku stranu emisiju o ovom problemu, pa ces vidjet kako to funkcionise u uredjenim sredinama

Velja sigurno nije dobar PR( vjerovatno tu igra ulogu i njegova priroda, pa su mu drazi psi od ljudi)... sto nije ni cudo...jer da si se ti nagledala stvari kakvih se on nagledao vjeruj mi da bi i ti tako reagovala (ovo ti govorim zato sto svaka fotografija u zadnje dvije god. dodje i do mene) A covjek dobije 101 poziv dnevno od narkomana do policije a on je ujedno sekretarica, "veterinar", vozac i osnivac sosa...pa ti sad vidi sto on mozda nije "fino" popricao s tobom (vjeruj mi znam i sama da Velja zna biti muhanat)

Sto se vozila tice, slobodno uputi pitanje premijeru kantona ili otidji u veterinarsku stanicu stup, tamo stoji jedno parkirano...ima naljepnice cuke i maceuser posted image

I ja bih te zamolila, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta

LP





a, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta



Draga moja kao prvo ja sam gospodji Silvi placala clanarinu da budem volonter (to ima samo kod njih) i vjeruj mi da ljudi nisu vrijedni pomena niti pisanja ovdje.....
O emisijama i informiranosti kako je regulisano u svijetu mogu slobodno reci da i previse znam ......

Mislim da tvoj komentar da sam zla i slicno nije bas na mjestu.....svako ima pravo iznjeti svoje misljenje

Za tvoju info ja sa dr vet. med. i jako dobro znam svu situaciju u nasoj drzavi


lijep pozdrav

Mozda si godisnje placala clanarinu da budes clan udruzenja...to nije nista cudno to je normalnouser posted image

imas pravo iznjeti svoje misljenje ali ne i LAZI! Ja te opet molim da potkrijepis dokazima svoje "tvrdnje" pa cemo raspravljati dalje

A ovo zadnje boldirano mi sve govoriuser posted image jer je Velja taj koji jase po "vama" nebil' se mrdnuli..a da ne govorim o tvom postu i povrjedjenom stenetu...pa ako si dr.vet.med sto si pobogu SOS zvala...pa nije Velja ni vet niti ima azil...pa valjda si se trebala svojim kolegama obratiti...Pa pobogu ko je ovdje odgovoran?! Sta veterinari zapravo rade? za koga ste tu??? za zivotinje ili??

Ova tvoja izjava je meni user posted image ...mislim...aaaaaaa...ibretim se...to je isto kao da ja sada vidim, nedajboze, povrjedjenog paraplegicara i umjesto da zovem hitnu ja pozovem udruzenje paraplegicara i jos bacam drvlje i kamenje sto oni ne reaguju kako sam ja zamislila da ce...ma ...ma....mauser posted image




(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 18:40:30   
mama2009
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dadada

Draga mama2009,

na ove tvoje optuzbe necu i ne mogu ostati ravnodusna, jer su to lazi koje plasiraju ljudi (zli ljudi) kojima smeta svaki pokusaj da se u ovom nasem drustvu uradi nesto dobro... nesto nesebicno!


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep.


Ovo pises, a nemas pojma...

- do sada je spaseno i udomljeno na hiljade pasa i maca (sos postoji od '98....njih dvoje "ti sebicni profiteri, bez duse i srca" su u ratu spasavali cuke i mace...u vrijeme kada "zivot nije imao smisla")

- Po skolama se i dan danas educiraju klinci...godinama se radi s umjetnicima i djecom (izlozbe, koncerti...)

- Zahvaljujuci gosp. Velimiru Ivanisevicu usvojen je konacno Zakon

- Za sada "na tajnoj lokaciji",  postoji skloniste za one zivotinje koje nemaju sansu da budu usvojene tj. ta sansa je jako mala (osakacene zivotinje)

- Kampus (za ovisnike) gradi azil u saradnji sa SOSom (pet terapija)

Ovo su samo neke stvari...nemam u glavi zaista sve sto je sos do dana danasnjeg uradio

Dalje...ne da je smijesno nego je zalosno tvrditi kako "jadna" veterina nije nadlezna za takve slucajeve...to je isto kao i tvrditi hitna nije nadlezna da dodje po mene u slucaju da me udari autouser posted image
Svi mi mjesecno izdvajamo za veterinu a ako oni "nemaju" novaca da pokriju lijekove onda nesto ne stima u njihovom menadzmentu, pa je onda jedino logicno pitanje "gdje su pare?"
Svaki cuko i maca lutalica su problem kantona tj. nas gradjana...jer te pse i mace je neko ostavio...izbacio

Nekad pogledaj neku stranu emisiju o ovom problemu, pa ces vidjet kako to funkcionise u uredjenim sredinama

Velja sigurno nije dobar PR( vjerovatno tu igra ulogu i njegova priroda, pa su mu drazi psi od ljudi)... sto nije ni cudo...jer da si se ti nagledala stvari kakvih se on nagledao vjeruj mi da bi i ti tako reagovala (ovo ti govorim zato sto svaka fotografija u zadnje dvije god. dodje i do mene) A covjek dobije 101 poziv dnevno od narkomana do policije a on je ujedno sekretarica, "veterinar", vozac i osnivac sosa...pa ti sad vidi sto on mozda nije "fino" popricao s tobom (vjeruj mi znam i sama da Velja zna biti muhanat)

Sto se vozila tice, slobodno uputi pitanje premijeru kantona ili otidji u veterinarsku stanicu stup, tamo stoji jedno parkirano...ima naljepnice cuke i maceuser posted image

I ja bih te zamolila, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta

LP





a, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta



Draga moja kao prvo ja sam gospodji Silvi placala clanarinu da budem volonter (to ima samo kod njih) i vjeruj mi da ljudi nisu vrijedni pomena niti pisanja ovdje.....
O emisijama i informiranosti kako je regulisano u svijetu mogu slobodno reci da i previse znam ......

Mislim da tvoj komentar da sam zla i slicno nije bas na mjestu.....svako ima pravo iznjeti svoje misljenje

Za tvoju info ja sa dr vet. med. i jako dobro znam svu situaciju u nasoj drzavi


lijep pozdrav

Mozda si godisnje placala clanarinu da budes clan udruzenja...to nije nista cudno to je normalnouser posted image

imas pravo iznjeti svoje misljenje ali ne i LAZI! Ja te opet molim da potkrijepis dokazima svoje "tvrdnje" pa cemo raspravljati dalje

A ovo zadnje boldirano mi sve govoriuser posted image jer je Velja taj koji jase po "vama" nebil' se mrdnuli..a da ne govorim o tvom postu i povrjedjenom stenetu...pa ako si dr.vet.med sto si pobogu SOS zvala...pa nije Velja ni vet niti ima azil...pa valjda si se trebala svojim kolegama obratiti...Pa pobogu ko je ovdje odgovoran?! Sta veterinari zapravo rade? za koga ste tu??? za zivotinje ili??

Ova tvoja izjava je meni user posted image ...mislim...aaaaaaa...ibretim se...to je isto kao da ja sada vidim, nedajboze, povrjedjenog paraplegicara i umjesto da zovem hitnu ja pozovem udruzenje paraplegicara i jos bacam drvlje i kamenje sto oni ne reaguju kako sam ja zamislila da ce...ma ...ma....mauser posted image







ma ja ne znam sta ti imas od doticne "gospode"
veterinu nisam zvala jer nemaju stacionar, zvala sam sos koji ima azil....

a draga suvisno je s tobom raspravljat pozdravi gospodu i daleko im kuca od moje


bye bye


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
10.3.2010 19:35:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dadada

Draga mama2009,

na ove tvoje optuzbe necu i ne mogu ostati ravnodusna, jer su to lazi koje plasiraju ljudi (zli ljudi) kojima smeta svaki pokusaj da se u ovom nasem drustvu uradi nesto dobro... nesto nesebicno!


SOS "prijatelji zivotinja" koji drze bracni par i koji su profitirali od toga nikad nista nisu uradili...gospodja Silva koja je kao "direktorica" i njen muz su ljudi bez duse srca koji su dobili novac od donacija i projekata i naravno stavili u svoj dzep.


Ovo pises, a nemas pojma...

- do sada je spaseno i udomljeno na hiljade pasa i maca (sos postoji od '98....njih dvoje "ti sebicni profiteri, bez duse i srca" su u ratu spasavali cuke i mace...u vrijeme kada "zivot nije imao smisla")

- Po skolama se i dan danas educiraju klinci...godinama se radi s umjetnicima i djecom (izlozbe, koncerti...)

- Zahvaljujuci gosp. Velimiru Ivanisevicu usvojen je konacno Zakon

- Za sada "na tajnoj lokaciji",  postoji skloniste za one zivotinje koje nemaju sansu da budu usvojene tj. ta sansa je jako mala (osakacene zivotinje)

- Kampus (za ovisnike) gradi azil u saradnji sa SOSom (pet terapija)

Ovo su samo neke stvari...nemam u glavi zaista sve sto je sos do dana danasnjeg uradio

Dalje...ne da je smijesno nego je zalosno tvrditi kako "jadna" veterina nije nadlezna za takve slucajeve...to je isto kao i tvrditi hitna nije nadlezna da dodje po mene u slucaju da me udari autouser posted image
Svi mi mjesecno izdvajamo za veterinu a ako oni "nemaju" novaca da pokriju lijekove onda nesto ne stima u njihovom menadzmentu, pa je onda jedino logicno pitanje "gdje su pare?"
Svaki cuko i maca lutalica su problem kantona tj. nas gradjana...jer te pse i mace je neko ostavio...izbacio

Nekad pogledaj neku stranu emisiju o ovom problemu, pa ces vidjet kako to funkcionise u uredjenim sredinama

Velja sigurno nije dobar PR( vjerovatno tu igra ulogu i njegova priroda, pa su mu drazi psi od ljudi)... sto nije ni cudo...jer da si se ti nagledala stvari kakvih se on nagledao vjeruj mi da bi i ti tako reagovala (ovo ti govorim zato sto svaka fotografija u zadnje dvije god. dodje i do mene) A covjek dobije 101 poziv dnevno od narkomana do policije a on je ujedno sekretarica, "veterinar", vozac i osnivac sosa...pa ti sad vidi sto on mozda nije "fino" popricao s tobom (vjeruj mi znam i sama da Velja zna biti muhanat)

Sto se vozila tice, slobodno uputi pitanje premijeru kantona ili otidji u veterinarsku stanicu stup, tamo stoji jedno parkirano...ima naljepnice cuke i maceuser posted image

I ja bih te zamolila, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta

LP





a, prije nego sto nekog javno optuzis da potkrijepis to i dokazima, u protivnom ovo je nista drugo vec kleveta



Draga moja kao prvo ja sam gospodji Silvi placala clanarinu da budem volonter (to ima samo kod njih) i vjeruj mi da ljudi nisu vrijedni pomena niti pisanja ovdje.....
O emisijama i informiranosti kako je regulisano u svijetu mogu slobodno reci da i previse znam ......

Mislim da tvoj komentar da sam zla i slicno nije bas na mjestu.....svako ima pravo iznjeti svoje misljenje

Za tvoju info ja sa dr vet. med. i jako dobro znam svu situaciju u nasoj drzavi


lijep pozdrav

Mozda si godisnje placala clanarinu da budes clan udruzenja...to nije nista cudno to je normalnouser posted image

imas pravo iznjeti svoje misljenje ali ne i LAZI! Ja te opet molim da potkrijepis dokazima svoje "tvrdnje" pa cemo raspravljati dalje

A ovo zadnje boldirano mi sve govoriuser posted image jer je Velja taj koji jase po "vama" nebil' se mrdnuli..a da ne govorim o tvom postu i povrjedjenom stenetu...pa ako si dr.vet.med sto si pobogu SOS zvala...pa nije Velja ni vet niti ima azil...pa valjda si se trebala svojim kolegama obratiti...Pa pobogu ko je ovdje odgovoran?! Sta veterinari zapravo rade? za koga ste tu??? za zivotinje ili??

Ova tvoja izjava je meni user posted image ...mislim...aaaaaaa...ibretim se...to je isto kao da ja sada vidim, nedajboze, povrjedjenog paraplegicara i umjesto da zovem hitnu ja pozovem udruzenje paraplegicara i jos bacam drvlje i kamenje sto oni ne reaguju kako sam ja zamislila da ce...ma ...ma....mauser posted image







ma ja ne znam sta ti imas od doticne "gospode"
veterinu nisam zvala jer nemaju stacionar, zvala sam sos koji ima azil....

a draga suvisno je s tobom raspravljat pozdravi gospodu i daleko im kuca od moje


bye bye



mozes misliti ali nemam nista...mozes li zamisliti da ima ljudi koji nemaju ama bas nikakav interes osim da pomognu

vetrerina nema stacionar? aaa sta su onda veterinarska stanica stup, hadzici,vogosca,ilijas...?

Gdje se nalazi taj navodni azil? (ili mislis na improvizirani azil u dvoristu privatne kuce kojima je sos svaki mjesec davao 300 KM da im cuva 10 pasa...koji je grad srusio...ako to ti smatras azilom onda ok)
A kako si zamislila da sos pomogne povrjedjenom psu u tom azilu osim da ga oni odvedu na veterinu koja "nema stacionar"

A s mnom je suvislo raspravljati ascare zato sto nemas argumenata/dokaza ni za jednu svoju optuzbu i tvrdnju...a posto nemas, onda nisi  trebala zapocinjati raspravu

ima ona jedna stara narodna "ko drugom jamu kopa, sam u nju upada"user posted image

bye,bye

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
21.3.2010 17:03:35   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mama2009

potresena trazim na netu neki broj i zovem SOS javlja se gospodin i kaze "ne mogu ja na poziv svake budale reagovat"
-  kaze " ne zamarajte vas mali mozak glupostima, zaboravite psa, svakako ce uginuti"



Mislim meni je ovo dno dna.....Ja bih isto nazvala prvo SOS za zaštitu životinja, jer bi mi prvi pali na pamet i onda dobijem ovakav odgovor.

I to sve zato što je neko - muhanat!!!
Čuj muhanat, on nema odgoja, osnovne kuluture a ne nešto drugo.
A to što je muhanat to može biti svojoj djeci i ženi. I materi ako je ima.


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
21.3.2010 22:40:39   
Anoniman
ah...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
28.5.2010 9:32:56   
Mya_81 RR
Bijela lista - firme koje svoje proizvode ne testiraju na životinjama

Crna lista - firme koje svoje proizvode testiraju na životinjama




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
4.6.2010 11:47:23   
Anoniman
Sutra 5. juna od 13 do 15 sati u Vilsonovom šetalištu, SOS Sarajevo i KŠC organiziraju akciju udomljavanja kako je ranije i objavljeno. Pozivamo prijatelje, neprijatelje i sve one koje interesuje problem nezbrinutih životinja, da nam se pridruže u ovoj akciji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
4.6.2010 11:51:19   
Anoniman
zaboravih napisati...bice i veterinar "on d fejs of d plejs" ...tako da se mozete posavjetovatiuser posted image user posted image bice i "danca"...barem bi trebalo biti...valjda su djeca iz ksc-a nesto spremilauser posted image tako barem kazu...drze nas u neizvjesnostiuser posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
4.6.2010 11:53:05   
Lejla Ka
Hoće li biti mačića?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
4.6.2010 12:22:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Hoće li biti mačića?

bice 10 mladih maca a ako zelis bas macice nazovi ovu curu http://sos.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=573:maii&catid=4:udomljavanje-ljubimaca&Itemid='' ....ne znam hoce li ona svoje donijeti

< Poruku je uredio dadada -- 4.6.2010 12:23:32 >

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
4.6.2010 21:48:26   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

Sutra 5. juna od 13 do 15 sati u Vilsonovom šetalištu, SOS Sarajevo i KŠC organiziraju akciju udomljavanja kako je ranije i objavljeno. Pozivamo prijatelje, neprijatelje i sve one koje interesuje problem nezbrinutih životinja, da nam se pridruže u ovoj akciji.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Od srca Vam želim uspješnu akciju user posted image Da što više cukica i maca nadje svoj topli i sretni dom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
5.6.2010 19:00:07   
Anoniman
Hvala Mya mojauser posted image user posted image

Iako nas vrijeme nije sluzilo...pa tako nije bilo moguce izvesti sve sto je planiranouser posted image ....klinci iz ksc-a su trebali svirati...opet smo uspjeli vakcinisati sve cuke i maceuser posted image user posted image user posted image ...dvoje cuka je udomljenouser posted image user posted image user posted image user posted image ....maca, nazalost, nijednauser posted image ....ma bilo nam je super...A. je spavao ispod tendeuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
5.6.2010 19:26:37   
Mya_81 RR
Hajde, s obzirom gdje smo dobro je user posted image Bar će dvoje cuka sad imati bolju budućnost user posted image user posted image

Super je da se bar počelo raditi na podizanju svijest kad je u pitanju ova problematika user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
13.6.2010 9:58:50   
Anoniman
Ima li iko da zeli macice...Lejla Ka? haustorcad su odrasla...spremna u da se udome...preslatki su...ja bih preuzela prvu vakcinaciju ..postavim foto. veceras

< Poruku je uredio dadada -- 13.6.2010 9:59:36 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
13.6.2010 20:58:18   
Anoniman
5 kom...slikala sam 3...4 su skoro pa ista...a ima ovaj jedan (jedna) tamnija od ostalih...pufne male slatkeuser posted image
user posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: udruzenja za zastitu zivotinja
19.8.2010 19:11:12   
melly__
Ja bih imala zelju da ispricam jednu pomalo tuznu ali isto tako i sretnu pricu vezanu za rad udruzenja za zastitu zivotinja sapa iz Zenice..a ide ovako..user posted image
Ovo je Bambi...maleni pas rodjen na Zenickim ulicama i bolestan od rodjenja...jedan dan se pojavila pred zgradom moje mame i meni koja i sama imam psa se toliko sazalilo kad sam je vidjela ovako jadnu i bolesnu...tugauser posted image i zalost...hranila sam je kad god sam mogla i stitila od "zlikovaca"..narod je postao zaista bezosjecajan...a svasta su joj radili..tukli je,sutali,djeca su je palila sibicama..grozno sta sve ljudski um moze smisliti i onda se kao pitaju zasto su nesretni..bas...kao da joj nije bilo dosta njene bolesti i odrastanja na ulici ,a bila je zima...cini mi se da je svaki dan pomalo umirala,tijelo joj je bilo prekriveno ranama iz kojih se sirio uzasan miris bolestiuser posted image ..pretuzno ali ona je ipak bila zivahna i svakom bi se obradovala,mahala repicem ko god da joj se obrati..a takvih je bilo veoma malo..
znam neko ce sad pomisliti,"zasto joj nisi pomogla "..pa evo da i to kazem...bila sam tek zatrudnjela ,trudnoca rizicna totalno,a vec sam jednu bebu izgubila zbog stresauser posted image ..dani su prolazili,ona nije mrdala nigdje i ja sam odlucila da se obratim ovom udruzenju sa pocetka price..nisu joj mogli odmah pomoci jer nisu imali smjestaj,ali cim su nasli stupila sam u kontakt sa jednom djevojkom i otisle smo po nju...jedva smo je uhvatle,jer je boljelo citavo tiijelo zbog otvorenih rana a mi smo morale nositi rukavice..i onda smo je odnjeli u garazu kod jedne gospodje (svaka joj cast ) koja joj je pruzila dom..njena zahvalnost je bila tako ocita..nikad tokom boravka u toj garazi nije pustila ni glasa,nije zacvilila..a bila je sama,bolesna i bilo joj je hladno,spavala je na grancicama jer su je rane svrbile..
Mi smo je svakodnevno obilazile,hranile,svadjale sa komsijama koji su se zalili na njen "smrad" jedan je htjeo mene cak i udarati..trudnu...to samo kod nas ima...vodile smo je doktoru,ali nazalost nije bilo napretka i on je jedan dan prelozio da je "uspavamo" da se ne pati..a ona je bila tako puna zivota..li sta ces...pomirimo se sa tim..cak joj i rupu iskopale ove clanice...ali je iznenada doslodo preokreta,jer je igrom slucaja pregledao jos jedan veterinar i dao novu terapiju...sva sreca jer niko iz udruzenja nije zelio takav kraj...
Terapija je djelovala,Bambi se oporavila,potucala po privremenim domovima,clanice bukvalno odvajale od usta za njen smjestaj i onda nekoliko mjeseci poslije Bambi je pronasla stalni dom kod jedne prekrasne gospodje,dobre duse u Njemackoj..kad su krenule dovela je da se pozdravimo jer sam ja vec bila pred porod..kad sam je vidjela nisam sebi mogla doci..toliko se promjenila,proljepsala..ostala sam u cudu..a onda sam se sagela i ona me tacno zagrlila i poljubila..suze su same krenule...Danas ona ovako izgleda user posted image i uziva u svakom trenutk...svaka cast svima iz udruzenja "Sapa" i svima koji su pomogli u spasavanju njenog zivota...
Bambiuser posted image

_____________________________

17.06.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *