|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vrtici u becu?
19.9.2014 21:35:08   
reneee
drage moje,ja sam nova na forumu,drago mi je sto cu vas upoznatiuser posted image
da li netko ima tko zivi u becu? zanima me sve u vezi vrtica,sto sve treba imati,da provjerim jesam nesto zaboravila,kako djetetu koji nikad nije culo za njemacki jezik bude u vrticu u prvo vrijeme?
on ima 3 godine,u vrtic ce sad za desetak dana krenuti.
mi smo tek doselili prije pola godine i ja jos ne radim pa ce on biti samo do podne u vrticu.
pisite sve sto znate...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vrtici u becu?
20.9.2014 20:42:08   
škorpija
ne živim u beču, ali moje rodice žive u austriji i iz njihpvog iskustva znam da će se dijete brzo adaptirati na jezik i da je djeci u toj dobi najbitnija igra, a manje na kojems e jeziku priča, sretnoooo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vrtici u becu?
20.9.2014 22:21:00   
Medić*
Slazem se sa skorpijom.
Imam i ja dosta rodbine vani, Njemacka, Austrija Djeca takodjer nisu znala jezik a krenula su u vrtice, skole.
U vrticima dijete uči jezik kroz igru te na taj način vrlo rano i na lagan način stječe osnovno znanje o jeziku.

Nista ne brini, jako brzo ces se pozitivno iznenaditi kako dijete brzo uci user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vrtici u becu?
20.9.2014 22:31:47   
Gucci
Evo ja zivim u njemackoj i dijete mi je prije dvije sedmice krenulo u obdaniste, bez ikakvog znanja njemackog jezika... Vec cetvrti dan teta u vrticu mi govori da moja mala razumije dosta sta joj se prica i da je vec pocela govoriti neke rijeci, sto sam i ja primjetila kod kuce... Ja sam stvarno pozitivno iznenadjena kako brzo uci, a jos je samo do 12h u vrticu.

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vrtici u becu?
20.9.2014 22:32:29   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Gucci

Evo ja zivim u njemackoj i dijete mi je prije dvije sedmice krenulo u obdaniste, bez ikakvog znanja njemackog jezika... Vec cetvrti dan teta u vrticu mi govori da moja mala razumije dosta sta joj se prica i da je vec pocela govoriti neke rijeci, sto sam i ja primjetila kod kuce... Ja sam stvarno pozitivno iznenadjena kako brzo uci, a jos je samo do 12h u vrticu.

user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vrtici u becu?
20.9.2014 22:36:08   
vildanab
cao, ja zivim u becu i sve sto znam je da su ogromni redovi za vrtice. tako da se nadam da vec imate svoje mjesto :)

_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vrtici u becu?
21.9.2014 12:40:52   
reneee
hvala vam na odgovorima. i sama se tjesim da ce dobro proci,ali jako se bojim za njega i sta kad ga ostavim. nas dvoje smo uvijek 24 sata skupa,nemamo ovdje rodbine a jos ni prijatelja,pa ga nigdje ne ostavljam nikada...
zato me brine kako ce ostati sam...
a imamo mjesto,cim smo dosli,prijavili smo se u 3 vrtica najbliza nama,i odmah smo dobili mjesto u jednom drzavnom.
mi smo u 14.bezirku.
ni ja nisam mogla vjerovati da je tako bilo. vrtic je udaljen 300 metara od stana,drago mi je sto ga ne moram prerano buditi i sto mozemo 5 do 8 krenuti u vrtic :)
sto da pripremim za vrtic? vec sam nabavila dovoljno trenirki,dugih gaca,kupila jakne,cizme za kisu,snijeg,duboke patike,kisne hlace,skafander,papuce za vrtic. hoce li trebati kabanica? da i to pogledam,sad mi je lakse da sve spremim dok jos nije krenuo,poslije cu biti pod stresom :) i jel oni imaju svu opremu tamo ili treba recimo donijet s vremena na vrijeme neke igracke,vodene boje,plastelin,bilo sta? muz je uzeo godisnji za 10.mjesec da ide s nama,jer ja ne znam ni 5 rijeci na njemackom jeziku i grozno je to,i moram odmah kurs upisati sad dok je on u vrticu da to radim u to vrijeme.

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vrtici u becu?
24.9.2014 15:54:29   
vildanab

IZVORNA PORUKA: reneee

hvala vam na odgovorima. i sama se tjesim da ce dobro proci,ali jako se bojim za njega i sta kad ga ostavim. nas dvoje smo uvijek 24 sata skupa,nemamo ovdje rodbine a jos ni prijatelja,pa ga nigdje ne ostavljam nikada...
zato me brine kako ce ostati sam...
a imamo mjesto,cim smo dosli,prijavili smo se u 3 vrtica najbliza nama,i odmah smo dobili mjesto u jednom drzavnom.
mi smo u 14.bezirku.
ni ja nisam mogla vjerovati da je tako bilo. vrtic je udaljen 300 metara od stana,drago mi je sto ga ne moram prerano buditi i sto mozemo 5 do 8 krenuti u vrtic :)
sto da pripremim za vrtic? vec sam nabavila dovoljno trenirki,dugih gaca,kupila jakne,cizme za kisu,snijeg,duboke patike,kisne hlace,skafander,papuce za vrtic. hoce li trebati kabanica? da i to pogledam,sad mi je lakse da sve spremim dok jos nije krenuo,poslije cu biti pod stresom :) i jel oni imaju svu opremu tamo ili treba recimo donijet s vremena na vrijeme neke igracke,vodene boje,plastelin,bilo sta? muz je uzeo godisnji za 10.mjesec da ide s nama,jer ja ne znam ni 5 rijeci na njemackom jeziku i grozno je to,i moram odmah kurs upisati sad dok je on u vrticu da to radim u to vrijeme.

U slicnim smo govnima :) mada ja sam pocela malo pricati :):) ja sam u 21 beziriku


_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vrtici u becu?
24.9.2014 19:56:54   
škorpija
Pa dajte žene upoznajte se, možda postanete i prijateljice :) ja sam jednu od najboljih prijateljica upoznala putem ringeraje :)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vrtici u becu?
24.9.2014 20:11:31   
vildanab
renee imas li fb profil?

_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vrtici u becu?
24.9.2014 21:48:25   
reneee
pokusaj ti meni poslati na privatnu poruku,ja tebi nesto ne uspjevam,ne znam zasto user posted image

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vrtici u becu?
25.9.2014 15:49:00   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: reneee

pokusaj ti meni poslati na privatnu poruku,ja tebi nesto ne uspjevam,ne znam zasto user posted image


Zdravo jeli mali krenuo u kindergarten, ja zivim u Grazu moja mala vec dvije sedmice ide u kinderkrippe i jako sam zadovoljna i s atmosferom i uciteljicama i mojom malom ostala je prvi dan bez problema sama u vrticu, mi smo poneli sve od pakko pelena, maramica, bodi pape, kabanicu, cizmice gumene, nosimo i dorucak od kuce u 9h svi jedu skupa ja svoju malu vodim 8:45 taman prispije na dorucak, u pola 12 je rucak i tako, malu smo upisali ganze tag a bude mi do 3h i jos plus traze bestetigung od posla da bih mogla ostajati tako reko vi niste normalni pa ja placam to za cijeli dan,,



_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vrtici u becu?
25.9.2014 18:22:22   
vildanab

IZVORNA PORUKA: reneee

pokusaj ti meni poslati na privatnu poruku,ja tebi nesto ne uspjevam,ne znam zasto user posted image

poslala :)

_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vrtici u becu?
26.9.2014 12:31:04   
reneee
nisam dobila privatnu poruku,niti tebi mogu poslati. znam li koristiti ovaj forum user posted image
ako ti nije problem napisi na forumu ime sa fb stranice,ili kako da ukljucim da dobivam privatne poruke?
visnjice,nisam te dobro razumjela. nosite dorucak u vrtic? nije nam nitko spomenuo to?
pelene ne nosi.
sta,da odmah tamo donesem kabanicu,cizme,skafander i ostavim ili to po potrebi mi kazu pa donesem?
jao,muz ce morat na strucnu ekskurziju ovaj mjesec,morat cu 3 dana sama s njima pokusat razgovarat,majko mila,hvata me panika...

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vrtici u becu?
26.9.2014 12:38:01   
Super Beba
Ja ne znam kako je to u Austriji, ali u Sarajevu se ništa dodatno ne nosi u vrtić, pa da tamo stoji.

Npr. ja malog ujutro obučem u skladu sa vremenom i uvijek mu u ruksak stavim presvlaku (donji dio trenerke, gaćice i potkošulju, majicu i čarape). Također, nosim mu i papuče, ali ni njih ne ostavljam u vrtiću.
Također, nisam nosila vlažne maramice, iako u nekim vrtićima traže da se nose i drže u ruksaku. U početku sam mu stavljala i njegovu flašu s vodom, sad ni to ne stavljam, jer tamo imaju čaše i vodu iz kojih piju.

Ovdje se u pravilu doručak ne pakuje, jer je to uključeno u cijenu vrtića (doručak, užina, ručak i užina)...Tako da meni mali ujutro doručkuje u vrtiću što i sva druga djeca.

E sad, ne bih znala koliko se razlikuje praksa bh i austrijskih vrtića user posted image


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vrtici u becu?
26.9.2014 15:05:12   
vildanab

IZVORNA PORUKA: reneee

nisam dobila privatnu poruku,niti tebi mogu poslati. znam li koristiti ovaj forum user posted image
ako ti nije problem napisi na forumu ime sa fb stranice,ili kako da ukljucim da dobivam privatne poruke?
visnjice,nisam te dobro razumjela. nosite dorucak u vrtic? nije nam nitko spomenuo to?
pelene ne nosi.
sta,da odmah tamo donesem kabanicu,cizme,skafander i ostavim ili to po potrebi mi kazu pa donesem?
jao,muz ce morat na strucnu ekskurziju ovaj mjesec,morat cu 3 dana sama s njima pokusat razgovarat,majko mila,hvata me panika...


Ja sam Vildana Berger nadji me i dodaj


_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vrtici u becu?
27.9.2014 22:23:23   
škorpija
Ma renee snaćies se i znakovnim jezikom, pitas jel dijete jelo i spavalo i dosta, ne aekiraj se, bit će to sve ok :)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vrtici u becu?
29.9.2014 23:51:47   
mojasreca
I mi od marta zivimo u Becu. Nase cure pocinju sa vrticem 1. oktobra. Dobili smo mjesto u privatnom vrticu. Za stariju ne trebamo nista donijet, a mala jos ima pelene kad spava i tako da moramo donijet pelene i maramice i stvari za presvuc. A od hrane nista. Meni jezik nije problem a i cure su vec malo naucile njemacki.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vrtici u becu?
30.9.2014 10:18:22   
vildanab
mogli bi organizovati kakvo fino druzenje u Becu, kaficu za nas a igranje za djecicu? jeste za? :):)

_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: vrtici u becu?
30.9.2014 23:18:20   
reneee
evo sutra nam je prvi dan u vrticu,pa javim kako je proslo. druzenje bi bilo fenomenalno,ja sam za,samo dok prodje ova adaptacija u vrticu,jer sam pod velikim stresom. nocas necu spavati,vec vidim.
mojasreca,javi kako je vama proslo u vrticu sutra.
vildana,nadam se da cemo uskoro organizirati druzenje,meni stvarno treba malo opustenog razgovora sa zenama :)

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: vrtici u becu?
1.10.2014 0:10:14   
mojasreca
Ja sam za, al ne znam smijem li sa vama posto nisam iz Bosneuser posted image Ali mi je muz bosanacuser posted image Sad za Bajram idemo u Bosnu i poslije ja ostajem jos sedam dana u Sloveniji kod mojih. Nakon toga imam vremena za kafu. Reneee, ne brini nista za sutra, sve ce bit dobro user posted image

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: vrtici u becu?
1.10.2014 22:00:38   
reneee
mojasreca,jeste bili vi danas u vrticu? pisiii?
moj decko nije odusevljen,nismo ni mi nesto previse...
bili smo s njim sat vremena,tako do kraja tjedna,odvajanje cemo iduci tjedan...
on jedva izdrzao s nama sat vremena,govorio da zeli ici kuci.
cini mi se da je djeci dosadno,bauljaju okolo i dosadjuju se,ne znam jel samo moj dojam takav sad ili je stalno tako.
javim vam opet sutra :) ja sam luda od svega user posted image

(odgovor članu mojasreca)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: vrtici u becu?
2.10.2014 8:09:47   
vildanab
znaci imamo dogovor, cim djeci prodje adaptacija i meni glupa gripa organizujemo nesto obavezno

_____________________________

29.06.2014 02:28 Benjamin

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: vrtici u becu?
2.10.2014 10:56:20   
reneee
naravno! jedva cekam,stvarno.
evo bili 2 sata danas u vrticu.ja bila sama s njim,tete razumiji sto za par mjeseci nisam naucila njemacki,kazu snaci cemo se i rukama i nogama i bas mi je drago sto su tako reagirale. ja se osjecam ko debil inace jer ne znam jezik.
malo mi najvise smeta sto je igra previse ogranicena,ne smiju praviti veliku buku,ne smiju trcati po vrticu,svaka igracka mora biti nakon igre na svom mjestu.
ovaj moj navikao bacati igracke,nikad mu nisam rekla da ne udara kamionom od drugu igracku da se ne slomi,jer igracke po mom misljenju su za igranje,bezveze mi da mora paziti na svaki pokret.
danas je slagao veliki toranj od kartona,i onda ga naravno srusio i odusevio se.
teta je dosla i rekla da treba polako da ne unistimo sve kutije.
sta cu,rekla sam mu da polako rusi,iako bi ga u svojoj kuci pustila da srusi,to je smisao pravljenja tornja.
on je jos jednom srusio bucno toranj,onda su sva djeca dosla na kat i kopirala ga,i smijali su se,i ja se igrala s njima i jedna nasa curica nas je razumjela i pitala me mogu li ja svaki dan doci s njima se igrati u vrticu :)
onda smo sisli na donji kat jer je njemu bilo previse djece,voli se sam igrati.
ja bi im samo dopustila malo vise slobode u kretanju,ali eto,pravila u ustanovama su valjda takva,ne znam sta bi.
ja odgajam malog individualca,i ne bih da se ukalupi tako u masu ali izgleda da nemam izbora...
kod kuce c mu i dalje biti dopusteno da trci po stanu i da lupa igrackama i da pravi buku i da rastavlja kamione i aute na dijelove,jer smatram da je to dio razvoja. ali razumijem i tete...
on se lijepo igrao,ali sam. ne zeli se igrati s djecom.
ne zelim ga forsirati,ali se nadam da ce uskoro pronaci svog malog prijatelja u vrticu.
eto ukratko,voljela bi kad bi netko napisao i neka svoja iskustva cisto za usporedbu.
a dogovor za druzenje obavezno.
jedva cekam :)

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: vrtici u becu?
2.10.2014 23:19:11   
mojasreca
Evo i meneuser posted image
Moje cure su vec prvi dan ostale same u vrticu, i to tri sata. Danas su bile 4 sata, i sutra tako. Kad se vratimo ostat ce puno vrijeme. Kazu tetke da starija (4.5g) ponekad place al proc ce to. Sa malom (3g) nema problema. Ona se odmah navikne na sve.

Reneee, jel tvoj sin prvi put u vrticu? Takva su pravila, zamisli kakav bi bio haos, da sva djeca trce po igraonici i deru se. I da niko ne bi ostavio igracke na mjesto. Ja ni kod kuce ne dozvolim da trce po stanu il igraju loptu. Svaki dan idemo u park i tamo nek trce nek se deru i prave galamu. Ne znam, mozda sam ja cudnauser posted image

Odoh na spavanje, valja nam sutra putovati 700km.

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *