|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šeriatsko vjenčanje!?
13.9.2007 15:00:10   
ćevap
Imal ko,da se  odlučio i vjenčo šerijatski ?

E baš me zanima, pogotovo koliko su se/ ste se zacijenile drage dame?

Kontam ti ja da kad bi se ja ženio i nedj bože rasto koliko bi ja moro para da pripremim svojo dragoj?????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
13.9.2007 16:16:01   
STUHA
ja fakat i jesam razmišljala o tome ali moj baš nije bio zainteresovan  pa eto onda i nismo!

A bogami da jesam nebi mi bila cijena nizka to sigurno.. user posted image

_____________________________

Ti si sreča moja največa
ALVIN 04. avgust

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
22.9.2007 17:15:17   
sebila
Razmisljali smo o tome puno puta i pricali.
Jednom me moj muz upitao hoces li se vjencati sa mnom serijatski ?
Ja se nasalila pa rekla ;ako sam jednom bila luda valjda nisam budala opet.
A on se naljuti pravo na mene i vise me nije pitao.
ja se samo salila.....sad cekam da me pita ...

_____________________________

Voli sam sebe pa ce te i drugi voljeti"
(istina ziva)

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
22.9.2007 23:36:31   
ćevap
i sebila zar stvarno misliš da če te tvoj ćojk još jednom moliti da se vjenčate?? Malo sutra, ja te ne bi dvaput molio!!

I de matereti reci mi kolko bi se zacjenila??


(odgovor članu sebila)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.10.2007 14:03:59   
Blue rose RR
Kada sam rekla jadnom hodži i još zabezeknutijem mužiću da želim za svaki mjesec života po jedan dukatuser posted image  pogledali su me kao da sam tražila pola Carigradauser posted image . Da bi hodža dozvao svijesti mog dragog rekao mi je da moram navesti tačnu sumu, i odlučila sam se za skromnih kilogram zlata.user posted image

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
8.10.2007 21:58:29   
ćevap
želim za svaki mjesec života po jedan dukat pogledali su me kao da sam tražila pola Carigrada


user posted image user posted image jaoooooooooooo pa ti tražiš cijeo Carigrad user posted image jadni taj tvoj mužić!
I da dobijem takvu ženo pa onda bolje mije da se ne ženim!?user posted image user posted image

_____________________________

tako ti je mala moja kad ljubi BOSANAC...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
9.10.2007 0:56:39   
Mama1
Jao kada se prisjetim samo ....
Ja nisam u zlatu ja sam novac ....
Vako je bilo :
hodža: koliko mlada trazis ?
Ja:25
hodža:cega
Ja:hiljada
hodža:cega
ja : eura

user posted image

_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
9.10.2007 15:30:07   
Blue rose RR
Ljepoto moja da vam je loše bez žena bježali bi ste od nas kao đao od krsta. Čitaj malo historiju pa ćeš da skužiš da su carstva ustoličavale žene, ali su i zbog njih propadala.
Ma zar ne vredimo kao jedno carstvo?user posted image

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.1.2008 10:59:56   
kiša
Draga moja i kod mene su svi ostali bez teksta jos sam nislila da ce ih trebati vodom poljevati...uh kad se sjetim a meni smjesno,jos me hodza dva puta pitao kao da nije cuo a ja trazila "samo" 50 000 KM user posted image  

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.1.2008 11:49:06   
Bosanka
Naravno da sam se vjencala serijatski,jer je pred Bogom jedini taj i vazeci.Sto se tice mehra,to je simbol a trazila sam 1kg zlata.Ma nije meni bitno to,bitno je pred Bogom sklopit isti.Hvala Bogu da jesmo.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.1.2008 11:51:09   
kiša
Ma i meni je drago da sam se vjencala serijatski i to sam ucinila dan prije opstinskog.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.1.2008 22:21:35   
Hamos
Evo da se i ja upisem medju one koje su se serijatski vjencale. Samo cu malo pokvariti ovu sliku oko mehra, jer sam ja trazila tako malu cifru, mozda je i necija plata veca.user posted image
Ma neka nama to nikada ne zatreba, neka nama nase glavne premije - MUZAuser posted image

Lijep pozdrav

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
2.1.2008 23:10:44   
almai
ja sam se isto vjencala prvo serijetrki pa tek poslije opstinski.
Doduse bila sam i ja' skromna' i trazila 50 000KM sad sam se zeznula sto nisam u zlatu trazila jer to negubi na cijeni.Zato drage hanume ako mislite se vjencavati trazize u zlatu jer za 10ak god.50 000hiljada ce biti nista dok zlato ostaje vrijedno.
Samo se pitam bili ijedan nas bosanac to isplatio sto je obeco?

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
3.1.2008 7:51:28   
Amelaa RR
HEHEH i ja sam nesto slicno samo sam ja trazila u €, ma jest me briga..sve u svemu prvo seriatsko pa onda opstinsko.pusauser posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
3.1.2008 9:28:49   
D_K
Kazu da su najbolje zene one koje traze mali mehr :)
Ja sam se time vodila i nisam trazila veliki iznos. A moj bi meni isplatio sigurno koliko god da sam trazila - to je stvar principa..
Ako Bog da - necemo nikad doci u situaciju da mi isplacuje mehr :)

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
3.1.2008 12:08:09   
makana
nije bilo upitno i prvo smo se vjenčali šerijatski pa onda u opštini
iako da budem iskrena prije nekih godina na to nisam ni pomišljala
što se tiče mehra tražila sam (čini mi se) 2.000 maraka i put na hadž i kakva je sada situacija ovaj novčani dio vjerovatno ću svom mužu pužu halaliti, a na hadž ćemo akbgd zajedno ako doživimo da mognemo otići user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
3.1.2008 12:39:48   
ismihana
Ja bih zaista voljela i željela šerijatsko vjenčanje, ali moj muž nikako da se odluči na to. On nije neki naročit vjernik, odnosno ne prakticira ništa od vjere, i onda kaže kako smatra 'prevarom' da se šerijatski vjenča kad tako ne živi, kaže da ga je strah da to ni Bog ne bi odobravao. Ipak, dogovorili smo se (obećao mi je user posted image ) da ćemo to napraviti, i to ove godine, na 2.godišnjicu našeg braka (u aprilu). Pa vidjećemo hoće li ispuniti obećanje...

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
3.1.2008 12:50:44   
Blue rose RR
Ja sam se šeriatski vjenčala u Ali-pašinoj džamiji, i to nacicala prije ikindije tako da su svatovi, i mlada sa njim, morali prvo klanjati ikindija namaz, pa onda pred hodžu.


HEHEHEHEHEHEHE, a mehr....opisala sam gore negdje.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
5.1.2008 15:02:52   
tidza
Interesantna diskusija. Pa evo da se uključim, jer čini mi se da naš narod nije baš najbolje informisan o tome štaje mehr. Pa evo, provjereno i sto posto tačno: mehr je vjenčani dar muža ženi. On se isplaćuje ohmah po vjenčanju, ali u ako se mladenci dogovore može i naknadno, te u slučaju da mužnemože ženi isplati dogovoreni iznos ona mu ga može halaliti, ali u koliko joj ne isplati mehr, a ona mu ga ne halali, to će na onaj svijet, ahiret, ponijeti kao dug.
Muhemed a.s. je svojim ženama davao vjenčane darove odmah po vjenčanju, dakle ne radi se nečemu što se isplaćuje u slučaju razvoda braka, već dok o daru koji se daje u braku, ali u koliko dođe do razvoda, a mehr nije isplaćen, muž je i tada dužan da toj ženi plati ugovoreni mehr.
Zato oprezno, oni koji vjeruju u Allaha i čuvaju se grijeh i duga, neka prije sklapanja šerijatskog braka, koji je i jedino priznat pred Bogom, dogovore o iznosu mehra, a ukoliko je taj iznos veći od muževe mogućnosti da ga plati, neka ne pristaje, već neka se dogovore o nekom razumnom iznosu koji muž može platiti.
Ja sam se vjenčala šerijatski i tražila sam mehr od hiljadu maraka i odlaska na hadž. I samo napomena, u šerijatskom pravu nije poznat pojam općinskog braka i on nema nikakvog značenja, te ljudi koji nisu sklopili šerijetski brak, pred Allahom su samo osobe koje žive u izvanbračnoj zajednici, a ko imalo ima veze sa Islamom, zna da je takva vrsta zajednice strogo zabranjena. P.S. Oprostite na slovnim greškama, u frci sam, radim, pa malo sam na poslu, malo na ringeraji.

(odgovor članu ćevap)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
5.1.2008 23:01:04   
Amelaa RR
SVAKA CAST!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
6.1.2008 15:30:10   
Emina*
IZVORNA PORUKA: tidza

Interesantna diskusija. Pa evo da se uključim, jer čini mi se da naš narod nije baš najbolje informisan o tome štaje mehr. Pa evo, provjereno i sto posto tačno: mehr je vjenčani dar muža ženi. On se isplaćuje ohmah po vjenčanju, ali u ako se mladenci dogovore može i naknadno, te u slučaju da mužnemože ženi isplati dogovoreni iznos ona mu ga može halaliti, ali u koliko joj ne isplati mehr, a ona mu ga ne halali, to će na onaj svijet, ahiret, ponijeti kao dug.
Muhemed a.s. je svojim ženama davao vjenčane darove odmah po vjenčanju, dakle ne radi se nečemu što se isplaćuje u slučaju razvoda braka, već dok o daru koji se daje u braku, ali u koliko dođe do razvoda, a mehr nije isplaćen, muž je i tada dužan da toj ženi plati ugovoreni mehr.
Zato oprezno, oni koji vjeruju u Allaha i čuvaju se grijeh i duga, neka prije sklapanja šerijatskog braka, koji je i jedino priznat pred Bogom, dogovore o iznosu mehra, a ukoliko je taj iznos veći od muževe mogućnosti da ga plati, neka ne pristaje, već neka se dogovore o nekom razumnom iznosu koji muž može platiti.
Ja sam se vjenčala šerijatski i tražila sam mehr od hiljadu maraka i odlaska na hadž. I samo napomena, u šerijatskom pravu nije poznat pojam općinskog braka i on nema nikakvog značenja, te ljudi koji nisu sklopili šerijetski brak, pred Allahom su samo osobe koje žive u izvanbračnoj zajednici, a ko imalo ima veze sa Islamom, zna da je takva vrsta zajednice strogo zabranjena. P.S. Oprostite na slovnim greškama, u frci sam, radim, pa malo sam na poslu, malo na ringeraji.



Tidza,nisi u pravu za to sto se tice mehra.. Ja sam iz muslimanske porodice,i znam kako sta funkcionise. Mehr je obaveza muza prema zeni u slucaju da je on ostavi... Eh u tom slucaju.on joj mora dati mehr,znaci onoliko koliko je ona zatrazila, on joj to mora dati... Tj, prije nego je ostavi on je duzan pred Allahom da isplati onoliko mehra koliko je ona zatrazila...

(odgovor članu tidza)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
7.1.2008 7:49:36   
Hamos
Ja se slazem sa Tidzom, i ja sam iz muslimanske porodice. Moze, a ne mora se mehr isplatiti odmah. Muz i ja smo se dobro raspitali o tome i prelistali brdo hadisa i savjeta.
Da neko pogresno ne shvati. Nisu bitne bile pare i koliko je muz spreman dati, vec cisto da serijatsko vjencanje bude u skladu sa propisima. Mehr sam dobila kao poklon kako je Tidza i napisala da moze da se da. A svakako da vrijedi i u slucaju razvoda, ko se odluci za tu varijantu, kako je Eminica navela.
I jedno i drugo je ispravno.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
7.1.2008 10:57:32   
D_K
Pozdravljam vas sve .
I ja sam tako shvatila - moze se mehr isplatiti odmah po vjencanju a moze i kasnije u toku braka ili razvoda..
Ja vjerujem da je  mehr imao u proslosti mnogo vece znacenje jer zene (bar najveci broj zena) nisu radile pa ih je u bracnoj zajednici hranio muz a ako se razvedu one su imale pravo samo na mehr (osim ako joj on od sebe nesto jos ne da). Zato se mehr najvise vezuje za razvod ali u stvari je to vjencani dar..
A slazem se sa tidzom i za opstinsko vjencanje user posted image .

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
7.1.2008 11:03:08   
travnicanka
e ja se nisam serijatski vjencala i sad mi je zao!!!
Muz je iz mjesanog braka i kad smo pricali o tome nije imao nista protiv.....tata mu je musliman i iz hadjijske porodice tako da nam je on to predlagao...ali eto na kraju nismo!!!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Šeriatsko vjenčanje!?
7.1.2008 11:04:56   
enisa27
user posted image user posted image
Ja sam se vjencala serijatski u Egiptu,jer smo tamo oboje studirali,a u opstini kad smo se vratili...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *